• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żużlowy talent odpowiada Trojmiasto.pl

sport@trojmiasto.pl
20 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek spełnia w tym sezonie pokładane w nim nadzieje. Wychowanek Wybrzeża liczy na to, że niebawem jego forma będzie jeszcze wyższa. Miejmy nadzieję, że jego talent nadal będzie ewoluował w Gdańsku. Krystian Pieszczek spełnia w tym sezonie pokładane w nim nadzieje. Wychowanek Wybrzeża liczy na to, że niebawem jego forma będzie jeszcze wyższa. Miejmy nadzieję, że jego talent nadal będzie ewoluował w Gdańsku.

Krystian Pieszczek dzięki głosom naszych czytelników został wybrany w lipcu Ligowcem Miesiąca w Trójmieście. 18-letni żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie zwalnia tempa i sumiennie pracuje na kolejne wyróżnienia. W wywiadzie dla Trojmiasto.pl Krystian odpowiada na nadesłane przez Was pytania. Zdradza między innymi, że choć w sezonie ma niezwykle mało wolnego czasu, za rok chciałby spróbować swoich sił startując w szwedzkiej Elitserien.ZOBACZ CZOŁÓWKĘ KLASYFIKACJI NA NAJLEPSZEGO LIGOWCA TRÓJMIASTA W LIPCU

Paweł: Jesteś jednym z liderów gdańskiego zespołu. Jak się z tym czujesz? Czy jeśli na przyszły sezon dostaniesz lepszą ofertę z ekstraligowej drużyny to czy opuścisz Gdańsk?
Dla mnie jest to zaszczyt. Chciałbym żeby moje wyniki były jeszcze lepsze, bo zdarzają mi się małe wpadki. Myślę, że niebawem to wyeliminuję i będę osiągał jeszcze lepsze rezultaty. Jeśli chodzi o drugą kwestię, nie chciałbym składać żadnych deklaracji.

Michał: Jakbyś miał wymienić trzy osoby, którym najwięcej zawdzięczasz to gdzie teraz jesteś w żużlu, kto by to był?
Rodzice i sponsorzy zdecydowanie. Jednak te wyniki, które notuję w obecnych rozgrywkach, to przede wszystkim spora zasługa panów Jasia i Roberta - moich mechaników.

Radek: Który z zawodników, z którymi startowałeś w jednej drużynie najbardziej ci imponował postawą na torze, a który w parkingu?
Ciężko powiedzieć. Nie mam swoich faworytów. Jestem częścią zespołu, w którym każdy pełni swoją rolę i każdy jest ważny. Grunt to porozumiewać się dobrze z resztą drużyny, a w Gdańsku nie mamy z tym problemów.

TRENER CHOMSKI: KRYSTIAN TO DLA MNIE CENNA BROŃ

Grzegorz: Pokazałeś się z dobrej strony najpierw w drużynowych mistrzostwach Europy juniorów, a później w Gdańsku w turnieju indywidualnych mistrzostw Europy. Jak podchodziłeś do tych zawodów? Szczególnie w przypadku tych drugich chyba mogłeś czuć tremę? Na torze rywalizowałeś z czołowymi zawodnikami kontynentu.
W przypadku jednych i drugich zawodów miałem proste założenie - zdobyć jak najwięcej punktów. Do drużynówki podszedłem bardziej treningowo, ale złoty medal, który zdobyliśmy na pewno jest dla mnie i dla reprezentacji bardzo cenny. W przypadku turnieju w Gdańsku przyznam, że liczyłem na dużo więcej niż udało mi się ujechać. Przywiozłem wprawdzie kilka punktów na wyżej notowanych zawodnikach, ale mogło być lepiej. Może trochę się pogubiłem, może trochę zabrakło sprzętu. Musze trenować, a w przyszłości na pewno będę mocniejszy.

Asia: Jak wygląda twój kontakt z innymi zawodnikami poza torem? Czy jest taki, z którym się przyjaźnisz czy na co dzień skłaniasz się raczej ku innemu towarzystwu?
Staram się obracać w stronę żużla, ale najczęściej jest tak, że jesteśmy porozstawiani po Polsce, ale gdy tylko spotykamy się na zawodach, staramy się by było trochę luzu i wspólnej zabawy.

