Wiadomości

stat

Piłkarki ręczne Arki Gdynia zawiesiły treningi. Będzie nowe stowarzyszenie?

SPR Arka Gdynia

Najnowszy artukuł na ten temat

Ile Gdańsk zapłaci klubom za promocję miasta? Lechia otrzyma najwięcej

Piłkarki ręczne Arki Gdynia zawiesiły treningi, ale są skłonne wrócić do zajęć, jeśli będą miały, gdzie mieszkać oraz otrzymają jakiekolwiek pieniądze i nadzieję na przyszłość.
Piłkarki ręczne Arki Gdynia zawiesiły treningi, ale są skłonne wrócić do zajęć, jeśli będą miały, gdzie mieszkać oraz otrzymają jakiekolwiek pieniądze i nadzieję na przyszłość. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Piłkarki ręczne Arki Gdynia nie trenowały od ostatniego meczu ligowego, który rozegrały 24 października w Chorzowie. Czekają na decyzję, którą w środę mają ogłosić sportowe władze Gdyni. - Wydaje się, że tylko powołanie nowego stowarzyszenia, które będzie mogło otrzymać finansowanie od miasta, może uzdrowić sytuację. My możemy wrócić do zajęć w czwartek, ale by to miało sens, zawodniczki muszą mieć, gdzie mieszkać i coś dostać na życie - mówi nam Marcin Markuszewski, trener zespołu.SYTUACJA PIŁKAREK RĘCZNA JEST DRAMATYCZNA. SPRAWDŹ, KTO TO MÓWI I DLACZEGO?

Z dużym opóźnieniem mecz najbliższej kolejki Arki Gdynia z UKS Kościerzyna został wyznaczony przez klub na niedzielę na godzinie 18:30. Jednak, czy do niego dojdzie, czy żeńska piłka ręczna przerwa w PGNiG Superlidze zależy od decyzji, którą w środę mają ogłosić sportowe władze Gdyni. Na razie formalnie nic nowego się nie wydarzyło. Nadal klub nie wpłacił 30 tysięcy złotych, by podtrzymać licencję na występy w elicie. Jednak trochę czasu jest, bo Komisja Ligi posiedzenie, na którym ma omawiać sytuację m.in. gdyńskiego klubu przewiduje na 8 listopada.

W poniedziałek Marcin Markuszewski, trener zespołu oraz Beata Kowalczyk, kapitan drużyny uczestniczyli w kolejnej turze rozmów.

- Spotkaliśmy się z prezydentem Gdyni, Wojciechem Szczurkiem, wiceprezydentem Markiem Stępą i dyrektorem GCS, Markiem Łucykiem w obecności Marka Guttetera, prezesa klubu i Marka Salomona, szefa rady klubowych sponsorów. Otrzymaliśmy deklarację, że miasto chce pomóc. Jednak żadnych konkretów na razie nie otrzymaliśmy - przyznaje szkoleniowiec.
PRZECZYTAJ LISTY, KTÓRE OPUBLIKOWAŁY SZCZYPIORNISTKI, ICH RODZICE ORAZ TRENERZY. JEDEN Z NICH SKIEROWANO DO MINISTRA SPORTU

Przypomnijmy, że w publikowanych przez nas listach ujawniono, że zawodniczki ostatnią wypłatę otrzymały w lipcu, a dotyczyła zobowiązań z marca. Natomiast byłe szczypiornistki należności wobec nich oszacowały na ponad 100 tys. zł. W ostatnim tygodniu niektóre z zawodniczek musiały opuścić zajmowane mieszkania, gdyż i za nie klub nie płacił.

- Jako cała drużyna po raz ostatni widzieliśmy się w czwarte rano, gdy wróciliśmy z meczu w Chorzowie. Treningi zostały zawieszone, aby zawodniczki mogły ograniczyć koszty własne. My możemy wrócić do zajęć w czwartek, ale by to miało sens, zawodniczki muszą mieć, gdzie mieszkać i coś dostać na życie. Tylko wtedy możemy próbować, by jeszcze jakość przetrwać 3-4 tygodnie i poczekać do poprawy sytuacji - deklaruje trener Markuszewski.
Jest pomysł, który pozwoliłby miastu przelać pieniądze z tytułu jesiennej promocji, które były szacowane na blisko 600 tys. zł, ale jego wdrożenie wymaga czasu.

- Wydaje się, że tylko powołanie nowego stowarzyszenia, które będzie mogło otrzymać finansowanie od miasta, może uzdrowić sytuację. Ten pomysł spotkał się wstępnie z akceptacją miasta. Ale to wymaga czasu i załatwienia spraw formalnych - dodaje szkoleniowiec.
Pamiętajmy, że w obecnym stowarzyszeniu działa nie tylko drużyna seniorek, ale także jest prowadzone szkolenie dzieci i młodzieży, na które miasta także przekazuje pieniądze z osobnej puli niż promocyjna. Tymczasem w ujawnionych listach i trenerzy młodzieży skarżyli się, że nie tylko nie dostają pieniędzy, ale nawet pracują bez podpisanych umów.

PRZECZYTAJ, CO MÓWI KOMISARZ ROZGRYWEK O SYTUACJI W ARCE

Typowanie wyników

mecz ligowy
04.11.2018 godz.18:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

91%

138 typowań

x

1%

1 typowanie

2

8%

12 typowań

Opinie (48) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

SPR Arka Gdynia

Prezes klubu:
Beata Nowińska

Wiceprezes klubu:
Stefan Zegarlicki

Historia:

wrzesień 2019 - zgłoszenie drużyny do rozgrywek II ligi oraz zmiana nazwy zespołów we wszystkich kategoriach wiekowych na SPR Arka Gdynia

listopad 2018 - przejęcie grup młodzieżowych od GTPR Gdynia, który zakończył działalność oraz dokończenie sezonu 2018/19 pod szyldem SPR Gdynia

Kontakt:
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gdynia
ul. Korzenna 5B/15​​​​​​​
81-587 Gdynia
 
 

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Najczęściej czytane