Pierwszy wyjazdowy punkt żółto-niebieskich

27 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Nie było wielkich emocji w meczu 6. kolejki. Piłkarze z meczu Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia z pewnością zapamiętają bardziej upał niż udane akcje. Największe zagrożenie było po stałych fragmentach gry, raz żółto-niebieskich uratowała nawet poprzeczka. Remis 0:0 nie krzywdzi żadnej z drużyn. Dla podopiecznych Petra Nemca to pierwszy punkt w tym sezonie zdobyty na wyjeździe. Poniżej zapis bezpośredniej relacji z sobotniego pojedynku.

OLIMPIA OLIMPIA
Wróbel - Kokoszka, Dąbrowski, B.Kowalski, Ratajczak - Frańczak, Kościukiewicz, Ruszkul, Kryszak, Cieciura - Dziedzic
Sędziowie: Zając (Sosnowiec) oraz Grzelec i Grąba
Widzów: 4000, w tym 500 z Gdyni
Szromnik - Krajanowski, Łągiewka, Jarun, Radzewicz - Siebert, Kuklis - Wilczyński, Budziński, Niedziela - Ivanovski
  • 65' Cieciura Zmiany Domżalski
  • 81' Kościukiewicz Zmiany Białek
  • 86' Ruszkul Zmiany Tumicz
  • 60' Niedziela Zmiany Płotka
  • 70' Siebert Zmiany Kasperkiewicz
  • 74' Budziński Zmiany Czoska
  • 44' Kokoszka
  • 34' Łągiewka

