Pierwszy atak rządzi na lodzie

Krzysztof Klinkosz
16 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
Jarosław Rzeszutko (na pierwszym planie) dwukrotnie pokonał bramkarza gości oraz zaliczył asystę przy trafieniu Jana Stebera. Jarosław Rzeszutko (na pierwszym planie) dwukrotnie pokonał bramkarza gości oraz zaliczył asystę przy trafieniu Jana Stebera.

Po 24 godzinach gdańscy hokeiści ponownie wyjechali na lodowisko w Hali Olivia, aby zmierzyć się z KTH Krynica i ponownie zaaplikowali rywalom siedem goli. Bardzo dobrym posunięciem było zestawienie ataku Jan Steber - Jarosław Rzeszutko - Roman Skutchan. Dzisiejszy mecz Energa Stoczniowiec wygrała 7:3 (4:0, 3:2, 0:1).

1:0 Rzeszutko as. Steber, Skutchan (0.39)
2:0 Strużyk (4.38 w przewadze)
3:0 Rzeszutko as. Steber, Skutchan (18.33)
4:0 B.Wróbel as. M.Wróbel, Strużyk (19.24)
5:0 Skutchan (23.50 w osłabieniu)
5:1 M.Dubel as. Rajski (25.09)
6:1 Steber as. Skutchan, Rzeszutko (26.43 w przewadze)
6:2 Horny as. Chabior (37.48)
7:2 Jankowski as. Ziółkowski (38.37)
7:3 Kruczek as. Chabior, M.Dubel (57.08 w przewadze)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny (40.01 Witkowski); Mat. Rompkowski - Kostecki, Smeja - B.Wróbel, Benasiewicz - Maciejewski oraz Wróblewski; Steber - Rzeszutko - Skutchan, Strużyk - Ziółkowski - Jankowski, Mac.Rompkowski - M.Wróbel - Chmielewski.

KTH: Kubalski; Kramny - D.Kruczek, Scibran - Pach, Tyczyński - Piksa oraz Dudzik; Horny - M.Dubel - Rajski, Horowski - Błażowski - Bulanda, Domek - A.Chabior - D.Dubel oraz Dudzik.

Najwyraźniej piatkowe zmiany w skladzie posłużyły gdańskim hokeistom. Zespół Energi Stoczniowca juz w pierwszej akcji zdobył w sobotnim meczu bramkę.

Swoją dobrą formę strzelecką potwierdził Jarosław Rzeszutko, ktory z bliska otworzył wynik meczu a asystowali mu pozostali zawodnicy z pierwszego ataku.

Już po 5 minutach gospodarze prowadzili 2:0 Mateusz Strużyk strzelił gola na raty, bodajże za trzecim uderzeniem na bramkę KTH. Później niestety poziom gry nieco spadł. Gdańszczanie wprawdzie przeważali ale grali nieco wolniej niż w pierwszych minutach.

"Przebudzenie" i powrót do niezłego tempa rozgrywania akcji nastąpił w ostatnich 90 sekundach pierwszej tercji. Najpierw znów ładną akcją popisał się pierwszy atak.

Roman Skutchan odegrał krążek zza bramki do Jana Stebera a młody Czech wyłożył "gumę" Rzeszutce. Reprezentacyjny napastnik Energi Stoczniowca pewnie podwyższył na 3:0.

Po niespełna minucie było już 4:0 kiedy Bartłomiej Wróbel najeżdżając na bramkę jako pierwszy dopadł do odbitego przez bramkarza krążka.

Ataki gospodarzy nie ustawały również w drugiej tercji a hokeiści Energi Stoczniowca strzelili bramkę również w osłabieniu. Po wygraniu wznowienia Skutchan popędził pod bramkę i strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 5:0.

Za chwilę jednak gdańszczanie pozwolili gościom na przeprowadzenie kontry. Mateusz Dubel objechał bramkę i nie atakowany przez nikogo pokonał Odrobnego strzałem w długi róg.

To jednak był jeden z niewielu groźnych wypadów gości w tercję gdańszczan. Nie minęło 90 sekund a ponownie dał znać o sobie pierwszy gdański atak. na listę strzelców wpisał się Steber, który z bliska pokonał golkipera gości.

