Pierwszy ligowy remis biało-zielonych od siedmiu miesięcy

24 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trafienie Ricardinho z rzutu karnego dało Lechii remis w Bełchatowie. Trafienie Ricardinho z rzutu karnego dało Lechii remis w Bełchatowie.

Piłkarze Lechii zremisowali na wyjeździe z GKS Bełchatów 1:1 (0:0). Tym samym skończył się siedmiomiesięczny okres, w którym gdańszczanie byli w ekstraklasie bezkompromisowi i przez piętnaście kolejnych spotkań nie dzieli się punktami z rywalami, a jedynie wygrywali lub przegrywali. Ostatnie nierozstrzygnięte spotkanie przed dzisiejszym pojedynkiem biało-zieloni rozegrali 22 kwietnia na PGE Arenie, gdy grę ze Śląskiem Wrocław zakończyli rezultatem 1:1.

Stachowiak – Gonzalez, Szmatiuk, Wilusz, Sawala – Baran - Madej, Wacławczyk, Bożok, Wróbel – Buzała
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Pierściński i Obukowicz
Widzów: 2000
Buchalik – Deleu, Bąk, Bieniuk, Brożek – Surma, Pietrowski - Ricardinho, Machaj, Wiśniewski - Rasiak
  • 70' Bożok Zmiany Simić
  • 89' Madej Zmiany Bartosiak
  • 89' Buzała Zmiany Wroński
  • 56' Rasiak Zmiany Łazaj
  • 80' Machaj Zmiany Oualembo
  • 84' Wiśniewski Zmiany Duda
  • 47' Madej
  • 58' Ricardinho karny
  • 37' Baran
  • 62' Bożok
  • 65' Wróbel
  • 82' Pietrowski
  • 86' Oualembo

POMECZOWA OCENA TRENERA BOGUSŁAWA KACZMARKA:
Uprzedzałem drużynę, że będzie to ciężki mecz, bo rywal dynda na przysłowiowym stryczku. GKS zagrał dobry mecz, potwierdził, że w kadrze ma wielu wartościowych piłkarzy. Dlatego był to dla nas jeden z trudniejszych meczów, zdobyty punkt jest cenny i cieszymy się z remisu.

Pod względem piłkarskim to my byliśmy zespołem dojrzalszym. Po straconym golu potrafiliśmy się pozbierać, a potem jeszcze mieliśmy piłkę meczową. Z drugiej strony GKS był zdeterminowany, ustawiony na grę z kontry. Pochwały dla Michała Buchalika, że po jednej z takich akcji nie dał się pokonać Pawłowi Buzale