Trenerowi Nemcowi nie udało się wystawić tej samej "11" w dwóch kolejnych meczach. W Gdyni został kontuzjowany Mazurkiewicz. Jego miejsce na środku obrony zajął Łagiewka.
Co więcej Łągiewka będzie kapitanem drużyny. Pod tym względem Arka z pewnością bije jakiś rekord. W szóstym meczu ma bowiem czwartego kapitana! Wcześniej opaskę ubierali Płotka i Juszczyk (obaj są dzisiaj w rezerwie) oraz kontuzjowany obecnie Mazurkiewicz
kończąc wątek roszad kadrowych odnotujmy jeszcze dwóch nowych młodzieżowców na ławce. Przed szansą na debiut stoją pomocnik Szwoch i napastnik Słowiński. Obaj mają po 18 lat i dopiero w przededniu meczu zostali zgłoszeni do rozgrywek. Mateusz otrzymał numer 14, a Fabian 2.
w drużynie gospodarzy odnotujmy obecność w składzie Dziedzica, który w sezoni 2006/07 w 25 meczach ekstraklasy strzelił 9 goli dla... Arki oraz Kowalskiego, który zdobył jedyną bramkę w wygranym przez Olimpię sparingu pod koniec czerwca w Gdyni. Mowa oczywiście o Bartłomieju, kapitanie miejscowej drużyny, bo Jakub Kowalski, ten z Arki, czeka na swoją szansę na ławce rezerwowych
na razie na trybunach słychać głównie kibiców Arki, których około pół tysiąca stawiło się na stadionie przy ul. Piłsudskiego w Grudziądzu
miejscowi odpowiedzieli... wulgaryzmami. Do porządku przywołuje ich nawet spiker
Arka dzisiaj w niebieskich strojach z żółtymi napisami i numerami na koszulkach, Olimpia koszulki w zielono-białe pasy, białe spodenki
1'
mecz rozpoczęła Arka, od środka Ivanovski i Budziński
2'
pierwszy atak Olimpii przerwany, na spalonym Ruszkul
3'
niecelny strzał Ivanovskiego
4'
pierwszy róg dla Arki, ale bez zagrożenia dla bramki rywali
5'
niewiele brakowało, a byłaby powtórka z meczu z Olimpią, Niedziela przedarł się lewym skrzydłem, ale tym razem jego dogranie do Wilczyńskiego nie dotarło, bo dobrze interweniował Ratajczak
8'
wolny dla Olimpii, około 30 metrów od bramki Arki
9'
poprzeczka uratowała Arkę! Kryszak z wolnego posłał w nią piłkę
12'
znów groźne uderzenie Olimpii, tym razem Kokoszka przeniósł piłkę nad poprzeczką gdyńskiej bramki
17'
po rzucie wolnym dla Olimpii tym razem dośrodkowanie w pole karne Arki, Dąbrowski doszedł do strzału głową, ale uderzył obok bramki
17'
Łągiewka w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem wybił piłkę spod nóg Ruszkula, będzie róg dla Olimpii
18'
po dośrodkowaniu rywali gdynianie bez kłopotu wychodzą z piłką z własnej "16"
19'
strzał Wilczyńskiego, ale za słaby, aby zaskoczyć Wróbla
22'
dobrze do akcji ofensywnej Arki włączył się Krajanowski, po dośrodkowaniu prawego obrońcy niecelnie głową strzelał Kuklis
23'
znów szczęście przy Arce. Ruszkul w sytuacji sam na sam ze Szromnikiem strzelił nad poprzeczką
23'
była to szybka kontra Olimpii, która zaczęła się od straty piłki na własnej połowie przez Wilczyńskiego, a w akcji brali jeszcze udział Frańczak i Dziedzic
24'
sędzia zarządził przerwę w grze na 60 sekund, aby piłkarze mogli się... napić. Oba zespoły zeszły do swoich ławek rezerwowych, w Grudziądzu jest gorąco, około 35 stopni Celsjusza
26'
strzał Dziedzica sprzed pola karnego, piłka została jeszcze dobita przez Łągiewkę i przeszła nad poprzeczką, gdyby nie interwencja Krzysztofa mogła być bramka dla rywali
27'
po raz kolejny w tym meczu po rogu dla Olimpii nie było zagrożenia dla bramki Arki, ale niepokojące jest, że gdynianie oddali inicjatywę rywalom
28'
nieporadnie na razie grających piłkarzy z ofensywy starał się wyręczyć Krajanowski, jednak uderzenie z dystansu obrońcy bardzo niecelne
30'
Kuklis zdecydowanie przerwał kontrę Kryszaka, gospodarze domagają się kartki dla pomocnika gdyńskiego, ale sędzia nie sięgnął po kieszeni
31'
dobra interwencja Szromnika po strzale zza pola karnego Kokoszki
34'
Tym razem nie ma pobłażania, żółta kartka dla Łągiewki, który faulował Dziedzica tuż przed polem karnym
34'
z wolnego nieudane dośrodkowanie Kryszaka
36'
Kuklis walczył róg
37'
z narożnika boiska Radzewicz podał do Ivanovskiego, ten odegrał mu piłkę, ale strzał Marcina niecelny
38'
Łągiewka zablokował strzał Dziedzica
40'
znów akcja Niedzieli rozruszała wolną grającą dotychczas Arkę, szkoda, że przy podaniu Bartka Ivanovski był na spalonym
41'
akcja Budziński - Kuklis - Ivanovski, ale Mirko nie zdołał złożyć się do strzału
42'
po akcji Krajanowskiego Ivanovski został zablokowany w polu karnym przez Kryszaka, Macedończyk nieco za długo zwlekał z uderzeniem
43'
Olimpii jakby zabrakło "tlenu". Akcje Arki coraz groźniejsze, teraz strzał z 17. metra Budzińskiego zablokowany
44'
Łągiewka dobrze blokował Ruszkula i Szromnik po dobrym wybiegu na 16. metr wybił piłkę
44'
Żółtą kartką został ukarany Kokoszka (OLIMPIA).
45'
sędzia doliczył minutę
45+1
Ivanovski za mocno podał do Budzińskiego, który mógłby być sam na sam z bramkarzem
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Arka remisuje na wyjeździe z Olimpią 0:0
Nie jest to wielkie widowisko, piłkarzom doskwiera upał, grają dostojnie i wolno, groźniejsze akcje przeprowadzała Olimpia, raz gdynian uratowała poprzeczka, Arka do głosu doszła w ostatnich pięciu minutach. Oby była to zapowiedź lepszego przygotowania kondycyjnego żółto-niebieskich, gdyż ten element może być kluczowy po przerwie
46'
drugą połowę rozpoczęła Olimpia
46'
obie drużyny grają bez zmian w wyjściowych składach
47'
Ruszkul w polu karnym Arki miał naprzeciw siebie trzech gdyńskich obrońców i "wyjechał" z piłką poza boisko
49'
Jarun miał najbliżej do futbolówki we własnym polu karnym, ale bieg tak wolno, że Ruszkul bez problemu zabrał mu piłkę, dobrze, że napastnik Olimpii nie zdecydował się na strzał, a próbował podawać do Dziedzica, bo Łągiewka zdążył z interwencją
51'
zablokowany strzał Radzewicza, będzie róg
52'
olbrzymia szansa dla Arki na gola! Kuklis bardzo dobrze dośrodkował piłkę w pole bramkowe Olimpii, tam nie potrafił jej wepchnąć do pustej bramki Ivanovski, wreszcie na piątym metrze dopadł do futbolówki Budziński, ale strzelił wysoko nad bramką
55'
przerwa w grze, bo służby medyczne Olimpii udzielają pomocy Frańczakowi
57'
najpierw Jarun, a po chwili Krajanowski powstrzymali groźną akcję Olimpii
57'
Olimpia gra w komplecie, bo Frańczak dopiero teraz wrócił na boisko, na jego głowie bandaż
58'
Olimpia bije trzy rzuty rożne jeden po drugim
59'
będzie i czwarty korner, gdyż Siebert ofiarną interwencją zdołał wybić piłkę poza boisko, Olimpia przeniesie się teraz do prawego narożnika boiska
59'
strzał z dystansu Dąbrowskiego, piłka nad poprzeczką bramki Arki
60'
fatalne pudło Niedzieli, był praktycznie sam na sam z bramkarzem po ładnej akcji Kuklisa i Budzińskiego, strzał Bartka obok słupka
60'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niedziela, w jego miejsce wchodzi Płotka.
60'
dość zaskakująca zmiana, gdyż Płotka nie grał od inauguracji, a ponadto jest on zawodnikiem środka pola. Wszystko wskazuje na to, że Michał zagra jako lewy obrońca, a do drugiej linii przejdzie Radzewicz
61'
dobra interwencja Jaruna nie pozwoliła na dojście do pozycji strzeleckiej Dziedzicowi
64'
zła interwencja Wróbla, który w łatwej sytuacji wypuścił piłkę, będzie róg dla Arki
64'
znów dośrodkowanie w pole bramkowe Olimpii, ale tym razem nie ma zagrożenia, bo piłka opuściła boisko, nie pomogły protesty Arki, że należał jej się róg, gospodarze zaczynają od bramki
65'
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cieciura, w jego miejsce wchodzi Domżalski.
67'
pomocy lekarskiej wymaga Szromnik, który ofiarnie próbował powstrzymać Ruszkula
67'
sędzia pozwala, aby przy tej okazji masażyści Arki wnieśli napoje na boisko, sam też podszedł i od Marka Latosa otrzymał wodę mineralną
68'
Szromnik już w pełni sił, można kontynuować grę
70'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siebert, w jego miejsce wchodzi Kasperkiewicz.
70'
teraz zmiana na pozycji defensywnego pomocnika w Arce, dla Kasperkiewicza to powrót do Grudziądza, grał w Olimpii w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, jeszcze w II lidze
71'
Szromnik nie miał problemów z wyłapaniem piłki po ni to strzale, ni dośrodkowaniu Kokoszki
71'
Płotka jednak gra na prawej obronie, a do drugiej linii na tej stronie przesunięty został Krajanowski, na lewą stronę pomocy przeszedł zaś Wilczyński
74'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Budziński, w jego miejsce wchodzi Czoska.
75'
ofiarnie w obrońcy Arki, rzucali się pod nogi Ruszkula, Dziedzica i Domżalskiego, za każdym razem strzały Olimpii były dzięki temu blokowane
76'
Domżalski uderzył zza pola karnego, piłka sporo obok bramki
77'
Szromnik dobrze interweniuje po dośrodkowaniu Frańczaka
80'
po przerwie mecz słaby, na boisku niewiele się dzieje, brakuje groźniejszych spięć podbramkowych, może Arka przyciśnie w ostatnich minutach jak to miała miejsce przed przerwą?
81'
OLIMPIA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Kościukiewicz, w jego miejsce wchodzi Białek.
83'
w dobrej pozycji był Ruszkul, ale akcja przerwana, bo był na spalonym napastnik Olimpii
84'
wychodził z bramki Szromnik, ale Łągiewka na wszelki wypadek wybił piłkę na róg, to już chyba 10 kornet dla Olimpii
84'
znów rozegranie stałego fragmentu, aby zakończyć go strzałem z dystansu, uderzenie Domżalskiego ponownie niecelne
85'
Domżalski ograł Płotkę i dograł w pole karne, tam Ruszkul minął się z piłką i złapał ją Szromnik
86'
OLIMPIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Ruszkul, w jego miejsce wchodzi Tumicz.
87'
Tumicz od razu po wejściu na boisko zdobył róg, piłkę spod jego nóg poza boisko wybił Radzewicz
88'
tym razem po rogu było groźnie, w dobrej sytuacji strzelał Dąbrowski, ale niecelnie
90'
sędzia doliczył trzy minuty
90+2
Wilczyński długo prowadził piłkę wzdłuż linii pola karnego Olimpii, ale nie znalazł miejsca do strzału i stracił futbolówkę