Zawodnik

Krystian Pieszczek

Krystian Pieszczek

ur.
1995-09-23
waga
58 kg
wzrost
171 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Marta: Krystian, jaki sport najczęściej uprawiasz wolnym czasie?
W pełni sezonu praktycznie nie mam wolnego czasu. Ledwo łapię oddech. Od żużla miewam może dzień, góra dwa przerwy i ciężko znaleźć czas na jakąś rekreację.

Jarek: Jak wygląda podział ról u ciebie w teamie? Skupiasz się tylko na jeździe zostawiając kwestie organizacyjne innym osobom czy wręcz przeciwnie, osobiście bierzesz udział w negocjacjach kontraktowych i tym podobnych sprawach?
Staram się być nie tylko od ścigania, a pomagać i załatwiać różne sprawy. Angażuję się w życie teamu.

Piotr: Czy myślisz o tym, aby w przyszłych sezonach sprawdzić się w silnych ligach zagranicznych - szwedzkiej Elitserien albo brytyjskiej Premier League?
Na pewno, zwłaszcza w Szwecji. Myślę, że za rok coś się załatwi. Zobaczymy jak to będzie wyglądało z czasem i ze szkołą.

Radek: Jak radzisz sobie w szkole? Sporo jeździsz po Polsce, czy żużel mocno komplikuje twoją sytuację w tej kwestii?
Jest ciężko, bo w szkole więcej mnie nie ma niż jestem. Na pewno będę chciał kiedyś skończyć studia, ale w tej chwili skupiam się na żużlu.

Michał: W swojej karierze często upadałeś, ale nie doznałeś jeszcze poważniejszego urazu. Masz na to receptę czy to tylko szczęście? Nie boisz się, że po kontuzji może włączyć się jakaś blokada w głowie?
Nie, już miałem kilka poważniejszych kontuzji, ale nie chcę o nich rozmawiać. Nie boję się, bo od początku widziałem za co się biorę zostając żużlowcem.WYWIADY NA PODSTAWIE PYTAŃ CZYTELNIKÓW TROJMIASTO.PL
WOJCIECH ŻALIŃSKI (Lotos Trefl Gdańsk)
JULIA SZELUCHINA (Atom Trefl Sopot)
PATRYCJA KULWIŃSKA (Vistal Łączpol Gdynia)
THOMAS JONASSON (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - wywiad nr 1
THOMAS JONASSON (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - wywiad nr 2

Jeśli laureat na Najlepszego Ligowca Miesiąca rozegra w trójmiejskich barwach pełny rok (przy czym dopuszczamy zmianę klubu, ale tylko w obrębie Trójmiasta), automatycznie uzyska nominację do udziału w finałowym głosowaniu na Najlepszego Ligowca Trójmiasta 2013 roku.

Poza triumfatorami z poszczególnych miesięcy znajdą się w nim, ci którzy otrzymają najwyższą średnią not w skali roku w danej dyscyplinie, jeśli żaden jej z przedstawicieli nie uzyska nominacji z tytułu zwycięstwa w wyborach na sportowca miesiąca.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji plebiscytu tytuł Najlepszego Ligowca Trójmiasta 2012 roku otrzymał Adam Hrycaniuk, koszykarz Asseco Prokomu Gdynia.

LAUREACI W POSZCZEGÓLNYCH MIESIĄCACH 2013 ROKU
Styczeń - Wojciech Żaliński (siatkarz Lotosu Trefla Gdańsk)
Luty - Julia Szeluchina (siatkarka Atomu Trefla Sopot)
Marzec - Patrycja Kulwińska (piłkarka ręczna Vistalu Łączpolu Gdynia)
Kwiecień - Thomas Jonasson (żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk)
Maj - Rachel Rourke (siatkarka Atomu Trefla Sopot)
Czerwiec - Thomas Jonasson (żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk)
Lipiec - Krystian Pieszczek (żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk)
sport@trojmiasto.pl

Kluby sportowe

Opinie (47) 1 zablokowana

 • (2)

  Krystian to jest kozak, oby został w Gdańsku na kilka dobrych lat. Do tego Fedor Emelialenko z niego nie tylko ze względu na dominację nad przeciwnikiem - jest forma.

  • 14 6

  • (1)

   poco ma marnować się w 1 lidze skoro może jeździć w ekstralidze GKS i tak zbankrutuje zanim zacznie się kolejny sezon

   • 3 7

   • Po co żyć jak i tak umrzesz?

