Pierwszy wygrany set od dwóch miesięcy

11 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Trefl Gdańsk

Mimo ambitnej walki gdańscy siatkarze nie zdobyli punktu w meczu z Asseco Resovią. Na zdjęciu libero Bartosz Kaczmarek i Matti Hietanen. Mimo ambitnej walki gdańscy siatkarze nie zdobyli punktu w meczu z Asseco Resovią. Na zdjęciu libero Bartosz Kaczmarek i Matti Hietanen.

Siatkarze Lotosu Trefla, gdy powstrzymywali się od niewymuszonych błędów, walczyli jak równi z równym z Asseco Resovią. Goście wystawili nieco słabszy skład niż w ostatnich meczach, ale nie dopuścili do niespodzianki. Gdańszczanie przegrali w Ergo Arenie 1:3 (22:25, 23:25, 25:17, 17:25), gdyż zepsuli aż 19 zagrywek, a łącznie oddali gościom aż 32 punkty po własnych błędach! Jeśli szukać - mimo wszystko pozytywów - to na pewno jest nim wygrany set, gdyż ta sztuka udała się żółto-czarnym po raz pierwszy od 11 grudnia. Sześć ostatnich meczów było oddanych po 0:3.

ASSECO RESOVIA ASSECO RESOVIA
Łomacz 1, Wołosz 13, Świrydowicz 8, Oivanen 24, Hietanen 13, Augustyn 8, B.Kaczmarek (libero) oraz M.Kaczmarek, Wilk, Szczurek, Wdowin
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Janik, Herbik (obaj Warszawa)
Widzów: 3650
Tichacek 1, Bojić 15, Grzyb 2, Gontariu 7, Mika 10, Nowakowski 11, Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Grozer 10, Kosok 4, Lotman
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 22 23 25 17 1
ASSECO RESOVIA 25 25 17 25 3

Trenerski dwugłos po meczu:
Dariusz Luks
(Lotos Trefl): - W naszej grze coś drgnęło, ale martwią przegrane końcówki w dwóch pierwszych setach. W dodatku po frajerskich błędach. Tak to możemy grać, gdy Resovia przyjedzie z nami posparować na plaży, ale gdy walczy się o ligowe punkty, takie błędy są niedopuszczalne. Tak beztroską nie możemy grać, bo klasowa drużyna, jaką jest nasz dzisiejszy rywal, to bezwzględnie wykorzystuje. Mam nadzieje, że ten wygrany set, pozwoli uwierzyć drużynie, że można iść do przodu. W środę w Olsztynie zamierzamy walczyć o zwycięstwo

Andrzej Kowal (Asseco Resovia): - Podjęliśmy ryzyko. Do gry przystąpiliśmy mocno zmienionym składem. Chciałem wykorzystać cały potencjał kadrowy, który posiadamy, dać się wykazać zawodnikom teoretycznie drugoplanowym. To potem procentuje, gdy przychodzi do takim meczów jak ostatnią mieliśmy z ZAKS-ą czy Fenerbahce. A w Gdańsku cieszymy się, że wygraliśmy za trzy punkty, bo taki był nasz cel

Już na prezentacji widać, że kibice przyszli nie tylko oklaskiwać miejscowych. Największą owację otrzymał reprezentacyjny libero, Krzysztof Ignaczak z Asseco Resovii
w miejscowej drużynie zgodnie z naszymi zapowiedziami do gry po kontuzji wrócił Hietanen. Partnerem Fina na przyjęciu będzie tym razem Wołosz
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Asseco Resovia ze znacznie przemeblowaną "6" w stosunku do wygranego meczu w europejskich pucharach z Fenerbahce. W podstawowym składzie zostali środkowi Nowakowski i Grzyb oraz przyjmujący Bojić, a także libero Ignaczak.
3:2
Oivanen (LOTOS TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
4:6
do piłki skoczyli i Nowakowski, i Bojić, na drugą stronę siatki przebił ją reprezentacyjny środkowy, bloku gdańszczan nie było
punkt
5:6
punkt
6:6
w aut Bojić, było nieco protestów rzeszowian, a że nie ma dzisia wideoarbitrażu, punkt zaliczono gospodarzom
7:8
Pierwsza przerwa techniczna po kolejnym skutecznym ataku Bojicia. czarnogórski przyjmujący jest na razie najgroźniejszym siatkarzem Asseco Resovii
11:12
Oivanen zagrywkę wpakował w siatkę, ale to efekt ryzyka, które podejmują gdańszczanie w polu serwisowym
13:13
Mika wreszcie wprowadził dobrze piłkę do gry, ale potem w kontrze wyrzucił piłkę w aut
15:16
druga przerwa techniczna, znów punkt przewagi gości, tym razem po ataku Gontariu, choć rumuński atakujący gości nie jest pewnym punktem drużyny
17:19
w aut zaatakował Hietanen (Lotos Trefl )
czas
17:19
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL ). Trener Luks musi uczynić podopiecznych na własne, niewymuszone błędy, bo z tego powodu zaczyna uciekać set, który można było wygrać
17:19
ładne zachowanie gdańskiej publiczności, gdy spiker powitał rzeszowskich kibiców, których około 20 dopinguje Asseco Resovię, rozległy się brawa
punkt
18:19
punkt
19:19
pojedynek środkowych wygrany przez Lotos, Augustyn (Lotos Trefl ) atakował skutecznie, a Nowakowski (Asseco Resovia) w odpowiedzi w aut
punkt
19:20
19:20
zmiana w Resovii, zapewne tylko na wzmocnienie zagrywki, środkowy Perłowski zmienił atakującego Gontariu (Asseco Resovia)
punkt
20:20
po skutecznym zbiciu Oivanena (Lotos Trefl ), rzeszowianie robią zmianę powrotną
blok
21:20
Blok na Gontariu (Asseco Resovia), dla którego chyba lepiej byłoby, gdyby nie wstawał z ławki, ale to nie problem gdańszczan, Lotos Trefl na prowadzeniu
22:21
Kolejny blok na Gontariu (Asseco Resovia)
22:21
podwójna zmiana w gdańskiej drużynie, na parkiecie M.Kaczmarek i Wilk
22:21
w Resovii zmiana powrotna, bo Grozer wszedł tylko na podwyższenie bloku
punkt
22:22
teraz szczęście miał Gontariu (Asseco Resovia), strzelił w ataku daleko w aut, ale sędziowie odgwizdali dotknięcie siatki po gdańskiej stronie
punkt
22:23
piłkę na stronę gości przebił M.Kaczmarek, ale że przy tym zawadził ręką o siatkę, punkt dla Resovii
czas
22:23
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). I znów niewymuszone błędy przeszkadzają gospodarzom, aby wygrać seta
punkt
22:24
Bojić (Asseco Resovia) atakował dwukrotnie, ale w poprawce skutecznie, piłka setowa dla gości
punkt
22:25
znów błąd gdańszczan, autowe zbicie Wołosza (Lotos Trefl ) zakończyło grę, szkoda tego seta, bo Lotos był co najmniej równorzędnym rywalem, tylko za dużo oddał punktów po niewymuszonych błędach