82% 436 typowań LECHIA Gdańsk

nie ma niespodzianek w składzie Lechii, w miejsce kontuzjowanego Traore w ataku zagra Rasiak (LECHIA), dla którego to pierwszy mecz od 9. kolejki, w występie przeciwko Podbeskidziu Grzegorz strzelił gola, ale i doznał kontuzji stawu skokowego
w Lechii dwóch piłkarzy rozgrywa jubileuszowe mecze, Łukasz Surma (LECHIA) wystąpi w ekstraklasie po raz 400, a Jarosław Bieniuk (LECHIA) zaprezentuje się na tym szczeblu po raz 200.
w "11" GKS trzej byli piłkarze trójmiejskich klubów, Szmatiuk (GKS) i Bożok (GKS) grali w Arce, a Buzała (GKS) przeniósł się do Bełchatowa z Lechii w rozliczeniu transferu Poźniaka, którego już nie ma zresztą w Gdańsku
po raz pierwszy w Bełchatowie GKS poprowadzi trener Probierz, w poprzedniej kolejce jego debiut nie był udany, gdyż drużyna przegrała w Lubinie 0:1, tracąc gola w 89. minucie. To już trzeci szkoleniowiec w tym sezonie na ławce outsidera tabeli, poprzednio nie poradzili sobie Kiereś i Złomańczuk
dla GKS to mecz, który uświetni 35. rocznicę powstania klubu
na środku losowanie z udziałem kapitanów Surmy (LECHIA) i Barana (GKS)
1'
od środka grę rozpoczęli gospodarze i od razu próbował atakować Wróbel, ale został powstrzymany
1'
Lechia dzisiaj na biało, rywale na zielono-czarno
2'
Bąk (LECHIA) długim podaniem zagrał w kierunku Rasiaka (LECHIA), ale czujnie miejscowi stoperzy, takich przerzutów pewnie będziemy oglądać więcej
3'
nieźle wyglądająca akcja Lechii po przechwycie Machaja (LECHIA), ale niecelne podanie Rasiaka (LECHIA)
4'
pomocy lekarskiej wymaga Ricardinho (LECHIA), którego faulował Baran
5'
ostro grają piłkarze GKS, teraz na murawie leży Deleu (LECHIA), a Ricardinho wraca na boisko
7'
Bożok (GKS) próbował rozciągnąć grę GKS, ale jego podanie na lewe skrzydło do Wróbla wyszło na aut
8'
na razie obie drużyny stosują pressing, mało jest miejsca na rozegranie piłki
8'
Wacławczyk (GKS) strzelił z pola karnego nad poprzeczką, bardzo ładna akcja Gonzaleza, który ograł Brożka i precyzyjnie podał do kolegi, pomocnikowi GKS nie zdołał przeszkodzić w oddaniu strzału Pietrowski
10'
podanie Buzały (GKS) w "16" Lechii przechwycił Surma (LECHIA)
11'
wrzutka Deleu (LECHIA) w kierunku Rasiaka (LECHIA), napastnik Lechii w pojedynku powietrznym faulował bramkarza GKS, wolny dla rywali
14'
Sawala (GKS) strzelał z 18 metrów, fatalnie przestrzelił, ale kolejne dobre włączenie się do ofensywy obrońcy rywali
16'
faulowany Rasiak (LECHIA), około 30 metrów od bramki GKS
17'
bardzo dobry strzał Machaja (LECHIA), Stachowiak (GKS) z trudem odbił piłkę na róg
17'
po dośrodkowaniu z rogu Machaja (LECHIA) zbyt krótko wybili piłkarze GKS piłkę, Surma (LECHIA) głową zagrał piłkę w "16", ale Stachowiak (GKS) nie dał się zaskoczyć
18'
ładna akcja Deleu (LECHIA), zagrał w pole karne do Ricardinho (LECHIA), ale ten nie miał szans w starciu z dwoma stoperami, przewrócił się jeszcze, ale o karnym nie było mowy
19'
na spalonym Buzała (GKS) po podaniu Wróbla
21'
głośne "Lechia Gdańsk" z trybun
23'
mocny strzał Gonzaleza (GKS), którego nie zdążył zablokować Pietrowski (LECHIA), piłka jednak daleko od bramki Lechii
24'
ostre starcie Pietrowskiego (LECHIA) i Barana (GKS), sędzia nie sięga jeszcze po kartki
25'
w pole karne wbiegał Rasiak (LECHIA), ale złe dośrodkowanie Machaja (LECHIA)
26'
po raz drugi na spalonym Buzała (GKS)
28'
słaby mecz w Bełchatowie, żadna z drużyn nie chce podjąć ryzyka i poprowadź gry, trwa wzajemne wyczekiwanie na błąd rywala
30'
dużo niecelnych podań z obu stron
31'
Deleu (LECHIA) długie podanie w kierunku Ricardinho (LECHIA), Wilusz (GKS) wybił piłkę na aut
32'
