Lechia znów pokonana w Poznaniu

25 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Gdy na kwadrans przed końcem Rafał Janicki wyrównał w Poznaniu na 1:1, wydawało się, że Lechia przerwie serię przegranych meczów w Poznaniu. Gdy na kwadrans przed końcem Rafał Janicki wyrównał w Poznaniu na 1:1, wydawało się, że Lechia przerwie serię przegranych meczów w Poznaniu.

Przez kwadrans piłkarze Lechii mogli mieć nadzieje, że wreszcie nie będą musieli wracać z Poznania na tarczy. Jednak pierwszego od 1996 roku remisu w stolicy Wielkopolski nie było. Zabrakło trzech minut. W doliczonym czasie biało-zielonych dobił Marcin Robak. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe z Lechem 1:2 (0:1) i są jedną z dwóch drużyn, które w ekstraklasie w tym sezonie jeszcze nie zdobyły punktu. Druga taka ekipa to beniaminek z Niecieczy.

Burić - Kędziora, Kadar, Kamiński, Douglas - Trałka, Dudka - Jevtić, Hamalainen, Pawłowski - Robak
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Rostkowski, Boniek
Widzów: 13 821
Marić - Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Borysiuk, Łukasik - Buksa, Mila, Makuszewski - Wiśniewski
  • 62' Jevtić Zmiany Lovrencsics
  • 69' Pawłowski Zmiany Formella
  • 74' Hamalainen Zmiany Thomalla
  • 46' Wiśniewski Zmiany Kuświk
  • 60' Mila Zmiany Nazario
  • 68' Makuszewski Zmiany Mak
  • 19' Hamalainen
  • 90+1 Robak
  • 75' Janicki
  • 16' Dudka
  • 68' Lovrencsics
  • 58' Łukasik
  • 80' Kuświk

Strzelec zwycięskiej bramki przed kamerami Canal Plus:
Marcin Robak: Przez kontuzję nie trenowałem praktycznie przez 2,5 miesiąca. Trzeba regularnie grać, by najwyższa forma wróciła. Taki gol jak w tym meczu, na pewno mi w tym pomoże. Chciałbym strzelać bramki w każdym spotkaniu, ale dobrze, że piłka wpadła do siatki już w moim drugim występie w Lechu. Thomalla tak mi dograł piłkę, że mogłem strzelić na pustą bramkę. Trafienie dedykuję synowi Antosiowi, który właśnie skończył 4 miesiące.

