Piłkarze ręczni Arki nadal bez punktu. Przegrali z Piotrkowianinem

Arka Gdynia - ręczna m.

Paweł Ćwikliński (z piłką) i spółka ostatni mecz wygrali jeszcze jako Spójnia.
Paweł Ćwikliński (z piłką) i spółka ostatni mecz wygrali jeszcze jako Spójnia. Maciej Czarniak

Piłkarze ręczni Arki Gdynia wciąż pozostają bez zwycięstwa. W sobotę mieli ku temu chyba najlepszą okazje. Niestety, przegrali u siebie Piotrkowianinem 33:37 (16:16). Dla rywali to pierwsza wygrana w sezonie po 60 minutach gry. Wcześniej triumfowali tylko po karnych.

Arka: Pieńczewski, Zimakowski - Rychlewski 8, Ćwikliński 5, Jasowicz 5, Kamyszek 5, Przysiek 3, Czaja 3, Jamioł 2, Janikowski 1, Souza 1, Da Silva Mollino, Lisiewicz.

Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Sobut 8, Mróz 6, Szopa 5, Andreou 4, Nastaj 3, Mastalerz 2, Woynowski 2, Iskra 2, Kaźmierczak 1, Surosz 1, Pożarek 1, Tórz 1, Pacześny 1.

To był mecz "radosnej obrony". Szczypiorniści jednej i drugiej drużyny zaaplikowali sobie łącznie aż 70 bramek. Niestety o kilka trafień lepsi byli gracze z Piotrkowa Trybunalskiego. Zaczęło się nieźle i przed długi czas to gdynianie posiadali minimalną przewagę bramkową.

W ósmej minucie Dawid Przysiek trafił na 4:2, cztery minuty później drogę do bramki znalazł Rafał Jamioł i było 7:4 dla Arki. Gracze obydwu zespołów jak w dobrej walce bokserskiej zasypywali się gradem ciosów, ale twardo trzymali się na nogach i tylko zwolenników gry defensywnej ten mecz przyprawiał o palpitację serca. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy toczyło się według schematu: Arka wychodziła na prowadzenie, rywale doprowadzali do remisu. Z małym odstępstwem w 30 minucie to gospodarze musieli gonić, ale remis do przerwy zapewnił Rafał Rychlewski.

W drugiej połowie gdynianie utrzymywali minimalną przewagę mniej więcej do ostatniego kwadransa meczu. Kilka przestrzelonych rzutów z rzędu gospodarzy sprawiło, że w 54 minucie Tomasz Mróz zdobył bramkę na 34:29 dla gości. Kryzys strzelecki dopadł Arkę w najgorszym z możliwych momencie. Kiedy na ławkę kar powędrował Sebastian Iskra z Piotrkowianina wydawało się, że gospodarze odzyskali rytm gry. Trafili Jamioł i Paweł Ćwikliński, a później jeszcze raz Cwikliński i Kelian Janikowski.

W ostatniej minucie spotkania zrobiło się 35:33 dla gości. Szkoleniowiec Piotkowianina wziął czas i zdołał poukładać drużynę, która więcej goli już nie straciła, szybko aplikując gospodarzom dwa trafienia i zgarniając pełną pulę punktową.

Wyniki 5 kolejki:

• ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Azoty Puławy 16:31 (8:18)
  • ARKA GDYNIA - Piotrkowianin 33:37 (16:16)
  • PGE Vive Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 48:29 (24:14)
  • Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 30:21 (16:11)
  • Stal Mielec - Zagłębie Lublin 27:24 (13:9)
  • Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 24:37 (12:21)
  • Chrobry Głogów - Energa MKS Kalisz 22:24 (11:12)

Opinie (14) 4 zablokowane

22.05 (śr) godz.18:30 Energa Wybrzeże Gdańsk 26:26 karne 4:2 Arka Gdynia LIVE!
18.05 (sob) godz.16:00 ARKA Gdynia 29:31 Energa MKS Kalisz
15.05 (śr) godz.18:00 ARKA Gdynia 30:41 Stal Mielec
08.05 (śr) godz.18:30 Sandra Spa Pogoń Szczecin 39:14 ARKA Gdynia
05.05 (nd) godz.16:00 ARKA Gdynia 26:30 Zagłębie Lubin
01.05 (śr) godz.18:30 Arka Gdynia 29:30 Energa Wybrzeże Gdańsk LIVE!

14 ARKA GDYNIA 10 3 0 1 6 259:301 10

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.