Pierwsze zwycięstwo w historii nad lubliniankami

3 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Gdyńskie szczypiornistki radością po zwycięstwie dzieliły się z kibicami. Na pierwszym planie Patrycja Mikszto, dalej Urszula Lipska. Gdyńskie szczypiornistki radością po zwycięstwie dzieliły się z kibicami. Na pierwszym planie Patrycja Mikszto, dalej Urszula Lipska.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu wyrównały stan półfinałów play-off na 1-1. W niedzielnym spotkaniu gdynianki pokonały na własnym parkiecie SPR AZS-Pol Lublin 33:28 (19:11), rehabilitując się za wczorajszą przegraną 25:30. To jednocześnie pierwsze zwycięstwo w historii nad tą drużyną. Dwa następne spotkania w rywalizacji do trzech zwycięstw podopieczne Jerzego Cieplińskiego będą musiały rozegrać w następny weekend na wyjeździe. Jeśli i tam drużyny podzielą się punktami, to wówczas na piątym, decydującym pojedynku spotkamy się znów w hali przy ul. Górskiego.

Sadowska, Mikszto - Sulżycka 4, Głowińska 4, Jędrzejczyk, Białek 3, Kulwińska 3, Kobzar 1, Szwed 3, Mateescu 3, Duran 4, Koniuszaniec 7, Lazar 1, Lipska
Sędziowie: Góralczyk, Młyński (obaj Warszawa)
Widzów: 1000
Jurkowska, Baranowska, Mieńko - Danielczuk 2, Wilczek 3, Wojdat, Kucińska 1, Majerek 1, Marzec 3, Mihdaliova 1, Puchacz 4, Repelewska 2, Skrzyniarz 1, Wojtas 10.

