Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk dzielnie walczyli z wicemistrzem Polski. Przegrali w Płocku w końcówce

24 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Łukasz Rogulski był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk. Obrotowy zdobył aż 10 bramek. Łukasz Rogulski był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk. Obrotowy zdobył aż 10 bramek.

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock pokonali Wybrzeże Gdańsk 29:25 (13:14). W 28. kolejce PGNiG Superligi nie było zatem niespodzianki na parkiecie wicemistrza Polski, choć goście mogli opuszczać parkiet z podniesionymi głowami. Podopieczni Marcina Lijewskiego aż do 47. minucie byli równorzędnym rywalem. Wówczas zanotowano ostatni w tym meczu remis 23:23. Aż 10 bramek zdobył Łukasz Rogulski.

ORLEN WISŁA: Borbely, Morawski, Wichary - Duarte 7 bramek, M.Gębala, Racotea 1, Obradović, De Toledo 2, Ivić 5, Tarabochia 4, Daszek 3, Krajewski 3, Mihić 1, Ghionea 2, T.Gębala, Piechowski 1

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Wołowiec 1, Bednarek 1, Adamczyk 2, Gądek, Marciniak, Komarzewski 1, Sulej 1, Wróbel 2, Kostrzewa 1, Podobas 1, Prymlewicz, Rogulski 10, Kondratiuk 5

JUŻ W GRUDNIU W GDAŃSKU WYBRZEŻE POKAZAŁO, ŻE POTRAFI GRAĆ Z WICEMISTRZAMI POLSKI. SPRAWDŹ, JAKIM WYNIKIEM SKOŃCZYŁ SIĘ WÓWCZAS MECZ

To nie był najlepszy mecz wicemistrzów Polski. Wybrzeże zwietrzyło szanse i dzielnie walczyło od początku, by sprawić mega niespodziankę. Skończyło się ostatecznie na lepszym wyniku niż w grudniu w Gdańsku, gdyż w końcówce zaprocentowała bardziej wartościowa ławka rezerwowych gospodarzy, a dzięki temu większy zasób sił w kluczowych minutach.

Marcin Lijewski, który w polskiej elicie grał właśnie dla Wybrzeża i Wisły, mógł w Płocku odbierać gratulacje od starych znajomych za postawę swoich podopiecznych. W pierwszej połowie tylko czterokrotnie pozwolili oni rywalom odskoczyć na dwie bramki różnicy (pierwszy raz przy 9:7), a tuż przed przerwą sami objęli pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu.

Wybrzeże zeszło na przerwę przy prowadzeniu 14:13, gdyż doskonale wykorzystało błędy gospodarzy, gdy grali oni w osłabieniu po karze Sime Ivicia. Do gry w ataku Wisła zdejmowała bramkarza, traciła piłkę, a rzutami na pustą bramkę wynik 11:13 na 13:13 zamienili: Łukasz RogulskiKrzysztof Komarzewski. Natomiast, gdy siły się wyrównały, ostatnia bramka tej połowy należała do Adriana Kondratiuka.

Drugą połowę gdańszczanie rozpoczęli w osłabieniu po karze dla Damiana Kostrzewy, ale Jacek Sulej miał szansę, by poprawić wynik. Szkoda, że rzucił tylko w słupek, bo nerwy w ekipie faworytów byłyby jeszcze większe.

Aż do 48. minuty najczęstszym wynikiem był remis, a gdy któryś zespół obejmował prowadzenie, to nie było ono wyższe niż jedna bramka. Wybrzeże po raz ostatni miało przewagę przy 21:20 po rzucie Kamila Adamczyka. W 44. minucie mogło być jeszcze 22:21, ale Kondratiuk nie wykorzystał karnego.

Ostatecznie goście stanęli przy 23:23. Marcin Wichary na 8 minut zamurował dostęp do własnej bramki, broniąc w tym czasie m.in. trzy rzuty Mateusza Wróbla. Wybrzeże przez dwie minuty musiało też radzić sobie w osłabieniu, bo na ławkę kar trafił Adamczyk.

Trener Lijewski wziął czas w 55. minucie, ale wówczas jego zespół przegrywał już 23:27. Po powrocie do gry gdańszczanie zagrali to co najlepiej im tego dnia wychodziło, czyli dogranie do koło, do Rogulskiego. Łukasz dorzucił kolejną bramkę, osiągnął dorobek 10 trafień, ale już nie mógł odmienić losów tego spotkania.

Jako że grali rywale z tej samej grupy to cztery punkty zostały w Płocku. Jednak gospodarze po meczu mogli usłyszeć tylko cierpkie słowa. Nawet w pięciu ostatnich minutach nie wykorzystali dwóch karnych.

