Pierwszy sparingowy gol Sazankowa

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Lechii zanotowali drugi remis. Tym razem gdańszczanie nie rozstrzygnęli pojedynku z NK Osijek, który zakończył się rezultatem 1:1 (1:0). W spotkaniu z jedenastą drużyną chorwackiej ekstraklasy jedynego gola dla biało-zielonych strzelił Białorusin Aleksandr Sazankow w 35. minucie.

Aleksandr Sazankow w 35 - Srđan Vidaković 67

LECHIA: Kapsa (46 Pawłowski) - Deleu (80 Żabko), Janicki (46 Bąk), Ćvirik, Hajrapetjan (55 Andriuskevicius) - Pietrowski, Surma, Poźniak (70 Brzeski) - Bobrowski (60 Popielarz), Buval, Sazankow.

W pierwszej grze kontrolnej w Turcji gdańszczanie zremisowali z Wołyniem Łuck 2:2. Dziś również nie wygrali, choć mieli ku temu dobre sytuacje. Biało-zieloni prowadzili do przerwy po pierwszy golu w sparingach Sazankowa, przy którego trafieniu asystował z kolei najskuteczniejszy na razie zim w Lechii, Bedi Buval (już pięć bramek).

Duet białorusko-francuski, który niemal bez przerwy gra ze sobą w tym okresie przygotowawczym potwierdził dobre zrozumienie także po zmianie stron. To właśnie Buval próbował dobijać piłkę, którą obrońcy wybili z linii bramkowej po uderzeniu Aleksandra. Ponadto Francuz mógł zdobyć gola głową po dośrodkowaniu Patryka Brzeskiego.

W drugiej połowie Tomasz Kafarski pokonał sześciu zmian. Na ostatnie dziesięć minut wszedł m.in. Krystian Żabko, dla którego był to prezent na przypadającą dzisiaj 18. rocznice urodzin.

Wśród pięciu piłkarzy, który rozegrali pełne spotkanie był Peter Ćvirik. Jak informowaliśmy słowacki stoper ponownie walczy o angaż w Lechii. 32-latek występował w gdańskich barwach przez 1,5 sezonu do lata poprzedniego roku.

Po raz drugi w biało-zielonych barwach zaprezentował się Kamil Poźniak, który ma przejść do Lechii w rozliczeniu transferu Pawła Buzały do Bełchatowa. Natomiast na boisku nadal nie zobaczyliśmy kontuzjowanych Piotra Wiśniewskiego, Marko Bajicia i Tomasza Dawidowskiego, a do grona piłkarzy narzekających na dolegliwości zdrowotne dołączył Paweł Nowak, który naciągnął mięsień dwugłowy.

Kolejny sparing gdańszczanie mają zaplanowany na 9 lutego z ukraińską Tawriją Semferopol. Trener Kafarski będzie dysponować już liczniejszą kadrą zawodniczą, gdyż na początku tygodnia do drużyny mają powrócić Abdou Traore, Ivans Lukjanovs i kadrowicz Sebastian Małkowski.

Opinie (75) ponad 20 zablokowanych

• LECHIA GDAŃSK

Ja kocham LECHIĘ la la la la

• 76 26

• Ja bursztynowy kibic jestem pod wrazeniem tego wyniku widze ze moja lechia idzie na mistrza.

• 20 49

• TYLKO LECHIA GDAŃSK!!!!!!!!!!!!!!!!

• 52 19

• Lechia DUMA POMORZA

uwielbiam jak was jak.............

• 16 9

• Na mistrza jeszcze nie antku bez butow ale o czolowke ligi tak.

• 19 4

• ależ sie Sazankou rozkręca :))) dobrze mówili, że On poprostu potrzebuje czasu i pokaże na co go stać!

• 50 4

• Bosy Antku!

Ale człowieku masz kompleksy, ciągle ty z tym stadionem. Może kiedyś będzie ci dane zobaczyć jakiś mecz na najpiękniejszym stadionie w Polsce.

• 25 5

• BKS LECHIA PRZYMORZE FOREVER!

JUZ NIE DLUGO MECZ WISELKI W Gdyni.a potem ruszamy na Chorzow!!!bedzie sie dzialo,oj bedzie sie dzialo!

• 35 11

• Masz racje bosy antku

Lechia jdzie na mistrza , a Arka jdzie ku spadku.

• 20 9

• BKS LECHIA GDANSK

DUMA 3 MIASTA

• 31 12

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.11.2020 godz. 18:00 LIVE!

16 Piast Gliwice 10 2 2 6 9:15 8

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.