Lechia nie może liczyć na zorganizowany doping. To efekt kary nałożonej po ostatni meczu poprzedniego sezonu, w Białymstoku. Kibice biało-zielonych nie mogą brać udział w wyjazdach do końca tego roku
w Pucharze Polski w 1/16 finału Lechię czeka wyjazd do Puszczy Niepołomice, która wygra w sobotę z Borutą w Zgierzu 3:0
w porównaniu ze składem, który rozpoczynał na inaugurację mecz z Cracovią (0:1), trener Brzęczek zdecydował się wprowadził do "11" trzech nowych graczy: Malocę (LECHIA Gdańsk), dla którego to debiut w ekstraklasie, Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk) i Wiśniewskiego (LECHIA Gdańsk), a dwóm kolejnym zmienił pozycję. Borysiuk (LECHIA Gdańsk) wraca na pozycję nr 6, a Buksa (LECHIA Gdańsk) na skrzydło
na ławce Lechii: Budziłek, Mak, Nazario, Dźwigała, Vranjes, Stolarski i czekający na oficjalny debiut w Lechii - Kuświk
jak widać w dużej mierze trener Brzęczek zaufał piłkarzom, którzy zagrali w pierwszej, lepszej dla Lechii połowie w towarzyskim meczu z Schalke oraz dołożył Milę (LECHIA Gdańsk), Wawrzyniaka (LECHIA Gdańsk) i Maricia (LECHIA Gdańsk), którzy w tamtym pojedynku odpoczywali
Lechi, mimo że czekają go mecze o kolejny awans w Lidze Mistrzów z FC Basel, nie odpuszcza ligi. Trener Skorża wystawił najmocniejszy skład, którym obecnie dysponuje, praktycznie nie ma tylko kontuzjowanych: Kowackiego i Linetty'ego
piłkarze wychodzą na prezentację, Lech na niebiesko-biało, Lechia w biało-zielonych pasiakach i zielonych spodenkach
Lechia wygrała losowanie i rozpocznie ten mecz, Trałka (Lech Poznań), niegdyś piłkarz biało-zielonych, obecnie kapitan Lecha, zdecydował, że drużyny zamienią się połowami boiska
1'
Lechia rozpoczęła od środka
3'
dośrodkowanie Mili (LECHIA Gdańsk), Burić (Lech Poznań) pewnie złapał piłkę
5'
odważnie rozpoczęła Lechia, stara się atakować, ale na razie podania na połowie gospodarzy są niedokładne
5'
dobry pressing Lechii w środkowej strefie boiska, Lech ma kłopoty ze składnymi akcjami
6'
Marić (LECHIA Gdańsk) uratował Lechię od straty gola, szybka akcja gospodarzy, Pawłowski podaniem wyprowadził Robaka do sytuacji sam na sam z bramkarzem, Marić odbił piłkę po strzale miejscowego napastnika
8'
nieźle wyglądająca akcja Lechii zepsuta złym podaniem Wojtkowiaka (LECHIA Gdańsk), dla tego obrońcy to pierwszy mecz w Poznaniu, odkąd opuścił on Lecha, w 2012 roku przenosząc się do TSV Monachium
9'
niecelny strzał z dystansu Buksy (LECHIA Gdańsk)
11'
nadal nie ma dużego tempa w tym meczu, Lech stara się budować akcję dużą liczbą podań
13'
strzał Wiśniewskiego (LECHIA Gdańsk) sprzed bocznej linii pola karnego w boczną siatkę
13'
nadal wyrównany mecz w Poznaniu
14'
faul taktyczny Douglasa (Lech Poznań), który jeszcze na połowie Lechii sfaulował Buksę (LECHIA Gdańsk), który chwilę wcześniej założył Szkotowi "siatkę"
15'
po dośrodkowaniu Pawłowskiego (Lech Poznań) piłka nie doszła do Hamalainena (Lech Poznań)
16'
Żółtą kartką został ukarany Dudka (Lech Poznań), który faulował Łukasika
18'
mocno zagęszczony środek boiska z obu stron, w tej strefie boiska głównie toczy się na razie walka
19'
Marić (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę, którą z około 40. metra z wolnego wrzucał Douglas (Lech Poznań)
19'
[1:0] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Hamalainen. Błąd Malocy, który przy wyprowadzaniu piłki podał ją Jevticiowi. Ten przekazał ją Finowi, który uderzył z około 20. metra
22'
na spalonym Pawłowski (Lech Poznań)
25'
pierwsza wizyta Lechii na plu karnym Lecha od straty bramki, udało się przenieść grę po wrzutce Mili (LECHIA Gdańsk) z wolnego
26'
kolejny faul Lecha, tym razem na Makuszewskim (LECHIA Gdańsk), około 30 metrów od bramki
26'
rykoszet po strzale z wolnego Borysiuka (LECHIA Gdańsk), będzie róg
27'
po dośrodkowaniu z wolnego Łukasika (LECHIA Gdańsk) w walce powietrznej faulowany był Burić (Lech Poznań)
29'
pewniej gra Lech po zdobyciu prowadzenia, a Lechia nie atakuje już tak wysoko pressingiem
32'
Lech zadowolony prowadzeniem nie forsuje tempa, zapewne chce ten mecz rozegrać tak jak w środę z Sarajewem, gdy "dowiózł" do końca szybko zdobyte prowadzenie 1:0
33'
zdobycze Lechii w Poznaniu to na razie głównie wolne, jest kolejny około 30 metrów od bramki
34'