WEDŁUG PODOBNEGO SCENARIUSZA W 28. KOLEJCE GRAŁA SPÓJNIA. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU W GDYNI I WYSTAW OCENY GOSPODARZOM

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 28 6 2 2 18 687:792 26
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-03-29

Wyniki 28 kolejki

• Orlen Wisła Płock - WYBRZEŻE GDAŃSK 29:25 (13:14)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:28 (16:13)
  • PGE Vive Kielce - Gwardia Opole 39:28 (18:16)
  • Energa MKS Kalisz - Azoty Puławy 30:34 (10:16)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 27:27 (14:13) kr. 4:3
  • KPR Legionowo - MMTS Kwidzyn 24:26 (10:11)
  • Górnik Zabrze - Meble Wójcik Elbląg 31:28 (12:13)
  • Chrobry Głogów - Stal Mielec 26:18 (13:7)
  • Zaległy z 17. kolejki:
  • Górnik Zabrze - SPÓJNIA GDYNIA 34:20 (16:8)
  • Awansem z 29. kolejki
  • Orlen Wisła - MMTS Kwidzyn 32:21 (19:11)

Opinie (14)

• Na miejscu prezesa z Płocka, zwolniłbym wszystkich od pani sprzątającej, przez marketing, az do zawodników.
    Żenujące widowisko gospodarzy. Publiczność rozproszona po calej wielkiej hali (wrażenie pustych trybun), a zawodnicy grali na stojąco i gdyby nie pomoc sędziów, to Wybrzeże by wygrało. To początek końca wielkiej Wisły.

• 23 0

• (1)

Brawo Rogul i Kciuku za skuteczność i akcje na poziomie czuba ligi. Brawo dla wszystkich za walkę. 2 kary z kapelusza dostaliście, za to Wiśle ze 3 razy się upiekło z karami. Mecz był do wygrania i trzeba było jechać na maks skupieniu do końca. Tylko chyba nie wszyscy w tą wygraną wierzyli.

• 20 0

• Temu zespołowi brakuje Romka, bo prawa strona kuleje. Bednarek to nie to, a Bubu jeszcze zbyt mało doświadczony. Oprócz tego i przede wszystkim brakuje środkowego z prawdziwego zdarzenia i warunków fizycznych na "3" w obronie. ze 2 koni by się tam przydało. Poza tym personalnie jest ok. Pytanie co z kasą na to co jest i na to by miało być ...?

• 7 0

• 1100 kibiców na meczu wicemistrzow

Lepszy marketing ma nawet Sokół Kościerzyna.

• 15 1

• WIELKIMI LITERAMI
    BRAWO PANOWIE!
    Pytanie, ilu chłopaków jeszcze nie ma w składzie.
    Bo jeśli na play-offy drużyna będzie w pełnym składzie,
    to można myśleć do fajnych meczach i dobrym miejscu na koniec.

• 15 2

• Dobry mecz jak równy z równym, a nawet Wybrzeże bardziej waleczne!

• 9 2

• brawo brawo Wybrzeże trochę więcej kasy i można zbudować fajny zespół

• 10 2

• (6)

Wczorajszy mecz pomiędzy Wisłą i Wybrzeżem rzeczywiście obfitował w nadmierną ilość błędów. Taka ilość nie przystoi na zawodników profesjonalnych. W środowisko piłkarzy ręcznych przyjmuje się , że można usprawiedliwiać do 7 błędów w meczu. Wczoraj Wybrzeże popełniło około 3 razy więcej, wyczerpując limit przyzwoitości na najbliższe 3 mecze. Ale do błędów Wisły i Wybrzeża dopisali się sprawozdawcy stacji nc+ . Otóż co najmniej ostatnie 10 minut bramki Wybrzeża strzegł Artur Chmielnicki popisując się dwoma skutecznymi obronami rzutów karnych, nie licząc innych interwencji. A Panowie sprawozdawcy w liczbie dwóch do końca meczu w bramce widzieli Pieńczewskiego. Panowie z nc+ szerzej otwierać oczy i kontrolować kto jest na boisku. Pani Iwono, oprócz analiz proszę mieć pod kontrolą również sprawozdawców i realizatora transmisji. Obowiązków przybywa.

• 8 1

• Co do sprawozdawcow i komentatorów, to telewizja polska również idzie po najmniejszej linii oporu i nie za bardzo ma kim szastac przed kamerami.

• 4 0

• (4)

Komentatorzy faktycznie popełniali duże błędy i nie zauważyli zmiany w bramce Wybrzeża, ale jeżeli wytykamy komuś błędy to najpierw sprawdźmy czy sami ich nie popełniamy. Ostanie minuty bronił Artur Chmieliński, także i autor komentarza się nie popisał.

• 6 1

• (2)

W telewizji należy być profesjonalistą. Bledy możemy popełniać w szkole i w domu.

• 6 0

• (1)

Tiaaaa, a najbardziej profesjonalna to jest tv publiczna z dwoma asami za mikrofonami w roli komentatorów czyli W. Nowińskim i P. Dembowskim! Słuchać się tych panów nie da i tyle w temacie. No, a wczoraj dołożyli do tego jeszcze "mieszaną' transmisje z tenisem. Coś wspaniałego.

• 2 1

• Do tego wypociny przed kamerami byłych zawodniczek. Truskawka na torcie.

• 8 0

• "Otóż co najmniej ostatnie 10 minut bramki Wybrzeża strzegł Artur Chmielnicki popisując się dwoma skutecznymi obronami rzutów karnych, nie licząc innych" (cytat z wcześniejszego wpisu) - kolego ,przepraszam błąd literówki ale wiadomo o kogo chodzi na pewno nie o Pieńczewskiego.