Pierwszy triumf szczypiornistów Arki Gdynia. Pokonali Energę MKS Kalisz

Rafał Sumowski
3 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Robert Kamyszek zdobył przeciwko Enerdze MKS siedem bramek, a Arka doczekała się pierwszego zwycięstwa w sezonie. Robert Kamyszek zdobył przeciwko Enerdze MKS siedem bramek, a Arka doczekała się pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Szczypiorniści Arki Gdynia pokonali u siebie Energę MKS Kalisz 28:24 (15:12). To ich pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PGNiG Superligi, a także pod obecnym szyldem. Podopieczni Dawida Nilssona i Adama Lisiewicza czekali na nie do 9. kolejki. Triumf urazem w ostatnich sekundach przypłacił Jakub Olszewski, którego z parkietu znosili koledzy. U zawodnika podejrzewa się ponowne zerwanie więzadła krzyżowego.

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski - Ćwikliński 5, Mollino da Silva 4, Jamioł, Janikowski 1, Jasowicz, Kamyszek 7, Lisiewicz, Olszewski 2, Przysiek 2, Rychlewski 2, Souza 4

Energa MKS: Padasinow, Zakreta - Adamski 5, Bałwas 3, Bożek, Czerwiński 1, Drej 3, Kniazow 3, Krycki 5, Kwiatkowski, Misiejuk, Pilitowski 2, Szpera 2

PRZECZYTAJ JAK PO DRAMATYCZNYM MECZU WYBRZEŻE POKONAŁO ZAGŁĘBIE

- Musimy podyktować swoje warunki gry, a nie jak się często działo, że to my dostosowywaliśmy się do tego, co chcieli grać rywale - mówił przed sobotnim meczem w Gdynia Arenie trener Dawid Nilsson.
Jego zespół został teraz jedynym reprezentantem miasta w piłce ręcznej na najwyższym szczeblu rozgrywkowym po tym, gdy z dalszej gry zrezygnowała zadłużona, żeńska Arka. Gdynianie najwyraźniej mocno poczuli się do przejęcia odpowiedzialności za szczypiorniaka w ich mieście, bo starcie z kaliszanami rozpoczęli znakomicie. Zdobyli trzy bramki z rzędu, a Marek Pieńczewski obronił rzut karny.

PRZECZYTAJ DLACZEGO SZCZYPIORNISTKI ARKI JUŻ NIE ZAGRAJĄ W SUPERLIDZE, A GDYNIA URATUJE TYLKO MŁODZIEŻ

Walki nie brakowało, sędzia w zaledwie 10 minut rozdał pięć żółtych kartek, a w ciągu kwadransa goście dwa razy zmniejszali straty do jednej bramki. Pomiędzy 20. a 27. minutą Arka zanotowała przestój, ale kaliszanie w tym czasie zdobyli tylko dwie bramki.

Na przerwę gdynianie zeszli z zaliczką trzech trafień. Drugą połowę świetnie otworzył skuteczny Robert Kamyszek i było już 17:12. Dopiero w ostatnich minutach goście zdołali zbliżyć się na 23:25 wykorzystując grę w przewadze po karze dla Krzysztofa Jasowicza.

Sytuację gdynianie opanowali po bramkach Keliana JanikowskiegoJakuba Olszewskiego. Przy stanie 27:23 czerwoną kartką ukarany został Rafał Rychlewski, ale rzut karny obronił Mateusz Zimakowski. Goście trafili jeszcze po kontrze, ale ostatnie słowo należało do Kamyszka, który ustalił wynik spotkania.

Świętowanie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie i pierwszego pod szyldem Arki zepsuły nieco wydarzenia z ostatnich sekund. Pomocy medyków potrzebował Olszewski, który opuszczał parkiet znoszony przez kolegów z zespołu.

- Potrzebowaliśmy tej wygranej jak tlenu. Widać, że zaczęliśmy wyciągać wnioski, a nasi zawodnicy zaczęli myśleć o zespole, a nie o własnym graniu. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale wreszcie udało się gdzieś uwolnić ten potencjał, który widziałem w nich od początku. Fajnie się to oglądało, duże brawa dla chłopaków. Niestety, radość miesza się dziś ze smutkiem. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, ale są podejrzenia, że Jakub Olszewski zerwał więzadło krzyżowe w tej samej nodze, która była już operowana z tego powodu. Cały czas wierzę, że finalna diagnoza okaże się bardziej pomyślna. Wiem ile pracy włożył w to, aby wrócić do pełni sił po poprzedniej kontuzji, wszyscy trzymamy za niego kciuki - powiedział nam po spotkaniu trener Nilsson.

14 Stal Mielec 9 1 2 0 6 239:251 7
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-05-21

Wyniki 9 kolejki

• ARKA GDYNIA - Energa MKS Kalisz 29:31 (14:18)
  • Stal Mielec - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 23:24 (9:9)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 31:27 (14:12)

• Brawo za niespodziankę

Myśle ze sparingi z wybrzeżem pomogły ARCEw zwycięstwie . Niespodzianka która cieszy .
    Sercem z wybrzeżem

• 10 2

• pilka reczna (1)

to skandal ze miasto Gdynia ma w nosie pilke reczna kobiet tylko arka pilka nozna bo to wyborcy teraz po wyborach sport mlode zawopdniczki kibicow ma w nosie sport gdynski jak i miasto upada szkoda mam64 lata i zal ze doczekalem takich czasow

• 17 11

• Masz 64 lata

Ja jestem młodszy i pamiętam jak prócz słabej trzecioligowej piłki nożnej,mieliśmy tylko siatkówkę w drugiej i nic po za tym.Tak że przestań pisać safanduły i że doczekałeś,bo zapomniałeś ze starości chyba nie, Idż na facetów albo kosza jak ci Arka nie pasuje.płaczki słoikowe

• 6 4

• Hejty Wygrała spójnia ,a jak przegrywa to Arka. Haha (1)

• 10 5

• Dobrze Arka ,brawa za walkę.

• 9 4

• Brawo Spójnia Gdynia!!

• 17 5

• W koncu

Gratulacje za pierwszy sukces! Szkoda Olszewskiego, żeby nie było podobnie, jak z byłym bramkarzem Spójni...