Spóźniona pogoń Wybrzeża za Górnikiem

16 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Sebastian Suchowicz doskonałymi interwencjami w bramce poderwał piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk do walki w 2 połowie w Zabrzu, ale nie wystarczyło czasu, by doprowadzić do dogrywki. Sebastian Suchowicz doskonałymi interwencjami w bramce poderwał piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk do walki w 2 połowie w Zabrzu, ale nie wystarczyło czasu, by doprowadzić do dogrywki.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk doznali drugiej wyjazdowej porażki z rzędu. W spotkaniu otwierającym 11. kolejkę PGNiG Superligi przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 28:30 (14:20). O niepowodzeniu zdecydowała sromotnie przegrana 1. połowa. Po zmianie stron podopieczni Damiana Wleklaka zasłużyli na uznanie za grę w defensywie, a wyróżnił się szczególnie 40-letni bramkarz Sebastian Suchowicz.

GÓRNIK: : M.Kornecki, Galia, Kicki - Niedośpiał, Daćko 4, Tomczak 5, Kryński, Gromyko 1, Sluijters 8, Buszkow 7, Gliński 2, Tokaj 1, Adamuszek 2

WYBRZEŻE: Chmieliński, Suchowicz, Pieńczewski - Oliveira 8, Skwierawski, H.Kornecki 3, Bednarek, Sulej, Rogulski 5, Kondratiuk 4, Wróbel 3, Salacz, Kostrzewa 5

- Musimy zagrać całą drużyną od pierwszych minut, aby nawiązać walkę z Górnikiem. Wiemy, że jest to bardzo doświadczony zespół z wieloma zawodnikami, którzy grają w Superlidze od ładnych kilku lat - mówił przed wyprawą do Zabrza na oficjalnej stronie klubowejAdrian Kondratiuk.
Jednak droga na południe Polski była długa i najwyraźniej te przestrogi wyleciały z głów gdańskich szczypiornistów. Obie drużyny w 10 kolejkach zdobyły po 12 punktów, ale przed przerwą nic na to nie wskazywało. Zamiast wyrównanej rywalizacji, gra toczyła się pod zdecydowane dyktando gospodarzy. W 27. minucie było już 19:11 dla Górnika.

- Niestety, znów przespaliśmy pierwszą połowę. Mieliśmy zacząć agresywnie, a pozwalaliśmy rywalom dochodzić do czystych sytuacji i zdobywać bramki. Powtórzyła się historia z Opola. Cały czas wychodzi brak doświadczenia i ogrania w Superlidze. Po przerwie do bramki wszedł Sebastian Suchowicz i już mocno postawiliśmy się Górnikowi. Doszliśmy nawet na 1 bramkę, była jeszcze sytuacja na remis, ale zamiast naszego trafienia to rywale odpowiedzieli trafieniem - relacjonuje Damian Wleklak, szkoleniowiec Wybrzeża.
Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inne, lepsze Wybrzeże. Gdańszczanie poprawili przede wszystkim defensywę i zdecydowanie ruszyli do odrabiania strat. Już w 51. minucie zbliżyli się na 24:27. Po trzech bramkach z rzędu Ramona Oliveiry i bramce Huberta Korneckiego zrobiło się 27:28. W przedostatniej minucie Brazylijczyk rzucił jeszcze na 28:29. Jednak zamiast remisu i dogrywki była rozstrzygająca bramka Iso Sluijtersa.

Tym samym w dwóch wyjazdach do średniaków z grupy pomarańczowej, poprzednio do Opola, Wybrzeżu nie udało się zdobyć żadnego punkty. Natomiast po 2 powędrowało na konto rywali.

Górnik spodziewał się, że Wybrzeże może wystawić do gry byłego zawodnika zabrzańskiego klubu - Pawła Niewrzawy. Jednak 24-letni rozgrywający na debiut w Wybrzeżu musi jeszcze poczekać. Ostatnio leczył kolejny uraz. Przypomnijmy, że mierzący 189 cm rozgrywający znajdował się w szerokiej kadrze Polski przed mistrzostwami świata w Katarze 2015 roku. Był też zawodnikiem Vive Targi Kielce i niemieckiego TuS N-Lubbecke. Jego karierę zahamowało zerwanie więzadeł w kolanie.

HUBERT KORNECKI: PO KONTUZJI ZMIENIŁEM STYL GRY

Natomiast w Zabrzu doszło do... braterskiej rywalizacji. W bramce gospodarzy występował 24-letni Mateusz Kornecki, a w Wybrzeżu na rozegraniu starszy od niego o rok brat Hubert.

7 Zagłębie Lubin 11 2 9 235:307 4
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2016-11-20

Wyniki 11 kolejki

• Górnik Zabrze - WYBRZEŻE GDAŃSK 30:28 (20:14)
  • KPR RC Legionowo - Azoty-Puławy 27:30 (13:15)
  • MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 27:32 (17:18)
  • Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:25 (12:13)
  • Zagłębie Lubin - Meble Wójcik Elbląg 29:19 (16:9)
  • Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 37:20 (19:6)

Opinie (6)

• Tak jak pisałem

Czego tu się spodziewać, drugi mecz pod rząd na wyjedzie i taki sam scenariusz. Zero wyciągniętych wniosków. Szkoda czasu na nich.

• 5 12

• Wleku

Zauważ, ze Wy ciagle przesypiacie pierwsza polowe! Zrob w koncu cos z tymi chlopakami, niech zaczna wygrywać to sportwa zloscia juz teraz. bo stolec sie zrobilo.

• 7 2

• Prawie, jak Głogów w Gdańsku, z tą różnicą, że gdańszczanie
    nie dogonili wyniku..
    Ale 26.11. w Gdańsku trza wygrać. Bo jest to drużyna do ogrania,
    pomimo, ze prowadzi ją II.trener reprezentacji.

• 7 2

• Wzmocnić Wybrzeze.

Ściągnąć z Vieve Piotrka Chrapkowskiego.

• 0 7

• (1)

Wspaniały pomysł, ściągnijmy Chrapka hehehehe! Jeszcze Adama Weinera z Wilhelmshaven, młodego Judyckiego z Rostocku, jeszcze jakieś propozycje? Nie fantazjujmy. Po co te wymysły, zawodnicy są za miedzą np. w Żukowie, niech jeszcze tylko co niektórzy przestaną w końcu grać bo to ich praca czyli bez pasji i oddania i będzie to hulało. Grasz i poświęcasz się na 100 procent, jak nie zmień klub. Warto popatrzeć panowie trenerzy, jak to się niektórzy angażują w treningi ... Potem są efekty.