Ricardinho (LECHIA) szukał miejsca do strzału na linii "16", ale znów przegrał pojedynek z Wiluszem (GKS)
32'
znów okrzyk "Lechia Gdańsk" zdominował stadion
33'
Baran (GKS) ostro faulował Brożka, sędzia znów wyrozumiały dla kapitana GKS
33'
po rozegraniu przez Lechię wolnego na spalonym znalazł się Bieniuk (LECHIA)
34'
dogranie Bożoka i próba strzału Buzały (GKS), ale naciskany przez Bieniuka (LECHIA) nie mógł precyzyjnie uderzyć, pewnie złapał piłkę Buchalik (LECHIA)
35'
Buchalik (LECHIA) uratował Lechię. Bramkarz bardzo dobrze odbił piłkę po indywidualnej akcji i groźnym strzale Wróbla
37'
Żółtą kartką został ukarany Baran (GKS), miarka się już przebrała, tym razem faul kapitana gospodarzy na Surmie zakończył się karą
38'
z wolnego dośrodkował Brożek (LECHIA), dobrze interweniuje Stachowiak (GKS)
39'
Gonzalez (GKS) sprzed pola karnego kopnął piłkę wysoko nad poprzeczką, jednak Lechia powinna wyciągnąć wnioski z kilku ostatnich minut, bo akcje rywali są coraz groźniejsze
42'
Buzała (GKS) znów na spalonym, tym razem po podaniu Wacławczyka (GKS)
43'
znów dobrze Buchalik (LECHIA), na róg zbił strzał Wacławczyka (GKS)
44'
Rasiak (LECHIA) w roli... obrońcy, wślizgiem wybił piłkę na róg dla GKS
44'
drugi z rzędu róg GKS bez zagrożenia dla Lechii
45'
kontra Lechii, Wiśniewski (LECHIA) na spalonym po podaniu Ricardinho (LECHIA)
45'
sędzia doliczył 60 sekund
45+1
Pietrowski (LECHIA) stracił piłkę w kontrze po podaniu Ricardinho (LECHIA)
45+1
niecelna wrzutka Madeja (GKS)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W TYM SŁABYM MECZU MAMY BEZBRAMKOWY REMIS
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian w składzie
46'
ruszył też doping z gdańskiego sektora, jest ich około 250
47'
[1:0] GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Madej. Składna akcja gospodarzy. Wacławczyk podał na prawe skrzydła do Wróbla, skrzydłowemu nie przeszkodził Bąk, a w polu karnym Madej wyprzedził Brożka i z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki
49'
pomocy lekarskiej wymaga Machaj (LECHIA)
51'
na spalonym Buzała (GKS), podawał Szmatiuk (GKS)
52'
Buzała (GKS) raz jeszcze na spalonym, tym razem podawał do niego Madej (GKS)
54'
"My kibice z Gdańska..." - kolejna pieśń z sektora gości
55'
trener Kaczmarek cały czas przy linii bocznej
56'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rasiak, w jego miejsce wchodzi Łazaj.
56'
zmiana w ustawieniu Lechii, Łazaj (LECHIA) wszedł na lewe skrzydło, do ataku przesunięty Wiśniewski (LECHIA), ale ten drugi na razie też mało widoczny
57'
karny dla Lechii! Ricardinho mijał w polu karnym Wilusza, gdy został przez niego powalony na boisko
58'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ricardinho, który nie przestraszył się zasady, że faulowany nie strzela karnego. Brazylijczyk, mimo gwizdów publiczności, pewnie uderzył w prawy róg, gdy bramkarz rzucił się w lewą stronę bramki.
59'
akcja Machaja (LECHIA) i Ricardinho (LECHIA), strzał Brazylijczyka obok słupka
61'
głośny doping "Lechia Gdańsk"
62'
Żółtą kartką został ukarany Bożok (GKS) po faulu na Ricardinho
63'
Surma (LECHIA) musiał wyręczył obrońców i wybił piłkę dośrodkowywaną przez Wróbla na róg
64'
drugi róg, tym razem piłka wybita po zagraniu Wilusza (GKS)
64'
Lechia nie może oddalić gry od własnego pola karnego, Surma (LECHIA) sfaulował Bożoka (GKS)
65'
Żółtą kartką został ukarany Wróbel (GKS), który za wcześnie zagrał z rzutu wolnego, sędzia nakazywał grać na gwizdek, wolny będzie powtórzony
66'
dośrodkowanie z wolnego Wróbla w pole bramkowe, strzelał głową Sawala (GKS) nad poprzeczką
67'
