Dramatyczny bój piłkarek ręcznych

26 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Patricia Matieli (nr 49) zdobyła dla Vistalu 6 bramek, ale końcówka meczu należała do Kingi Grzyb (z lewej), która doprowadziła do remisu. Patricia Matieli (nr 49) zdobyła dla Vistalu 6 bramek, ale końcówka meczu należała do Kingi Grzyb (z lewej), która doprowadziła do remisu.

Choć na minutę przed końcem Vistal Gdynia prowadził na boisku Metraco Zagłębia Lubin 24:22, to po dwóch trafieniach King Grzyb wynik został ustalony na 24:24 (11:10). Wszystko przez dramatyczną końcówkę, w której trener Paweł Tetelewski dostał karę, a rywalki wywalczyły rzut karny. To pierwszy podział punktów naszej drużyny w tym sezonie.

ŁĄCZPOL ULEGŁ JEDNĄ BRAMKĄ OUTSIDEROWI LIGI

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz , Wąż, Czyż - Załęczna 6, Grzyb 7, Semeniuk 1, Buklarewicz, Wiertelak, Piechnik 4, Jochymek 2, Belmas, Malta, Milojević 4

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Kobylińska 6, Urbaniak, Stanulewicz 1, Zych , Kozłowska 2, Gutkowska 1, Lalewicz, Matieli 6, Szarawaga 4, Borysławska, Kulwińska 1

Liderujący grupie mistrzowskiej Vistal mógł w poprzedniej kolejce powiększyć przewagę nad wiceliderem z Lubina do 5 punktów. Przystępując do meczu z Selgorem Lublin widział bowiem, że Metraco Zagłebie uległo Pogoni Baltica Szczecin. Niestety ta sztuka się nie udała, ponieważ gdynianki także przegrały u siebie z Selgrosem.

Kolejna okazja ku temu, aby zbudować 5-punktową przewagę nad drużyną z Lubina nadarzyła się już w środę, ale na jej boisku. Trafienia Moniki Kobylińskiej oraz Katarzyny Janiszewskiej z karnego otworzyły wynik meczu (0:2). Po raz kolejny przyjezdne trafiły do siatki w 6. minucie (1:3), aby na tyle samo zrobić sobie przerwę w zdobywaniu bramek. Kiedy złą passę przerwała Patricia Matieli Metraco prowadziło 5:4.

4 min. później, po drugim z rzędu skutecznym rzucie Joanny Szarawagi mieliśmy już remis 7:7. Od tego momentu obie drużyny postawiły na defensywę. Dobrze w bramce gdynianek spisywała się Małgorzata Gapska. Do tego sędzia nie zauważył wydawałoby się prawidłowo zdobytej bramki dla Vistalu. Uznał, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Gdyby nie to, pierwsza połowa zakończyłaby się remisem. A tak Zagłębie było na minimalnym prowadzeniu 11:10.

Drugą połowę gdynianki zaczęły niemal identycznie jak pierwszą. Też szybko rzuciły dwie bramki, ale tym razem obie w pierwszej minucie tej części spotkania (11:12). Za chwilę prowadzenie powiększyła Joanna Kozłowska (11:13), a to dało nadzieję na korzystny wynik. I choć ponownie przyjezdne zrobiły sobie przerwę w zdobywaniu bramek, tym razem na 3 min, to rywalki nie potrafiły tego wykorzystać. Mało tego, dobrze wykonany rzut z 7. metra przez Kobylińską oraz trafienie ze skrzydła Magdaleny Stanulewicz dały przyjezdnym ponownie 3-bramkową przewagę (13:16).

