Piłkarze ręczni Arki nadal bez punktu. Przegrali z Piotrkowianinem

Marta
29 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Paweł Ćwikliński (z piłką) i spółka ostatni mecz wygrali jeszcze jako Spójnia. Paweł Ćwikliński (z piłką) i spółka ostatni mecz wygrali jeszcze jako Spójnia.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia wciąż pozostają bez zwycięstwa. W sobotę mieli ku temu chyba najlepszą okazje. Niestety, przegrali u siebie Piotrkowianinem 33:37 (16:16). Dla rywali to pierwsza wygrana w sezonie po 60 minutach gry. Wcześniej triumfowali tylko po karnych.

Arka: Pieńczewski, Zimakowski - Rychlewski 8, Ćwikliński 5, Jasowicz 5, Kamyszek 5, Przysiek 3, Czaja 3, Jamioł 2, Janikowski 1, Souza 1, Da Silva Mollino, Lisiewicz.

Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Sobut 8, Mróz 6, Szopa 5, Andreou 4, Nastaj 3, Mastalerz 2, Woynowski 2, Iskra 2, Kaźmierczak 1, Surosz 1, Pożarek 1, Tórz 1, Pacześny 1.

To był mecz "radosnej obrony". Szczypiorniści jednej i drugiej drużyny zaaplikowali sobie łącznie aż 70 bramek. Niestety o kilka trafień lepsi byli gracze z Piotrkowa Trybunalskiego. Zaczęło się nieźle i przed długi czas to gdynianie posiadali minimalną przewagę bramkową.

W ósmej minucie Dawid Przysiek trafił na 4:2, cztery minuty później drogę do bramki znalazł Rafał Jamioł i było 7:4 dla Arki. Gracze obydwu zespołów jak w dobrej walce bokserskiej zasypywali się gradem ciosów, ale twardo trzymali się na nogach i tylko zwolenników gry defensywnej ten mecz przyprawiał o palpitację serca. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy toczyło się według schematu: Arka wychodziła na prowadzenie, rywale doprowadzali do remisu. Z małym odstępstwem w 30 minucie to gospodarze musieli gonić, ale remis do przerwy zapewnił Rafał Rychlewski.

W drugiej połowie gdynianie utrzymywali minimalną przewagę mniej więcej do ostatniego kwadransa meczu. Kilka przestrzelonych rzutów z rzędu gospodarzy sprawiło, że w 54 minucie Tomasz Mróz zdobył bramkę na 34:29 dla gości. Kryzys strzelecki dopadł Arkę w najgorszym z możliwych momencie. Kiedy na ławkę kar powędrował Sebastian Iskra z Piotrkowianina wydawało się, że gospodarze odzyskali rytm gry. Trafili Jamioł i Paweł Ćwikliński, a później jeszcze raz Cwikliński i Kelian Janikowski.

W ostatniej minucie spotkania zrobiło się 35:33 dla gości. Szkoleniowiec Piotkowianina wziął czas i zdołał poukładać drużynę, która więcej goli już nie straciła, szybko aplikując gospodarzom dwa trafienia i zgarniając pełną pulę punktową.

Wyniki 5 kolejki

• ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Azoty Puławy 16:31 (8:18)
  • ARKA GDYNIA - Piotrkowianin 33:37 (16:16)
  • PGE Vive Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 48:29 (24:14)
  • Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 30:21 (16:11)
  • Stal Mielec - Zagłębie Lublin 27:24 (13:9)
  • Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 24:37 (12:21)
  • Chrobry Głogów - Energa MKS Kalisz 22:24 (11:12)
Marta

Opinie (14) 4 zablokowane

• Arka! Co ? DNO.

• 18 4

• Sorry, ale to już naprawdę wstyd

Z kim macie wygrać?! I s*ał pies tą waszą nazwę, ale tu chodzi o Gdynię! Co to za promocja mieć najbardziej denny zespół w Superlidze?!

Panowie, weźcie się do roboty!

• 21 1

• Ile trzeba zapłacić by się wynieśli z Gdyni i przestali przynosić nam wstyd??? (3)

• 17 4

• Za co szacunek dla zawodników?? (2)

Oni udają, że grają - prezes udaje, że zapłaci. Jedni warci drugiego. Do Gdańska ich wysłać skąd przybyli.

• 9 3

• (1)

Nie ma kasy nie ma wyników. I kółko się zamyka...

• 7 1

• no i dobrze, łoić tą gdyńską .... ile się da

• 8 4

• Masakra w obronie

W każdym meczu niestety. Z kim wygrywać, jeśli nie u siebie z Piotrkowianinem?!

• 15 0

• (1)

Znowu kompromitacja. Niestety... No ale lepiej nie będzie. To samo co w zeszłym roku. Prezes ramczykowski niczego się nie nauczył, że w takich warunkach winikow sportowych nie będzie. W styczniu już Brazylii nie będzie. Cud że souza dorzucił w tym meczu w ogóle do bramki.Ale szacunek dla zawodników że w ogóle wychodzą na boisko.