Wiadomości

Żużlowa młodzież z Pucharem Dominika

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek (drugi od lewej) i jego zespół młodych gwiazd byli w Gdańsku lepsi od pozostałych ekip, włącznie z doświadczonymi Skandynawami, których reprezentował m.in. Rune Holta (pierwszy z lewej).
Krystian Pieszczek (drugi od lewej) i jego zespół młodych gwiazd byli w Gdańsku lepsi od pozostałych ekip, włącznie z doświadczonymi Skandynawami, których reprezentował m.in. Rune Holta (pierwszy z lewej). fot. Arkadiusz Buczyński / trojmiasto.pl

Zespół młodych gwiazd ze znakomicie spisującym się Krystianem Pieszczkiem zwyciężył w żużlowym Pucharze Dominika. Wychowanek Wybrzeża był najlepszym zawodnikiem turnieju i poprowadził kolegów do odebrania trofeum Skandynawom. Emocji nie brakowało do ostatniego wyścigu, który po zwycięstwie Pieszczka przesądził o końcowych rozstrzygnięciach. W jednym z biegów mocno poobijał się zawodnik gdańszczan Eduard Krcmar. Lekarz dopuścił Czecha do dalszego ścigania, ale ten na torze więcej się nie pojawił.
Młode gwiazdy 34 pkt:
1. Krystian Pieszczek 13 (3,2,3,2,3)
2. Eduard Krcmar 6 (3,0,3,-,-)
3. Szymon Woźniak 9 (1,3,0,3,2)
4. Kai Huckenbeck 6 (0,1,2,0,3)

Biało-czerwoni 30:
5. Robert Miśkowiak 8 (1,2,1,3,1)
6. Dawid Stachyra 6 (2,2,2,w,d)
7. Kacper Gomólski 8 (2,1,2,1,2)
8. Adrian Miedziński 8 (1,u,3,2,2)

Skandynawia 33:
9. Rune Holta 10 (2,3,1,1,3)
10. Davey Watt 5 (1,1,d,3,d)
11. Magnus Zetterstroem 11 (3,3,d,3,2)
12. Bjarne Pedersen 7 (3,2,1,0,1)

Wschód 17:
13. Andrij Karpow 5 (0,3,1,d,1)
14. Andriej Kudriaszow 6 (2,1,3,w,-)
15. Renat Gafurow 0 (d,0,d,-,-)
16. Witalij Biełousow 6 (0,0,2,1,3)

Rezerwa toru:
Patryk Beśko 2 (2,0)
Dominik Kossakowski 3 (2,1,0)

Już od godz. 12 przy Długich Ogrodach trwał rodzinny festyn, który przyciągnął kilkaset osób. Oprócz licznych atrakcji obecnie na nim byli przedstawiciele licznych trójmiejskich zespołów sportowych.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem żużlowych zawodów rozegrano piłkarski turniej, w którym po rzutach karnych wygrał zespół sponsorów gdańskiego żużla. Drugie miejsce zajął zespół sportowców złożony głównie ze szczypiornistów Wybrzeża, a trzecie reprezentanci trójmiejskich dziennikarzy, którzy w konkursie "jedenastek" pokonali księży.

Żużlowcy przed startem rozlosowali numery startowe, które zadecydowały o rozstawieniu ich w poszczególnych biegach. Każdy z zespołów walczył o jak najwyższą lokatę, gdyż wyłącznie od wyniku drużyny uzależniony był zarobek każdego z zawodników. W puli nagród znalazło się 100 tys. zł. Przypomnijmy, że pucharu zdobytego przed rokiem przyszło bronić Skandynawom, w barwach których gościnnie zaproszono Australijczyka Davey'a Watta. Stało się tak, gdyż organizatorów zawiedli wcześniej awizowani Patrick HougaardLinus Sundrstroem.

Zobacz wyścig 3. zakończony zwycięstwem Eduarda Krcmara.Poniżej zapis relacji live, którą przeprowadziliśmy ze stadionu im. Zbigniewa Podleckiego.

Bieg po biegu:
1. Pedersen, Kudriaszow, Miśkowiak, Huckenbeck 0:1:3:2
Na trybunach ok. 1500 osób. Nad stadion naciągają chmury i zanosi się na deszcz. W pierwszym biegu przez chwilę o zwycięstwo ładnie powalczyli Pedersen i Kudriaszow, ale górą był bardziej doświadczony Duńczyk.

