Piłkarki ręczna GTPR Gdynia lepsze od Pogoni Szczecin. Kluczowe 11 minut pierwszej połowy

22 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Patricia Machado-Matieli i jej koleżanki cieszyły się w Szczecinie z drugiej wygranej z rzędu w PGNiG Superlidze, w górnej szóstce. Patricia Machado-Matieli i jej koleżanki cieszyły się w Szczecinie z drugiej wygranej z rzędu w PGNiG Superlidze, w górnej szóstce.

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia wygrały na wyjeździe z Pogonią Szczecin 27:22 (12:8). To drugie z rzędu zwycięstwo zespołu Marcina Markuszewskiego w fazie sezonu decydującej o mistrzostwo Polski. Kluczowy dla losów spotkania okazał się okres pomiędzy 16. a 27. minutą, kiedy to przyjezdne nie straciły gola, a same zbudowały 4-bramkową przewagę. Od tego momentu dominowały na boisku.

Pogoń: Krupa - Bancilon 3, Płomińska 2, Noga 3, Cebula 2, Urbańska, Królikowska 1, Marcikova 2, Janas 1, Koprowska 1, Nosek 1, Zawistowska 2, Kochaniak 1, Blażević 3, Gadzina, Senderkiewicz

GTPR: Kamińska, Kordowiecka - Janiszewska 5, Łabuda 5, Pękala 2, Chodakowska, Kozłowska, Gutkowska 3, Śliwińska, Matieli 4, Szarawaga 1, Małecka, Uścinowicz 5, Błaszkowska 2

Niespodziewane zwycięstwo nad wiceliderem PGNiG Superligi Kobiet, czyli Metraco Zagłębiem Lubin, pozwoliło szczypiornistkom GTPR Gdynia wziąć głębszy oddech i ponownie uwierzyć w siebie po serii czterech meczów bez wygranej. W niedzielę udały się do zamykającej górną szóstkę Pogoni Szczecin, co sprawiło, że mogły liczyć na kolejny triumf.

Pierwsze 10 minut meczu było wyrównane. Szczecinianki zdobywały bramkę, na którą po chwili odpowiadały przyjezdne. To sprawiło, że na tablicy wyników mieliśmy remis 3:3. Kolejne akcje sprawiły jednak, że inicjatywę przejął zespół Marcina Markuszewskiego. Dwie kontry skutecznie wykończone przez Jagodę Błaszkowską oraz Katarzynę Janiszewską i w 12. min. GTPR prowadził 5:3. Rywalki szybko znalazły na to odpowiedź, ale wytrwały przy przyjezdnych do stanu 6:6.

Gdynianki zagrały świetnie w defensywie pomiędzy 16. a 27. min. Wówczas nie straciły żadnej bramki. Po drugiej stornie boiska trafiły do siatki Alicja Pękala, dwukrotnie Paulina Uścinowicz, a serię zamknęła Janiszewska (6:10). A kiedy Pogoni w końcu udało się rzucić celnie, to kolejnymi trafieniami skarciły je Joanna SzarawagaKinga Gutkowska (7:12).

Na drugą połowę drużyna Markuszewskiego wychodziła prowadząc 12:8. Do tego bramkami otworzyły ją Patricia Machado-Matieli oraz Błaszkowska (8:14). Rywalki przełamały się dopiero po 4 min. tej części meczu, ale od tego momentu były jednak w stanie grać gol za gol. Nie uczyniły tego pomiędzy 43. a 44. min. kiedy do siatki trafiły Machado-Matieli i Aneta Łabuda (13:21). Osiem bramek przewagi sprawiało, że przyjezdne mogły czuć się już bezpieczne. To nieco rozluźniło gdynianki jednak na szczęście Pogoni udało się zniwelować stratę tylko o trzy bramki.

12 Korona Handball Kielce 27 5 0 0 22 691:823 15
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-04-24

Wyniki 27 kolejki

• o miejsca 1-6:
  • Pogoń Szczecin - GTPR GDYNIA 22:27 (8:12)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Perła Lublin 20:24 (13:14)
  • Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 22:32 (15:16)
  • o miejsca 7-12:
  • Ruch Chorzów - Piotrcovia 21:27 (11:12)
  • UKS PCM Kościerzyna - KPR Gminy Kobierzyce 28:21 (14:11)
  • Korona Handball Kielce - KPR Jelenia Góra 21:23 (12:16)

Opinie (12)

• (4)

Markuszewski zrobił porządek, wywalił buntowniczki Stanulewicz i Zych i wygrywamy mecz za meczem

• 2 15

• (2)

Ciekawe co pokażą juniorki przyszłym sezonie, 3-4 lata temu Ola czy Magda miały tyle lat co obecne młode gwiazdki i jestem ciekaw czy udźwigną ten ciężar.

• 6 1

• Marcin to super trener więc zrobi z juniorek kadrowiczki.
        To będzie drugi Tetelewski

• 3 9

• Nastepnego sezonu nie bedzie

• 7 2

• następnym do wyrzucenia będzie Markuszewski,jak będzie z czego wyrzucać!

• 9 0

• Wikingowie w Szczecinie! Wiara która przetrwała! (1)

• 3 4

• Kager przestań kiedy ci się to znudzi podszywać się pod ludzi.

• 0 0

• Brawo Gdynia (4)

Da się wygrywać z tym trenerem. Ale z tyłu głowy ciągle pytanie - co będzie w przyszłym sezonie?

• 10 1

• Gdyby w Szczecinie trenerem był Adrian ? (3)

To dzisiaj łyknął by GTPR jak bocian żabę .Chyba w Szczecinie zaczynają żałować spławienia Struzika ? Na chwilę obecną to najcieńsza drużyna grupy mistrzowskiej chyba , że liczą na PP ale tam czeka Perła i nie odpuści .

• 3 3

• Adek nie musisz żalić się publicznie, a na angaż w Gdyni nie licz chyba że za darmo chcesz pracować

• 2 2

• (1)

Czy nie odpuści, to się jeszcze okaże, bo związek nie przewidział, że Lublin dotrze do finału Challenge Cup i już na drugi dzień po finale PP będzie musiał zagrać mecz rewanżowy.

• 1 0

• 12,13 to sztywne terminy w Kaliszu i może być ciężko Perle grać dzień po dniu.
          Jak by di tego doszło a na to się zapowiada to Pogoń ma szansę na Puchar Polski.