stat
Impreza już się odbyła

Piesze wędrówki z rodziną - Aktywuj się w Gdańsku

W tym roku włączyliśmy się do programu "Aktywuj się w Gdańsku." Wraz z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu zapraszamy zatem na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek, które odbywać się będą w niedziele wolne od handlu. Pierwszy spacer już 10 lutego. Zima to idealna pora roku, aby zapoznać się z historią gdańskich skoczni narciarskich oraz topografią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Relacja z imprezy

Cele zajęć:

-Popularyzacja rekreacji ruchowej, jako jednego z elementów zdrowego trybu życia.
-Promowanie aktywności fizycznej wśród rodzin z dziećmi oraz osób starszych
-Promocja Miasta Gdańska, jako miejsca przyjaznego mieszkańcom
-Aktywizacja mieszkańców Miasta Gdańska.

Do kogo skierowana jest trasa?

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 8 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać w wózku terenowym, bądź w nosidełku.

Niedziela, 10 lutego 2019 r.:

Dystans do pokonania: max. 7,5 km

Prędkość marszu: dopasowana do dzieci

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

-Gdańsk Oliwa, plac przed Dworem Oliwskim, ul. Bytowska zobacz na mapie Gdańska

-Zbiórka o godz.9:45 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:00 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki

Opis trasy:

Wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w tym samym miejscu, przy Dworze Oliwskim, w Dolinie Schwabego. Następnie zagłębimy się w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego aby zapoznać się z miejscem, gdzie niegdyś znajdowała się skocznia narciarska. Fundamenty po drewnianej wieży skoczni usytuowane są na jednym ze szczytów wzgórz o wysokości ponad 100 m n.p.m. Chętni będą mieli okazję wdrapać się na samą górę, a włożony trud z pewnością zrekompensują im piękne widoki na położoną w dole Dolinę Radości. Stąd z powrotem udamy się do stóp skoczni, gdzie w leśnej gęstwinie skrywa się kamień z wyrytą datą budowy skoczni - 1932 r. Tu wysłuchamy krótką historię skoków narciarskich w Gdańsku. Po krótkiej przerwie udamy się na ostatni punkt naszego programu, czyli szczyt przeciwległego wzgórza, gdzie z kolei zobaczymy pomnik niemieckiego zawodnika Ernesta Becker-Lee, który śmiertelnie upadł podczas jednych z zawodów w 1940 r.

Przy okazji wędrówki poznamy także:

Znakowane szlaki turystyki pieszej przebiegające przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Poznamy ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

Prowiant na drogę:

Na czas wędrówki warto zabrać ze sobą suchy prowiant i coś do picia, najlepiej w termosie, gdyż trasa wiedzie z dala od cywilizacji.

Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i stromych ścieżek, w końcu musimy dostać się na niejeden szczyt. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe za kostkę, o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej, szczególnie zimą przy zmrożonej lub oblodzonej nawierzchni zalecamy stosowanie gumowych, nitowanych nakładek na buty oraz wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.

Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny, kamerę.

Zgłoszenia i warunki udziału:

-Każdy uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności
-w przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z załącznikiem nr 2 do regulaminu.
-Każdy uczestnik wędrówki przyjmuje do wiadomości i akceptuje poniższy regulamin
REGULAMIN UCZESTNICTWA (kliknij i zapoznaj się)

Poznaj ciekawostki przyrodnicze i historyczne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dołącz do rodzinnych wędrówek w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku
Poznaj ciekawostki przyrodnicze i historyczne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Dołącz do rodzinnych wędrówek w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


ZAPRASZAMY !

Wędrówkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Zięba
WWW: Grupa Rowerowa 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Gdański Ośrodek Sportu

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
11.07 g.15.00
ŁKS Łódź
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
11.07 g.17.30
Jantar Ustka
12.07 g.17.30
Lech Poznań
08.07 g.20.00
Lech Poznań
04.07 g.20.00
Cracovia
03.07 g.20.30
Korona Kielce
28.06 g.15.00
Jagiellonia Białystok