Pierwszy tytuł sopockich siatkarek

27 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Atom Trefl Mistrzem Polski!!! Atom Trefl Mistrzem Polski!!!

"Mistrz, mistrz, Atom Trefl" - niosło po Ergo Arenie. Pięć i pół tysiąca kibiców było świadkami, jak sopocianki wywalczyły pierwsze w historii klubu złote medale. Podopieczne Alessandro Chiappiniego, mimo kryzysu finansowego w trakcie sezonu i straty trzech zawodniczek, potrafiły udowodnić swą wyższość w kraju. W finale niebiesko-zielone pokonały 3-1 Bank BPS Muszyniankę Fakro, wygrywając w czwarty spotkaniu 3:2 (25:22, 25:27, 25:27, 25:13, 15:11). MVP tego pojedynku została Eleonora Dziękiewicz.

MUSZYNIANKA MUSZYNIANKA
Glass 3, Sieczka 8, Dziękiewicz 23, Kożuch 20, Hodge 21, Ssuschke-Voigt 13, Maj (libero) oraz Saad
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Jasiński, Michlic (oboje Bydgoszcz)
Widzów: 5500
Radecka 6, Stam-Pilon 12, Bednarek-Kasza 8, Kaczor 1, Werblińska 9, Wensink 13, Zenik (libero) oraz Rourke 16, Kasprzak 7, Djurisić, Rabka

• Nicola Negro

na rozgrzewkę jako pierwsze wyszły gospodynie, przyjezdne dłużej koncentrowały się przy ławce
na trybunach rozpostarto transparent, który widzieliśmy także wczoraj o treści: "Atomówki grają po to, by Muszynie zabrać złoto!"
Atom Trefl zgłosił do protokołu meczowego tą samą "12" co w dniu wczorajszym. Nie musimy przypominać, że poniedziałkowy mecz zakończył się zwycięstwem Atomu Trefla 3:0, a w rywalizacji do trzech zwycięstw jest 2-1 dla sopocianek
nowością na dzisiejszego meczu będzie pomiar głośności dopingu, kibice zostaną zaproszeni do tego konkursu pomiędzy setami, teraz zaś trwa typowanie, które widzieliśmy również przed poprzednimi spotkaniami - kibice obstawiają wynik pierwszego seta, na razie wszyscy typują wygraną sopocianek tylko w różnych rozmiarach
W Muszynie zaszła jedna zmiana w "12", w miejsce Piątek, która i tak wczoraj nie wyszła na parkiet, w kadrze meczowej jest Gajgał
obie drużyny wyszły do prezentacji. Myszunianka na biało-niebiesko, a Atom Trefl na granatowo-zielono
na trybunach podobna liczba kibiców jak wczoraj, około pięć tysięcy, choć organizatorzy spodziewali się nieco lepszej frekwencji niż wczoraj
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Atom Trefl w "6" z dnia wczorajszego, w wyjściowym składzie Muszynianki jedna zmiana, za Rourke (MUSZYNIANKA) weszła od początku do gry Kaczor
0:0
Wygrana da Atomowi Treflowi tytuł mistrzyń Polski, sukces Muszynianki to konieczność rozegrania piątego, decydującego meczu o złocie w niedzielę w Muszynie
punkt
1:0
mecz kiwką rozpoczęła Glass (ATOM TREFL)
punkt
1:1
przedwczesna radość sopocianek, bo piłka po zagrywce Glass (ATOM TREFL) tuż obok linii bocznej
punkt
2:1
zagrywką w siatkę odpowiedziała Werblińska (MUSZYNIANKA)
5:5
najdłuższa jak na razie wymiana tego meczu, piękne parady z obu stron, końcowy atak należy do Kożuch (ATOM TREFL)
7:6
Blok na Werblińskiej (MUSZYNIANKA), która wcześniej chwilę zaatakowała z kolei w aut
punkt
8:6
przerwa techniczna
8:6
Pierwsza przerwa techniczna po ataku z obiegnięcia Dziękiewicz (ATOM TREFL)
8:6
w kierunku publiczności "fruną" pamiątkowe koszulki
punkt
9:6
skuteczne zbicie Dziękiewicz (ATOM TREFL), zarysowała się przewaga sopocianek w ataku i od razu widzimy tego efekt na tablicy wyników
punkt
10:6
czas
10:6
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA) po ataku Sieczki (ATOM TREFL)
punkt
10:7
protesty na trybunach, gdyż wydawało się, że Stam-Pilon (MUSZYNIANKA) uderzyła piłkę bezpośrednio w aut, najwyraźniej arbitrzy dopatrzyli się, że zawadziła o blok skoro punkt dla rywalek
14:9
kolejny błąd w ataku przyjezdnych, pomyliła się nawet środkowa Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA), która wczoraj była na ogół niezawodna
punkt
14:10
punkt
15:10
Radecka (MUSZYNIANKA) zaserwowała w aut, choć wcześniej oszukała sopocianki kiwką
punkt
16:10
16:10
Druga przerwa techniczna po zbiciu Kożuch (ATOM TREFL)
16:10
na trybunach święto, kibice umilają sobie oczekiwanie na wznowienie gry "meksykańską falą"
punkt
17:10
po wznowieniu gry punkt Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL)
19:11
Hodge (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
19:11
Przerwa druga i ostatnia w tym secie na żądanie (MUSZYNIANKA).
