Piłka wodna w drugiej połowie

22 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Tomasz Dawidowski i jego koledzy przegrali z Jagiellonią w wodnej odmianie futbolu Tomasz Dawidowski i jego koledzy przegrali z Jagiellonią w wodnej odmianie futbolu

Jagiellonia została wiceliderem ekstraklasy. Piłkarze z Białegostoku na tę eksponowaną lokatę dostali się po wygranej w Gdańsku nad Lechią 2:1 (1:1). Biało-zieloni nadal bez zwycięstwa w tym sezonie. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy ze stadionu przy ul. Traugutta

.

Nowak 25 - Kupisz 40, Skerla 82

LECHIA: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Andriuskevicius - Pietrowski, Surma, Nowak (84 Bajić) - Szuprytowski (66 Wiśniewski), Buzała (70 Dawidowski), Lukjanovs.

JAGIELLONIA: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Kascelan - Grosicki (71 Makuszewski), Hermes, Burkhardt, Kupisz (90 Grzyb), Lato - Frankowski (69 Trytko)

Sędzia: Borski (Warszawa). Żółte kartki: Kożans, Andriuskevicius, Nowak, Deleu (Lechia), Kascelan, Cionek, Sandomierski (Jagiellonia). Widzów: 4500

Koniec meczu. Lechia przegrała 1:2

90+4' wszyscy piłkarze Lechii w polu karnym Jagiellonii, z wolnego piłkę w "16" wrzucił Kapsa, trzech piłkarzy próbowało oddać strzał, udało się to Wiśniewskiemu, ale Sandomierski obronił

90+3' mecz kończy się przy słońcu, ale nie świeci ono niestety dla piłkarzy Lechii, którzy dzisiaj będą bez punktów

90+1 zmiana na zyskanie czasu, Grzyb za Kupisza

90' sędzia doliczył cztery minuty

90' strzał Lukjanovsa zablokowany, a dobitka Bąka tylko daje róg

89' żółta kartka dla Trytki za faul

86' żółta kartka dla Deleu za dyskusję z sędzią

85' strzał Lukjanovsa po nogach obrońców, nie pomogła interwencja Sandomierskiego, był róg

84' ostatnia zmiana w Lechii, Bajić za Nowaka

84' żółta kartka dla Sandomierskiego za opóźnianie wybicia piłki od bramki

82' Jagiellonia objęła prowadzenie 2:1. Z rogu Bukhardt przed pole karne do Kupisza ten strzelał właściwie, a lot piłki zmienił Skerla i Kapsa był bez szans

80' Kapsa na róg sparował strzał Burkhardta

78' dwie tęcze nad stadionie przy ul. Traugutta

76' żółta kartka dla Cionka za kopnięcie piłki po gwizdku sędziego

71' Druga zmiana w Jagiellonii, za Grosickiego wszedł Makuszewski

70' druga zmiana w Lechii, Dawidowski za Buzałę

70' żółta kartka dla Norambueny, który nie pozwalał szybko rozegrać Lechii rzutu wolnego

69' Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Na boisko wchodzi były napastnik... Arki. Trytko zastąpił Frankowskiego. Powitały go gwizdy

66' pierwsza zmiana w Lechii, za Szuprytowskiego wszedł Wiśniewski, trybuny tę roszadę powitały okrzykiem "Wiśnia, gol!"

65' żółta kartka dla Nowaka

60' żółta kartka dla Andruscieviciusa, choć faul Litwina nie wynikał ze złośliwości, a nasiąkniętej jak gąbka woda murawy

57' mimo stale padającego deszczu obaj trenerzy daleko od swoich ławek, zdecydowali się moknąć, aby tylko być jak najbliżej linii bocznej

55' dobra akcja Szuprytowskiego i jego dośrodkowanie w pole karne, strzał Lukjanovsa zablokowany

51' uderzenie z dystansu Szuprytowskiego z kłopotami broni Sandomierski

50' strzał Nowaka wybił z linii Skerla

49' biegający piłkarze w strugach wody wzbudzają wesołość na trybunach

47' strzał Surmy nad poprzeczką

46' o godzinie 18:37 wznowiono drugą połowę, rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian

Jest zezwolenie na wznowienie gry

Trwa narada sędziów z delegatem PZPN Jerzym Miedzińskim. Ten drugi wszedł na boisko w towarzystwie Marcina Borskiego i sprawdza stan murawy, poproszeni zostali na środek boiska też piłkarze. Trener Probierz już udziela wywiadów telewizyjnych

Jeśli sędzia zezwoli na grę, to będzie rządził przypadek, bo spod nóg piłkarzy wzbijają się kałuże wody, także każde odbicie piłki powoduje wzbicie fontanny wody

Ostatecznie z 15-minutowym opóźnieniem wychodzą piłkarze na drugą połowę

Spiker poinformował, że druga połowa rozpocznie się z dziesięciominutowym opóźnieniem. Ta decyzja została powitana gwizdami przez publiczność, która jest już przemoczona do suchej nitki na otwartych trybunach