Scenariusz drugiej tercji był nieco podobny do pierwszej po dynamicznym otwarciu tempo nieco opadło by w końcówce znów iskrzyło pod bramkami.

Najpierw o wadze doświadczenia w hokeju przekonał wszystkich Karel Horny. Mistrz Polski jeszcze z Unią Oświęcim odpowiednio ustawił się pod linią niebieską, znalazł błąd w ustawieniu Przemysława Odrobnego, poczekał aż koledzy odegrają mu krążek i z daleka strzelił drugą bramkę dla kryniczan.

Za chwilę jednak gdańszczanie odzyskali pięciobramkową przewagę, po szybkiej kontrze Tomasza Ziółkowskiego i Wojciecha Jankowskiego ten drugi podwyższył na 7:2.

W trzeciej tercji gdańszczanie kontrolowali już wydarzenia na lodzie choć nie strzelili bramki to cały czas posiadali inicjatywę, umiejętnie zmieniając tempo akcji. W bramce, podobnie jak w meczu piątkowym trener Andrzej Słowakiewicz w ostatniej tercji postawił na Tomasza Witkowskiego.

Młody gdański bramkarz skapitulował tylko raz po tym jak goście wykorzystali swoją grę w przewadze.

Tabela wprowadzona: 2010-01-17
Teraz gdańszczan czeka sesja wyjazdowa, w najbliższy piątek zagrają w Toruniu a na własne lodowisko wyjada dopiero 5 lutego przeciwko Unii Oświęcim. Wyniki 39 kolejki rozgrywek PLH (mecze rozegrano w niedzielę): Grupa A - GKS Tychy - Akuna Naprzód Janów 4:6 (1:3, 3:0, 0:3), Wojas Podhale Nowy Targ - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:5 (1:1, 2:2, 1:2), JKH GKS Jastrzębie Zdrój - Comarch Cracovia 3:10 (0:5, 2:3, 1:2), Grupa B - Aksam Unia Oświęcim - Ciarko KH Sanok 2:1 (2:0, 0:1, 0:0).

• 3 3

• Aron Chmielewski rozniesie naszych przeciwników (7)

STOCZNIOWIEC DO BOJU!!!!

• 7 15

• Kto??? (4)

ren cienias???chyba zartujesz!!

• 6 5

• (1)

nie kibic, tylko kolega z drużyny się chyba nie podpisał w końcu to koledzy z drużyny najbardziej zazdroszczą

• 6 3

• Kowalczyk i Maciejewski to najwiekszy cienias

• 3 1

• z ciebie "kibic" jak ze mnie żyrafa (1)

podpisz się nazwiskiem pseudozawodniku

• 6 2

• Zeby zazdroscic trzeba miec powod

A Chmielewski nim nie jest gra jak wiekszosc druzyny nadal miernie jak zasluzy na pozytyw to go dostanie a narazie to na widok jego i jemu podobnych gry roznosi ale zlosc a i dodam na koniec -

• 4 7

• Kowalczyk i Maciejewski najbardziej zazdroszcza (1)

te dwa cieniasy z jego klasy wypisuja te bzdury

• 6 1

• mnie nie dziwi ze tutaj prowokują

jego była klasa to najbardziej powalona klasa w całej sportowej szkole z porąbanymi rodzicami z przerostem ambicji

• Nie ma co sie tak jarac (3)

teraz to juz sobie moga grac...i co z tego ze wygrali i wygrywaja?!z Krynica kazdy wygrywa...trzeba tak bylo grac w niedziele z Unia,i w środe z Sanokiem!zostali zbluzgani z trenerem na czele zero dopingu to sie wzieli za hokejowe rzemiosło z najsłabszym zespołem...

• 16 3

• (1)

no niestety, podejrzewam ze zaczeli grać bo dostali jakieś ostrzeżenie, a w środę pokazali że mają zero charakteru i ambicji więc teraz już nic nie cieszy..

• 4 4

• troche

lepiej graja ale nie ma co sie cieszyc przeciwnik mierny i kazdy go ogrywa tez mysle ze brak kibicow na meczu to niezla terapia szokowa dla zawodnikow i prezesa-oby bylo coraz lepiej chociaz troche czasu uplynie zanim kibice zapomna i na nowo zaczna ljczniej chodzic na mecze