po dośrodkowaniu Mili (LECHIA Gdańsk) z wolnego, dwóch piłkarzy Lechii na spalonym
36'
była szansa na kontrę 3 na 3
37'
Mila (LECHIA Gdańsk) nieco zwolnił akcję, dobiegło dwóch kolejnych poznańskich piłkarzy, Wiśniewski (LECHIA Gdańsk) zdecydował się indywidualnie kończyć tę akcję, sprzed pola karnego uderzył obok słupka
38'
znów akcja niemal z niczego Lecha i okazja bramkowa, Kędziora (Lech Poznań) dograł do Robaka (Lech Poznań), a strzał miejscowego napastnika ponownie obronił Marić (LECHIA Gdańsk)
40'
rośnie przewaga Lecha, mistrzowie Polski grają coraz swobodniej
41'
Janicki (LECHIA Gdańsk) zablokował dośrodkowanie Douglasa (Lech Poznań), róg dla gospodarzy
41'
Janicki (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Douglasa
42'
Makuszewski (LECHIA Gdańsk) faulowany około 5 metrów od narożnika pola karnego
43'
Burić (Lech Poznań) nie przeciął dośrodkowania Mili (LECHIA Gdańsk), głową strzelał Maloca (LECHIA Gdańsk), ale nad poprzeczką
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PRZEGRYWA W POZNANIU 0:1
Lechia rozpoczęła odważnie. Wysoko grała pressingiem i już na połowie gospodarzy utrudniała rozegranie im akcji. Jednak wyraźnie gdańszczanom skrzydła podcięła strata bramki. W dużej mierze gl został stracony na własne życzenie. Maloca (LECHIA Gdańsk) podał do Jevtica (Lech Poznań), a potem nikt nie doskoczył do Hamalainena (Lech Poznań), który miał czas i swobodę, by dokładnie przymierzyć.
Potem Lech nie forsował tempa, budował akcje spokojnie, wieloma podaniami, ale gdy tylko przyspieszył, pod bramką Lechii bito na alarm. Gdyby nie Marić (LECHIA Gdańsk), Robak (Lech Poznań) dołożyłby 2 gole i byłoby po meczu.
Przed przerwą Lechia próbowała zagrażać mistrzom Polski tylko stałymi fragmetami gry. Jednak żadna z wrzutem z wolnego czy rogu nie zakończyła się golem, choć dobrą okazję na rehabilitację miał Maloca (LECHIA Gdańsk).
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Kuświk
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiśniewski, w jego miejsce wchodzi Kuświk, dla którego jest to debiut w gdańskiej drużynie
46'
drugą połowę od środka rozpoczął Lech
46'
Marić (LECHIA Gdańsk) obronił strzał sprzed pola karnego Jevticia (Lech Poznań)
47'
Kędziora (Lech Poznań) zablokował dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk), róg dla Lechii
47'
bez zagrożenia dla Lecha po rogu Lechii
48'
ożywił się Makuszewski (LECHIA Gdańsk), walczy na całej długości lewej flanki, niedawno był faulowany przed własnym polu karnym, a teraz sam przewinił pod "16" rywali
50'
daleki wrzut z autu Wojtkowiaka (LECHIA Gdańsk), ale poradzili sobie z tą piłką defensorzy Lecha
51'
starcie Buksy (LECHIA Gdańsk) i Douglasa (Lech Poznań) w polu karnym Lecha, skrzydłowy Lechii przewrócił się, ale sędzia puścił grę
51'
jeśli chodzi o Lechię brakuje ofensywnych wejść bocznych obrońców, tak Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk) jak i Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) skoncentrowani przede wszystkim na defensywie
52'
tym razem faulowany Buksa (LECHIA Gdańsk), wolny dla Lechii
52'
Mila (LECHIA Gdańsk) z wolnego zagrał do Borysiuka (LECHIA Gdańsk), strzał Ariela z około 20. metra nad poprzeczką
53'
na spalonym Kuświk (LECHIA Gdańsk)
54'
Lechia drugą połowę rozpoczęła podobnie jak pierwszą, stara się atakować
54'
Kędziora (Lech Poznań) nie doszedł do piłki podawanej przez Pawłowskiego (Lech Poznań)
55'
jest wreszcie akcja ofensywna Wojtkowiaka (LECHIA Gdańsk) i dobre dogranie, Makuszewski (LECHIA Gdańsk) nie doszedł jednak do strzału w "16"
56'
Robak (Lech Poznań) pada w polu karnym Lechii w kontakcie z Janickim (LECHIA Gdańsk), podnosi ręce, sygnalizując faul, ale sędzia każe grać dalej
58'
Żółtą kartką został ukarany Łukasik (LECHIA Gdańsk) po faulu na Dudce
59'
rozgrzewa się Nazario
60'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Nazario.
60'
w trudnej sytuacji postawił się trener Brzęczek, w przerwie zdjął Wiśniewskiego (LECHIA Gdańsk), a teraz Milę (LECHIA Gdańsk), czyli w odwodzie nie ma już piłkarza, który może grać na "10", Nazario (LECHIA Gdańsk) był już próbowany jako ofensywny pomocnik, ale lepiej sprawdzał się jako lewoskrzydłowy
61'
