Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo sopocian

Marta
14 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarze sopockiego Trefla odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. "Przy okazji' zapewnili też sobie przewagę psychiczną przed derby Trójmiasta zaplanowanymi na przyszły tydzień. Żółto-czarni pokonali PBG BAsket w Poznaniu 66:58 (15:15, 17:14, 14:14, 20:15). Kluczowe punkty w końcówce, z wolnych, zdobywał Lorinza Harrington. Przed tygodniem w Poznaniu poległo Asseco Prokom.

PBG:Okafor 10, Hawkins 9, Stelmach 7, Diduszko 6, Miller 5 - Wiśniewski 11, Tica 7, Ochońko 3, Surmacz 0.

TREFL: Gustas 10, Dylewicz 10, Ceranić 9, Stefański 7, Waczyński 5 - Harrington 11, Kinnard 9, Kikowski 5, Ljubotina 0.

Spotkanie w Poznaniu było przez cały czas wyrównane, choć z lekkim wskazaniem na zespół z Sopotu. Po 10 minutach było 15:15. W połowie drugiej kwarty po trzech wolnych wykorzystanych przez Pawła Kikowskiego Trefl prowadził 24:19. Poznaniacy, którzy w minionym tygodniu odprawili z kwitkiem gdynian odrobili do rywali z Trójmiasta 2 "oczka" i do przerwy było 32:29 dla Trefla.

Taki stan rzeczy utrzymał się również po kolejnych 10 minutach gry. Jednak na początku ostatniej odsłony rzutem za 3 punkty do remisu (46:46) doprowadził Tomasz Ochońko co ciekawe były to jedyne punkty tego zawodnika w meczu.

Sopocianie natychmiast odpowiedzieli punktami Lorinzy Harringtona i "trójką" Filipa Dylewicza. Sopocki rozgrywający trafił wówczas dopiero pierwsze punkty w meczu, jednak jak się później okazało ostatnia kwarta to było "jego 10 minut".

Sopocianie uzyskali 5-punktową przewagę (51:46). Znów gospodarzom udało się nieco odrobić dystans za sprawą trafienia Wiśniewskiego (48:51) ale znów 5 punktów stało się udziałem gości. Najpierw za 3 trafił Harrington a później 2 punkty dołożył Lawrence Kinnard. Zrobiło się 56:48 dla Trefla i sopocianie znów mogli się poczuć nieco pewniej.

Dzięki twardej obronie i skutecznej walce pod koszami nie dali gospodarzom szans na skuteczny pościg. Wprawdzie na minutę przed końcem Patrick Okafor trafił na 62:57, na 36 sek. przed końcem ten sam zawodnik dołożył punkty z wolnego (58:62 dla Trefla) ale sopocianie mieli już mecz pod kontrolą.

Gospodarze zaczęli faulować, za każdym razem w nieprzepisowy sposób zatrzymywany był Harrington. Amerykański koszykarz na cztery próby w ostatnich 30 sekundach nie pomylił się ani razu i sopocianie wygrali mecz 66:58.

Tabela wprowadzona: 2010-11-14
Pozostałe wyniki 6 kolejki TBL: Zastal Zielona Góra - Anwil Włocławek 79:69 (20:19, 18:20, 26:14, 15:16), Polpharma Starogard Gd. - Polonia Warszawa 89:62 (17:20, 21:10, 26:15, 25:17), Kotwica Kołobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 90:87 po dogr. (16:20, 19:23, 17:19, 27:17, d. 11:8), Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 73:81 po dogr. (21:14, 21:19, 19:21, 8:15, d. 4:12), mecz Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin został przełożony na 23 marca 2011.