Arka wiceliderem I ligi

22 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Asysta Mateusza Szwocha (nr 14) i gol Bartosza Ślusarskiego (pierwszy z lewej) zapewniły Arce trzecie zwycięstwo w trzecim ligowym meczu w 2014 roku. Asysta Mateusza Szwocha (nr 14) i gol Bartosza Ślusarskiego (pierwszy z lewej) zapewniły Arce trzecie zwycięstwo w trzecim ligowym meczu w 2014 roku.

Piłkarze Arki w trzecim meczu odnieśli trzecie zwycięstwo tej wiosny w I lidze. Jednocześnie "odczarowali" Świnoujście, gdzie zdobyli pierwszego gola i zanotowali pierwszą wygraną odkąd od 2011 roku rywalizują na zapleczu ekstraklasy. Żółto-niebiescy triumfowali 1:0 (0:0) po golu Bartosza Ślusarskiego. Po przerwie podopieczni Pawła Sikory głównie się bronili. Kilkakrotnie były nerwy, gdyż rywale dochodzili do dogodnych sytuacji, ale wynik nie uległ zmianie. Tym samym gdynianie awansowali na pozycję wicelidera tabeli, gdyż w Katowicach zespoły spod szyldu GKS podzieliły się punktami.

Flota Świnoujście Flota Świnoujście
Brljak - Mokwa, Kieruzel, Gusocenko, Opałacz - Niewiada - Śpiączka, Pułka, Grzelak, Kolendowicz - Arifović,
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Jakubczyk, Tokarski
Miszczuk - Cienciała, Juraszek, Sobieraj, Radzewicz - Budka, Szwoch, Pruchnik, Tomasik - Ślusarski, Aleksander
  • 46' Pułka Zmiany Bodziony
  • 72' Kolendowicz Zmiany Hosek
  • 81' Śpiączka Zmiany Kamiński
  • 70' Aleksander Zmiany Marcus
  • 84' Budka Zmiany Kowalski
  • 90+2 Pruchnik Zmiany Cichocki
  • 37' Ślusarski
  • 90+3 Niewiada
  • 79' Juraszek

POMECZOWY KOMENTARZ RADOSŁAWA PRUCHNIKA PRZED KAMERAMI ORANGE SPORT:
Bardzo się cieszę, że w pierwszej połowie graliśmy to jak chcemy. Graliśmy piłką, utrzymywaliśmy się przy niej oraz strzeliliśmy gola.

W drugiej połowie byliśmy przekonani, że Flota ruszy do ataku. Chcieliśmy przetrzymać ten szturm przez kwadrans. Udało się. Co prawda mieliśmy trochę szczęścia, gdyż kilka razy rywale doszli do dobrych okazji.

Najważniejsze, że jedziemy dalej z kompletem punktów na wiosnę i gonimy czołówkę I ligi.

