Trefl Sopot pozostał wiceliderem

21 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Frank Turner poderwał do walki Trefla Sopot w czwartej kwarcie meczu z Energą Czarnymi Słupsk. To sprawiło, że wicemistrzowie Polski mogli po raz pierwszy w sezonie cieszyć się ze zwycięstwa nad tym rywalem. Frank Turner poderwał do walki Trefla Sopot w czwartej kwarcie meczu z Energą Czarnymi Słupsk. To sprawiło, że wicemistrzowie Polski mogli po raz pierwszy w sezonie cieszyć się ze zwycięstwa nad tym rywalem.

Trefl Sopot wywalczył pozycję wicelidera na zakończenie drugiej rundy sezonu koszykarskiej Tauron Basket Ligi. W ostatnim meczu tego etapu żółto-czarni, po dogrywce, pokonali na wyjeździe Energę Czarnych Słupsk 85:79 (14:20, 18:18, 20:18, 22:18, d. 11:5) i w ćwierćfinale play-off zmierzą się z AZS Koszalin.

Energa Czarni: Gadri-Nicholson 17 (7 zb.), Knutson 11 (2x3), Kostrzewski 6 (1x3, 7 zb.), Brandwein 5, Dabkus 3 (5 zb.) - Abernethy 15 (1x3), Dudkiewicz 9 (3x3), Davis 9, Trice 4, Nowakowski 0.

TREFL: Waczyński 22 (3x3, 5 as.), Turner 19 (1x3), Dylewicz 17 (2x3, 7 zb.), Looby 9 (10 zb.), Davis 8 - Michalak 9 (2x3), Spralja 1, Harrington 0, Dąbrowski 0.

21 kwietnia 2013, godz. 15:00
Energa Czarni Słupsk

36% 154 typowania Energa Czarni Słupsk
0% 1 typowanie REMIS
64% 278 typowań TREFL Sopot

Sopocianie przed ostatnią kolejką mieli dwie opcje związane z miejscem w tabeli. Mogli do play-off przystąpić z drugiej lub trzeciej pozycji. Wariant z trzecim miejscem był możliwy jedynie wtedy, gdy przy ich porażce, zwycięstwo nad PGE Turowem Zgorzelec odniósłby Stelmet Zielona Góra. Wygrana w Słupsku zapewniała żółto-czarnym wicelidera.

Spotkanie zaczęło się dla nich obiecująco. Trzy kolejne trafienia Filipa Dylewicza, Kurta Looby'ego oraz Franka Turnera sprawiły, że w 2. minucie prowadzili 6:0. Czarni naciskani przez trenera Andreja Urlepa zaczęli jednak szybko niwelować straty, a następnie odskakiwać sopocianom. Świetnie zaczął grać pod koszem Bryan Davis. Kiedy w 10. minucie zdobywał swój 9 punkt w pierwszej kwarcie słupszczanie prowadzili 20:12.

Gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę przez drugą i trzecią część gry. W 33. minucie, po trzecim w meczu trafieniu za trzy punkty Marcina Dutkiewicza, wygrywali 64:52. Sopocianie nie musieli jednak wówczas martwić się o wynik i pozycję w tabeli. W równolegle rozgrywanym meczu w Zielonej Górze goście coraz bardziej wbijali w parkiet gospodarzy i już wtedy wiadomym było, że Stelmet nie odniesie w tym starciu zwycięstwa.

Wbrew wszystkiemu wicemistrzowie Polski podjęli jednak walkę. 6 punktów z rzędu Turnera sprawiło, że Trefl przegrywał tylko 58:64. Kolejny krok w stronę rywala goście uczynili w 38. minucie. Po trójce trafili Dylewicz i Ronald Davis i było 72:71 dla Czarnych.

Na ponad pół minuty przed końcem meczu remis zapewnił wsadem Looby (74:74). Obie drużyny mogły jeszcze przeważyć wynik na swoją stronę, ale najpierw Mateusz Kostrzewski spudłował rzut za dwa, następnie zebrał piłkę, ale wyrzucił ją na własną połowę. W końcu w ostatniej akcji czwartej kwarty zaliczył przechwyt na Turnerze, ale już nie zdążył oddać rzutu.