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Olimpia Elbląg - Polonia Bytom 2:1 (2:0), Ruch Radzionków - Wisła Płock 1:0 (0:0), Flota Świnoujście - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:2), Dolcan Ząbki - GKS Katowice 0:0, Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań 0:3 (0:2), Kolejarz Stróże - Bogdanka Łęczna 1:2 (1:1), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0), KS Polkowice - Piast Gliwice 0:2 (0:1).

Opinie (137) ponad 20 zablokowanych

• mecz (4)

brawo arka za ten wynik bo spodziewałem sie przegranej

• 66 11

• Gratulacje. Wynik idzie w swiat. He, he..

• 3 1

• Baner (2)

Arka gdynia - Przeprasza za mecze. Sezon 2011/2012

• 7 4

• arka ile was kosztował ten remis. znowu kupujecie? (1)

Przyjże się temu meczykowi

• 2 2

• dekiel

Ty się przyjrzyj swojemu rozumkowi małemu.

• 0 0

• areczko

tak trzymać do końca.... remis za remisem i będzie KLAWO

• 56 11

• Współczuć

Szczerze powiem, że współczuje kibicom Arki. Przecież to Olimpia miała przewagę i powinna wygrać. Żenujące, że taki klub nie wygrywa na zapleczu ekstraklasy wszystkiego co się da!

• 61 11

• ocena

Arka miała szczęście, że zremisowała po tak słabym meczu - oglądałem - chłopakom w słońcu nie chciało się grać - gospodarzom szczęścia zabrakło...Szkoda wyniku... mogło być zwycięstwo Olimpii na jednej z najsłabszych drużyn w I lidze... :)