NOWY DYREKTOR SPORTOWY ARKI: PO AWANSIE WIĘKSZOŚĆ PIŁKARZY ZOSTANIE W GDYNI

kibice Arki wypełnili sektor gości, kibicować będą pod transparentem "Nigdy nie zostaniesz sam"
Flota wiosną nie straciła jeszcze gola, ale w dwóch meczach strzeliła tylko jednego, widać zatem, że każda strzelona bramka w tym spotkaniu może być rozstrzygająca
Arka w porównaniu z dwoma pierwszymi meczami wiosny w I lidze z jedną zmianą w "11", w miejsce narzekającego na skręcony staw skokowy Rzuchowskiego, który znajdzie się na ławce, do gry wszedł Pruchnik (ARKA GDYNIA)
we Flocie dwie zmiany w porównaniu z bezbramkowo zremisowanym meczem w ostatniej kolejce w Łęcznej, nie ma pauzującego za kartki Jasińskiego oraz Bodzionego, do "11" weszli Śpiączka (Flota Świnoujście) i debiutant Pułka, te roszady wymuszają również zmianę ustawienia
w "11" gospodarzy jest trzech byłych piłkarzy Arki: Arifović (Flota Świnoujście), Grzelak (Flota Świnoujście) i Mokwa (Flota Świnoujście), ten ostatni w Gdyni nie przebił się do pierwszej drużyny
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka na żółto-niebiesko, Flota na zielono
1'
od środka mecz rozpoczęła Flota
1'
po 15 sekundach Flota zdobyła rzut rożny
1'
po dośrodkowaniu z rogu Grzelaka gdynianie, choć z kłopotami, ale wybili piłkę z własnej "16"
2'
groźna akcja, Grzelak wrzucił piłkę do Kolendowicza (Flota Świnoujście), który uderzał na wślizgu i spudłował z pola bramkowego
3'
strzał z dystansu Tomasika (ARKA GDYNIA), piłkę złapał Brljak (Flota Świnoujście)
5'
po początkowych atakach Floty Arka stara się przejąć inicjatywę
5'
Gusocenko (Flota Świnoujście) wybił piłkę na róg, ten piłkarz był wcześniej testowany w Gdyni
6'
po dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA GDYNIA) z rogu niecelny strzał głową Ślusarskiego (ARKA GDYNIA)
6'
przed polem karnym gospodarzy przerwana akcja Arki, gdyż Ślusarski (ARKA GDYNIA) pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu piłki
8'
"Areczko, my chcemy gola" - skandowanie z trybun
8'
Mokwa (Flota Świnoujście) zabrał piłkę przy linii środkowej Pruchnikowi i przeprowadził szybki atak Floty, w polu karnym do jego dośrodkowania nie doszedł Koledowicz, będzie róg
9'
dośrodkowanie z rogu Pułki, piłka w bramce Arki po strzale głową Niewiady (Flota Świnoujście), ale przed uderzeniem kapitan Floty odepchnął Tomasika (ARKA GDYNIA) i sędzia odgwizdał faul na piłkarzu Arki, a gola nie uznał
11'
sporo prostych błędów w ostatnich minutach Arki, Flota dobrze jest zorganizowana i po przechwytach starają się wychodzić z kontrami
12'
przy ławce rezerwowych Rzuchowski przeprowadza... rehabilitację kontuzjowanego stawu skokowego, właśnie wykonuje ćwiczenie stabilizacyjne, stojąc na jednej nodze na gumowym krążku
14'
po odważnym początku z obu stron, gra obecnie koncentruje się w środkowej strefie boiska
14'
Mógł być gol dla Arki, składna kontra, Budka (ARKA GDYNIA) wyszedł z własnej połowy z piłką i znalazł podaniem przed polem karnym Ślusarskiego (ARKA GDYNIA), Bartek zagrał w pole karne do Aleksandra, ale ten spudłował
15'
"Areczko, gramy u siebie" - skandują gdyńscy kibice
16'
róg dla Arki
16'
Gusocenko (Flota Świnoujście) wybił piłkę z "16" gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika (ARKA GDYNIA)
17'
"O Areczko ty najlepszych kibiców masz..." - śpiewy w sektorze gości
18'
teraz Arka się cofnęła i na własnej połowie czeka na Flotę, zmuszając rywali do ataku pozycyjnego
18'
Opałacz (Flota Świnoujście) "wyjechał" z piłką za końcową linię dobrze i zgodnie z przepisami spychany przez Juraszka
20'
trzeci w tym meczu róg dla Arki
21'
jeszcze raz Gusocenko (Flota Świnoujście) wybił piłkę po dośrodkowaniu Pruchniku (ARKA GDYNIA)