punkt
19:12
po wznowieniu gry Hodge (ATOM TREFL) zepsuła zagrywkę, Amerykanka od razu po tym zagraniu przeniosła się na ławkę, a jej miejsce zajęła Saad
23:19
udane zbicia kolejno Rourke (MUSZYNIANKA) i Stam-Pilon (MUSZYNIANKA)
czas
23:19
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Reaguje trener Chiappini, bo przewaga spadła do czterech punktów, warto uspokoić grę i grać punkt za punkt już do zwycięskiego końca tej partii
23:20
Radecka (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
23:21
Kasprzak skończyła atak z drugiej linii
czas
23:21
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Chiappini szybko bierze ostatni przysługujący mu w tej partii czas. Chodzi o wybicie z uderzenia Radeckiej (MUSZYNIANKA), której zagrywka sprawia obecnie duże kłopoty miejscowym
25:22
Rourke (MUSZYNIANKA) wyrzuciła piłkę w aut, wcześniej kłopoty w przyjęciu Stam-Pilon (MUSZYNIANKA)
koniec seta
25:22
Koniec pierwszego seta. Atom Trefl już tylko o dwa wygrane sety od mistrzostwa Polski!
  • 25
w przerwie między setami sopockie cheerleaders zatańczyły układ w rytm popularnej "Kalinki"
rozpoczął się pomiar głośności dopingu, kolejny po drugim secie
otrzymaliśmy informację, że na trybunach jest 5500 kibiców
Rozpoczynamy drugiego seta Atom Trefl w wyjściowej "6", Muszynianka w składzie, w którym kończyła seta, a zatem bez Werblińskiej (MUSZYNIANKA) i Kaczor (MUSZYNIANKA).
punkt
1:0
pierwszy punkt dla gospodyń w tej partii po autowym zbiciu Kasprzak (MUSZYNIANKA)
punkt
1:1
1:2
Rourke (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
7:5
Kożuch (ATOM TREFL) i Hodge (ATOM TREFL) dają pierwszą w tym secie 2-punktową przewagę Atomowi Treflowi
punkt
7:6
Kożuch (ATOM TREFL) posłała zagrywkę w siatkę
punkt
8:6
8:6
Pierwsza przerwa techniczna po zagrywce w siatkę Stam-Pilon (MUSZYNIANKA)
spiker wita oficjeli, jest wśród nich Mirosław Przedpełski, prezes PZPS, związek zatem jest przygotowany, aby już dzisiaj dokonać dekoracji medalami
14:10
Hodge (ATOM TREFL) kończy piłkę przechodzącą, która zawdzięczała dobrej zagrywce Dziękiewicz (ATOM TREFL)
czas
14:10
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA).
punkt
14:11
po wznowieniu gry skutecznie ze środka bloku uderza Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA)
14:12
punkt
15:12
w trudnej pozycji, w kontrze poradziła sobie Hodge (ATOM TREFL) i nie ma kontaktowego punktu dla przyjezdnych
punkt
15:13
punkt
16:13
16:13
Druga przerwa techniczna po ataku Hodge (ATOM TREFL). W ostatnich akcjach był to pojedynek w ofensywie właśnie Amerykanki z Bednarek-Kaszą (MUSZYNIANKA). Co ciekawe ta druga w pierwszym secie nie zdobyła żadnego punktu
17:14
znów trudna piłka, ale i skuteczne zbicie, tym razem Kożuch (ATOM TREFL)
blok
17:15
Blok Wensink (MUSZYNIANKA) na Sieczce
punkt
18:15
ponownie Kożuch (ATOM TREFL) dobrze zbija z drugiej linii i Atom Trefl utrzymuje przewagę
18:15
głośne "Hej, hej Atom Trefl"
punkt
18:16
18:16
wraca do gry Werblińska (MUSZYNIANKA), choć dzisiaj to nie powód do obaw, bo w pierwszym secie Ania nie skończyła żadnego z ośmiu ataków
punkt
19:16
punkt
20:16
sopocianki powiększają przewagę, gdyż są lepsze na siatce, kolejno w ten sposób punktują Sieczka (ATOM TREFL) i Hodge (ATOM TREFL)
czas
20:16
Druga przerwa na żądanie w tym secie (MUSZYNIANKA).