Mila (LECHIA Gdańsk) zszedł razem z opaską kapitańską, dopiero po chwili trafiła ona do Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk)
61'
sędzia uznał, że przed polem karnym Hamalainen (Lech Poznań) faulował Janickiego (LECHIA Gdańsk)
62'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jevtić , w jego miejsce wchodzi Lovrencsics, który wraca do futbolu po kilku miesiącach absencji na skutek kontuzji
63'
kolejna kontrowersja w polu karnym Lechii, Pawłowski (Lech Poznań) przewrócił się w starciu z Janickim (LECHIA Gdańsk), sędzia każe grać dalej
65'
atak za atak z obu stron, ale załamuje się na polu karnym rywala
65'
rozgrzewa się Mak
67'
kontuzjowany Makuszewski (LECHIA Gdańsk)
68'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Mak.
68'
Żółtą kartką został ukarany Lovrencsics (Lech Poznań).
68'
po dośrodkowaniu Łukasika (LECHIA Gdańsk) z wolnego niecelnie strzelał Kuświk (LECHIA Gdańsk), który ubiegł Buricia (Lech Poznań), ale chyba niezbyt czysto główkował
69'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pawłowski, w jego miejsce wchodzi Formella. To wychowanek gdyńskiej Arki, który zapewnił "Kolejarzwi" wygraną 1:0 w grudniu ubiegłego roku
71'
Burić (Lech Poznań) z kłopotami broni strzał Maka
72'
Marić (LECHIA Gdańsk) broni pewnie strzał z dystansu Douglasa (Lech Poznań)
73'
w drugiej połowie mamy w Poznaniu wyrównany mecz
73'
nieporozumienie między Douglasem (Lech Poznań) a Buriciem (Lech Poznań), piłka poza boiskiem, róg dla Lechii
73'
bez zagrożenia dla bramki Lecha po wrzutce z rogu Nazario (LECHIA Gdańsk)
74'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hamalainen, w jego miejsce wchodzi Thomalla. Gospodarze wzmacniają ofensywę
74'
róg dla Lechii
75'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janicki. Rafał strzelił głową po dośrodkowaniu z rogu Nazario
76'
Robak (Lech Poznań) pudłuje po wrzutce Lovrencsicsa (Lech Poznań)
78'
Marić (LECHIA Gdańsk) wypuścił piłkę z rąk po strzale Lovrencsicsa (Lech Poznań), a Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na dobitkę, wybijając piłkę na róg
79'
bez zagrożenia dla bramki Lechii po dośrodkowaniu z rogu Lovrencsicsa (Lech Poznań)
80'
Żółtą kartką został ukarany Kuświk (LECHIA Gdańsk) po faulu na Douglasie
80'
pomocy masażystów wymaga Marić (LECHIA Gdańsk)
80'
oby bramkarzowi nic poważnego się nie stało, gdyż Lechia wykorzystała limit zmian, gdy musiał zejść, między słupkami zastąpiłby go zawodnik z pola, a gdańszczanie kończyli w "10"
81'
po zabiegach masażystów Marić (LECHIA Gdańsk) zostaje w bramce
84'
niecelny strzał Douglasa (Lech Poznań)
84'
Marić (LECHIA Gdańsk) broni strzał Douglasa (Lech Poznań)
86'
obie drużyny dążą do strzelenia zwycięskiego gola, ale jest już z obu stron coraz większe zmęczenie, a co za tym idzie więcej akcji jest grane na żywioł, brakuje im precyzji
89'
Lechia cofnęła się na własną połowę, czeka na to co zrobi Lech
90'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) przerwał atak Lovrencsicsa (Lech Poznań)
90'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) od razu po przechwycie zagrał długą piłkę do Kuświka (LECHIA Gdańsk), ale napastnik jest na spalonym
90'
4 minuty doliczone
90+1
[2:1] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Robak "Rozklepana" gdańska defensywa, Formella - Trałka - Thomala - Robak. Tak krązyła piłka, a ten ostatni mógł strzelić już na pustą bramkę z 5. metra
90+3
Douglas (Lech Poznań) fauluje Maka, wolny z około 40 metrów, pewnie będzie wrzutka w pole karne
90+4
drugi raz będzie wrzucał Nazario (LECHIA Gdańsk), bo pierwszy raz nie poczekał na gwizdek
90+5
Burić (Lech Poznań) najszybszy przy piłce po wrzutce Nazario (LECHIA Gdańsk) z wolnego
90+5
KONIEC MECZ. LECHIA PRZEGRAŁA W POZNANIU 1:2
Lechia w drugiej połowie była co najmniej wyrównanym rywalem dla Lecha, a momentami nawet przeważała na boisku mistrza Polski, ale skończyło się tak jak zawsze. Kapitalna, koronkowa akcja gospodarzy w doliczonym czasie gry, gdy piłka krążyła od nogi do nogi, by wpaść po siatki po strzale już na pustą bramkę Robaka (Lech Poznań), sprawiła, że biało-zieloni znów wracają z Poznania na tarczy.
piłkarze Lecha cieszą się z wygranej wraz z kibicami, lechiści szybko schodzą do szatni, ich kibiców w Poznaniu nie było, bo ciąży na nim zakaz wyjazdowy