21'
tuż przy słupku przeszła piłką po uderzeniu z około 30 metrów Szwocha (ARKA GDYNIA)
22'
Sobieraj (ARKA GDYNIA) w polu karnym Arki poradził sobie z Kolendowiczem (Flota Świnoujście), który uciekł Cienciale
23'
Szwoch (ARKA GDYNIA) przewrócił się w polu karnym po ataku Kieruzela (Flota Świnoujście), sędzia zagwizdał, ale nie po to, by podyktować "11", ale odgwizdać rękę Mateusza, którą rzeczywiście pomocnik Arki dotknął piłkę przy upadku
27'
znów zmiana obrazy gry, teraz fragment, gdy Arka rozgrywa piłkę, a Flota czeka na rozwój wypadków na własnej połowie
27'
Arifović (Flota Świnoujście) wybił tak mocno w aut, że trafiła ona na dach trybuny
28'
druga piłka wpadła na boisko, sędzia nie przerywa gry, gdyż Arka próbowała atakować lewym skrzydłem, a druga futbolówka leżała z prawej strony na połowie Arki
30'
Radzewicz (ARKA GDYNIA) na wysokości pola karnego Floty przegrał pojedynek z Mokwą (Flota Świnoujście), Flota wyszła z kontrą, ale zakończyła ją niecelna wrzutka Kolendowicza (Flota Świnoujście) do Grzelaka (Flota Świnoujście)
32'
Tomasik (ARKA GDYNIA) wywalczył róg
32'
tym razem Pruchnik (ARKA GDYNIA) z rogu krótko wymienił piłkę z Tomasikiem (ARKA GDYNIA), a dopiero potem dośrodkował, ale i przy tym rozegraniu kornera Opałacz (Flota Świnoujście) wybił piłkę z własnego pola karnego
34'
Miszczuk (ARKA GDYNIA) odbił do boku piłkę po strzale z 25. metra Grzelaka (Flota Świnoujście)
35'
"Arka Gdynia" - skandowanie z trybun
36'
Sobieraj (ARKA GDYNIA) próbował wyręczyć ofensywnych graczy, uderzenie kapitana Arki z dystansu obok słupka
37'
[0:1] ARKA GDYNIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ślusarski. Szwoch wbiegł w pole karne i otrzymał podanie od Budki, dośrodkowanie Mateusza do Bartka, który z 5. metra wpakował piłkę do siatki głową
38'
Ślusarski (ARKA GDYNIA) strzelił gola w drugim meczu z rzędu w I lidze, poprzednio zdobył bramkę na 1:1 w meczu z Wisłą Płock w Gdyni
38'
231 minut trwa seria Floty bez straty gola w I lidze
41'
"Jeszcze jeden" - skandowanie kibiców Arki
42'
po zdobyciu gry przez Arkę obraz gry się nie zmienia, nadal częściej przy piłce są gdynianie
44'
Szwoch (ARKA GDYNIA) pokazał, że poprawił grę w defensywie, wrócił i zaciekle walczył z Grzelakiem (Flota Świnoujście), a gdy przegrywał pozycję, sfaulował rywala
44'
45'
po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika (ARKA GDYNIA) tuż obok słupka piłka minęła bramkę Floty po strzale głową Aleksandra
45+1
minęła 45. minuta nie ma sygnalizacji, że coś będzie doliczone
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI W ŚWINOUJŚCIU 1:0
piłkarze Arki schodzą do szatni, mocno gestykuluje Ślusarski (ARKA GDYNIA), który udziela wskazówek Sobierajowi (ARKA GDYNIA) i Pruchnikowi (ARKA GDYNIA), a następnie i Aleksandrowi
Arka zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie. Gdynianie częściej byli przy piłce. Z kilku składnych akcji żółto-niebiescy wykorzystali jedną. Znów w głównych rolach wystąpili piłkarze, którzy strzelali i asystowali w ostatnim I-ligowym meczu z Wisłą Płock. Gol Ślusarskiego (ARKA GDYNIA) poprzedziły dobre podania Budki (ARKA GDYNIA) i Szwocha (ARKA GDYNIA).
Flota najgroźniejsza była na początku spotkania, gdy szczególnie Kolendowicz (Flota Świnoujście) sprawiał kłopoty gdynianom. Sędzia słusznie nie uznał gola Niewiady (Flota Świnoujście), gdyż ewidentnie przed strzałem popychał Tomasika (ARKA GDYNIA).
Natomiast Miszczuk (ARKA GDYNIA) dobrze zachował się przy jedynym celnym strzale rywali, gdy do boku odbił piłkę po uderzeniu Grzelaka (Flota Świnoujście).
