Derby drużyn Energa. Wybrzeże Gdańsk zaimponowało skutecznością po przerwie

23 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku

Szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk powrócili na zwycięskie tory. Po świetnej, ofensywnej drugiej połowie, w której zdobyli aż 20 bramek, pokonali w hali AWFiS Energa MKS Kalisz 33:28 (13:14). Drużynę w ataku prowadzili Mateusz Wróbel, Paweł Salacz oraz Piotr Papaj, którzy pokonywali bramkarza rywala aż 20-krotnie.

ENERGA WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Frańczak, Gajek 3, Janikowski, Komarzewski, Kondratiuk 3, Oliveira 3, Papaj 5, Prymlewicz 4, Salacz 6, Sulej, Wróbel 9

Energa MKS: Potocki, Zakreta - Pa. Adamczak 1, Pi. Adamczak, Adamski 1, Bałwas 2, Bożek, Drej 5, Klopsteg 1, Kniazeu 3, Krytsk 4, Kwiatkowski 1, Misiejuk, Pilitowski 3, Szpera 6, Wojdak 1

Po trzech porażkach z rzędu szczypiorniści Energa Wybrzeża Gdańsk chcieli w końcu wrócić do punktowania za pełną pulę. Mało tego, było to wręcz konieczne, ponieważ drużyna Marcina Lijewskiego zmierzyła się z ekipą, która jest tuż za nią w tabeli i przy ewentualnym zwycięstwie, mogła ją wyprzedzić.

Przeczytaj relację z derbów Pomorza, które odbyły się w piątek w Gdyni

Wojciech PrymlewiczPaweł Salacz sprawili, że gdańszczanie prowadzili 2:0. W kolejnych 10 minutach przegrali jednak 2:8. Od tego momentu Wybrzeże musiało gonić rywala. Piotr PapajAdrian Kondratiuk zmniejszyli stratę do 7:9. Następnie po bramkach Prymlewicza i Papaja zrobiło się w 23 min. 10:11, a chwilę później Ksawery Gajek oraz Mateusz Wróbel doprowadzili do remisu 12:12. Przyjezdni odpowiedzieli jednak także dwoma trafieniami, a więc gol Kondratiuka sprawił, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:14.

Po zmianie stron mieliśmy grę cios za cios do stanu 16:18. Od tego momentu, przez 6 min defensywa i bramkarz Wybrzeża byli nie do pokonania. Z drugiej strony skutecznością popisali się Salacz, Prymlewicz i dwukrotnie Wróbel oraz Gajek. Zespół z Gdańska prowadził 22:18. I choć w końcu goście trafili do bramki, to drużyna Lijewskiego wciąż była świetnie dysponowana w ataku. Papaj i Salacz doprowadzili do wyniku 28:25, a później pierwszy z nich wspólnie z Wróblem do 30:26. Jakby tego było mało Wróbel oraz Salacz podwyższyli prowadzenie do różnicy 5 bramek (32:27). Do zakończenia meczu była nieco ponad minuta, więc nie było możliwości, aby Wybrzeże przegrało.

Wyniki 19 kolejki

• ARKA GDYNIA - MMTS Kwidzyn 27:33 (12:17)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Energa MKS Kalisz 33:28 (13:14)
  • Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 23:23 (10:11) karne 1:3
  • Gwardia Opole - Azoty Puławy 26:30 (13:11)
  • PGE Vive Kielce - Piotrkowianin 39:23 (21:11)
  • Chrobry Głogów - Stal Mielec 25:24 (12:10)
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 27:21 (14:9)
  • Zaległy mecz z 15. kolejki
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Potrkowianin 17:20 (9:11)

Opinie (9) 1 zablokowana

• Mecz

Fajny meczyk, sporo ludzi :) i sporo emocji.

• 2 0

• Super mecz dla kibiców-w koncu.....i oby tak dalej

• 8 2

• Zacznę od gratulacji dla trenera i zawodników. To był zupełnie inny zespół niż trzy dni wcześniej w meczu z Piotrkowianinem. Udało się przebudować mentalność zawodników czy tez układ planet bardziej sprzyjał miejscowym. Jak skuteczna była druga linia w nowym zestawieniu mówi o tym ilość rzuconych bramek 33 w stosunku do 17 z środy. Niepokoi ilość straconych 28 !! Panie trenerze, życzę Panu żeby miał Pan pozytywny wpływ na wizerunek piłki ręcznej co najmniej w Polsce. Warto czasami posłuchać, poczytać , popatrzeć i analizować . Mecz to jest gra nie tylko pomiędzy zawodnikami na boisku ale również pomiędzy trenerami i jest mi niezwykle przykro jak ogrywa naszego trenera , trener o nie większym doświadczeniu trenerskim a na pewno nie tak znaczący i wybitny dla piłki ręcznej jak Pan. Warto również zaszczepić w drużynie przesłanie wybitnego Francuskiego trenera Claude Onesty ( 2 złota na Olimpiadach, 3 tytuły Mistrzów Świata i 3 tytuły Mistrzostw Europy) " Mecze wygrywa się atakiem a tytuły zdobywa obroną". Dziękuje za dobre widowisko i życzę tytułów .

• 15 0

• 100 lat Adrian (1)

Spełnienia marzeń Adrian, choć dzisiejszy mecz należy do Mateusza (co pomyślał to lądowalo w bramce) .
    Brawo dla Pawła który że skrzydła miał (z tego co pamietam) 100% wykonania zadania.
    Teraz czekamy na mecz 9 marca ,oby owocny w punkty.

• 10 3

• Piotrek na skrzydle, Paweł to jego brat :)

• 6 0

• Relacja

"Jakby tego było mało Wróbel oraz Salacz podwyższyli prowadzenie do różnicy 5 bramek (32:27). Do zakończenia meczu była nieco ponad minuta, więc nie było możliwości, aby Wybrzeże przegrało."

Z tego co widziałem na meczu, Paweł Salacz zdobył bramkę tuż przed końcową syreną (można to z resztą zobaczyć na klubowym fb).

A co do tego, że nie było możliwości, żeby Wybrzeże przegrało, to raczej nie dlatego, że Kaliszowi zabrakło czasu, a dlatego, że Wybrzeże po prostu zagrało świetny mecz.

• 16 0

• Brawo Wybrzeze

• 11 3

• Właśnie o to chodzi w piłce ręcznej (1)

sędziowie to nie siostry samarytanki co ukarzą faulujacych przeciwników. Jak przyjeżdzają grać twardo to się gra twardo i wygrywa. Jak się chce tylko grać technicznie to zawsze przeciwnik wyjdzie z założenia, ze gra z zespołem ciepłych kluch i będzie sobie pozwalał. Bez respektu nie ma i szacunku - taka rzeczywistość. Brawo za dzisiejszy mecz!

• 18 0

• No właśnie,w porównaniu do spotkania z Piotrkowem dzisiaj było normalne sędziowanie bez wymyślania.