Dogrywka należała do sopocian. Sprawę załatwiły trójki Adama Waczyńskiego, Davisa i Dylewicza. Dzięki temu Trefl po trzech porażkach z rzędu z Czarnymi w obecnych rozgrywkach wreszcie wygrał.

W ćwierćfinale play-off sopocianie zmierzą się z AZS Koszalin. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w sobotę i we wtorek, 30 kwietnia w Ergo Arenie.

• O miejsca 1-6:
  • ASSECO PROKOM Gdynia – Anwil Włocławek 90:85 (26:24, 19:23, 22:24, 23:14)
  • Energa Czarni Słupsk – TREFL Sopot 79:85 ( 20:14, 18:18, 18:20, 18:22, d. 5:11)
  • Stelmet Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec 73:102 (18:28, 21:34, 16:18, 18:22)
  • O miejsca 7-12:
  • Polpharma Starogard Gdański – START Gdynia 71:74 (20:13, 15:19, 14:14, 22:28)
  • Rosa Radom - AZS Koszalin 63:74 (16:21, 15:21, 17:15, 15:17)
  • Jezioro Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 83:76 (20:19, 19:24, 22:18, 22:15)
  • Mecze zaległe z 31. kolejki:
  • Rosa Radom - Kotwica Kołobrzeg 81:83 (32:23, 12:17, 23:26, 14:17)
  • Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin 79:90 (21:23, 21:20, 17:26, 20:21)

Opinie (15)

• (3)

Super brawo Panowie za walkę do końca !
    Ps. Brawo dla Asseco !

• 48 2

• (2)

Dzięki Treflince.Nareszcie coś pozytywnego i sympatycznego w ocenie przez niektórych tzw.kotary czyli APG.Wystarczy wszelkiego rodzaju patologi na stadionach piłkarskich.Chrońmy koszykarskie hale przed zalewem chamstwa wszelkiej maści.Widziałem kiedyś w telewizorni mecz Olimpiakosu Pireus z Panathinaikosem Ateny.Zachowanie kibiców (kiboli)to porażka.Oby się nie przeniosło do nas,wtedy tylko pozostanie oglądanie turniejów szachowych.

• 11 0

• Nie porownuj kibicow z Trojmiasta do kozio-rąb..w!
        Przeciez Grekusy to bydlo- czego sie spodziewasz!

• 3 3

• Niestety u nas w Polsce też są kibice którzy mylą koszykówkę z piłką nożną oczywiście nie obrażając nikogo :)

• 4 2

• Mam nadzieję, ze oba trójmiejskie kluby przejda do 1/2

• 37 1

• Gra nie powala i AZS Koszalin będzie ciężkim przeciwnikiem... (1)

• 6 28

• Oczywiście nie możemy bagatelizowac AZS, ale nie wydaję mi się że pokonanie ich będzie trudne !

• 20 1

• Brawo za wygraną (1)

Z AZS-em nie będzie tak łatwo.Przy koncentacji jest do ogrania. A Looby - niech ćwiczy osobiste.To co pokazuje od wielu m- cy to porażka.Hej Trefl. Gratki dla sąsiadów z Gdyni.

• 19 0

• Looby nie wyćwiczy już osobistych

Popatrz na jego wiek i na technikę (o ile to można nazwać techniką). Jego rzuty wolne to kwestia szczęścia i tak już zostanie. Podobnie Stefan.
      Rzuca jak rzuca i trzeba się z tym pogodzić.

• 16 1

• Gratulacje z Gdyni.Puknąć Czarnych w Słupsku to zawsze cieszy...

• 34 1

• Czarna plama zmazana.....

• 23 0

• Uff ... walczyli do końca, i tak trzymać!!!

• 18 0

• Brawo.

Walka do końca popłaca. Zdecydowała 2ga połowa.