PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych. Azoty Puławy - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:24.

7 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Paweł Kiepulski dwoił się i troił w końcówce meczu w Puławach, ale jedyne co zdołało zrobić Wybrzeże, to zmniejszyć rozmiary porażki. Paweł Kiepulski dwoił się i troił w końcówce meczu w Puławach, ale jedyne co zdołało zrobić Wybrzeże, to zmniejszyć rozmiary porażki.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Azotami Puławy 24:32 (11:20). To i tak niski wymiar kary, bo zaraz po przerwie podopieczni Thomasa Orneborga tracili do rywali aż 15 bramek.

Azoty Puławy: Bogdanow, Koszowy - Skwierawski, Łangowski 4, Podsiadło 7, Przybylski 1, Adamczuk, Szyba, Rogulski 4, Grzelak, Moryń, Kowalczyk, Dawydzik 6, Gumiński 7, Seroka 1, Jarosiewicz 4

WYBRZEŻE: Kiepulski, Chmieliński - Powarzyński, Sadowski, Pieczonka 1, Gądek, Frańczak, Prymlewicz 2, Papaj 1, Komarzewski 1, Wróbel 6, Salacz, Malinski, Adamczyk 6, Janikowski 7, Didyk

Do meczu w Puławach obie ekipy przystąpiły mając na koncie porażki w inauguracyjnej kolejce PGNiG Superlidze. Gospodarze ulegli jednak na wyjeździe wicemistrzom Polski Orlenowi Wiśle Płock, co nie było niespodzianką. Znacznie bardziej rozczarowani byli gdańszczanie po przegranej u siebie z Chrobrym Głogów.

Sobotnie spotkanie z przytupem rozpoczęli miejscowi, bo od prowadzenia 3:0 po obronionym przez Wadima Bogdanowa rzucie karnym i bramce Dawida Dawydzika z koła. Gdańszczanie na pierwsze trafienie czekali prawie 5 minut, gdy z drugiej linii podczas gry w przewadze, celnie przymierzył Mateusz Wróbel.

Puławianie świetnie pracowali jednak w defensywie i po bramce byłego kapitana Wybrzeża Łukasza Rogulskiego prowadzili 6:3. Goście doszli rywali na 6:7 w 13. minucie. Miejscowi popisali się później serią 4 trafień z rzędu, a ozdobą był rzut Rogulskiego tyłem do bramki.

Prowadzenie różnicą 6 bramek nie usatysfakcjonowało gospodarzy. Tuż przed przerwą zaliczyli kolejny "czteropak" i po bramce Dawydzika odskoczyli już na 19:10. Po zmianie stron sytuacja przyjęła wręcz katastrofalny obrót dla Wybrzeża. Podopieczni Thomasa Orneborga pierwsze 7 minut po przerwie przegrali 0:6.

Kanonadę Azotów przy stanie 11:26 przerwał dopiero Wróbel trafiając z rzutu karnego. Mateusz zapoczątkował serię 5 kolejnych bramek dla gdańszczan, ale nawet po nich, strata do Puławian wynosiła 16:26. Chwilę wcześniej 2 minuty kary otrzymał trener Orneborg.

Zaporę w bramce postawił Paweł Kiepulski i choć w jednej akcji trzy razy bronił rzuty gospodarzy, chwilę później ci odpowiedzieli serią 3 bramek. Znakomita gra bramkarza w końcówce spotkania i kilka kolejnych bramek pozwoliły Wybrzeżu jedynie zmniejszyć rozmiary porażki i uchronić się od kompromitacji, na którą zanosiło się zaraz po przerwie.

Wyniki 2 kolejki

• Azoty Puławy - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 32:24 (20:11)
  • NMC Górnik Zabrze - Gwardia Opole 37:31 (15:15)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - PGE Vive Kielce 21:30 (8:12)
  • Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 24:27 (13:11)
  • Piotrkowianin – Orlen Wisła Płock 24:33 (12:20)
  • Stal Mielec – Energa MKS Kalisz 29:30 (14:15)
  • Grupa Azoty Tarnów – Zagłębie Lubin 27:35 (17:14)

Opinie (18) 3 zablokowane

• I jeszcze jedna sprawa...

... może trochę mniej aktywności w mediach społecznościowych i trochę większa koncentracja na powierzone zadania, treningi. Teraz przyjeżdża Piotrków i będzie to bardzo ważny i ciężki mecz. Jak z nimi się nie wygra u siebie to z kim.

• 4 0

• (4)

Czytając , szczególnie te imiennie napastliwe komentarze, mam wrażenie że pisze je człowiek idealny, który potrafi wszystko przekuć w sukces i to natychmiast. Za to że na takim poziomie sportowym dumny Gdańsk ma drużynę , wstydzić się powinno trójmiejskie środowisko biznesu. Przy takim potencjale przemysłowym i usługowym jaki funkcjonuje w Trójmieście, żeby nie można było utworzyć budżetu na poziomie 4-5 mln zł, to wstyd. Drużyny z mniejszych aglomeracji ( Kwidzyn, Tarnów, Piotrków ,Kalisz nawet Zabrze) dysponują znacznie większym budżetem niż Wybrzeże. Przecież nasz klub ma najniższy budżet w Superlidze. Jak utrzymać w klubie zawodników na przyzwoitym poziomie , kiedy konkurencja kusi wyższymi gażami. Może wypowiadający się w komentarzach mają na to sposób. To i tak cud, lub inaczej nadludzki wysiłek Zarządu ,że zespół wystartował w rozgrywkach. I druga pozytywna zasługa klubu , to szerokie szkolenie młodzieży. Młodzież wymaga czasu żeby zahartować się w Superlidze. Czy jest w Polsce drugi klub piłki ręcznej , w który jest 9 wychowanków ? Nawet absolwenci SMS potrzebowali 2-3 lat żeby sportowo zaistnieć . Panowie zawodnicy. Każdy mecz odbywa się tylko raz , zresztą każda chwila przemija i się nie powtarza. Jeżeli wyjdziecie na boisko i będziecie walczyć na ile was stać i na ile potraficie, to kibice wybaczą wam każdy wynik. Życzę wytrwałości w pracy, waleczności a przy okazji sukcesów sportowych. Do zobaczenia na następnym meczu.

• 19 4

• (3)

Od końca.
      "Nawet absolwenci SMS potrzebowali 2-3 lat żeby sportowo zaistnieć .
      (...) Jeżeli wyjdziecie na boisko i będziecie walczyć na ile was stać i na ile potraficie, to kibice wybaczą wam każdy wynik. Życzę wytrwałości w pracy, waleczności a przy okazji sukcesów sportowych. Do zobaczenia na następnym meczu.
      Tylko się podpisać.
      Jednak
      "Za to że na takim poziomie sportowym dumny Gdańsk ma drużynę , wstydzić się powinno trójmiejskie środowisko biznesu. Przy takim potencjale przemysłowym i usługowym jaki funkcjonuje w Trójmieście, żeby nie można było utworzyć budżetu na poziomie 4-5 mln zł,
      to wstyd."
      Nie do końca wstyd. Gdyż, jak napisałeś, pomorski(i nie tylko) biznes, to... prywatne pieniądze. A prywatny przedsiębiorca SAM i tylko sam, decyduje na co wydaje zarobione
      przez siebie i pracowników pieniądze.
      Może kupić kolejną limuzynę, do swojego garażu, jacht, helikopter, ale zazwyczaj
      odkłada "na czarna godzinę" w ujęciu prywatnym czy firmowym, albo inwestuje
      w rozwój firmy (sprzęt IT i oprogramowanie do przyspieszania procesów firmowych,
      maszyny, itd.), i nie można mieć pretensji.
      Ale jak znajdzie się grupa pomorskich przedsiębiorców, którzy zauważą potencjał marketingowy(który jest w dyscyplinie), to ja też będę dobrze kojarzył te firmy.

• 3 1

• To jakimi przesłankami kieruje się biznes w innych mniejszych aglomeracjach , że udaje się złożyć większy budżet . Jest takie pojęcie "społeczna rola biznesu" . Może nie obowiązuje w Trójmieście . Zgadzam się generalnie z opinią jak wyżej, ale przy ponad 1000 firm w trójmieście , 500 zł miesięcznie na sport ( niewiele znaczy dla firmy) i możemy marzyc o Lidze Mistrzów.

• 1 1

• (1)

p.s. Do Pana redaktora Rafała.
        Wynik nie jest taki zły. Mogło być odwrotnie 34:22 w końcu był to teren przeciwnika.
        A Azoty celują w pudło.

• 3 2

• Azoty pudło? Daj spokój, nie w tym składzie. Ja wyżej od nich, poza oczywiście Vive i Wisłą, stawiam: Górnika, Gwardię, a nawet MMTS.

• 4 1

• Nie ma cudów

Drużyna złożona praktycznie tylko z młodzieży nie zwojuje nagle w cudowny sposób całej ligi. Fizycznie słabsi. Mniej doświadczeni od innych ekip. Bez wzmocnień (poza Kiepulskim, ale to jest pozycja bramkarza, a wzmocnienia potrzebne są zdecydowanie na inne pozycje). Młodzież na pewno zdolna. Ale tutaj trzeba grać teraz , już bo punkty uciekają a zanim się młodzi ograją to już można polecieć z ligi i to będzie na tyle jeżeli chodzi o ten klub...
    W zeszłym sezonie była jeszcze zdecydowanie najsłabsza Gdynia. W tym sezonie to to najsłabiej wygląda Tarnów (chociaż tam mają pieniądze i mogą liczyć na ewentualne wzmocnienia) oraz Wybrzeże (jak wiadomo, kasy ni ma). Niestety , ale tak to się może skończyć