16 Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2 0 0 2 0:3 0

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Tabela wprowadzona: 2015-07-28

Wyniki 2 kolejki

• Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK 2:1 (1:0)
  • Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
  • Cracovia - Wisła Kraków 1:1 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:2 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0 (3:0)
  • Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 2:1 (1:0)

Opinie (386) ponad 50 zablokowanych

• Tradycyjne wejście w sezon... (11)

Jak tak dalej pójdzie to pierwsze punkty zobaczymy po meczu z Łęczną :(
    Nie tak miała wyglądać ta jesień :/

• 138 7

• Jak Lubin za tydzień wygra

To będzie czerwona latarnia. Znaczy biało zielona...

• 23 4

• ile betów na derbach Poznania (5)

na zakazie?

• 3 14

• (4)

Lechia olimpa nie istnieje gamoniu !
        a lech gra na amice wiec o co ci chodzi rybi łbie ?
        jezeli pytasz o mecz:
        wielka lechia - amica "kuchenkorz" poznań
        to tak, wielka lechia na zakazie po tym jak na koniec zeszłego sezonu w białymstoku pokazali kibicom jagiellonii jak sie bawią wierni kibice ekstraklasowej druzyny ktora bedac tak blisko nie zagra w pucharach. Do tego przeganiając miejscowych na ich terenie ośmieszyli ich na wieki ... Chwilke, chwilke czy to nie ci sami wierni i oddani kibice przegonili twoich ziomkow na ejsmonda z górki pare ładnych lat temu ?

• 20 21

• To ci co napadają na pociagi

I biją kobiety. Wierni bandyckim zasadom. Debile nie kibice.

• 18 8

• urzekła nas twoja historia

masz talent, zacznij pisać do matrixaśląska. może kiedyś zastąpisz samego Romka Andersena!

• 3 1

• lechia=olimpia (1)

najwieksza plama na honorze z mozliwych.

• 1 1

• Sam jesteś plamą na honorze

• 0 0

• (1)

Spokojnie, lepiej zaczac sezon od porażek niz sie odrazu nakrecac na puchary. Z Cracovia slabo ale pod koniec ubieglego sezonu Craxa sie podniosla. Z mistrzem polski podjelismy walke i to na jego terenie, szkoda utraty tego remisu ale walka byla !
      Lepiej przegrac z Lechem mistrzem polski i Cracovia ktora zyskala forme (remis z Wisłą w derbach !!!!) na poczatku sezonu niz tracic punkty z Nieciecza czy inną Łęczną !
      Troche zaufania panowie i panie ... !
      Musimy wierzyć ! Dumni po zwyciestwie, wierni po porażce !
      Dajmy chlopakom kilka spotkan na luzie po wakacyjnych szalenstwach i na jesien pelen ogien !
      PUCHARY MUSZĄ BYĆ !

• 13 16

• Nieciecza i Leczna tez sie musza odbic, a na kim mialyby sie odbic jak nie wlasnie na slabej Lechii.

• 11 4

• Tradycyjnie ?

Długi sa w klubie, nie spłacone zobowiązania, czyli ciągle to samo .

A sparingi ?

To tylko nabijanie kasy przed kontrolowanym bankructwem !

Nie zyczę wam tego ale ?

Zróbcie porządek bo znowu będziecie po wiochach szukać walkowerów .