w pierwszym spotkaniu 21. kolejki GKS Tychy zremisował z Dolcanem Ząbki 1:1 (1:0)
46'
Flota Świnoujście przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza środkowy pomocnik Pułka, w jego miejsce wchodzi skrzydłowy Bodziony
46'
Bodziony (Flota Świnoujście) strzelił gola w sezonie 2011/12 w wygranym przez Flotę meczu z Arką 1:0 w Świnoujściu, co ciekawe wówczas asystę zaliczył... Tomasik (ARKA GDYNIA), który po rundzie jesiennej przeniósł się do Gdyni
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
i od razu akcja Bodzionego (Flota Świnoujście), po jego dośrodkowaniu piłkę zagrywał Śpiączką (Flota Świnoujście), ale Miszczuk (ARKA GDYNIA) pewnie złapał piłkę
48'
pressing Arki już na połowie rywali
49'
zbyt mocne podanie Grzelaka (Flota Świnoujście) w kierunku Opałacza (Flota Świnoujście), Miszczuk (ARKA GDYNIA) przejął piłkę
50'
kolejna dobra interwencja Miszczuka (ARKA GDYNIA), którym tym razem ubiegł Śpiączkę (Flota Świnoujście)
52'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
53'
Aleksander (ARKA GDYNIA) wywalczył szósty róg dla Arki, a pierwszy po przerwie
53'
wybita piłka przez Opałacza (Flota Świnoujście) po dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA GDYNIA) z narożnika boiska
55'
róg dla Floty
55'
Cienciała (ARKA GDYNIA) w polu karnym Arki zablokował strzał Śpiączki (Flota Świnoujście), po dośrodkowaniu z rogu Grzelaka piłkę głową zgrał Niewiada
56'
kolejny atak Flot, zablokowany strzał Kolendowicza (Flota Świnoujście), a próbujący dobijać Arifović (Flota Świnoujście) był na spalonym
58'
niecelny strzał z dystansu Grzelaka (Flota Świnoujście)
58'
Arka od kilku minut niepotrzebnie cofnęła się i przyjmuje ataki rywali na własnym polu karnym
59'
niecelny strzał z dystansu Bodzionego (Flota Świnoujście)
60'
Flota w ciągu kwadransa oddała kilka razy więcej strzałów niż w całej pierwszej połowie
62'
Arka ma nadal problemy, aby z piłką wyjść z własnej połowy
63'
Radzewicz (ARKA GDYNIA) spróbował zagrać z pominięciem drugiej linii, ale wykopnął piłkę w aut na połowie rywali
63'
Miszczuk (ARKA GDYNIA) odważnie rzucił się pod nogi Kolendowicza (Flota Świnoujście) i złapał piłkę, w tej akcji przed polem karnym piłkę "poklepali" Arifović i Śpiączka
64'
Miszczuk (ARKA GDYNIA) odbił piłkę przed siebie po strzale Bodzionego (Flota Świnoujście), a po chwili sparował na róg dobitkę Arifovicia (Flota Świnoujście), od bramki rozpocznie jednak Arka, bo Bośniak był na spalonym
67'
od kilku minut najgorszy okres gry Arki w tym meczu, wielkie problemy gdynian, aby wymienić kilka podań z rzędu i wyjść z własnej połowy
67'
Juraszek (ARKA GDYNIA) wybił piłkę na róg spod nóg Śpiączki (Flota Świnoujście)
68'
Grzelak (Flota Świnoujście) podał z rogu krótko do Bodzionego (Flota Świnoujście), który dośrodkował na głowę Gusocenki (Flota Świnoujście), uderzenie Litwina niecelne
69'
próba dośrodkowania Szwocha (ARKA GDYNIA) w kierunku Ślusarskiego (ARKA GDYNIA), ale Bartek nie doszedł do strzału
70'
ARKA GDYNIA przeprowadza zmianę w ofensywie. Boisko opuszcza Aleksander, w jego miejsce wchodzi Marcus.
71'
Bodziony (Flota Świnoujście) domagał się odgwizdania ręki Juraszka, ale sędzia nakazał grać dalej
72'
Flota Świnoujście przeprowadza zmianę również w ofensywie. Boisko opuszcza Kolendowicz, w jego miejsce wchodzi Hosek.
72'
Flota przechodzi do gry w ustawieniu 1-4-4-2, czyli w takim, które od początku meczu preferuje Arka
74'
w pierwszej akcji czeski napastnik Hosek (Flota Świnoujście), ale kopnął piłkę poza bramkę
75'
strzał z dystansu Ślusarskiego (ARKA GDYNIA), szukał "okienka" bramki Floty, ale uderzył niecelnie
76'
