Pierwszy lider

10 sierpnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera

Piłkarze Bałtyku zostali pierwszym liderem grupy pomorskiej III ligi. Gdynianie wygrali na wyjeździe z Olimpią Sztum 4:0 (1:0). Bohaterem był Wojciech Pięta, który wszedł na boisko w drugiej połowie i zdążył strzelic hat-tricka.

OLIMPIA: Frąckowiak - Malinowski, Michał Kuśnierek, Hadrysiak, Marcin Kuśnierek (71 Podbereźny) - Kotowski (74 Krupa), Jasiński, Pliszka, Manuszewski (84 Gajewski) - Chmielewski (77 Sadowski), Damaszke.

BAŁTYK: Chamera - Kaczykowski (46 Litwinko), Wróbel, Martyniuk, Zybert - Prinz, Pietrzyk, Kubsik (61 Przybyszewski), Adamus - Nadolny (66 Kudyba), Szudrowicz (46 Pięta).

W porównaniu z poprzednim sezonem Jerzy Jastrzębowski zostawił w wyjściowym składzie zaledwie trzech zawodników, którzy grali w Gdyni sprzed wakacji (Martyniuk, Zybert, Pietrzyk). Miejsca w "11" nie wystarczyło nawet dla najlepszego snajpera Bałtyku, Dariusza Kudyby. Napastnik, który w latem próbował przejść do ŁKS Łódź, ustąpił przed Łukaszem Nadolnym. I to właśnie 25-latek na doskonale sobie znanym stadionie, gdyż do Bałtyku trafił właśnie ze Sztumu, w 31. minucie po strzale głową otworzył wynik spotkania.

Druga połowa to popis Pięty. Rutynowany pomocnik najpierw zdobył dwa gole w ciągu czterech minut, w tym jednego po przewrotce, a na dwie minuty przed końcem spotkania ustalił końcowy rezultat. Warto podkreślić dwie asysty Błażeja Adamusa, który po wielu latach przerwy wrócił do Bałtyku, w którym rozpoczynał karierę.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Błękitni Stargard Szczeciński - Cartusia 1:1, Dąb Dębno - Darzbór Szczecinek 1:3, Orkan Rumia - Rega Trzebiatów 3:0, Zatoka Puck - Rodło Kwidzyn 1:0, Gryf 95 Słupsk - Bytovia Bytów 0:0, Astra Ustronie Morskie - Sława Sławno 3:0, Orlęta Reda/Wybrzeże Rewa - Kaszubia Kaszubia (przełożony).