rozpoczęła się prezentacja uczestniczek drugiego meczu play-off półfinałów. Obie drużyny zgłosiły do protokołu meczowego te same zawodniczki, co dzień wcześniej
1'
mecz rozpoczął Vistal Łączpol
1'
siódemka gdynianek: Sadowska, Koniuszaniec, Sulżycka, Kulwińska, Głowińska, Duran, Szwed
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) z lewego skrzydła
1'
rzut Wojtas obok słupka
2'
Szwed zablokowała rzut Puchacz
2'
[2:0] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
3'
Sadowska obroniła rzut Wojtas
4'
[3:0] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
4'
[3:1] Bramkę zdobywa Marzec (SPR) z koła
4'
[4:1] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
5'
[4:2] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ).
6'
[4:3] Bramkę zdobywa Marzec (SPR ) po kontrze
6'
rzut Duran obroniła Jurkowska
6'
[4:4] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR ) i jest już remis
7'
przekroczenie linii pola bramkowego przez Kulwińską, ale w odpowiedzi faul ofensywny Repelewskiej
8'
Sadowska broni rzut Marzec
8'
rzut Szwed obok lubelskiej bramki
9'
kolejna udana interwencja Sadowskiej w gdyńskiej bramce
9'
[5:4] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL), która weszła do gry na kole
9'
Puchacz trafiła piłką w poprzeczkę
wykluczenie
9'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą po faulu na Wojtas i będzie jeszcze karny dla SPR
9'
[5:5] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR ) z karnego
10'
zablokowany rzut Lipskiej
11'
[5:6] Bramkę zdobywa Marzec (SPR ) w liczebnej przewadze
11'
To pierwsze prowadzenie SPR
11'
koniec kary w Vistalu Łączpolu
12'
[6:6] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) z trudnej pozycji, to już trzecie trafienie lewoskrzydłowej gospodyń
12'
zablokowany rzut Puchacz
13'
zablokowany rzut Szwed, jednak piłka nadal w posiadaniu gdynianek
13'
Jurkowska broni rzut Szwed, ale nadal piłka przy gdyniankach
13'
[7:6] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) z szóstego metra po solowej akcji
14'
Rzut Wojtas nad gdyńską bramką
14'
[8:6] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
15'
Głowińska przechwyciła podanie Puchacz
15'
[9:6] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
15'
Czas dla SPR
15'
[9:7] Bramkę zdobywa Kucińska (SPR), czyli rozgrywająca, która w trakcie sezonu odeszła z Rudy Śląskiej, a interesował się nią również gdyński klub
16'
[10:7] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
16'
[11:7] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze po stracie SPR
17'
17'
Wojtas usiadła na ławce, a do gry w jej miejsce weszła Mihdaliova
18'
Jurkowska obroniła rzut Kulwińskiej, ale obrotowa gospodyń była faulowana i będzie karny
19'
Baranowska obroniła karnego egzekwowanego przez Lazar!
19'
[11:8] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR).
wykluczenie
20'
Mihdaliova (SPR ) ukarana dwuminutową karą po faulu na Szwed
21'
przechwyt Duran w obronie
21'
[12:8] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
22'
[12:9] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR) w osłabieniu drużyny
22'
koniec kary w SPR
22'
za obronę w polu bramkowym SPR będzie karny dla gdynianek
23'
[13:9] Bramkę zdobywa Kobzar (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
23'
[13:10] Bramkę zdobywa Midaliova (SPR)
23'
faul w ofensywie Mateescu
24'
[14:10] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
24'
kolejna dobra interwencja Sadowskiej
25'
[15:10] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) i jest to najwyższe prowadzenie gdynianek
26'
znów broni Sadowska
26'
[16:10] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) po składnym, szybkim ataku całego zespołu
27'
27'
trzecia bramkarka weszła do bramki SPR, tym razem szanse dostała Mieńko
28'
Głowińska nad bramką SPR
29'
strata Kucińskiej
29'
[17:10] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) po szybkim ataku
30'
Mihdaliova posłała piłkę w słupek
30'
[18:10] Bramkę zdobywa Lazar (VISTAL ŁĄCZPOL) po kolejnej kontrze
30'
[18:11] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR ) na 10 sekund przed przerwą
30'
[19:11] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) na sekundę przed końcową syreną!
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL ŁĄCZPOL PROWADZI 19:11!
31'
drugą połowę rozpoczął SPR
31'
Wojtas została ponownie w tym meczu zablokowana
32'
tym razem blok na Duran, która musiała rzucać, gdyż sędziowie sygnalizowali pasywną grę
32'
[20:11] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po szybkiej kontrze
32'
Karolina ucierpiała w tej akcji, potrzebuje pomocy masażystów, ale na pewno grać będzie dalej
33'
[20:12] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR ).
33'
[21:12] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po rzucie z biodra
34'
tym razem interwencje dobre obu bramkarek, najpierw Sadowskiej, po chwili Baranowskiej
34'
[21:13] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ).
35'
[22:13] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
36'
Wojtas (SPR ) ukarana dwuminutową karą po faulu na Sulżyckiej, będzie jeszcze karny dla gdynianek
36'
Baranowska obroniła karnego rzucanego przez Kobzar!
36'
[23:13] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
38'
SPR w komplecie
38'
[23:14] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR) od razu po powrocie do gry z ławki kar
39'
[23:15] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ).
40'
[24:15] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
40'
[24:16] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ).
41'
[25:16] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
42'
[25:17] Bramkę zdobywa Skrzyniarz (SPR ).
42'
[26:17] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) z rzutu karnego
wykluczenie
42'
Wojdat (SPR ) ukarana dwuminutową karą.
43'
[26:18] Bramkę zdobywa Majerek (SPR ) w osłabieniu
44'
44'
Baranowska obroniła rzut Mateescu
45'
karny dla SPR, po raz pierwszy do gdyńskiej bramki weszła Mikszto
45'
[26:19] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ) z karnego
46'
[26:20] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ).
46'
Czas dla Vistalu Łączpolu
47'
[26:21] Bramkę zdobywa Puchacz (SPR ).
48'
[27:21] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) po rykoszecie, który zmylił bramkarkę SPR
49'
[27:22] Bramkę zdobywa Danielczuk (SPR ).
49'
Jędrzejczyk prosto w ręce Baranowskiej
50'
po dobrej interwencji Mikszto, Jędrzejczyk mogła jeszcze raz zaatakować, tym razem została sfaulowana przez Wojtas i będzie karny
50'
[28:22] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego
50'
Mikszto obroniła rzut Puchacz
wykluczenie
51'
Skrzyniarz (SPR ) ukarana dwuminutową karą, która odepchnęła Kulwińską
51'
[29:22] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL), znów po rykoszecie zmylona Baranowska
52'
[29:23] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ) w osłabieniu i jeszcz faul i dwie minuty dla gdynianki
wykluczenie
52'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
53'
53'
Głowińska rzuciła nad bramką
53'
[29:24] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR ) po szybkim ataku i w przewadze liczebnej
53'
Wojtas przechwyciła podanie Koniuszaniec
54'
poprzeczka po rzucie Puchacz
54'
[30:24] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po szybkiej kontrze i jeszcze w osłabieniu
54'
55'
Mikszto obroniła rzut Majerek
55'
błąd w ataku Duran
56'
[30:25] Bramkę zdobywa Danielczuk (SPR ) po szybkim ataku
56'
lublinianki wyłączają z ataku Szwed
56'
[31:25] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL).
56'
[31:26] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR ).
57'
Mateescu zgubiła piłkę
57'
[31:27] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR ).
58'
Koniuszaniec wyrzuciła piłkę w aut
58'
karny dla SPR, Koniuszaniec sfaulowała Danielczuk, lewoskrzydłowa wymaga pomocy masażystów
58'
Koniuszaniec ma szczęście, że nie dostała dwóch minut kary
58'
[31:28] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR ) z karnego
58'
ofensywny faul Duran
58'
rzut obok gdyńskiej bramki Wojtas
59'
[32:28] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) na 84 sekund przed końcem meczu
59'
Mikszto obroniła rzut Repelewskiej
60'
[33:28] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
60'
60'
Koniuszaniec posłała piłkę do siatki po kontrze, ale ta bramka już nie została zaliczona, bo chwilę wcześniej rozległa się końcowa syrena

