Piłkarki ręczne GTPR Gdynia przegrały w Elblągu z Kramem Startem. Czwarta kolejna porażka gdynianek

Michał Rudnicki
8 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Najwięcej bramek dla GTPR zdobyła Aneta Łabuda. Najwięcej bramek dla GTPR zdobyła Aneta Łabuda.

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia przegrały w Elblągu z Kramem Startem 24:30 (11:17). To już dziesiąta porażka mistrzyń Polski w tym sezonie. Do trzecich w tabeli elblążanek tracą osiem punktów, co na siedem kolejek przed końcem rozgrywek praktycznie rozwiewa ich marzenia o medalu.

Kram Start: Szywerska, Powaga - Lisewska 7, Waga 6, Balsam 5, Szynkaruk 3, Kwiecińska 2, Stokłosa 2, Świerżewska 2, Jaszczuk 2, Dorsz 1, Choromańska, Świerczek, Jędrzejczyk, Kozimur, Gerej

GTPR: Kordowiecka, Kamińska, Chodakowska - Łabuda 9, Kozłowska 4, Janiszewska 3, Pękala 2, Machado-Matieli 2, Szarawaga 2, Uścinowicz 1, Gutkowska 1, Stanulewicz, Śliwińska, Błaszkowska

GTPR Gdynia w wyjazdowym spotkaniu z Kramem Startem Elbląg musiał radzić sobie bez Aleksandry Zych. Tak będzie już do końca sezonu. Najlepsza zawodniczka mistrzyń Polski została zawieszona przez klub i nie wystąpi już w żółto-niebieskich barwach. Zastępowała ją Alicja Pękala, a z czasem na prawym rozegraniu zaczęła pojawiać się także Katarzyna Janiszewska. W składzie meczowym znalazło się także miejsce dla Kornelii Małeckiej i debiutującej bramkarki Marty Chodakowskiej. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją na parkiet wybiegła też kapitan Magdalena Stanulewicz.

SPRAWDŹ, ZA CO ZAWIESZONO ALEKSANDRĘ ZYCH

Początek spotkania nie zwiastował fatalnego wyniku gdynianek. Po czterech minutach prowadziły 3:1. Kram Start szybko przejął jednak inicjatywę. Wyrównany rezultat utrzymywał się przez pierwszy kwadrans. Wtedy Joanna Szarawaga rzuciła bramkę na 6:7. Do końca pierwszej połowy przyjezdne zdobyły jeszcze pięć bramek, ale zespół z Elbląga odpowiedział dziesięcioma. Największe problemy gdyniankom sprawiały Patrycja ŚwierżewskaJoanna Waga. W bramce miejscowych świetnie spisywała się także Sołomija Szywerska, a przyjezdnym z każdą minutą trudniej było ją pokonać. Po pierwszej połowie Kram Start prowadził 17:11.

Na początku drugiej części gry miejscowe powiększyły przewagę do dziesięciu bramek. W 38. minucie prowadziły 23:13. Od tego czasu GTPR zaczął stopniowo odrabiać straty. Na jedno trafienie elblążanek przyjezdne odpowiadały dwiema i w 49. minucie przegrywały 20:26. Taki dystans utrzymał się już do końca. Ostatecznie Kram Start wygrał 30:24, a wynik ustaliła Waga. W zespole z Gdyni na wyróżnienie zasłużyła skuteczna Aneta Łabuda. Prawoskrzydłowa wykorzystała fakt, że na rozegranie przesunięta została Janiszewska i łącznie dziewięć razy pokonała bramkarki rywali.

Mistrzynie Polski doznały już dziesiątej porażki w PGNiG Superlidze Kobiet. W drugiej fazie sezonu jeszcze nie wygrały. Kram Start po niedzielnej wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli. Nad GTPR ma już osiem punktów przewagi. Trudno przypuszczać, by piątym w stawce gdyniankom udało się odrobić taką stratę w ciągu siedmiu kolejek, które pozostają do końca rozgrywek.

12 Korona Handball Kielce 25 4 0 0 21 638:771 12
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-04-08

Wyniki 25 kolejki

• o miejsca 1-6:
  • Kram Start Elbląg - GTPR GDYNIA 30:24 (17:11)
  • Pogoń Szczecin - Perła Lublin 28:29 (15:15)
  • Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłebie Lubin 23:23 (13:10), karne 3:4
  • o miejsca 7-12:
  • Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Jelenia Góra 27:23 (17:16)
  • Korona Handball Kielce - KPR Gminy Kobierzyce 32:36 (15:18)
  • Ruch Chorzów - UKS PCM Kościerzyna 30:25 (13:16)

Opinie (16) 2 zablokowane

• (1)

To jest jasne od dawna ze klub sie rozpadl i minimalnym kosztem chca skonczyc sezon

• 17 3

• Bezsprzecznie winę za zaistniałą sytuacje ponosi prezes GTPR , ale ...

gdzie jest miasto jako główny sponsor po wycofaniu się Vistalu ze sponsoringu ? Tego nie potrafię zrozumieć , jak można dać pieniądze podatnika i nie kontrolować co się z nimi dzieje ! Miasto ma już na piłkę ręczną kobiecą wywalone i tak jak pan na włościach robi sobie w klubie co chce i nikt mu w tym nie przeszkadza , miasto tylko czeka do końca sezonu żeby się całkowicie wymiksować z tego " krępującego związku ". Smród niestety za tą sprawą się będzie ciągnął jeszcze długo i władze Gdyni mają się za co wstydzić . Pozwolić na rozbicie klubu z górnej półki E -klasy po zdobyciu mistrza kraju wpompowując do klubu 2 mln zł i pozostawiając klub w rękach nieudacznika wystawia kiepską opinię włodarzom Gdyni a prokuratura powinna się zainteresować nad zasadnością poniesionych przez miasto dużych nakładów finansowych bez najmniejszej korzyści !!! Bo 12-0 w LM i EHF to raczej marna reklama dla miasta a wartość 2mln zł zainwestowanych na promocje grubo przesadzona !!!

• Trener powinien sie zawiesić (1)

To było smutne, patrząc na ,przebłyski myśli trenerskiej, kompletny brak pomysłu na ELblag, przypomnę ze poprzedni trenerzy wygrali pewnie swoje mecze z tym rywalem. Zlituj sie napisz wniosek do Zarządu z prośba o zawieszenie samego siebie, powód brak wiedzy trenerskiej, Zawieście rownież osobę ktora CIe wymyśliła. Zmiany bez głowy, znowu GUtek za Pati i odjazd, Śliwka za Johnego i 2 bledy itd. Stawianie na przeciwko Swiezeskiej dużego obrońcy to pewna kara 2, zmiana bramki? Mecze wygrywa się obrona! Jest pare wariantów 6:0,plus 1. 4:2 lub jednynka moze tak warto sobie przypomnieć ktory ostatnio pozwolił wywalczyć punkt lub dawał prowadzenie w Lublinie. Mała i Pati super

• 12 6

• Pierwszego meczu u Was, pewną wygraną bym nie nazwał.