Arka Gdynia uległa PGE Vive Kielce. Szczypiorniści rzucili 71 bramek

11 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 19:24 (11 września 2018)
Robert Kamyszek (z piłką) i jego koledzy z Arki rzucili Vive 31 bramek. To jednak nie wystarczyło choćby do postraszenia mistrzów Polski. Robert Kamyszek (z piłką) i jego koledzy z Arki rzucili Vive 31 bramek. To jednak nie wystarczyło choćby do postraszenia mistrzów Polski.

Szczypiorniści Arki Gdynia ulegli PGE Vive Kielce 31:40 (14:21) w pierwszym meczu rozgrywanym przed własną publicznością w tym sezonie PGNiG Superligi. Gospodarze z trapionymi kontuzjami mistrzami Polski poszli na wymianę ciosów, ale choć po raz pierwszy w tych rozgrywkach rzucili ponad 30 bramek, nie mieli szans na zwycięstwo. Spotkanie oglądało ok. 1000 widzów.

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski - Ćwikliński, Czaja 1, Mollino Da Silva 2, Jamioł 1, Janikowski 5, Jasowicz, Kamyszek 5, Klapka 3, Lisiewicz 2, Olszewski 4, Przysiek 2, Rychlewski 6, Souza

PGE Vive: Ivić, Cupara - Aguinagalde 4, A.Dujszebajew 5, D.Dujszebajew 6, Fernandez 4, Jachlewski 6, Janc 2, Jurecki 2, Karalek 4, Lijewski 4, Moryto 3

- Brakuje nam kopniaka w postaci zwycięstwa. Wiemy, że PGE Vive nam nie odpuści. Oczywiście chcemy zaprezentować się na tle mistrza jak najlepiej i wynieść z tego meczu jak najwięcej nauki przed kolejnymi spotkaniami - mówił nam przed wtorkowym meczem Adam Lisiewicz, grający trener Arki.
SZCZYPIORNIŚCI ARKI POTRZEBUJĄ KOPNIAKA

Gdynianie rozpoczęli mecz od prowadzenia po rzucie Andersona Mollino Da Silvy, ale po chwili musieli już gonić wynik. Po bramce Artioma Karalka było już 4:2 dla mistrzów Polski, jednak Lisiewicz do spółki z Kelianem Janikowskim doprowadzili do remisu.

Pierwsze 10 minut upłynęło pod znakiem gry falami, ale w końcu kielczanie po serii czterech trafień z rzędu odskoczyli na 12:6. Zaraz po bramce wracającego awaryjnie z wypożyczenia do Celje Pivovarny Lasko Daniela Dujszebajewa (w Vive kontuzjowani są rozgrywający: Luka Cindrić, Mariusz JurkiewiczWładisław Kulesz) o przerwę poprosił trener Dawid Nilsson.

Serię gości przełamał Rafał Rychlewski, który dał sygnał do ataku zdobywając trzy bramki w 3 minuty. Do tego w bramce dwie świetne interwencje zaliczył Mateusz Zimakowski, ale straty udało się zmniejszyć zaledwie do 9:13 po rzucie Jakuba Olszewskiego. Seria trzech bramek pod rząd przywróciła jednak Vive bezpieczną przewagę 18:11. Różnica siedmiu bramek utrzymała się do przerwy.

Po zmianie stron mimo zmarnowanego rzutu karnego, Vive powiększyło przewagę o dwa trafienia. Kolejny czas wziął Nilsson i tym razem przyniósł on oczekiwany skutek. Od 36 do 40 minuty gdynianie zaliczyli serię 5:1 i po rzucie Roberta Kamyszka zbliżyli się na 21:26.

Lepiej już jednak nie było. Mistrzowie kontrolowali przebieg spotkania, ale gdynianom trzeba oddać, że mieli pojedyncze zrywy. Obie ekipy ewidentnie nastawiały się na atak, o czym świadczy, że granica sześćdziesięciu bramek w meczu została przekroczona już na 10 minut przed jego zakończeniem.

Wyniki 3 kolejki

• ARKA GDYNIA - PGE Vive Kielce 31:40 (14:21)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS Kwidzyn 26:27 (15:16)
  • Chrobry Głogów Orlen Wisła Płock 26:33 (13:17)
  • Stal Mielec - Azoty Puławy 24:41 (12:22)
  • Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 27:29 (14:14)
  • Gwardia Opole - Piotrkowianin 26:26 (16:10) karne 3:4
  • Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:26 (15:14)

Opinie (51) 8 zablokowanych

• Arka? (6)

buahahahahaha! Naprawdę dajcie z powrotem tym klubom swoją tożsamość..Ten eksperyment się nie uda, ani kibice Arki, ani zawodnicy grający w tych zespołach nie będą się identyfikować ze sobą..Ten cały projekt z niby wielką arką, to tylko zagranie wyborcze pana, panie prezydencie..Te kluby nie zyskały kibiców, a wręcz utraciły cześć tych co chodzili na mecze tych drużyn dotychczas... Nie wszyscy w Gdyni kochają Arkę, panie prezydencie, tak jak jej kibice, czy pan w sposób mniej lub bardziej wyrachowany..To trzeba zrozumieć..

• 70 28

• Daj kasęi dasz tożsamość ( nazwę) jaką będziesz sobie życzył. (5)

Na tę chwilę Arka sponsor miasto Gdynia.

• 9 15

• Kasa miejska nie jest fanaberie prezydenta! (4)

Niech opłaca swoją kampanię wyborczą w normalny sposób, a nie wykorzystuje w sposób obłudny pieniądze gdyńskiego podatnika! Zresztą to mu będzie zapamiętane, pewnie wygra, ale na takie poparcie jak zwykle, niech nie liczy..Chyba że ludzie w Gdyni zaczną myśleć..

• 16 3

• prezydent każdego miasta ma demokratyczny mandat do decyzji w imieniu mieszkańców (3)

Szczurek był kilkukrotnie rozliczany ze swoich decyzji i jak mało kto w Polsce, ma bezpieczny zapas poparcia

jak Ty zbierzesz jakieś 10 tysięcy razy tyle głosów gdynian ile teraz masz łapek w górę, to możesz rozważać kandydowanie

• 5 10

• Ale na mecz by mógł przyjść

• 2 3

• Powtarzam mandat prezydenta, nie daje wybranemu na robienie co mu się żywnie podoba..Jeśli ma się za niby kibica Arki to niech finansuje ja za własne, a nie publiczne pieniądze, niech urządza igrzyska za swoją kasę, tak jest uczciwie..ale rozumiem ten klub nie ma nic wspólnego z prawdą..raczej przekrętem..