Piłkarze ręczni Arki Gdynia postawili się Azotom Puławy, ale przegrali 33:37

9 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Krzysztof Jasowicz był jednym z wyróżniających się szczypiornistów Arki w meczu z Azotami. Krzysztof Jasowicz był jednym z wyróżniających się szczypiornistów Arki w meczu z Azotami.

Skazywani na pożarcie szczypiorniści Arki Gdynia postawili się drużynie Azoty Puławy, choć ostatecznie ulegli 33:37 (16:20). Żółto-niebiescy przegrywali w drugiej połowie różnicą 11 bramek, ale potrafili dojść rywali na 32:34. Niestety w końcówce to goście ponownie przejęli inicjatywę.

Enerag Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie z Chrobrym Głogów. Przeczytaj relację, oceń szczypiornistów i trenera

ARKA: Pieńczewski - Całujek, Ćwikliński 1, Czaja 2, Jamioł 1, Jasowicz 6, Kamyszek 8, Lisiewicz 5, Przysiek 2, Rutkowski, Rychlewski 3, Skwierawski 3, Wołowiec 2, Wolski

Azoty: Borucki, Koszowy - Adamczuk, Grzelak, Gumiński 2, Jarosiewicz 1, Kaleb 2, Kasprzak 5, Łyżwa 4, Masłowski 2, Matulić 5, Podsiadło 5, Rogulski, Seroka 5, Skrabania 4, Titow 2

W sobotę, do hali Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej zawitał czwarty zespół PGNiG Superligi Azoty Puławy. Dlatego też szczypiorniści Arki Gdynia skazywani byli na pożarcie. W pierwszej połowie nie było jednak widać dużej różnicy pomiędzy obiema ekipami, głównie dlatego, że na parkiecie praktycznie nie istniała obrona.

Starcie zaczęło się od prowadzenia gości 2:0. Dla żółto-niebieskich inauguracyjne trafienie zaliczył Krzysztof Jasowicz (1:2). Azoty odpowiedziały kolejnymi dwoma bramkami (1:4), ale od tego momentu mieliśmy wymianę ciosów. Przerwali ją na chwilę w 7. min gospodarze, po trafieniach Jasowicza i Michała Skwierawskiego (6:7). Skutecznie wykonany rzut karny przez Rafała Rychlewskiego, ładnej urody bramka Roberta Kamyszka i w 11. min mieliśmy remis 9:9. Mało tego, kiedy w 19. min trafił także Damian Przysiek Arka wyszła na prowadzenie 14:13. To mocno podrażniło przyjezdnych, którzy odpowiedzieli serią 4:0 (14:17). Przerwał ją Paweł Ćwikliński, ale Azoty zanotowały drugą serię, tym razem 3:0 (15:20). Połowę zamknął trafieniem Rychlewski więc Arka przegrywała 16:20.

W drugiej połowie podział na silniejszą i słabszą drużynę zarysował się znacznie bardziej. W 37. min Azoty prowadziły 25:18, a w 45. już 32:21. Kolejnych 6 min gdynianie wygrali niespodziewanie 6:1 (27:33) więc ostatnie minuty meczu zapowiadały się ciekawie. Po kolejnym trafieniu gości Rychlewski dorzucił bramkę z karnego, trafił także Skwierawski i było już tylko 30:34. W ich ślady poszli Kamyszek oraz Krystian Wołowiec (32:24). Niestety zespół Dawida Nillsona nie wytrzymał ciśnienia w końcówce, za to goście trafili trzykrotnie i zgarnęli komplet punktów. Na nic zdało się trafienie w ostatniej sekundzie meczu Kamyszka.

Wyniki 21 kolejki

• ARKA GDYNIA - Azoty Puławy 33:37 (16:20)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Chrobry Głogów 25:28 (14:12)
  • PGE Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 30:30 (15:15) k. 3:0
  • Piotrkowianin - Zagłębie Lubin 30:29 (16:12)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 17:28 (5:16)
  • Górnik Zabrze - Energa MKS Kalisz 29:26 (12:14)
  • Gwardia Opole - Stal Mielec 33:31 (15:13)

Opinie (14) 1 zablokowana

• 21 meczy (6)

3 pkt
    nie szkoda miejskiej kasy na taki "twór" ?