Piłkarki ręczne GTPR Gdynia przegrały z Energą AZS Koszalin po rzutach karnych

Michał Rudnicki
28 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Pięć goli Joanny Szarawagi pozwoliło GTPR doprowadzić do remisu, ale w rzutach karnych jej koleżanki trafiły tylko raz. Pięć goli Joanny Szarawagi pozwoliło GTPR doprowadzić do remisu, ale w rzutach karnych jej koleżanki trafiły tylko raz.

GTPR Gdynia przegrał z Energą AZS Koszalin 27:30 po rzutach karnych w meczu drugiej kolejki drugiej fazy sezonu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem 26:26 (11:16). Gospodynie w końcówce odrobiły kilkubramkową stratę, ale w serii rzutów karnych trafiły tylko w jednej z czterech prób. Tym samym strata do najniższego stopnia podium ekipy Marcina Markuszewskiego wynosi 6 punktów, a do zakończenia sezonu pozostało jeszcze 6 kolejek.

GTPR: Kordowiecka, Kamińska - Kozłowska 5, Szarawaga 5, Łabuda 4, Zych 3, Janiszewska 3, Błaszkowska 3, Uścinowicz 2, Gutkowska 1, Pękala 1, Machado-Matieli

Energa AZS: Kowalczyk - Urbaniak 7, Rycharska 5, Mazurek 5, Roszak 5, Michałów 4, Smbatian 2, Tracz 1, Budnicka, Grobelska 1, Lalewicz, Nowicka

Pierwsze 25 min spotkania GTPR Gdynia z Energą AZS Koszalin było niezwykle wyrównana. W tym czasie żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi większej niż jednobramkowa. Przyjezdne prowadziły tylko raz - 2:1. Za każdym razem kiedy gdynianki miały o bramkę więcej, zespół gości błyskawicznie odpowiadał i doprowadzał do remisu. Trudno było się spodziewać, że na przerwę zejdzie z zapasem pięciu trafień. Jednak a sprawą błędów w ataku gdynianek i konsekwentnej gry przyjezdnych, po pierwszej połowie zespół z Koszalina prowadził 16:11. Najskuteczniejszymi egzekutorkami w koszalińskiej drużynie były kadrowiczka Monika Michałów oraz była zawodniczka GTPR, Gabriela Urbaniak, która świetnie znajdowała się przy szybkich atakach i skutecznie wykonywała rzuty karne.

W drugiej części gry podopieczne Marcina Markuszewskiego długo nie mogły zbliżyć się do rywalek, których przewaga stale oscylowała w okolicach czterech bramek. GTPR utrzymywał się w grze głównie dzięki dobrej dyspozycji Joanny Kozłowskiej, która na początku tej odsłony czterokrotnie trafiała do siatki. Na słowa pochwały zasługiwała także Oliwia Kamińska, która w pierwszej części zmieniła Weronikę Kordowiecką i nieźle spisywała się między słupkami. W dalszej fazie gry mecz się zaostrzył. Czerwoną kartkę otrzymała Paulina Uścinowicz, a zawodniczki obu ekip kilkukrotnie korzystały z pomocy medycznej, leżąc na parkiecie.

W ostatnich dziesięciu minutach miejscowe przycisnęły mocniej. Znalazły też broń, z której dotąd nie korzystały zbyt efektywnie - Joannę Szarawagę. Kołowa gdynianej między 48. a 57. minutą aż pięciokrotnie znalazła sposób na bramkarkę rywalek. Ona też doprowadziła do remisu 25:25. Później obie drużyny jeszcze po razie trafiły z siódmego metra i regulaminowy czas gry zakończył się remisem 26:26.

Doszło do rzutów karnych, w których więcej zimnej krwi zachował zespół Energi AZS. Przyjezdne wykorzystały pięć swoich prób, a GTPR trafił tylko jeden z czterech rzutów. W drugiej kolejce trafiła Aneta Łabuda. Seria rzutów karnych zakończyła się jednak zwycięstwem gości 4:1.

Mistrzynie Polski doznały w ten sposób drugiej porażki w drugiej fazie sezonu PGNiG Superligi Kobiet i dziewiątej w całych rozgrywkach. To była też czwarta przegrana gdynianek w roli gospodarza. Wszystkie domowe spotkania, w których ulegały one rywalkom, rozgrywane były w hali GCS.

12 Korona Handball Kielce 24 4 0 0 20 606:735 12
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-03-30

Wyniki 24 kolejki

• o miejsca 1-6:
  • GTPR GDYNIA - Energa AZS Koszalin 26:26 (11:16), karne 1:4
  • Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 29:27 (13:14)
  • Perła Lublin - Kram Start Elbląg 30:24 (14:13)
  • o miejsca 7-12:
  • KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 26:30 (13:13)
  • KPR Gminy Kobierzyce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:25 (19:13)
  • UKS PCM Kościerzyna - Korona Handball Kielce 22:19 (14:11)

Opinie (14)

• Kolejny triumf mega trenera ;-) (2)

• 14 4

• Ławka nie pomaga (1)

Trener nie pomaga swoimi decyzjami, szło dobrze, zmienił obronę z Patrycją na 1, w tyłach mniej mobilne dziewczyny lub ze skromnymi warunkami fizycznymi nie dawały rady bronić, zwłaszcza kołowej wynik ucieka, w ataku szukamy koła do "bółu" paru kontr.... II połowa ten sam zwód zawodniczki z Koszalina, która zdobywa bramki, karne lub kary 2 minutowe, a na przeciwko "słabsi" na nogach obrońcy, trenerio nie reaguje dobraniem odpowiedniej zawodniczki do parametrów atakującej. Kaśka w ataku wyrzuca na kary 2 minutowe przeciwniczki, zdobywa karne lub bramki a "elegancik" wysyła na boisko przemęczoną zawodniczkę po 3 meczach w młodzieżówce. Mamy piłkę i 70 s do końca meczu, a gdzie czas? podpowiedz co gramy? gdzie Kasia? Zychu? Kto typuje wykonawców karnych? To tyle reklamacji na ławkę. Mecz się podobał, emocje były, dziewczyny pokazały charakter wracając z -6. Zespół ma potencjał. Tylko ta hala ....

• 8 2

• ???

Amelko, o czym piszesz?
        Młodzieżówka - Uścin - przecież nie grała całych przedziałów meczowych, a i tam słabo zagrała, więc czymże ma być przemęczona.
        Problem jest w działaniach i funkcjonowaniu struktur klubu. Zespól ma potencjał, ale co z tego jeśli nie będzie po tym sezonie co składać.

• 0 0

• Przecież dziewczyny od dawna karnych nie potrafią rzucać! (1)

Wiadomo było, że o remisie w Gdyni zostanie 1 punkt!
    Nie trzeba było tracić czasu na karne :D

• 7 8

• Co dziewczyny miały napisane na rękawach koszulek?

Czy tylko ja miałam takie wrażenie, czy operator "zakochany" w Janiszewskiej?
      Masakrycznie się oglądało relację na żywo :(

• 8 0

• polityka władz miasta (1)

tylko 80 kibiców na meczu ! W tej sali nie będzie więcej.Zjazd zespołu na 6 miejsce w tabeli. Władze miasta chcą wykończyć żeńską piłkę ręczną Tak postępując,są na dobrej drodze.Ja do sali GCS chodzić nie będę i kilku moich znajomych też nie.

• 22 5

• hala może i pomieści więcej widzów ale oglądać się w niej da tylko pół boiska!!!!

• 8 0

• Nowy Klub Kibica Nowi Gniewni '17

Szkoda wyniki

• 1 11

• podziwiam że aż 80 widzów było, oglądanie meczów w GCS to dramat

• 13 3

• Mówiłem, że lepsze gry planszowe niż oglądanie tych pseudopiłkarek.

• 5 12

• Arena Gdynia jest wolna. O co chodzi jak nie wiadomo o co to o pieniądze.

• 14 1

• Czas na zmiany (1)

Jeżeli piłka ręczna ma istnieć w Gdyni czas na zmiany u pań. 1. Trener na gwałt potrzebny. 2. Skończyć z grą na sali GCS /ostatnio zabójcza frekwencja/. Ludzie nie przyjdą jak ich się od początku lekceważy. Kibicuję piłkarkom od początku i naprawdę warto ten zespół zachować w Gdyni.

• 17 2

• 1.Chcesz czwartego trenera w sezonie? No to lepiej już wycofać zespół z rozgrywek.
      2.Po co kończyć z halą GCS? Średnio na mecze przychodzi ok. 340 osób. Hala jest w stanie pomieścić 750 osób.

• 0 14

• Ta hala i wyniki to paradoks rządów p. Gutetera i jego podpowiadaczy.
    A dorosły facet - Markusz, płacze w rękaw swego prezesika:)