2. Zetterstroem, Stachyra, Woźniak, Karpow 1:3:6:2
Pewne zwycięstwo Zetterstroema, choć długo naciskał go Stachyra. Cała stawka jechała w kontakcie i to może zapowiadać ciekawe ściganie.

3. Krcmar, Holta, Miedziński, Gafurow (d4) 4:4:8:2
Wspaniała walka przez cztery okrążenia pomiędzy Krcmarem a Holtą. Czech prowadził, ale Norweg z polskim paszportem wyprzedził go przy krawężniku na ostatnim okrążeniu. "Eda" poczekał i sam przyciął do wewnętrznej na ostatnim łuku, co dało mu pierwsze miejsce tuż przed metą! Gafurow nie ukończył wyścigu.

4. Pieszczek, Gomólski, Watt, Biełousow 7:6:9:2
Znakomite wyjście Pieszczka ze startu. Gdański wychowanek odniósł niezagrożone zwycięstwo i wjechał na metę na jednym kole. Za jego plecami walczyli Watt i Gomólski, ale lepszy okazał się Polak. Przerwa na równanie i roszenie toru. Trzeba przyznać, że organizatorzy przygotowali dziś go wybitnie do walki.

5. Holta, Stachyra, Huckenbeck, Biełousow 8:8:12:2
Ładna walka Holty i Stachyry na pierwszym okrążeniu. Reprezentant Skandynawów zdołał jednak uciec "Davidoffowi". Reszta stawki jechała w kontakcie z tym drugim, ale nie zdołali go zaatakować.

6. Woźniak, Miśkowiak, Watt, Gafurow 11:10:13:2
Woźniak wyskoczył ze startu i zaskoczył rywali. Tym razem wyścig bez większych emocji. Robi się za to coraz ciekawiej jeśli chodzi o klasyfikację w całych zawodów. Odstaje jedynie zespół Wschodu.

7. Karpow, Pedersen, Gomólski, Krcmar 11:11:15:5
Karpow wystrzelił spod taśmy jak z procy. Gomólski do końca bronił się przed atakami Krcmara.

8. Zetterstroem, Pieszczek, Kudriaszow, Miedzieński (u4) 13:11:18:6
Pewne prowadzenie "Zorra" od startu do mety. Miedziński wywrócił się na drugim okrążeniu podczas próby ataku na Kudriaszowie. Przerwa na równanie toru.

9. Miedziński, Huckenbeck, Karpow, Watt (d4) 15:14:18:7
Miedziński wygrał z dużą przewagą. Huckenbeck nie musiał się wiele napracować, by obronić drugą pozycję przed nierówno jeżdżącym dziś Karpowem. Watt zjechał z toru na ostatniej pozycji. Australijczyk jest dziś ewidentnie "koniem trojańskim" w faworyzowanej ekipie.

10. Kudriaszow, Gomólski, Holta, Woźniak 15:16:19:10
Zakotłowało się w pierwszym łuku, gdyż wszyscy czterej zawodnicy weszli w niego niemal obok siebie. Na prowadzenie wyszli Kudriaszow i Holta, którzy "cięli" się przez kolejne okrążenia. Na ostatnim dwukrotnie odbijali sobie pozycję, a tuż przed metą na wyjściu z ostatniego łuku wbił się między nich Gomólski. Fenomenalny wyścig!

Zobacz wyścig 4. wygrany przez Krystiana Pieszczka.11. Krcmar, Biełousow, Miśkowiak, Zetterstroem (d4) 18:17:19:12
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku zrobiło się ciasno i Biełousow wpadł w tylne koło Krcmara. Wyścig powtórzony w pełnym składzie. W drugiej odsłonie znakomitym wejściem pomiędzy dwójkę rywali popisał się w pierwszym łuku Krcmar i uciekł do przodu. Daleko za resztą stawki był Zetterstroem, który stracił na manewrze Czecha najwięcej. Nie ukończył jednak biegu, a zjechał do parku maszyn.

12. Pieszczek, Stachyra, Pedersen, Gafurow (d4) 21:19:20:12
Dobry start Pieszczka, który długo musiał odpierać ataki ambitnie goniącego go Stachyry. W końcu Dawida nieco wyrzuciło na zewnętrzną część toru i stracił dystans, ale obronił drugi miejsce przed Pedersenem. Motocykl Gafurowa zdefektował zaraz po starcie. Pieszczek wyprowadza Młode gwiazdy na prowadzenie po raz pierwszy w tych zawodach! Przerwa na równanie toru.