    • 5 1

 • (3)

  "Czy jeśli na przyszły sezon dostaniesz lepszą ofertę z ekstraligowej drużyny to czy opuścisz Gdańsk?
  -Jeśli chodzi o drugą kwestię, nie chciałbym składać żadnych deklaracji."
  Ups,boję się że taki Dowhan może jednak przekupić naszego Krystiana,ale wtedy pokazałby najgorszą z możliwych "zalet" - money,money,money a nie przywiązanie do klubu. No cóż,zobaczymy

  • 31 4

  • przynajmniej nikt mu nie bedzie wypominal

   ze obiecal LOVE GKS, a potem uciekl. nie robi chlopak d.. z gęby

   • 13 0

  • A Ty byś się `przywiązywał` do zakładu pracy w którym musisz się dopytywać o wypłatę!!!? Jeżeli wszystko będzie ok pod względem finansowym i sportowym, nie widzę powodu żeby Krycha miał uciekać z Gdańska tylko za kasą.

   • 18 2

  • a Ty wolałbyś pracować za wirtualne pieniądze

   czy za realne?Wolałbyś pracować w bałaganie czy w porządku? Sam sobie odpowiedz.

   • 6 3

 • jak awansujemy to Krycha zostanie u nas, a jak nie to Zielonka go kupi na kolejne 5 lat (13)

  • 14 0

  • 2014 Wybrzeże: (12)

   N.Pedersen
   G.Walasek
   R.Miskowiak
   A.Mroczka
   T.H.J
   K.Pieszczek
   D.Kossakowski / P.Beśko

   rez. R.Gafurov, S.Nichols

   • 8 7

   • chyba zbyt piękne i drogie żeby prawdziwe ;-)

    • 2 3

   • po co Ci ten pedersen???? był u nas u spadek, był w rzeszowie i lecą na mordę.

    • 4 7

   • to skłąd na I ligę? Nie dziel skóry... itd (1)

    • 1 5

    • Przecież już sa w I lidze :D

     • 4 1

   • ... (2)

    Moim zdaniem za Walaska lepszy byłby Buczkowski, który jest do wzięcia z Bydgoszczy, poza tym Cyryło i Woźniak, a Pieszczoch chyba wybierze się do Zielonki

    • 1 8

    • Buczek to walczak jakich mało i spoko koleś, tylko Walasek wydaje się być pewniejszy punktowo

     Curyło będzie miał 22 lata

     • 3 0

    • Tylko, że w Gdańsku trzeba startowców, nie walczaków. Dlatego Miśkowiak, Pedersen i Hancock zawsze tutaj świetnie jeździli. Do tego tacy zawodnicy jak Ułamek,Bjerre , chociaż ich przyjście nie będzie dobrym pomysłem.

     • 0 1

   • (2)

    Nie dla Pedersena i Walaska. Pedersen w tym roku pokazał gdzie ma klub jeżdżąc w GP i spuszczając Rzeszów ligę niżej. Walas to bardzo dobry rider ale też nieprzeciętna złotówa. Obydwaj mimo swoich umiejętności są zbyt dużym obciążeniem dla Wybrzeża bo już teraz w 1-szej lidze mamy problemy z kasą. Na EL trzeba szukać ewentualnie zawodników perspektywistycznych i stosunkowo niedrogich, jak np. Lebiedievs. Drogie rakiety wróżą niewypłacalność i potencjalny spadek z długami do II-ligi.
    Dla mnie w razie awansu taki skład by odpowiadał (który jest prawdopodobnie za słaby na utrzymanie, ale przynajmniej nie oznaczający bankructwa).
    A. Lebiedievs
    R. Gafurov
    A. Mroczka / K. Buczkowski
    R. Miśkowiak
    THJ / Zagar (jeśli cena nie przekroczy 1.5mil)
    Pieszczek
    Kossakowski / Beśko (zależnie który będzie się lepiej prezentował)

    Taki skład może oznaczać walkę, chociaż ciężko będzie się utrzymać w lidze bez KSM-u. Nie stać nas jednak na zawodników powyżej 1.5 miliona (mówię o liderach). Budżet Gdańska w EL to prawdopodobnie nie więcej jak 5-6 baniek.
    Jeśli awansuje Grudziądz będą mieli nawet większy problem. Realia dzisiejszego czarnego sportu :(

    • 7 2

    • (1)

     Trzeba robić wszystko żeby zbudować wyższy budżet. Wszyscy mają już dosyć huśtawki awans spadek itd. Ma być utrzymanie w końcu na dłużej w ekstralidze.