W przerwie oberwanie "chmury" przy ul. Traugutta, deszcz zalewa nawet trybunę krytą

45+1' Koniec pierwszej połowy. Lechia remisuje 1:1

45' ostatnie spięcie zapewne przed przerwą, Sandomierski poradził sobie z dośrodkowaniem Nowaka z rogu

44' sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę

40' Jagiellonia wyrównała na 1:1. Kapitalny strzał Kupisza z 30 metrów. Piłka w "okienku" bramki Kapsy

39' poprzeczka uratowała Lechię! "Bomba" Burkhardta z prawie 40 metrów zatrzymała się na poprzeczce

38' w krótkim czasie dwa wolne dla Jagiellonii na wysokości pola karnego Lechii, ale bez zagrożenia dla gospodarzy, niecelny strzał Grosickiego

36' zaczął padać deszcz, słychać też odgłosy nadciągającej burzy

35' dobry mecz, akcje przenoszą się spod jednej pod drugą bramkę, tym razem strzał Frankowskiego zablokował Kożans

34' doskonały strzał Lukjanovsa i jeszcze lepsza obrona Sandomierskiego

33' dobry przerzut Laty, Grosicki wymienił piłkę z Frankowski i próbował uderzyć, dobrze zablokował ten strzał Bąk

30' kolejna efektowna akcja Lechii, Buzała do Nowaka ten do Lukjanovsa, a strzał Łotysza zablokowany

27' groźnie pod bramką Lechii, Kupisz zagrał do Frankowskiego, a strzał byłego reprezentanta Polski po nodze Bąka wyszedł na róg

25' Lechia objęła prowadzenie 1:0! Buzała uciekł rywalom prawym skrzydłem i dobrze dośrodkował, piłkę przyjął Lukjanovs, a celny strzałem popisał się Nowak

23' strzał Buzały, łapie piłkę Sandomierski

22' oblężenie bramki Jagiellonii, najpierw z dystansu uderzył Szuprytowski, Sandomierski odbił piłkę przed siebie, po chwili głową uderzał Bąk i bramkarz Jagiellonii wybił piłkę na róg

20' dobra akcja Deleu, Brazylijczyk wywalczył róg

19' po dośrodkowaniu z rogu Nowaka dobre piąstkowanie Sandomierskiego

15' próba strzału Nowaka, ale zablokowana na 17. metrze

15' dobry przechwyt Surmy, który dał początek kontrze 3 na 3, szkoda, że zakończyła się ona niecelnym podaniem kapitana Lechii

13' na trybunach cisza tylko czasem przerywana pojedynczymi okrzykami, nie ma też kibiców Jagiellonii, którzy na czas nie złożyli zamówienia na wyjazdowe bilety

9' żółta kartka dla Kascelana, który faulem przerwał próbę kontry Lechii

8' szczęście przy Lechii, po szybkiej akcji Grosickiego, piłkę w polu karnym przedłużył Burkhardt, strzelał Frankowski, a futbolówkę z linii bramkowej wybił Deleu

3' strzał z wolnego Grosickiego wysoką nad bramką

2' żółta kartka dla Kożansa za faul na Frankowskim

1' mecz rozpoczęła Jagiellonia

0' Gdańszczanie wystąpią w zmienionym ustawieniu w porównaniu z poprzednimi spotkaniami. Do "11" weszli młodzieżowcy Marcin Pietrowski i co jest największym zaskoczeniem Damian Szuprytowski. Ten ostatni w ekstraklasie wystąpił dotychczas dwukrotnie, łącznie przez 27 minut!

0' brawa publiczności tylko przy prezentacji, największe dla Krzysztofa Bąka, który gra dzisiaj po raz setny w ekstraklasie, pierwsze 60 rozegrał w barwach Polonii Warszawa

0' na płotach okalających trybuny jedynym transparentem jest ten z podaniem strony internetowej, gdzie są postulaty kibiców uzasadniające ogłoszony pod koniec lipca protest

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 2:0 (1:0),
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:1 (0:0), Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:1 (0:1), Widzew Łódź - Wisła Kraków 0:1 (0:1), GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 3:2 (2:0), Polonia Bytom - Korona Kielce 0:1 (0:0), Lech Poznań - Cracovia 5:0 (1:0).

Opinie (389) ponad 100 zablokowanych

• w 3miescie bez zmiany.. LECHIA PANY (11)

• 51 109

• (5)

czy ty nie powinieneś byc na meczu swojej ukochanej druzyno, wladco polnocy ?

• 23 4

• *drużyny

• 11 5

• włatcy móch nie muszą chodzić na mecze swojej drużyny (3)

oni kibicują wisełce.

• 8 2

• Nie da się wytłumaczyć rybim łbom co to PROTEST (2)