Pomimo iż Zagłębie ratowało się przerwą na żądanie, to po niej kolejna bramką zdobyła Kobylińska (13:17). Lubiniankom udało się przełamać dopiero w 40. min. Ale magiczną granicą dla gdynianek okazały się dwie bramki przewagi. To było ich oczko w głowie. Pilnowały jej, ale tylko do ostatniej minuty. Na 2 przed końcem trafiła Kobylińska (21:23), a na minutę przed końcem, sytuację sam na sam z bramkarką gospodarzy wykorzystała Patrycja Kulwińska (22:24). Niestety dla nich 60. min. spotkania należała do Kingi Grzyb. Jej dwa trafienia dały remis. Przed ostatnim kary otrzymali Kozłowska i trener Paweł Tetelewski. A Grzyb do wyniku 24:24 odprowadziła z rzutu karnego.

12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27 3 3 21 630:771 9
Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy. Drużyny grają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty są zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-04-27

Wyniki 27 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Metraco Zagłębie Lubin - VISTAL GDYNIA 24:24 (11:10)
  • Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 16:30 (11:15)
  • Selgros Lublin - Kram Start Elbląg 28:22 (14:13)
  • Grupa spadkowa
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - AZS ŁĄCZPOL AWFIS GDAŃSK 23:22 (14:9)
  • KPR Jelenia Góra - KPR Kobierzyce 23:24 (12:13)
  • KS PCM Kościerzyna - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:24 (14:14)

Opinie (34) 1 zablokowana

• (2)

Znowu trener zawalił mecz. W niedziele prowadząc w 1 połowie 5 bramkami zrobił zbyt długie zmiany gdzie szybko to prowadzenie zostało wypuszczone z rąk, a teraz podobno karny w ostatnich sekundach za niesportowe zachowanie.

• 11 4

• Karny za niesportowe zachowanie ? Nie wypowiadaj się jak nie widziałeś akcji. Karny był za brutalny faul Kozłowskiej na zawodniczce Lubina - za to dodatkowo dostała 2 minuty kary. Trener karę dostał później bo nie zgadzał się z podyktowanie karnego za faul na połowie przeciwnika

• 6 6

• Weź przestań komentować bo się ośmieszasz.

• 0 0

• Żarło, żarło i zdechło :( (2)

Ale przynajmniej nie przegrały! Czy ktoś może wytłumaczyć ostatnie 10sek?
    Qwa, bo oczami kibica wygląda to tak, że co dziewczyny ugrają, to Tetel zniweczy!

• 9 3

• Kibicka czemu ty wszędzie dajesz komentarze (1)

• "Trener" (8)

Ten facet nie ma honoru i tak nie poda się do dymisji! Poraz kolejny daje ciała i w sytuacjach ekstremalnych sobie nie radzi! Cały czas będę konsekwentny.Gościu odejdź z klubu i miej wreszcie jaja jeżeli chociaż je masz dla dobra drużyny.Co jeszcze musisz zrobić żeby Zarząd, Prezes Cię wywalił na zbity pysk.Chyba przegrać z Elblągiem 30:1!Wtedy to może otworzą oczy, ale to już będzie za późno,czyli 6temiejsce! KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 6 14

• ... (7)

ogarnij sie nie byles na meczu, wiec nie komentuj, nie jestes na treningach, pare zawodniczek gra z kontnuzjami, do tego pierwsza 7 ma po 21 lat( tylko Matieli ma 28). z tym skladem nie jeden trener, nie zdobyl by nawet medalu. Gdzie była jeszcze rok temu Kozłowska, teraz człowa zawodniczka, Kobylińska nie chcieli ją nawet przed Tetelem, wypozyczyli ja odrazu, przyszedl i zrobil z nia najlepsza zawodniczke w Polsce, naprawde nie doceniacie co macie, zobaczycie co bedzie w nastepnym sezonie, bo PAn trener w nastepnym sezonie juz prowadzic nie bedzie. bedziecie tesknic za nim ale to tylko dla normalnych i wiernych kibicow.

• 10 5

• Chyba nawiedzonych i z klapkami na oczach!
        OGARNIJ SIĘ!!!!!!

• 2 6

• (5)

Skąd się biorą notorycznie kontuzje!Skąd!?Pytam się!Skąd!!!

• 2 6

• co do meczu...

wiem, na mysli masz zly trener. ale moje zdanie jest takie, akurat mamy bardzo mlody sklad, ktory jest mocno w eksploatowany, praktycznie 3/4 skladu gra w kadrze, nie ma przerwy. Akurat co do kontuzji to nie tylko naszym zespole, tak jest w Lubinie, Lublinie itp jest podobnie, taki jest sport, bardzo kontaktowy. Przykład reprezantacja Polski mezczyzn, przed ostanimi mistrzostawami, mysli ze to przez trenera, nie. pech i taki jest nandball, gra kontaktowa

• 7 1

• (2)

Jeszcze takiego sezonu kontuzjogennego w historii klubu,drużyny nie było! Skąd!? Wina trenera ewidentna!(nie Tuska!).

• 2 5

• .... (1)

nawet nie potrafisz napisac nic sensownego,pozdro

• 6 5

• haha

Boze jaka Ty jestes beznadziejna osoba. Az zal.. zawisc przez Ciebie przemawia, sam pewni siedzis i g**no robisz a znawca wielki, hahaha zal mi takich ludzi.. ale tyle Twojgo, tyle masz od zycia, popisz sobie tutaj i wyzyj sie i tak wszyscy dookola maja w d*pie to co myslisz i piszesz. I smieja sie w glos tak smao jak i ja :D

• 0 0

• Z gry?

Piłka ręczna jest bardzo kontaktowym sportem jakbyś nie zauważył/a...

• 6 0

• co do meczu... (2)

Byłem na meczu, więc po krótce.. 60 sekund do końca, 2 bramki przewagi ., myślami dwa punkty nasze. Akcja Zagłębia ze skrzydłą tragia Grzyb, mamy piłke jakies 40 sekund do konca, Zagłębie wychodzi wysoko, mamy 10 sekund do konca tracimy piłke(zamiast wywalac ja w kotare wysoko, zeby czas lecil, takie moje zdanie) Kozłowska fauluje taktycznie jedna z zawodniczek z Lubina, według przepisów powinien byc karny i czerwona kartka, ale jest ale... Pani sędzia daje najpierw 2min i piłke dla Zaglebia ale PAni trener z Zagłębia protestuje i delegat decyduje sie, ze karny dla Zaglebia. Według przepisów po 2min nie mozna dac karnego! tylko po czerownej kartce(przypomiam nowe przepisy mowia, ze nie mozna faulowac taktycznie w ostatnich 30 sekundach, skutkuje to karnym i czerwona kartka), a po pokazaniu 2min, nie mozna pokazac odrazu czerwonej, bo tylko raz mozna ukarac(oczywisciie jesli to niest degradacja kar). Takze mozna powiedziec PAn delegat zabral nam punkt, druzynie oczywscie przysluguje odwolanie i nawet powtorka mecze ale czy jest warto, bo mozna stracic ten ciezko zdobyty punkt. A jesli chodzi o Tetelwskiego to dostal 2 min, a wczensiej zoltko za protesty, wiec walczyl w dobre wierze zespolu. Dziewczyny zagraly dzisiaj bardzo dobry mecz, kawał serducha zostawil na ciezkim terenie!

• 16 6

• co do meczu... (1)

• 1 1

• Karny dyktuje się za przerwanie sytuacji pewnej do zdobycia bramki - niezależnie od kary osobistej i miejsca na boisku w którym miał miejsce faul.

Ale oczywiście nie widziałem faulu Kozłowskiej, więc nie rozstrzygam tej konkretnej sytuacji

• 1 1

• emocjonalny trener

po raz kolejny sprawy pozasportowe zadecydowały o wyniku. Trener ma pomagać drużynie żeby zawodniczki zachowały zimną głowę. Tutaj tego nie było. Szczęście, że chociaż remis.