     • 5 0

     • LOTOS wróć :)

      • 6 0

   • Spadaj z tym. (1)

    Kossakowskim ! CIENIAS I TAKI JUZ ZOSTANIE ! ZERO talentu.

    • 2 8

    • Kosakowski ma talent i Krystian to potwierdził i kosakowski będzie startował czy to się tobie betardziuchu podoba czy nie.

     • 1 0

 • z tego co się mówi to Sówka wróci do Zielonej Góry (3)

  Jeśli Pieszczek gdzieś pójdzie to będzie to na 99% Toruń
  Marzy mi się, żeby patronat nad naszymi wychowankami objął Lotos(tak jak np Azoty zrobiły w Tarnowie). Nie chcą dawać pieniędzy oszustom(Terlecki i spółka) to ok, ale mogliby sponsorować wychowanków. Skoro wspierają najmłodszych na mini torze to fajnie by to wyglądało-taka kontynuacja. Miasto może pomóc w rozmowach i mam nadzieję, że Krystiana zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach Wybrzeża

  • 12 2

  • Gafurov w składzie drużyny w 8 zespołowej ekstralidze ? ;) (2)

   Panowie, bez jaj. Jeśli ma ktoś zostać to THJ i Miśkowiak/Mroczka(limit Polaków) i to na uzupełnienie składu. Miejsc dla obcokrajowców jest tylko 3
   Ja nie mam nic przeciwko, żeby został Gafurov ale dajmy sobie spokój z awansem. Będą wyjazdy to Gniezna czy Bydzi w 1 lidzę, więc też może być fajnie. Ja już po prostu mam dość awansów i tych sentymentów w zostawianiu 1 ligowych zawodników w ekstraligowym składzie, a potem jest zdziwienie, że mamy problem z przekroczeniem 40 pkt w meczu.

   • 10 4

   • 100000% racji

    • 6 1

   • Też mi się do EL nie spieszy. Jedyne czego w razie braku awansu można żałować to pewnego odejścia Krychy. Jeśli awansujemy jest cień szansy że zostanie. Wolę oglądać mecze w 1-szej lidze z obecnym składem niż ciągłe baty w EL z bandą najemników. Gafurov i THJ tak długo są z nami że nie wyobrażam sobie GKS-u bez nich. Do tego obaj gryzą tor. Mam naprawdę dość co roku nowych zawodników

    • 0 0

 • Skład na nowy sezon:-) (2)

  Tai Woffinden
  Grzegorz Walasek
  Robert Miśkowiak
  T.H. Jonasson
  Renat Gafurow
  Krystian Pieszczek
  Andrzej Lebiediew

  • 9 10

  • Lebiedievs za Walaska i zgoda, potrzeba jeszcze jednego juniora bo Andrzej nie ma przecież polskiego obywatelstwa. Woffinden albo zostanie we Wrocławiu, albo pójdzie do jakiegoś bogatego klubu (Toruń, Zielona, Czewa), bo na brak ofert nie będzie mógł narzekać. Gdańsk niestety nie ma dla niego nic wartościowego do zaoferowania więc to raczej marzenie ściętej głowy. Oczywiście jeszcze nie awansowaliśmy więc to tylko zabawa :)

   • 10 0

  • najpierw trzeba awansować

   wróżenie z fusów nie ma sensu

   • 0 0

 • co z biletami na mecz w Grudziadzu ?? tylko przed meczem mozna je kupic dla tych co jada autem?? (1)

  • 7 0

  • tak

   • 0 0

 • Krycha jak zostaniesz (1)

  to 100.000 sponsora masz

  • 7 4

  • a jakiego?? to zostanę :)

   • 4 5

 • Jak na takiego smyka....

  To bardzo dojrzałe odpowiedzi!

  • 9 1

 • Krystian? |Co on tu jeszcze robi? W Zielonej juz ma swoj numer startowy, bodajze 17. (4)

  • 2 9

  • Pozdrowienia z Zielonej dla kibicow GKS Wybrzeze. (2)

   • 7 2

   • W nastepnym sezonie (2014)

    Zielona Gora spada do 1 ligi !!! Info 100 %

    • 3 7

   • q

    Kultura

    • 0 0

  • Za cienki do Falubazu

   • 0 0

 • Krycha dawaj do Bydgoszczy !

  FC Dębionek zawsze za Bydzią

  • 0 8

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane