Piłkarze Bałtyku na dnie II ligi

18 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Niestety, nie Dariusz Kudyba (z piłką), ani inny piłkarz Bałtyku, a Marcin Morawski (nr 10) strzelił jedynego gola meczu w Gdyni, który odbywał się w nietypowej scenerii. Niestety, nie Dariusz Kudyba (z piłką), ani inny piłkarz Bałtyku, a Marcin Morawski (nr 10) strzelił jedynego gola meczu w Gdyni, który odbywał się w nietypowej scenerii.

Piłkarze Bałtyku doznali kolejnej wiosennej porażki. Na własnym boisku przegrali z Górnikiem Wałbrzych 0:1(0:0) i spadli na ostatnie miejsce w grupie zachodniej drugiej ligi. Ten smutny dla gdynian rezultat padł w cieniu kibicowskiej awantury pod stadionem. Sympatycy Arki postanowili bowiem wesprzeć gości z Wałbrzycha i tak jak można było się tego spodziewać, nie doprowadziło to do niczego dobrego. Interweniować musiała policja.

Kaniecki – Lemanek, Martyniuk, Król, Musuła – Jurga, Stępień, Dettlaff, Byczkowski – Bułka – Kudyba
Sędziowie: Skórka (Koszalin)
Widzów: 100
Jaroszewski – Bartoś, Wojtarowicz, Łaski, Michalak – Rytko, Wepa, Morawski, Radziemski – Zinke, Orłowski
  • 62' Stępień Zmiany Papaleo
  • 68' Byczkowski Zmiany Wilczewski
  • 46' Orłowski Zmiany Maciejak
  • 63' Radziemski Zmiany Matuszak
  • 87' Zinke Zmiany Grzegorz Michalak
  • 57' Morawski
  • 39' Bułka
  • 65' Musuła
  • 90' Bułka
  • 23' Michalak
  • 35' Wepa
  • 54' Radziemski
  • 80' Bartoś
  • 90' Bułka

Pomeczowy komentarz trenera Bałtyku Waldemara Tęsiorowskiego:
Graliśmy dzisiaj lepiej, inicjatywa była po naszej stronie, podobnie jak przewaga w sytuacjach strzeleckich, w których zabrakło nam nosa. Gol dla gości padł w zasadzie po dość przypadkowej akcji, nie popisał się przy nim Bartek Kaniecki. Szkoda, bo w obecnej sytuacji od ładnej gry bardziej są nam potrzebne punkty, które po raz kolejny uciekły. Dopóki jednak jest promyk nadziei, dopóty będziemy walczyć o utrzymanie.

Jeśli chodzi o wydarzenia mające miejsce poza boiskiem, staraliśmy się od nich odciąć. Mogę tylko powiedzieć, że ubolewam nad tym, iż nie ma u nas kultury kibicowania jak chociażby ta, która panuje w Niemczech.

• Bałtyk Gdynia - Górnik PWSZ Wałbrzych
  • Dariusz Kudyba (nr 11) i Marcin Morawski (nr 10)
  • Dominik Radziemski i Marcin Martyniuk
  • Arkadiusz Byczkowski (nr 16) i Jan Bartoś (nr 5)
  • Paweł Król
  • Przepychanka kibiców Arki i policji
  • Piłkarze wychodzą na boisko
  • Kibice
  • Policja

