Piłkarze Bałtyku Gdynia w Świeciu zdali ważny test. Kolejne bramki Mateusza Kuzimskiego

Michał Rudnicki
21 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Mateusz Kuzimski ma na swoim ligowym koncie już 16 trafień. Mateusz Kuzimski ma na swoim ligowym koncie już 16 trafień.

Piłkarze Bałtyku Gdynia wygrali na wyjeździe z Wdą Świecie 3:0 (1:0) w meczu 25. kolejki II grupy III ligi. Dla biało-niebieskich to piąte kolejne ligowe zwycięstwo, wliczając w to walkower za spotkanie z Energetykiem Gryfino. Dwie bramki dla zwycięzców strzelił Mateusz Kuzimski, który w tym sezonie ma na swoim koncie już 16 trafień.

Duszkiewicz 22, Kuzimski 55, 59

BAŁTYK: Szulc - Regulski, Kostuch, Szur, Kochanek - Duszkiewicz (69 Bartlewski), Demianczuk (73 Rychłowski), Czerwiński, Letniowski - Marczak (83 Klecha), Kuzimski (77 Duda)

Przed meczem Sebastian Letniowski, trener Bałtyku Gdynia, mówił o tym, że najbliższy miesiąc będzie dla jego zespołu czasem prawdy. Jeśli w starciach z zespołami sklasyfikowanymi niżej od biało-niebieskich wywalczą oni komplet punktów, będą mogli rywalizować o awans z sąsiadami z tabeli, z którymi mierzyć się będą na przełomie maja i czerwca. Pierwszym testem dla gdynian był wyjazdowy mecz z Wdą Świecie. Ten egzamin zdali oni bardzo dobrze.

SPRAWDŹ, KTÓRE MECZE WCHODZĄ W SKŁAD "MIESIĄCA PRAWDY"

Już w pierwszych minutach przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie. Dogodnych okazji nie wykorzystali jednak Przemysław CzerwińskiMateusz Kuzimski. Na otwarcie wyniku Bałtyk czekał do 22. minuty. Wtedy Patryk Regulski dograł do Łukasza Duszkiewicza, a ten strzelił swoją pierwszą bramkę w biało-niebieskich barwach. Przewaga gości nie podlegała wątpliwości, kontrolowali oni przebieg gry i do przerwy prowadzili 1:0.

W drugiej połowie obraz boiskowych wydarzeń nie uległ zmianie. Gracze Bałtyku zdołali szybko podwyższyć prowadzenie, by jeszcze mocniej udokumentować swoją przewagę. W roli głównej wystąpił Kuzimski, który dzięki dwóm bramkom strzelonym w Świeciu awansował na pozycję lidera klasyfikacji strzelców II grupy III ligi. W 55. minucie wykończył on kontrę Bałtyku i wykorzystał podanie Juliusza Letniowskiego, a cztery minuty później ustalił wynik z rzutu wolnego.

Bałtyk wygrał 3:0, odnosząc tym samym piąte kolejne zwycięstwo w lidze, wliczając walkower za mecz z Energetykiem Gryfino. Bezpośrednio po spotkaniu gdynianie awansowali na pozycję wicelidera. Niezależnie od wyniku meczów Elany Toruń i Świtu Skolwin po zakończeniu kolejki biało-niebiescy plasować się będą nie niżej niż na trzecim miejscu, bo porażki w Starogardzie Gdańskim doznała wyprzedzająca ich dotąd Kotwica Kołobrzeg.

18 Energetyk Gryfino 24 2 5 17 9:50 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-04-22