nadal żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy, akcje są rwane, sporo niedokładności, a także fauli
67'
po wrzutce z wolnego Bożka gdańszczanie wybili piłkę na róg
68'
i jeszcze jeden róg
69'
Buzała (GKS) zacentrował na tzw. "krótki słupek", niecelny strzał Madeja (GKS)
70'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Simić.
71'
goście przeszli do bardziej ofensywnego ustawienia 1-4-4-2, Simić z Buzałą w ataku
73'
składa akcja Lechii, Wiśniewski (LECHIA) zszedł na lewą stronę, a Łazaj (LECHIA) wbiegł przed pole karne, wymienili między sobą piłki, a strzelał, szkoda że nad poprzeczką - Machaj (LECHIA)
74'
Buchalik (LECHIA) przeciął dośrodkowanie Sawali (GKS)
75'
Stachowiak (GKS) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Machaja (LECHIA)
76'
Deleu (LECHIA) wybił piłkę na róg spod nóg Wróbla
76'
be zagrożenia dla bramki Lechii pod dośrodkowaniu Wróbla z rogu
77'
szczęście przy Lechii, tym razem nie było spalonego, Buzała (GKS) wyszedł sam na sam z Buchalikiem (LECHIA), zrobił zwód i zgubił piłkę!
79'
Machaj (LECHIA) w polu karnym GKS niedokładnie podawał, piłka w rękach Stachowiaka (GKS)
80'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Oualembo.
81'
będzie pewnie przesunięcie w drugiej linii Lechii, Oualembo (LECHIA) przejdzie na prawe skrzydło, a Ricardinho (LECHIA) zagra za napastnikiem
82'
Żółtą kartką został ukarany Pietrowski (LECHIA), który sfaulował Madeja
82'
obrońcy Lechii wybili piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Wacławczyka (GKS), dopadł do niej 18 metrów od bramki Wróbel (GKS), kopnął mocno, ale nad poprzeczką
84'
LECHIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Duda. Teraz to młodzieżowiec będzie najbardziej wysuniętym napastnikiem
85'
przerwany atak Deleu (LECHIA), który pomógł sobie ręką przy przyjmowaniu piłki
86'
Żółtą kartką został ukarany Oualembo (LECHIA), gdyż utrudniał rozegranie piłki rywalom z wolnego
86'
dobrze wychodził Duda (LECHIA), ale Łazaj (LECHIA) podawał niecelnie
87'
miejscowa publiczność próbuje dopingiem poderwać gospodarzy do gry o zwycięstwo
88'
jest też odpowiedź z gdańskiego sektora i skandowanie "Lechia"
89'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Madej, w jego miejsce wchodzi Bartosiak.
89'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buzała , w jego miejsce wchodzi Wroński.
89'
"Paweł Buzała (GKS) " - skandowanie z gdańskiego sektora
90'
trzy minuty doliczone
90+1
Brożek (LECHIA) wybił piłkę Bartosiakowi (GKS), róg dla GKS
90+2
dwukrotnie dobrze główkuje Bąk
90+2
przerwa w grze, bo w polu karnym leży Brożek (LECHIA)
90+3
Brożek (LECHIA) ma rozbity nos, schodzi z boiska, zmian już nie ma, ale i do końca meczu już tylko co najwyżej kilkadziesiąt sekund, jeśli nie kilkanaście

16 GKS Bełchatów 13 1 2 10 7:22 5

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2012-12-01

Wyniki 13 kolejki

• GKS Bełchatów - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:0)
  • Korona Kielce - Piast Gliwice 4:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
  • Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 0:0
  • Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 3:3 (2:0)
  • Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:2 (0:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 2:3 (1:1)

Opinie (153) ponad 10 zablokowanych

• pierwszy ! (1)

denny mecz

• 40 12

• Remis nie przegrana

Płaczki bez przesady bo to śmiechu warte...

• 5 4

• I JUŻ WIADOMO DLACZEGO REMIS (4)

89'

• 20 41

• arczaenie powinni Buziego dobrze pamiętać ;D

• 44 7

• (1)

to z uwagi na poprzednie lata, gdzie Buzi dużo zrobił dla Lechii, szacunek się należy !