Piłkarze będą mogli dzisiaj liczyć na doping maksymalnie 200 kibiców. Wszystko dlatego, iż spotkanie zostało zakwalifikowane jako "mecz podwyższonego ryzyka". Przypomnijmy, iż kibice z Wałbrzycha żyją w zgodzie z lokalnym rywalem biało-niebieskich, Arką Gdynia.
Pod Narodowym Stadionem Rugby w grupkach stoją kibice Arki Gdynia. Porządku pilnuje policja i wokół obiektu panuje spokój. Na 5 minut przed początkiem meczu na trybunach zasiada około 40 kibiców. Próżno jednak szukać biało-niebieskich szalików.
Na przeciwko trybun, za ogrodzeniem pojawiła się ok. 10-osobowa grupa kibiców Górnika, którzy przywitali piłkarzy przyśpiewką Jesteśmy zawsze tam, gdzie Górnik Wałbrzych gra!
Przypomnijmy, że w sześciu wiosennych meczach Górnik nie stracił jeszcze gola. Gdynian czeka więc dzisiaj bardzo trudne zadanie.
1'
Sędzia rozpoczął spotkanie
2'
Bułka (BAŁTYK) wywalczył rzut rożny.
3'
korner nie przyniósł korzyści i od bramki grę wznowili goście.
3'
Arka Gdynia! - śpiewają kibice za ogrodzeniem, do których dołączyło kilkunastu fanów żółto-niebieskich.
5'
Bałtyk zerwał się do ataku, ale szansa przepadła, bo w... pięty Bułce zagrał Król (BAŁTYK)
5'
Pod stadionem interweniować musiała policja, gdyż doszło do przepychanek pomiędzy kibicami Arki i Bałtyku, ale sytuacja została szybko opanowana.
8'
Tymczasem na boisku dzieje się niewiele. Zespoły nie stwarzają sobie sytuacji strzeleckich
10'
Na trybunach zabrzmiały pierwsze przyśpiewki dopingujące Bałtyk
12'
Kontra Górnika przerwana przez Musułę (BAŁTYK)
12'
Goście nacierają, ale gdyńska defensywa ofiarnie rozbija ataki we własnym polu karnym
14'
Trwa wymiana "uprzejmości" pomiędzy kibicami na trybunach i za ogrodzeniem. Tymczasem pod kasami wciąż przebywa grupa fanów Arki.
15'
Pod stadionem znalazła się również grupa kibiców Bałtyku, która wybierała się w stronę przebywających pod ogrodzeniem kibiców Górnika i Arki, ale szybko na ich drodze pojawili się policjanci.
20'
Faulowany Musuła (BAŁTYK), Bałtyk wznawia grę na wysokości środka boiska.
21'
Dettlaff (BAŁTYK) próbował dogrywać przed pole karne do Kudyby (BAŁTYK), ale niecelnie i od bramki grę wznawia golkiper gości.
22'
Stępień do Byczkowskiego (BAŁTYK), ale ten z lewej strony wprost na głowę obrońcy
23'
Żółtą kartką został ukarany Dariusz Michalak (GÓRNIK).
24'
Dettlaff (BAŁTYK) z rzutu wolnego prosto w ręce bramkarza
25'
Po raz kolejny "ruchy" pod stadionem. Kibice Arki biegną w stronę kas.
27'
Wygląda na to, że sytuacja pod stadionem uspokoiła się, a kibice wracają do rywalizacji na polu przyśpiewek.
29'
Wracamy na boisko. Nadal brakuje konkretnych sytuacji strzeleckich z obu stron. Bałtykowi udaje się przenieść grę na połowę gości, ale nic z tego nie wynika.
30'
Nareszcie mamy strzał na bramkę. Gdynianie próbowali zaskoczyć Jaroszewskiego (GÓRNIK), ale piłka minęła światło bramki.
31'
Na boisku leży piłkarz Bałtyku, a konkretnie Martyniuk (BAŁTYK), ale goście grają dalej.
31'
Grę przerywa sędzia.
32'
Na twarzy Martyniuka (BAŁTYK) pojawiła się dość obficie krew. Zawodnikowi przy linii bocznej udzielana jest pomoc.
35'
Żółtą kartką został ukarany Wepa (GÓRNIK).
38'
Wrzutka z autu i zamieszanie pod bramką Górnika, ale piłkę łapie Jaroszewski (GÓRNIK)
38'
Odpowiedź gości i strzał na bramkę Kanieckiego (BAŁTYK), ale wprost w niego
39'
Brutalne wejście Bartosia (GÓRNIK) na Bułce, ale sędzia nie reaguje
39'
Żółtą kartką za dyskusje został ukarany Bułka (BAŁTYK).
40'
Darek Kudyba (BAŁTYK)! śpiewają kibice zachęcając napastnika do większej aktywności w ofensywie
40'
Strzał na bramkę gości zmierzam pod porzeczkę, ale piąstkował Jaroszewski (GÓRNIK).
41'
Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez Bałtyk, ale kontra gości spełzła na niczym. Od bramki Kaniecki (BAŁTYK)
42'
Kibice Bałyku wywieszają flagę, co spotyka się z... oklaskami kibiców Arki stojących pod ogrodzeniem.
44'
Bałtyk próbuje przebić się w pole karne gości, ale próby te nie idą najlepiej.
45'
Kolejny strzał gdynian niecelny
45+1
Koniec pierwszej połowy. Bałtyk - Górnik 0:0
W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele. Bałtyk konstruował ataki stopniowo zyskując kolejne metry w stronę bramki gości, ale wyraźnie brakowało pomysłu na wykończenie akcji.
46'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Orłowski, w jego miejsce wchodzi Maciejak.
46'
Rozpoczynamy drugą połowę
46'
Z dopingiem dla swoich piłkarzy rusza grupa kibiców Bałtyku
47'
Grać na całego i walczyć do upadłego! - śpiewają fani biało-niebieskich
49'
Lemanek (BAŁTYK) spod własnego pola karnego daleko zagrywał prawą stroną do Jurgi (BAŁTYK), ale podanie zostało przecięte
50'
Kibice Bałtyku coraz głośniej domagają się gola
50'
Maciejak (GÓRNIK) strzela Radziemskiemu (GÓRNIK) w nogi
51'
Kolejny strzał Górnika, kolejny niecelny. Od bramki Kaniecki (BAŁTYK)
53'
W grze obu zespołów brakuje płynności. Akcje są co chwile przerywane autami.
53'
Ostra gra defensywy Górnika, który przez chwilę był w opałach
54'
Brutalny faul na Martyniuku (BAŁTYK) w środku boiska
54'
Żółtą kartką został ukarany Radziemski (GÓRNIK). To już trzecie "żółtko" dla gości
57'
[0:1] GÓRNIK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Morawski.
Bałtyk dał się uśpić i goście wykorzystali pierwszą nadarzającą się okazję zmuszając Kanieckiego (BAŁTYK) do wyciągnięcia piłki z siatki.
62'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Papaleo.
62'
Zobaczymy czy Amerykanin ożywi ofensywę Bałtyku
63'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radziemski, w jego miejsce wchodzi Matuszak.
64'
Po wrzutce przy samym słupku główkował Jurga (BAŁTYK), ale akcja zakończona tylko autem dla Bałtyku
65'
Bramkarz gości Jaroszewski (GÓRNIK) wznawiając grę od własnej bramki wyraźnie daje do zrozumienia, że Górnikowi się nie spieszy
65'
Żółtą kartką został ukarany Musuła (BAŁTYK). Od rzutu wolnego goście niemal z połowy boiska.
68'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Byczkowski, w jego miejsce wchodzi Wilczewski.
69'
Pomimo zachęty spikera do kulturalnego dopingu, dalej mają miejsce werbalne "uprzejmości" pomiędzy fanami Arki i Bałtyku.
70'
Gra toczy się w środku boiska. Oba zespoły niemal stanęły w miejscu.
70'
Indywidualnego wejścia w pole karne gości próbował Dettlaff (BAŁTYK), ale szybko został powstrzymany
71'
Dalekie podanie do Kudyby (BAŁTYK), ale ten powstrzymany przez duet obrońców w prawym rogu boiska.
73'
Gdzie ta Arka z TVN-u? krzyczą kibice Bałtyku
75'
Bałtyk ma problemy z rozegraniem i zupełnie nie wygląda na drużynę, której zależy na zdobyciu wyrównującej bramki.
75'
Strzał "z niczego" na bramkę Górnika, ale wprost w ręce Jaroszewskiego (GÓRNIK)
76'
Lemanek (BAŁTYK) z rzutu wolnego wprost w ręce bramkarza
78'
Po raz kolejny Lemanek (BAŁTYK) z wolnego, tym razem Jaroszewski (GÓRNIK) piąstkuje
80'
Przed polem karnym faulowany Wilczewski (BAŁTYK)
80'
Żółtą kartką został ukarany Bartoś (GÓRNIK).
80'
Kolejna próba Lemanka z rzutu wolnego. Uderzenie ponad poprzeczką.
80'
Strzał gości daleko poza światło bramki Kanieckiego (BAŁTYK)
82'
Wilczewski (BAŁTYK) zgrywa piłkę głową na bramkę, ale zbyt delikatnie
83'
Kibice Arki próbują forsować ogrodzenie stadionu
83'
Musi radzić sobie z nimi ochrona, gdyż policji nie ma aktualnie na miejscu, znajduje się ona po drugiej stronie stadionu.
87'
Tymczasem Bałtyk omal nie traci drugiej bramki, ale piłkę nogami broni Kaniecki (BAŁTYK)!
87'
GÓRNIK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zinke, w jego miejsce wchodzi Grzegorz Michalak .
88'
Pod stadionem policja rozpędza kibiców
90'
Rzut rożny dla Bałtyku. Róg, róg, róg. Gol, gol, gol! - krzyczą kibice
90'
Stały fragment gry bez powodzenia. Sędzia doliczył 3 minuty
żółta i czerwona
90'
Bałtyk w dziesiątkę! Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Bułka (BAŁTYK).
90+2
Michalak (GÓRNIK) strzela nad poprzeczką
90+3
Sędzia kończy spotkanie. Bałtyk przegrywa kolejne spotkanie i spada na ostatnie miejsce w tabeli, a Górnik śrubuje ilość spotkań z rzędu bez straty bramki, których wiosną ma już na koncie siedem

Pozostałe wyniki 26. kolejki:
Czarni Żagań - Energetyk ROW Rybnik 1:0 (0:0), Elana Toruń - Calisia Kalisz 2:1 (1:0), Ruch Zdzieszowice - Chrobry Głogów 1:1 (0:0), Tur Turek - Raków Częstochowa 0:2 (0:1), MKS Kluczbork - GKS Tychy 1:1 (1:0), Nielba Wągrowiec - Bytovia 0:2 (0:1), Zagłębie Sosnowiecz - Miedź Legnica 1:0 (1:0), Chojniczanka - Jarota Jarocin 0:1 (0:1).