2:2
Gontariu nadal zdobywa punkty dla... obu zespołów. Seta otworzył udanym atakiem, a teraz zepsuł zagrywkę
5:5
drugi z rzędu udany atak Wołosza (Lotos Trefl )
7:8
Pierwsza przerwa techniczna, podobnie jak w inauguracyjnym secie z niewielką przewagą gości
7:8
dotarły statystyki z pierwszego seta. Lotos Trefl oddał rywalom aż 10 punktów po własnych błędach! Natomiast gospodarze są lepsi w punktowych blokach (5:1)
8:10
Świrydowicz (Lotos Trefl ) zepsuł zagrywkę, co skwitował soczystym przekleństwem
punkt
9:10
Gontarium (Asseco Resovia) też pomylił się na zagrywce, warto skorzystać z tej pomocy
punkt
9:11
niestety Oivanen (Lotos Trefl ) psuje zagrywkę!
punkt
10:11
punkt
10:12
10:13
Nowakowski (ASSECO RESOVIA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
11:13
Oivanen (Lotos Trefl ), który w ostatnim czasie jako jedyny w ekipie gospodarzy punktuje w ataku
11:13
kibice próbują poderwać miejscowych do walki, wszyscy klaszczą, no może z wyjątkiem sektora rzeszowskiego, który dopinguje według własnych reguł
14:16
Druga przerwa techniczna po ataku Miki (Asseco Resovia). Naprawdę pod względem gry gdańszczanie nie ustępują rzeszowianom. Natomiast podstawowa różnica jest w liczbie błędów. Jeśli miejscowi je ograniczą, nie muszą przegrać
17:17
efektowna kontra gdańszczan, Łomacz (Lotos Trefl ) wystawił na krótką do Augustyna (Lotos Trefl ), który się nie pomylił, mamy remis
punkt
17:18
punkt
17:19
Mika (Asseco Resovia), a po chwili Bojić (Asseco Resovia) skutecznie w ataku i znów dwa punkty przewagi gości
czas
17:19
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL ).
punkt
18:19
długa wymiana, byłaby jeszcze dłuższa, gdyż rzeszowianie podbili atak Oivanena (Lotos Trefl ), ale sędziowie dopatrzyli się po ich stronie dotknięcie siatki
punkt
19:19
Oivanen (Lotos Trefl ) teraz już bez żadnej pomocy doprowadził do wyrównania
czas
19:19
19:19
ciekawa forma dopingu, panie krzyczą "żółci", a panowie "czarni"
punkt
19:20
po wznowieniu gry Nowakowski (Asseco Resovia) skutecznie ze środka
19:20
zmiana, którą widzieliśmy w pierwszym secie, Grozer (Asseco Resovia) na podwyższenie bloku za rozgrywającego Tichacka
21:21
niestety, Wilk (Lotos Trefl ) zepsuł zagrywkę, natychmiast zmienia go Augustyn (Lotos Trefl )
punkt
22:21
na siatce najlepszy Świrydowicz (Lotos Trefl )
23:22
Bojić (Asseco Resovia) po raz trzeci w tym secie zepsuł zagrywkę!
punkt
23:23
Co zrobił Wołosz (Lotos Trefl ) ? Zepsuł serwis
23:23
na zagrywkę Resovii wszedł rezerwowy Perłowski (Asseco Resovia)
punkt
23:24
B.Kaczmarek (Lotos Trefl ) miał problemy z przyjęciem, piłka wróciła bez ataku na stronę gości, a punkt zdobył Nowakowski (Asseco Resovia)
czas
23:24
Przed piłką setową dla gości jeszcze przerwa na żądanie (LOTOS TREFL ).
punkt
23:25
obie drużyny podniosły ręce do góry w geście triumfu, ale sędziowie uznali, że Wołosz (Lotos Trefl ) zaatakował w aut
3:1
zagrywkę zepsuł Grzyb (Asseco Resovia), a po dwóch setach w straconych punktach po własnym serwisie 10:8 dla Lotosu Trefla, choć to prowadzenie nie cieszy, a wręcz przeciwnie
blok
4:1
Ponownie blok na Gontariu (Asseco Resovia)
blok
4:2
Blok na Oivanenie (Lotos Trefl ), szkoda, bo można było odskoczyć na cztery punkty
punkt
5:2