tak jak na początku tej połowy Arka próbuje przeszkadzać w rozegraniu piłki stoperom gospodarzy, między nimi biega Marcus (ARKA GDYNIA), który ma największy zasób sił w gdyńskiej drużynie
76'
opłacił się pressing, Ślusarski (ARKA GDYNIA) przechwycił podanie Gusocenki (Flota Świnoujście) i była kontra 2 na 2, niestety Ślusarski (ARKA GDYNIA) niecelnie podawał do Marcusa (ARKA GDYNIA)
78'
Szwoch (ARKA GDYNIA) zabawił się w sędziego, gdy przewrócił się po ataku Arifovicia (Flota Świnoujście), pomocnik Arki wziął piłkę w ręce, dopiero wtedy arbiter zagwizdał
79'
Żółtą kartką został ukarany Juraszek (ARKA GDYNIA), który faulował Arifovicia
79'
dla Juraszka to czwarta żółta kartka, w kolejnym meczu I ligi nie zagra, ale może wystąpić w rewanżu Pucharu Polski w Legnicy we wtorek, gdyż upomnienia w lidze i pucharze są liczone osobno
79'
Kieruzel (Flota Świnoujście) z wolnego posłał piłkę w mur, a Mokwa (Flota Świnoujście) nie trafił w piłkę przy dobitce
80'
kontra Tomasika (ARKA GDYNIA), popędził lewym skrzydłem, ale gdy podawał w polu karnym to żaden z kolegów nie wyszedł mu na wolne pole i piłkę przejęli rywale
81'
po dośrodkowaniu Grzelaka (Flota Świnoujście) nad bramką główkował Śpiączka (Flota Świnoujście)
81'
Flota Świnoujście przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Śpiączka, w jego miejsce wchodzi Kamiński.
82'
"Arkowcy gol" - skandowanie z trybun
82'
Arka wyrównała grę, nie broni już kurczowo korzystnego wyniku tylko na własnej połowie
84'
niecelny strzał Kamińskiego (Flota Świnoujście) głową, znów dośrodkowywał Grzelak (Flota Świnoujście), który dzisiaj gra znacznie lepiej niż, gdy przed rokiem był piłkarzem Arki
84'
ARKA GDYNIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Budka, w jego miejsce wchodzi Kowalski.
85'
kolejna akcja Tomasika (ARKA GDYNIA), ale nikt z jego kolegów nie zdążył za kontrą
86'
dobrze Radzewicz (ARKA GDYNIA) we własnym polu karnym, nie pozwolił oddać celnego strzału Kamińskiemu (Flota Świnoujście), będzie róg dla gości
86'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Bodzionego (Flota Świnoujście)
86'
"Gramy do końca" - przypominają kibice Arki
88'
nieudany strzał Kowalskiego (ARKA GDYNIA)
88'
Miszczuk (ARKA GDYNIA) przechwycił piłkę, którą Grzelak (Flota Świnoujście) adresował w kierunku Arifovicia (Flota Świnoujście)
89'
kolejne dobre wyjście Miszczuka (ARKA GDYNIA)
90'
sędzia doliczył 3 minuty
90'
Miszczuk (ARKA GDYNIA) obronił strzał głową Hoska, który jednak nie uderzył zbyt mocno po dośrodkowaniu Bodzionego (Flota Świnoujście)
90+1
90+2
po dośrodkowaniu Bodzionego (Flota Świnoujście) niecelnie strzelał Niewiada (Flota Świnoujście), któremu przeszkadzał... Hosek (Flota Świnoujście), który też próbował uderzać
90+2
ARKA GDYNIA przeprowadza zmianę na "urwanie" czasu i zabezpieczenie obrony. Boisko opuszcza defensywny pomocnik Pruchnik, w jego miejsce wchodzi stoper Cichocki.
90+3
Żółtą kartką został ukarany Niewiada (Flota Świnoujście), który w środkowej strefie boiska faulował Tomasika

Wyniki 21 kolejki

• Flota Świnoujście - ARKA GDYNIA 0:1 (0:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna 1:2 (0:0)
  • GKS Katowice - GKS Bełchatów 2:2 (1:2)
  • GKS Tychy - Dolcan Ząbki 1:1 (0:1)
  • Stomil Olsztyn - Kolejarz Stróże 2:1 (1:0)
  • Olimpia Grudziądz - Chojniczanka 1:0 (0:0)
  • Okocimski Brzesko – Miedź Legnica 0:1 (0:0)
  • Wisła Płock – Energetyk ROW Rybnik 2:1 (1:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Puszcza Niepołomice 0:0

Opinie (139) ponad 20 zablokowanych

• Mam nadzieje, że na PGE rozłożone są już czerwone dywany. Za rok postawi tam nogi wielka Arka Gdynia. (16)

• 218 57

• Bo fantazja jest od tego...... HA HA HA (1)