13. Woźniak, Miedziński, Biełousow, Pedersen 24:21:20:13
Pewne zwycięstwo Woźniaka. Wyścig bez emocji. Zaskoczeniem jest fatalna jazda Pedersena. Skandynawia spada na trzecie miejsce.

14. Zetterstroem, Kossakowski, Gomólski, Huckenbeck 24:22:23:13
Kossakowski jako rezerwa toru za Gafurowa. Jego punkty nie będą liczyły się do dorobku drużyny Wschodu. Znakomity start gdańskiego wychowanka, który pewnie zmierzał po zwycięstwo. Niestety na trzecim okrążeniu popełnił błąd na wyjściu z pierwszego łuku co błyskawicznie wykorzystał Zetterstroem.

15. Watt, Beśko, Kudriaszow (w), Stachyra (w4) 24:22:26:13
Wyścig przerwany. Znakomicie ze startu wyszedł Watt, za nim jechał Krcmar, a trzeci Kudriaszow. Na trzecim okrążeniu "bączka" wykręcił Stachyra i upadł na tor. Został wykluczony z powtórki. Na szczęście upadek nie był groźny. W drugiej odsłonie doszło jednak do koszmarnie wyglądającego wypadku z udziałem Kudriaszowa i Krcmara. Kudriaszow mijał Czecha na prostej i zahaczył o jego motocykl. "Eda" z impetem uderzył plecami o tor i przekoziołkował kilka metrów. Z kolei Kudriaszow wylądował na bandzie razem z motocyklem. Fatalna kraksa! Kudriaszow wykluczony z powtórki. Karetka na torze. Na szczęście obaj zawodnicy wstali z toru o własnych siłach. Krcmar nie wyjechał jednak do powtórki, zastąpił go Beśko, który nie nawiązał walki z Wattem. Skandynawia wraca na prowadzenie w turnieju.

16. Miśkowiak, Pieszczek, Holta, Karpow (d4) 26:25:27:13
Dobry start Miśkowiaka. Wydawało się, że szybko wyprzedzi Holta, ale zabrakło mu miejsca podczas ataku i wytracił prędkość na czym skorzystał Pieszczek. Natomiast Miśkowiak uciekał tak, że... odjechał piąte okrążenie. Karpow zjechał z toru na ostatniej pozycji.

W ostatniej serii zawodnicy będą startować według zdobyczy punktowych tak, że w 17. biegu zobaczymy najsłabszych dziś żużlowców z każdej z drużyn, a w 20 najlepszych. Zapowiada się pasjonująca walka o zwycięstwo do samego końca. Szans na nie nie mają już jedynie zawodnicy Wschodu (13 pkt). Prowadzi Skandynawia (27) przed młodymi Gwiazdami (26) i biało-czerwonymi (25).

17. Huckenbeck, Gomólski, Kossakowski, Watt (d4) 29:27:27:13
Kossakowski jako rezerwa toru za Gafurowa. Pewne zwycięstwo Huckenbecka. Watt zjechał z toru na ostatniej pozycji. Rundę honorową po wyścigu wykonał Gomólski, którzy pożegnał się z kibicami.

18. Miedziński, Biełousow, Pedersen, Beśko 29:29:28:16
Beśko jako rezerwa toru za Krcmara. Miedziński wygrał start, ale Biełousow najpierw minął Pedersena, a na ostatnim okrążeniu przy krawężniku wyprzedził "Miedziaka", któremu poderwało koło. W walce nie liczył się Beśko.

19. Holta, Woźniak, Karpow, Stachyra (d4) (31:29:31:17)
Nierówny start, powtórka w pełnym składzie. W drugiej odsłonie świetnie pierwszy łuk rozegrał Holta. Między dwójkę rywali próbował wcisnąć się Stachyra, ale zabrakło dla niego miejsca. Przed ostatnim biegiem aż trzy zespoły mają jeszcze szansę na zwycięstwo w turnieju!

20. Pieszczek, Zetterstroem, Miśkowiak, Kossakowski
Kossakowski jako rezerwa toru za Kudriaszowa. Świetny start Pieszczka, który obronił się przed atakami "Zorra" i zapewnił końcowy triumf młodym gwiazdom. To udany powrót dla Krystiana na gdański tor, gdyż był najlepszym zawodnikiem turnieju.

Opinie (39) 2 zablokowane

 • Fajna impreza. (3)

  I pogoda dopisała.

