Pierwsze zawody judo po odmrożeniu. Medale mistrzostw Polski dla Gdańska

5 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Po odmrożeniu sportu judo pierwsze ogólnopolskie zawody zorganizowało dopiero na przełomie września i października. Wśród najlepszych nie brakowało reprezentantów trójmiejskich klubów. Po odmrożeniu sportu judo pierwsze ogólnopolskie zawody zorganizowało dopiero na przełomie września i października. Wśród najlepszych nie brakowało reprezentantów trójmiejskich klubów.

Po odmrożeniu sportu judo dopiero na przełomie września i października zdecydowało się na pierwsze zawody. W mistrzostwa Polski seniorów przedstawiciele gdańskich klubów zdobyli cztery medale. W Pucharze Polski juniorów młodszych trójmiejscy zawodnicy sześciokrotnie zameldowali się na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu podium. Natomiast UKS Ada Judo Fun został drużynowym wicemistrzem Polski osób z niepełnosprawnościami, a indywidualnie zdobył 20 medali.

- Judo wróciło do rywalizacji po zawieszeniu wszelkich zawodów od wiosny. Jako pierwsi na maty wyszli juniorki i juniorzy młodsi, a seniorzy rozegrali mistrzostwa Polski - informuje Michał Kaczmarek, wieloletni prezes pomorskiego okręgu judo, a obecnie honorowy prezes.
Mistrzostwa odbyły się w Trzciance z udziałem 213 judoczek i judoków z blisko 40 klubów. Najlepszy wynik z przedstawicieli trójmiejskich klubów osiągnęła Julia Jaśkiewicz (Wybrzeże Gdańsk), która została wicemistrzynią w kategorii 78 kg.

Brązowe medale zdobyli: Karolina Miller 70 kg, Katarzyna Madajewska +78 kg (obie AZS AWFiS Gdańsk) oraz Tomasz Tałach +100 kg (Wybrzeże Gdańsk).

Były też punktowane pozycje. Na 5. miejscach mistrzostwach ukończyli: Karolina Tałach-Gast 70 kg (Wybrzeże), Jakub Biedrzycki 60 kg (UKS Conrad Gdańsk) oraz drużyna mieszana AZS AWFiS, a 7. lokaty zdobyli w najcięższej męskiej kategorii: Damian Nasiadko (Wybrzeże) i Przemysław Szuta (AZS AWFiS).

- Ze względów zdrowotnych w zawodach zabrakło m.in. utytułowanej Darii Pogorzelec w kategorii 70kg z Wybrzeża - dodaje prezes Kaczmarek.
Puchar Polski w kategorii junior młodszy odbył się w Piasecznie. Stawiło się ponad 300 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów. Trójmiejskie judo zdobyło sześć medali i pięć miejsc punktowanych. Zwycięzcami zostali m.in. Ksawery Ignasiak (UKS Conrad), który w pokonanym polu kategorii 60 kg pozostawił aż 40 rywali oraz Jakub Sordyl (UKS Galeon Gdynia), najlepszy w wadze +90 kg.

Pozostałe miejsca na podium i punktowane trójmiejskich judoków w Pucharze Polski juniorów młodszych:

• 2. miejsce - Dominika Kuźma-Ebel 70 kg (UKS Galeon), Paulina Muszyńska +70 kg (Wybrzeże)
  • 3. miejsce - Maria Sywanycz 57 kg (Wybrzeże), Jakub Kuczyński 66 kg (UKS Conrad)
  • 5. miejsce - Agata Syska 52 kg (AZS AWFiS), Hubert Biedrzycki 55 kg (UKS Conrad)
  • 7. miejsce - Martyna Szymańska 70 kg (AZS AWFiS), Bartłomiej Szadaj 73 kg (UKS Conrad), Jakub Tarczewski +90 kg (Wybrzeże)

UKS Ada Judo Fun przywiózł medale z mistrzostw świata

W Luboniu odbyły się VIII mistrzostwa Polski osób z niepełnosprawnościami. Judocy UKS Ada Judo Fun z sekcji Sport bez Barier zostali drużynowymi wicemistrzami Polski. Natomiast indywidualnie zdobyli aż 20 medali.

Złote medale
Oliver Trepiński, Maciej Smoliniec, Michał Błażejczyk, Jan Truchan, Tomasz Dyas, Kamil Kubiak

Srebrne medale
Krzysztof Bieniecki, Piotr Kiedrowicz, Karol Gerlach, Michał Brózio, Mikołaj Cherek, Radosław Siejka, Zuzanna Urbańska, Tymoteusz Kełpiński

Brązowe medale
Łukasz Raczyński, Wojciech Repliński, Hubert Rzepka, Zofia Kuhnel, Elżbieta Galla, Adam Zimny

4. miejsca
Patryk Wasilkowski, Maciej Bruzik

Opinie (5)

• Gratulacje!

Gratulacje dla wszystkich medalistów!!!
    Szkoda tylko, że drużynowi wicemistrzowie Polski z klubu uks ada judo fun nie mają gdzie rozwijać swoich talentów. Sali do treningów nadal brak.

• 4 0

• Boże

gdzie maseczka i dystans społeczny?!?!?

• 0 1

• Gratulacje

Gratulacje dla wszystkich zawodników a największe dla uks ada judo fun . Zawodnicy tego klubu nie tylko walczą w judo ale i ze swoją niepełnosprawnością . Judocy niepełnosprawni pokazują nam , ze pomimo wszystko można spełniać swoje marzenia . Jesteście super a trenerzy Wasi to cudowne osoby o wielkim sercu .