Żużlowcy Wybrzeża w finale MDMP

14 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Żużlowcy Wybrzeża w finale młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski będą bronić srebrnych medali z ubiegłego sezonu. Co więcej, w tym samym składzie co przed rokiem i samymi wychowankami. Żużlowcy Wybrzeża w finale młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski będą bronić srebrnych medali z ubiegłego sezonu. Co więcej, w tym samym składzie co przed rokiem i samymi wychowankami.

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża wygrali półfinał młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Gdańscy juniorzy będą jedynymi reprezentantami I ligi w finale rozgrywek, którego data i miejsce zostaną niebawem ogłoszone przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Czerwono-biało-niebiescy będą bronić wicemistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku.

Gdański zespół dowodzony przez trenera Stanisława Chomskiego na dobrze znanym mu obiekcie gorzowskiej stali triumfował ex-aequo z gospodarzami zawodów. Szkoleniowiec, który w trzech poprzednich lat pracy w Wybrzeżu dwukrotnie świętował ze swoimi podopiecznymi zdobycie srebrnych medali (2010, 2012), po raz kolejny mógł polegać na liderze drużyny Krystianie Pieszczku.

"Krycha" w czterech wyścigach na rywali zgubił zaledwie jeden punkt. W pierwszym starcie pokonał go Paweł Przedpełski. Na wysokości zadania stanęli także Dominik KossakowskiMarcel Szymko. Pech dopadł natomiast Patryka Beśko, który z powodu problemów z motocyklem nie wyjechał do premierowego biegu i opuścił także kolejne.

Zawody po dziesięciu wyścigach storpedował deszcz. Aby zostały one uznane za odbyte, potrzeba było czternastu. Po zarządzeniu prac na torze i dłuższym oczekiwaniu, turniej udało się dokończyć w pełnym wymiarze.

Warto zaznaczyć, że w piętnastym wyścigu para Pieszczek - Szymko pokonała w bezpośrednim wyścigu parę Stali Gorzów Wlkp. 5:1. Awans do finału dawały trzy pierwsze lokaty. Uzyskał go jednak także czwarty Unibax Toruń, który zdobył więcej punktów niż czwarty podczas rozgrywanego równolegle turnieju w Krakowie Stelmet Falubaz Zielona Góra. Trzy pierwsze miejsca zajęły na tamtejszym torze Włókniarz Częstochowa, Unia Tarnów i Betard Sparta Wrocław.

Miejsce i data finału zostaną ogłoszone przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. W historii młodzieżowych mistrzostw Polski rozgrywanych od 1978 roku gdańszczanie wywalczyli w sumie sześć medali: jeden złoty, cztery srebrne i jeden brązowy. Najcenniejszy z nich zdobyli w 1983 roku za sprawą: Dariusz Stenki, Mirosława Berlińskiego, Piotra Żyto oraz KrzysztofaRomana Fedeczko.

Stanisław Chomski (w środku) w Gdańsku pełni funkcję trenera od 2010 roku. Pod jego opieką Wybrzeże w juniorskich rozgrywkach drużynowych dwukrotnie stawało na podium. Stanisław Chomski (w środku) w Gdańsku pełni funkcję trenera od 2010 roku. Pod jego opieką Wybrzeże w juniorskich rozgrywkach drużynowych dwukrotnie stawało na podium.
WYNIKI PÓŁFINAŁU MDMP W GORZOWIE WLKP:
1. Stal Gorzów Wlkp. 24 pkt.
Adrian Cyfer 11+1 (3,3,2*,3)
Łukasz Kaczmarek 3+1 (1,2*,0,-)
Łukasz Cyran 9+1 (2*,3,3,1)
Tomasz Walasek 1 (1)

1. Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 24 pkt.

Biegi z udziałem gdańszczan:
3. KOSSAKOWSKI, Dróżdż, BEŚKO (w2), Kordas (w/u)
6. P.Przedpełski, PIESZCZEK, SZYMKO, E.Pulczyński (d3)
10. PIESZCZEK, Curyło, SZYMKO, Bietracki
12. PIESZCZEK, KOSSAKOWSKI, Karczmarz (w/zdubl.), Pawlak (d4)
15. SZYMKO, Pieszczek, Cyran, Ł.Kaczmarek
20. SZYMKO, Nowak, KOSSAKOWSKI, Piosicki

Opinie (14)

• Bolo gratuluje ! (2)

• 0 14

• Podobno Wrocław chce nam wypowiedzieć zgodę za brak dostatecznego dopingu dla sparty na naszych meczach (1)

• 15 4

• wont betardziuchom

niech sobie wypowiadają w d ich mam wybrzeże jest tylko jedno i im należy kibicować a wrocek niech spada tam gdzie ich miejsce

• 10 1

• dawać finał do Gdańska! (3)

w końcu od ostatniego drużynowego złota minęło już 30 lat

• 19 0

• (2)

W Gdańsku jest finał MMPPK, więc jakoś w to nie wierzę :)

• 5 1

• (1)

Tylko, że ten finał jest zaplanowany na 21.09 a więc dzień przed meczem z Gkm także będzie przesunięty na pewno na inny termin.

• 0 4

• Dlaczego minusujecie? Logicznym jest, że dzień przed meczem oby przypieczętowującym awans do ekstraligi nie będzie żadnych zawodów.