punkt
20:17
skutecznik Wensik po ataku z obiegnięcia
20:17
zmiany w obu drużynach, w Atomie Trefl Saad (ATOM TREFL) za Sieczkę (ATOM TREFL), a w Muszyniance Djurisić za Wensink (MUSZYNIANKA) weszła na zagrywkę
23:18
Rourke (MUSZYNIANKA) atakuje w aut, a chwilę wcześniej punktowe zbicie Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL)
punkt
23:19
blok
24:19
Blok Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL) na Bednarek-Kaszy! Piłka setowa!
punkt
24:20
tym razem Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA) skutecznie ze środka
blok
24:21
Blok na Sieczce, która wróciła do gry w miejsce Saad (ATOM TREFL)
czas
24:21
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Chiappini uspokaja podopieczne, gdyż naprawdę są one bardzo blisko wygranej w tym secie, a przewagę nadal mają znaczną
blok
24:22
bardzo długa wymiana zakończona blokiem na Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL), która próbowała technicznego zagrania przy siatce
czas
24:22
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Teraz zapewne Chiappini już rozpisze podopiecznym akcję, którą mają wykonać, aby wygrać seta
punkt
24:23
Werblińska (MUSZYNIANKA) zdobyła 23. punkt, jeszcze jedna piłka setowa dla sopocianek
24:24
Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Remis!
blok
24:25
Blok na Sieczce. Piłka setowa dla Muszynianki
24:25
teraz słychać "Ostatni" z sektora gości, ale szybko zagłoszony ten okrzyk przez bęben miejscowego klubu kibica
25:27
Rourke (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Piłki nie przyjęła Hodge
  • 25
Rozpoczynamy trzeciego seta. Atom Trefl w tradycyjnej "6", w Muszyniance w porównaniu z wyjściowym składem dwie zmiana, grają Rourke i Djurisić (MUSZYNIANKA), który spotkanie rozpoczynały na ławce
punkt
0:1
Rourke (MUSZYNIANKA), ta sama, która skończyła drugiego seta w polu zagrywki, tym razem na początek zepsuła serwis
punkt
1:1
blok
1:2
punkt
1:3
niepotrzebnie zaczęło się spieszyć sopociankom, stąd niedokładności, Kożuch (ATOM TREFL) posłała piłkę w antenkę
1:4
Werblińska (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
1:4
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Niestety, sopocianki przywróciły rywalki do gry. Można powiedzieć, że podały im rękę...
punkt
2:4
punkt
2:5
punkt
3:5
Hodge (ATOM TREFL) próbuje poderwać koleżanki, po dwóch setach tylko ona w sopockim zespole na dwucyfrowy wynik po stronie zdobyczy - 12
punkt
3:6
punkt
4:6
punkt
5:6
dwa udane z rzędu ataki Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL)
punkt
5:7
punkt
5:8
5:8
Przerwa techniczna po ataku Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
punkt
5:9
pospieszyła się Hodge (ATOM TREFL), przełożyła rękę do piłki na stronę Muszynianki
punkt
6:9
punkt
6:10
kolejny atak Rourke (MUSZYNIANKA), wyraźnie rozegrała się Australijka, co nie jest dobrą wiadomością dla gospodyń
punkt
7:10
rzadkie zdarzenie w Ergo Arenie, piłka dotknęła sufitu, gdy Stam-Pilon (MUSZYNIANKA) próbowała podbić atak Kożuch (ATOM TREFL), punkt dla sopocianek
punkt
7:11
punkt
8:11
9:11
Glass (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
12:13
Dziękiewicz (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Chwilę wcześniej także jej skuteczny atak
punkt
12:14
punkt
13:14
punkt
14:14
remis po autowym zbiciu Rourke (MUSZYNIANKA) oraz skutecznym ataku Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL)
blok
14:15
Blok Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA) na Hodge (ATOM TREFL)
punkt
14:16
14:16
Druga przerwa techniczna po szczęśliwym ataku Werblińskiej (MUSZYNIANKA), piłka odbiła się od sopockiego bloku, a po chwili trafiła w antenkę
punkt
15:16
po wznowieniu gry zepsuła zagrywkę Stam-Pilon (MUSZYNIANKA)
punkt
15:17
blok
15:18
Blok na atakującej z drugiej linii Kożuch (ATOM TREFL)
punkt
16:18
punkt
17:18
Dziękiewicz (ATOM TREFL) kończy piłkę przechodzącą, bardzo dobry serwis Ssuschke-Voigt (ATOM TREFL)
punkt
18:18
remis po podwójnym odbiciu Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
punkt
19:18
Kożuch (ATOM TREFL) wyprowadza sopocianki na prowadzenie
czas
19:18
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA). trener Serwiński w ten sposób reaguje na cztery punkty z rzędu gospodyń
punkt
19:19
przebiła się Werblińska (MUSZYNIANKA), wcześniej Rourke (MUSZYNIANKA) w obronie zagrała nogą, wielka determinacja z obu stron
punkt
20:19
punkt
21:19
dwa razy z rzędu punktuje Kożuch (ATOM TREFL)!