SPR AZS Lublin 1

W drugiej parze półfinałowej KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało w niedzielę KU AZS Politechnikę Koszalińską 34:21 (15:8).

• BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO VISTAL BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

SAM JESTAŚ POPCORN VISTAL NIE UMIĘ GRAĆ, WOLE POLEŹĆ NA MECZ ARKI,ASSECO PROCOM,LUB ARKA RUGBY.

• 0 14

• Piękne zwycięstwo !!!

Brawo dziewczyny, jesteście Wielkie ! Trzymamy kciuki

• 21 4

• UFFF udało się!! gratulacje dla dziewczyn !! (4)

Dziś Lublin troszkę słabiej, nasze dziewczyny duużo lepiej i wynik jak i obraz gry zupełnie na odwrót niż wczoraj.
    Co do pana Cieplińskiego to ja sie już znęcać nie będe, ale takie dwa małe pytania retoryczne:
    Czemu to potrzebował aż jeden mecz i 43min drugiego żeby go oświeciło, że do Wojtas to jednak trzeba wyjść, a nie stać w linii obrony jak kołek???
    Drugie pytanko.. to jeśli drużynie w końcówce nie idzie i bierze się czas po to żeby uspokoić dziewczyny czy po to żeby kombinować z taktyką i wymyślać rewelacyjne rozwiązania taktyczne w stylu zejście Duran na koło i spowodować totalne zamieszanie w ataku????
    Noo szok, facet z kosmosu:)

• 8 7

• do poprzednika chyba znawcy (3)

Cieplinski ma doniej wyjsc bo nie kumam?

• 2 6

• Nieee, Ty masz do niej wyjść (2)

• 6 3

• cdn (1)

Glupie to jest madrzenie sie remico czy remicoo. Pytanie po co. Zazdrosc sciska i dobrze

• 5 5

• Żenada mnie ściska co najwyżej, a głupie to jest tkwić w błędzie i udawać greka.

• 1 5

• JA NIE CHODZE NA MECZ, I SIĘ NIE JARAM TAKIM WYNIKIEM LUBLINA.

• 4 7

• Kiedyś musi być pierwszy raz. ALE pamiętać będziemy całe życie !!! BRAWO!!!

• 7 1

• LEPIEJ GRA BIELECKI KAROL I JEGO KOLEDZY, A VISTAL NIECH SIĘ UCZY

• 4 10

• To zwycięstwo było bardzo potrzebne dziewczynom .

Mecz dzisiaj rozegrany charakteryzował się, jak zwykle to w wykonaniu VŁ bywa, dużą ilością strat i momentami brakiem konsekwencji w grze obronnej . I tak jak zauważył to remicoo jak długo można dawać się karcić rzutami z drugiej linii przez Wojtas ? Wiadomo że nie da się jej całkowicie wyeliminować, ale trzeba przy dojściu takiej "strzelby" do piłki natychmiastowo do niej wychodzić aby się nie rozpędziła ! Po tym meczu można być skromnym optymistą co do dalszych losów tej rywalizacji . Bo to co dotychczas było niemożliwe stało się dzisiaj faktem, czyli da się SPR pokonać ! W tej drużynie drzemią jeszcze duże możliwości pod warunkiem że będzie dużo mniej głupich strat takich jak w drugiej części dzisiejszego meczu . Po tych właśnie głupich stratach zawodniczki SPR pod koniec meczu zaczęły się niebezpiecznie zbliżać do remisu . Myślę, że po tym zwycięstwie sprawa dalszego awansu jest sprawą nadal otwartą i wygra ten kto zachowa więcej zimnej krwi , bo na to że zawodniczki SPR-u spuchną to bym nie liczył . Dzisiejszym meczem udowodniły że nie są "emerytkam" jak co niektórym się wydawało i świetnie wytrzymały trud tych dwóch meczy dzień po dniu . Sprawa motywacji w tych drużynach to już osobna sprawa . SPR walczy nie tylko o medal ale i o ewentualnego sponsora . Nasze zawodniczki walczą o spełnienie przed sezonowych obietnic ! Czy im się to uda to wielki znak zapytania ?