Pierwsze zwycięstwo na wiosnę

2 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Gdynianie zdecydowanie lepsi w drugiej połowie meczu. Gdynianie zdecydowanie lepsi w drugiej połowie meczu.

Do piątej kolejki przyszło czekać piłkarzom Bałtyku na pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej II ligi. Gdynianie pokonali na Narodowym Stadionie Rugby Elanę Toruń 2:1 (0:1).

Paweł Król 48, Dariusz Kudyba 54 - Paweł Mądrzejewski 29

BAŁTYK: Matysiak - Musuła, Martyniuk, Benkowski, Król - Lemanek, Grembocki (25 Malicki, 90 Pruchnik), Granosik (46 Drzymała), Dettlaff - Kaszuba (68 Łuczak), Kudyba.

Jacek Grembocki zagrał wabank. W porównaniu z ostatnim meczem zdecydował się aż na pięć zmian w wyjściowym składzie! Miejsce w "11" utrzymali jedynie wszyscy obrońcy oraz po jednym pomocniku i napastniku. Już w 25. minucie szkoleniowiec musiał zdecydować się na korektę, gdyż kontuzji doznał jego syn - Damian

Co gorsze w 29. minucie goście objęli prowadzenie. Marcin Matysiak, który w tej rundzie pojawił się w gdyńskiej bramce, został pokonany precyzyjnym strzałem tuż przy słupku przez Pawła Mądrzejewskiego.

Przed przerwą biało-niebiescy nie mieli klarownych sytuacji do wyrównania. Celnie strzelali tylko z rzutów wolnych, choć zdecydowanie za słabo, aby zmienić rezultat.

W drugiej połowie biało-niebiescy ruszyli do szturmu jak to miało miejsce przed dwoma tygodniami w meczu z liderem. Efekty przyszły zdecydowanie szybciej. Już trzy minuty po wznowieniu gry obrońca Paweł Król znów wpisał się na listę strzelców po rozegraniu rzutu rożnego.

Natomiast później w roli głównej wystąpił Dariusz Kudyba. Co prawda bramkarz Elany obronił jeszcze pierwszy strzał napastnika gospodarzy, ale kilka chwil później był bezradny. Wówczas popularny "Kudi" zdecydował się na uderzenie z woleja po dośrodkowaniu Wojciecha Musuły.

Niewiele brakowało, aby w 80. minucie gdynianie podwyższyli rezultat. Mateusz Łuczak po indywidualnej akcji strzelał jedynak tylko w słupek.

Pozostałe wyniki 22. kolejki:
Zawisza Bydgoszcz - Ruch Zdzieszowice 1:1 (1:0), Polonia Nowy Tomyśl - Chojniczanka 0:0, Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 1:1 (1:0), Nielba Wągrowiec - Czarni Żagań 3:2 (0:1), Raków Częstochowa - Górnik Wałbrzych 0:0, GKS Tychy - Miedź Legnica 3:2 (2:1), Polonia Słubice - Tur Turek 0:3 (walkower), Jarota Jarocin - Lechia Zielona Góra 1:0 (1:0).

Opinie (97) ponad 50 zablokowanych

• Tylko Bałtyk Gdynia :) (1)

ciesza 3 ptk oby tak dalej

• 54 22

• Tak się podniecacie bałtyki tym swoim klubikiem. Patrzę w tabelę, a tu "imponujące" 9 miejsce.

No i nawet na "wasz" stadion już was nie wpuszczają ;p

• 3 3

• Bałtyk (2)

Cieszy zwycięstwo Gdyńskiego zespołu piłkarskiego.
    W autobusach przed weekendem jeździły plakaty zapraszające na różne wydarzenia sportowe w Gdyni, między innymi na Bałtyk! Cieszy fakt, że miasto w końcu zauważa Bałtyk - frekwencja na meczach robi swoje! Oby tak dalej!!!!!

• 51 20

• SKS (1)

byly plakaty bo bez nich nikt by nie wiedzial ze baltyk gra !!

• 13 11

• Zaproszenia

W szkołach podst.rozdają dzieciom:)
        Na festyn przyszło niestety tylko 400tu kibiców mimo dobrej pogody:)
        Ale jest moc na necie.

• 0 1

• Atmosfera po bramkach bezcenna (1)

Super sprawa po bramkach atmosfera i doping na stadionie niesamowity , patrzyłem z nie dowierzaniem jak 95% ludzi śpiewało "BAŁTYK GDYNIA " i "JESZCZE JEDEN "

• 54 16

• %%%%%%

wy macie jakas obsesje na punkcie % co to znaczy ze 95 % spiewalo?? mowisz jakby tam bylo ze 100000 kibicow haha a nawet nie napisali ile bylo zeby wam glupio nie bylo!!dzieciaki