Wiadomości

stat

Piłkarskie trykoty na Euro 2012

Takie logo zastąpiło na koszulkach polskich piłkarzy tradycyjnego orzełka.
Takie logo zastąpiło na koszulkach polskich piłkarzy tradycyjnego orzełka.

PZPN zdjął orła, a zamiast niego umieści logo związku. To najbardziej kontrowersyjna innowacja w kolekcji strojów reprezentacji Polski piłkarzy, która została przygotowana na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni zadebiutują w tych trykotach już w najbliższy piątek, we Wrocławiu w spotkaniu towarzyskim przeciwko Włochom, czyli w dniu polskiego święta narodowego z kadrowych strojów zniknie godło narodowe! Od 1 grudnia koszulki zostaną skierowane do sprzedaży

.

Stroje na Euro 2012 przygotowała firma Nike. Chwali się ona, że nowa koszulka jest dużo lżejsza niż poprzednia. - Żeby docenić materiał, z którego została wykonana, trzeba ją założyć. Dopiero kiedy się ją zakłada, można poczuć, że jest niesamowicie miękka i przylegająca. Proces jej powstawania trwa około osiemnastu miesięcy - podkreśla Maciej Lasoń, PR Manager Nike Poland, który jednocześnie podkreśla, że na to co znalazło się na koszulce jego firma wpływu już nie miała.

Jednak nie walory użytkowe stroju, ale właśnie jego wygląd wzbudził najwięcej kontrowersji. Co prawda PZPN nie uciekł się do takiej ekstrawagancji jak kilka lat temu, kiedy przebrał reprezentacje w czarne koszulki, ale postanowił zrezygnować z godła państwowego na rzecz własnego logo. Związek tłumaczy się, że na tego typu zabieg wpływ miał wynik prowadzonych badań.

Co sądzisz o braku godła państwowego na koszulkach piłkarzy?

to wielki błąd, gdyż zawsze orzełek był na koszulkach

90%

jak się dobrze przyjrzeć to i w logo PZPN jest orzełek

7%

dobra decyzja, gdyż związek poszedł za przykładem innych federacji

3%
-W badaniu opinii na temat wizerunku PZPN udział wzięło 2248 osób. Najliczniej reprezentowani byli kibice, rekrutowani do badań z grupy osób, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy kupiły bilet na mecz reprezentacji Polski. Zdecydowana większość respondentów pozytywnie oceniła nowe logotypy związku i reprezentacji. Nowy logotyp reprezentacji bardzo dobrze i dobrze ocenia 60% kibiców, 74% przedstawicieli mediów i 67% osób z innych środowisk - podkreśla PZPN.

Dlatego na koszulce zamiast orła w koronie znalazł się logotyp związku. Tym samym częste powiedzenie piłkarzy, że w kadrze nie grają dla pieniędzy a dla "orzełka na koszulce" odchodzi także do historii. Natomiast nie zmieniła się kolorystyka stroju, który zaprojektowany został tak, aby designe odzwierciedlał barwy narodowe polskiej flagi

-Na koszulce pojawił się nowy logotyp reprezentacji. Już na etapie projektu dołożono wszelkich starań, by logo zawierało elementy najważniejsze dla kibica, kojarzące się z polskością i narodową dumą - zapewnia PZPN.

Związek tłumaczy, że takie jest trend również w innych krajach. -Podobnych zmian w strojach reprezentacji dokonała większość federacji, m.in. Francji, Włoch, Niemiec czy Holandii - zapewnia PZPN, który w nowe trykoty przebierze kadrowiczów już w piątek, gdy o 20.45 we Wrocławiu zagrają z Włochami.

11 listopada biało-czerwoni zagrają kolejny mecz towarzyski, a najważniejsze spotkania odbędą się na stadionach w Zenicy, Stambule, Pradze i Tallinie. Na tych obiektach odbędą się pierwsze spotkania barażowe o prawo startu w Euro 2012 pomiędzy wicemistrzami grup eliminacyjnych.

O cztery ostatnie miejsca na przyszłoroczne mistrzostwa Europy rywalizują: Bośnia i Hercegowina z Portugalią, Turcja z Chorwacją, Czechy z Czarnogórą oraz Estonią z Irlandią. Rewanże odbędą się 15 listopada.

Przypomnijmy, że prawo startu w Euro 2012 wywalczyli (kolejność według miejsc w rankingu): Hiszpania, Holandia, Niemcy, Włochy, Anglia, Rosja, Grecja, Szwecja, Dania i Francja. Ponadto w turnieju zagrają gospodarze, czyli Polska i Ukraina.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (248)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane