Start wygrał "trójkami"

Marta
21 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Koszykarze Startu nareszcie mają powody do radości. Po ośmiu porażkach przyszłą wygrana. Koszykarze Startu nareszcie mają powody do radości. Po ośmiu porażkach przyszłą wygrana.

Beniaminek TBL z Gdyni wreszcie zwycięski. Po serii ośmiu porażek ekipa Startu Gdynia odniosła zwycięstwo. Gdynianie pokonali w czwartek na własnym parkiecie AZS Koszalin, który uchodzi za faworyta rywalizacji w grupie 7-12. Gdynianie rozgromili rywali 81:54 (17:7, 19:17, 23:17, 22:13) aplikując im m.in. aż trzynaście "trójek".

START Gdynia
AZS Koszalin

23% 98 typowań START Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
77% 329 typowań AZS Koszalin

START: Mordzak 19 (3x3), Jankowski 11 (3x3), Malczyk 7 (1x3), Pełka 5 (1x3), Wojdyła 5 (1x3) - Andrzejewski 11 (1x3), Rothbart 10 (7 zb.), Kucharek 6 (2x3), Mokros 3 (1x3), Kowalczyk 2, Pietkiewicz 2.

AZS: Leończyk 14, Henry 13 (1x3), Wiśniewski 6, Wołoszyn 5 (1x3), Jones 2 - Harris 9 (8 zb.), Mielczarek 5, Milicić 0.

Koszykarze Startu nadspodziewanie łatwo pokonali ekipę z Koszalina, goście tylko raz, tuż po rozpoczęciu gry prowadzili 3:2. AZS musiał poradzić sobie bez nominalnego rozgrywającego i widać było, że drużyna nie ma pomysłu na przeciwstawienie się ekipie gdyńskiej. Start z kolei, jak podkreślał jego trener David Dedek przystąpił do rywalizacji z niesamowitą wolą zwycięstwa i zagrał na 150 procent swoich możliwości.

W siódmej minucie gry było 11:7 dla gdynian w 11 już 20:7. Gospodarze przewyższali gości pod każdym względem zaś AZS wcale nie przypominał drużyny, która na początku rozgrywek pokonała m.in. Asseco Prokom, Trefla i była na szczycie tabeli.

Oprócz braku play-makera trener Zoran Sretenović miał niezwykle krótka ławkę. Desygnował bowiem na parkiet w sumie zaledwie ośmiu swoich graczy.

Po 20 minutach gry było 36:24 dla Startu, jednak to prowadzenie nieco uśpiło graczy z Gdyni. AZS otworzył drugą połowę serią 6:0 i po trafieniu Seka Henrego w 23 minucie było już tylko 36:30 dla gospodarzy. Wówczas jednak w dwóch kolejnych akcjach zapunktował Grzegorz Mordzak i to gospodarze rozpoczęli swoją serię.

Zakończyli ją w 27 minucie z bilansem 13:0 i wynikiem 49:30. To jednak nie podcięło skrzydeł zespołowi z Koszalina i kolejne minuty znów zakończył on z bilansem 6:0. Na dalsze odrabianie strat nie pozwolił m.in. Maciej Kucharek trafiając zza łuku.

Po 30 minutach gry było 59:41 dla gospodarzy, który w trzeciej kwarcie "przypilnowali wyniku". Ich przewagę w tym meczu najlepiej obrazuje ostatnia, niezwykle widowiskowa akcja meczu kiedy to Sebastian Kowalczyk wrzucił piłkę nad kosz zaś Jakub Pietkiewicz z powietrza wsadził piłkę do kosza wywołując burzę oklasków na trybunach i pieczętując wygraną 81:54.

- Gratulacje dla Startu za wygraną i za to co pokazali dziś na meczu. Jeśli zespół nie jet zespołem tak jak my w tym meczu to nie ma o czym mówić. Start nam pokazał jak powinna grać drużyna - powiedział po meczu trener AZS-u Zoran Sretenović.

- Dziękuję moim zawodnikom za walkę i za zespołowość, którą pokazał w tym meczu, Mecz praktycznie od początku układał się po naszej myśli. Narzuciliśmy swój rytm gry ale i Koszalin ma własne problemy. Na początku trzeciej kwarty pokazali na co ich stać. Nasza gra się zatrzymała ale dokonaliśmy pewnych zmian i wszystko wrócił do normy - powiedział po meczu trener Startu David Dedek

• O miejsca 1-6:
  • Stelmet Zielona Góra - TREFL SOPOT 68:77 (23:21, 16:12, 18:25, 11:19)
  • ASSECO PROKOM GDYNIA - PGE Turów Zgorzelec 68:82 (25:19, 17:25, 9:18, 17:20)
  • Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 78:69 (14:19, 11:5, 21:20, 14:16, d.18:9)
  • O miejsca 7-12:
  • START GDYNIA - AZS Koszalin 81:54 (17:7, 19:17, 23:17, 22:13)
  • Polpharma Starogard Gdański - Kotwica Kołobrzeg 86:69 (27:20, 20:18, 19:16, 20:15)
  • Rosa Radom - Jezioro Tarnobrzeg 13 kwietnia
Marta

Opinie (7) 2 zablokowane

• Miłe zaskoczenie :-) gratulacje.

• 29 3

• Nie spodziewałem się tego

W końcu nie ma powodu do wstydu! Gratulacje!