  • 26 9

  • a skad wiesz ? (1)

   skoro klepiesz po klawiaturze ?

   • 3 9

   • Telefonu klawiaturze

    • 5 3

  • "turniej" wierzycieli

   oto wiełkie wybłełe

   • 6 14

 • Nuda o pietruchę. Wolę GP. (5)

  • 3 40

  • (3)

   ciemniak z ciebie. Najlepiej idź na szmaciankę. Tam masz poziom zbliżony do twojego.

   • 17 2

   • (2)

    opluwana przez ciebie szmacianka bije ten śmieszny klubik na głowę pod każdym względem

    • 3 23

    • najwięszych ćmonów wśród kibiców na pewno (1)

     • 5 2

     • polish please

      • 0 5

  • Renat Gafurow superstar

   • 2 9

 • Ilu widzów?? (4)

  • 3 10

  • (1)

   kłopoty z czytaniem...? Ah to pokolenie androida...

   • 14 4

   • i ajfona

    • 2 0

  • Ilu widzow

   Malo ale dlatego ze ciebie brakowało

   • 3 3

  • 200 osob było...

   • 6 13

 • (4)

  Jak można zrobić zawody w tym samym czasie co Grand Prix. Dełektorze błe gratulacje i jeszcze żenująca obsada prawda Zdun?

  • 12 32

  • (2)

   gp o 18. Każdy zdąży. No może oprócz ciebie, szadółki daleko.

   • 17 4

   • przestań sapać klakierze dełektoła

    • 3 13

   • Zdążyłeś pewnie mło...

    • 5 1

  • Maciek maciek ip ci widać redakturze :P

   • 1 5

 • Musieli trochę opóźnić start. (2)

  Tym razem wszystkie kasy otwarte, a tłum przed bramą.

  • 14 3

  • sportowefakty, ostatnie zdjęcie (1)

   Kto wygrał tę pralkę ?
   Czy na cztery części ?

   • 3 8

   • czerwony minusie

    to ty ? w całości, i nie podzieliłeś się z zwycięzcami ?

    • 1 4

 • Młode Gwiazdy (1)

  Brawo Krycha, byłeś najlepszy, i Twoja drużyna, gratki za zdobycie Pucharu Św. Dominika, tak dalej, a będziemy mieli dobre zawody z Twoim udziałem. Pozdrawiamy.

  • 19 10

  • dzięki, ręka już mnie nie boli frajerze

   • 2 9

 • Frekwencja (4)

  Na trybunach 1500 osób, skąd tylu? Ja, patrząc na zapis video, widzę max. 500. Działacze i cała reszta plus Zarząd to 1000 osób?

  A jak sytuacja z napojami w butelkach do 0,5 l, coś się zmieniło? Bo na stronie GKŻ nie ma żadnego oświadczenia Zarządu.. Widać można sobie wbić nóż w plecy, następne zawody 1 sierpnia, może będą bilety dołączone do darmowych gazet rozdawanych na mieście, aby jakaś frekwencja była, cóż napisać... Wiedziałem, że ten od samochodów rewelacji w Gdańskim żużlu nie zrobi, walka o 1 ligę po co, pytam po co? 1 i 2 liga zostaną połączone.

  GKS Wybrzeże wróć!!!

  • 12 39

  • zamknij paszcze Wąski.....

   • 14 4

  • (2)

   90% ludzi siedziało na prostej startowej. A lig nie połączą, bo w przyszłym sezonie dołączą Częstochowa, Opole i Poznań.

   • 15 3

   • Zapomniales ! (1)

    O Slasku Swietochlowicach .

    • 10 3

    • Śląsk za rok chce wyszkolić pierwszych wychowanków, a ligę za 2-3.

     • 4 3

 • Zmienić formułę rozgrywania na turniej indywidualny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 19 3

 • Byla fajna impreza .

  Pierwszego sierpnia bedzie jeszcze lepiej .

  • 7 1

 • Betardy (1)

  czy nasz mlynek się mobilizuje na była zgodę? czy nikt meczu Nie oglądał Falubaz ~ Betard ?

  • 6 1

  • nasz młynek sam wracał z zielonej z podkulonym ogonem

   • 5 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2 Cellfast Wilki Krosno
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów
 • Awans do ekstraligi: Arged Malesa
 • Spadek z ekstraligi: Falubaz Zielona Góra
 • Awans do I ligi: Trans MF Landshut Devils (Niemcy)
 • Spadek do II ligi: Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
79
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2
100

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane