Bałtyk Gdynia - Wierzyca Pelplin 1:1. Remis i niedosyt

Damian Konwent
12 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia zremisował po raz pierwszy w tym roku. Bałtyk Gdynia zremisował po raz pierwszy w tym roku.

Piłkarze Bałtyku Gdynia tylko zremisowali 1:1 (0:1) z Wierzycą Pelplin przed własną publicznością. Jest niedosyt, bo praktycznie przez cały mecz nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza gości. Jeden punkt dla biało-niebieskich w 88. minucie uratował Igor Jankowski, który zdobył bramkę po dobitce. Biało-niebiescy przerwali zatem passę czterech zwycięstw z rzędu.

Jankowski (88)

BAŁTYK: Matysiak - Sobczak (45 Radecki), Zakrzewski, Andryszak (68 Jankowski), Korpalski - Demiańczuk, Bartlewski, Czerwiński, Garczewski, Biskup - Marczak

Kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni już od pierwszych minut mogli poczuć dobrą, piłkarską atmosferę, bowiem obie drużyny od początku meczu próbowały narzucić swój styl gry. Już w 2. minucie podopieczni Sebastiana Letniowskiego mieli rzut rożny, ale obyło się bez większego echa. Chwilę później swoją okazję mieli goście, jednak piłka po strzale Bartosza Danowskiego nie znalazła drogi w bramce.

Wynik został otwarty w 15. minucie meczu. Po faulu biało-niebieskich sędzia odgwizdał rzut wolny, z którego precyzyjnie przymierzył Jakub Mrozik i to goście wyszli na prowadzenie. 3 minuty później Jakub Binerowski mógł podwyższyć, ale spudłował po podaniu od kolegi.

Dwa szybkie i groźne ataki wystarczyły, żeby piłkarze Bałtyku poderwali się do gry. Na przeszkodzie stał jednak bramkarz Wierzycy Pelplin, który raz za razem wykazywał się świetną dyspozycją. Najpierw po strzale Jakuba Biskupa sparował piłkę na rzut rożny, a następnie świetnie piąstkował. Przed przerwą swoje sytuacje marnowali też Krzysztof Garczewski, Sebastian BartlewskiMaksym Demańczuk.

Podrażnieni niewykorzystanymi okazjami z pierwszej połowy, gospodarze wychodzili na drugą część spotkania jeszcze bardziej zmotywowani. Od pierwszego gwizdka ruszyli na rywala, chcąc szybko doprowadzić do wyrównania. W 50. minucie dogodną pozycję wywalczył Filip Sobiecki, jednak i on pudłował z sześciu metrów.

Szczególnie aktywny był Michał Marczak. Napastnik Bałtyku próbował uderzać z dystansu i odnajdował się w polu karnym, ale na jego drodze stawał obrońca Wierzycy, albo sędzia odgwizdywał spalonego.

Niesieni kolejnymi atakami podopieczni Sebastiana Letniowskiego zapomnieli jednak o obronie. Piłkarze z Pelplina zdobyli gola w 64. minucie, jednak sędzia postanowił przerwać radość gości i uniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spalonego. Czego nie udało się dokonać, mogli zrobić kilka minut później. Po rzucie wolnym zawodnik Wierzycy uderzył w stronę bramki, ale na posterunku czuwał Marcin Matysiak.

Im bliżej było końca, tym bardziej heroicznych ataków dokonywali gospodarze. Bramkarz z Pelplina był w piątek jednak w świetnej formie. Raz za razem bronił po strzałach Marczaka czy Sobieckiego.

Walenie głową w mur skończyło się jednak w 88. minucie. Po raz kolejny swojej szansy szukał Sobecki, ale i tym razem kopnął wprost w golkipera. Ten sparował futbolówkę przed siebie, gdzie czekał Igor Jankowski i nie pozostało mu nic innego, jak wbić piłkę do bramki. Mieliśmy remis, a sędzia doliczył pięć minut, z których nic już nie wyniknęło.

18 Wda Świecie 23 1 5 17 20:60 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-04-16

Wyniki 23 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Wierzyca Pelplin 1:1 (0:1)
  • Bałtyk Koszalin - Górnik Konin 0:2 (0:0)
  • KP Starogard Gdański - Pogoń II Szczecin 0:1 (0:1)
  • Sokół Kleczew - Gwardia Koszalin 3:1 (1:0)
  • Mieszko Gniezno - Chemik Bydgoszcz 0:1 (0:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (1:0)
  • Lech II Poznań - Jarota Jarocin 4:0 (1:0)
  • Radunia Stężyca - Świt Skolwin 1:2 (1:1)
  • Kotwica Kołobrzeg - Wda Świecie 3:0 (walkower)

Opinie (55) ponad 20 zablokowanych

• Bałtyk się kończy (3)

• 27 31

• Ty się kończysz!

• 20 13

• (1)

Bałtyk już się dawno skończył. Klubik TKKF - są tam jacyś piłkarze ,którzy sobie pykają dla rozrywki, przyjdzie garska sympatyków piłki IV ligowej,jest pan z kitkiem ,który jest zawsze zadowolony. Poziom Bojano,GTS Kolbudy czy Amatora Kiełpino.
      Może w przyszłym sezonie będzie awans ? :-)