tym razem Oivanen (Lotos Trefl ) zmienił kierunek, zaatakował po prostej i jest punkt. Fiński atakujący po dwóch setach miał na koncie 11 punktów, tyle samo co najskuteczniejszy wśród gości - Bojić
8:4
Pierwsza przerwa techniczna w secie trzecim, a zarazem pierwsza w tym meczu, na której prowadzą gospodarze
8:4
na trybunach "meksykańska fala"
punkt
8:5
po przerwie zagrywkę zepsuł Łomacz (Lotos Trefl )
punkt
9:5
punkt
10:5
Oivanen (Lotos Trefl ) i Wołosz (Lotos Trefl ) skutecznie w ataku, rośnie przewaga gospodarzy
punkt
10:6
punkt
11:6
punkt
11:7
można było odskoczyć na 6 punktów, ale Hietanen (Lotos Trefl ) strzelił w ataku w aut
14:8
Hietanen (LOTOS TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
14:8
Przerwa na żądanie (ASSECO RESOVIA). Trener Kowal będzie starał się pobudzić podopiecznych, którzy wyraźnie osiedli na laurach po dwóch wygranych setach, z wyjątkiem Bojicia (Asseco Resovia) praktycznie nie ma teraz zagrożenia w ataku z ich strony
16:9
Druga przerwa techniczna. 7-punktowego prowadzenia gospodarze nie mają prawa roztrwonić. Dobrze grają teraz na siatce i jeśli nie ma bloku, to są wybloki, rzeszowianie mają największe kłopoty w ataku i w przyjęciu zagrywki
blok
17:9
Ponownie blok na Grozerze (Asseco Resovia), kolejny atakujący Resovii nie radzi sobie w tym secie
18:12
zmiana na środku bloku Resovii, Kosok zastąpił Grzyba (Asseco Resovia)
punkt
19:12
Oivanen (Lotos Trefl ) po raz drugi z rzędu po gdańskiej stronie skutecznie w ataku
punkt
19:13
Wołosz (Lotos Trefl ) zepsuł zagrywkę, ale teraz przewaga jest chyba na tyle pokaźna, że ten mankament nie powinien ważyć
punkt
20:13
punkt
21:13
Bojić (Asseco Resovia) przekroczył linię trzeciego metra przy ataku z drugiej linii
21:13
Lotman zmienił Bojicia (Asseco Resovia)
punkt
21:14
punkt
22:14
szczęście przy gospodarzach, Hietanen (Lotos Trefl ) wyrzucił piłkę w aut, ale dotknięta siatka po stronie rywali
24:16
"Ostatni skandują kibice", ale na razie podwójna zmiana, weszli Wdowin (Lotos Trefl ) i Szczurek (Lotos Trefl ), ten drugi będzie zagrywać
25:17
Koniec drugiego seta. Lotos Trefl nadal przegrywa, ale już tylko 1-2. Wygranie kolejnej partii to nie tylko tie-break, ale już pewny jeden punkt
  • 25
Rozpoczynamy seta. Lotos Trefl w składzie z początku meczu. W Asseco Resovii jednak zmiana w porównaniu z wyjściową "6". Na boisku pozostał niemiecki atakujący - Grozer
4:4
Oivanen (Lotos Trefl ) doprowadził do wyrównania, po trzech setach miał na koncie już 17 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu
5:8
Pierwsza przerwa techniczna. Szkoda, że gdańszczanie nie poszli za ciosem.
5:8
Spiker ogłasza, że mecz ogląda 3650 kibiców. Jednocześnie przypomina, że za tydzień Lotos Trefl zagra w hali 100-lecia Sopotu. Będzie to pierwszy występ żółto-czarnych w tym obiekcie
punkt
5:9
Oivanen (Lotos Trefl ) w aut, znów błędy po gdańskiej stronie
punkt
5:10
nieczyste odbicie Augustyna (Lotos Trefl )
czas
5:10
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL ). Trener Luks musi przypomnieć podopiecznym, że ich gra w tym meczu może przynieść powodzenie, jeśli nie będą oddawać punktów rywalom po własnych błędach
punkt
6:10
Oivanen (Lotos Trefl ) po powrocie do gry popisał się skutecznym atakiem
punkt
6:11
Hietanen (Lotos Trefl ) zepsuł zagrywkę. Po trzech setach było 13 serwisów zmarnowanych przez gdańszczan