21:19
na środek bloku Muszynianki wróciła Wensink (MUSZYNIANKA)
22:21
Saad (ATOM TREFL) do drugiej linii za Sieczkę (ATOM TREFL)
punkt
23:21
Hodge (ATOM TREFL) skutecznie po skosie
czas
23:21
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA). Dwa punkty dzielą sopocianki od wygrania seta i ponownego objęcia prowadzenia w tym meczu
punkt
23:22
na nic kapitalna obrona sopocianek, bo Radecka (MUSZYNIANKA) zaskoczyła gospodynie kiwką
punkt
23:23
niestety, autowy atak Kożuch (ATOM TREFL) i remis
punkt
23:24
dwukrotnie podbity atak Hodge (ATOM TREFL), a w kontrze Stam-Pilon (MUSZYNIANKA) skutecznie. Piłka setowa dla Muszynianki
24:25
z trudnej piłki, niemal bez wyskoku, ale skutecznie uderzała Rourke (MUSZYNIANKA)
punkt
25:25
druga piłka setowa obroniona, skutecznie Hodge (ATOM TREFL)
25:25
wraca do gry Sieczka (ATOM TREFL)
punkt
25:26
Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA) wykorzystała cały swój zasięg ramion, aby skierować tę zbyt wysoko wystawioną piłkę w boisko
punkt
25:27
autowe zbicie Sieczki (ATOM TREFL) kończy tego seta
koniec seta
25:27
Koniec trzeciego seta. Atom Trefl przegrywa 1-2. Znów można powiedzieć, że na własne życzenie, co prawda tym razem nie było piłek setowych dla gospodyń, ale prowadzenia 23:21 też nie wypadało roztrwonić
cheerleaders sopockie teraz w cygańskich rytmach w układzie z tamburynami
Rozpoczynamy czwartego seta. Atom Trefl w składzie z początku meczu, Muszynianka w zestawieniu, w którym kończyła poprzednią partię
punkt
0:1
punkt
1:1
na razie gra sama Rourke (MUSZYNIANKA), najpierw skuteczny atak, teraz zepsuta zagrywka
punkt
1:2
punkt
1:3
w aut atakuje Sieczka (ATOM TREFL), coraz więcej błędów po sopockiej stronie, czyżby miało zaprocentować to, że Muszynianka dzisiaj bardziej rotuje składem?
7:5
Radecka (MUSZYNIANKA) psuje zagrywkę, a Hodge (ATOM TREFL) nie myli się w ataku, dwa punkty przewagi gospodyń
punkt
8:5
8:5
Pierwsza przerwa techniczna po ataku Hodge (ATOM TREFL)
9:5
Kożuch (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
10:6
tym razem piłka zatańczyła na taśmie, ale po serwisie Kożuch (ATOM TREFL) spadła na sopocką stronę
14:8
rośnie przewaga sopocianek, punkt Dziękiewicz (ATOM TREFL)
czas
14:8
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA). Ostatnia w tym secie dla trenera Serwińskiego
punkt
15:8
po wznowieniu gry znów udany atak Dziękiewicz (ATOM TREFL)
blok
16:8
Blok Dziękiewicz (ATOM TREFL) na Wensink (MUSZYNIANKA). Kapitalne minuty Leny
16:8
Druga przerwa techniczna. Pachnie tie-breakiem.
punkt
17:8
punkt
17:9
17:9
podwójna zmiana w Muszyniance, na rozegraniu i ataku, czyżby trener Serwiński zaczynał oszczędzać zawodniczki na tie-breaka?
punkt
18:9
18:9
kolejna zmiana, na parkiecie Kasprzak (MUSZYNIANKA)