Marta
25 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej

Szczypiorniści Spójni Wybrzeża po minimalnej porażce w Szczecinie w inauguracyjnej kolejce rozgrywek I ligi, na inaugurację sezonu we własnej hali pokonali Arot Astromal Leszno 35:28 (17:16). Końcowy wynik nie oddaje jednak tego co działo się na parkiecie, gdyż jeszcze na kwadrans przed końcem podopieczni Daniela Waszkiewicza prowadzili tylko 26:24. Pierwszy sukces w tym sezonie odnieśli również licealiści z SMS ZPRP Gdańsk, ogrywając w Płocku rezerwy mistrzów Polski.

SPÓJNIA WYBRZEŻE: Chmieliński, Kasperek - Rakowski 7, Sulej 6, Jasowicz 5, Derdzikowski 4, Misiewicz 4, Abram 4, Mogielnicki 3, Steege 2, Siódmiak 0, Wojciechowski 0.

AROT ASTROMAL: Maziarz, Musiał, Skorupiński - Giernas 7, Kajzer 4, H. Szkudelski 4, Wierucki 4, Torz 4, Misiaczyk 3, Meissner 2, Maleszka 0, Jasiczek 0, Łuczak 0, E.Szkudelski 0.

Bardzo długo w sobotnim meczu szczypiornistów z Gdańska i Leszna wynik oscylował wokół remisu. Gdańszczanie generalnie bardziej nastawiali się na grę szybkimi atakami, zdobywali po nich bramki, jednak nie mogli wyraźniej "uciec" rywalom.

W 6 minucie było 4:2 dla Spójni Wybrzeża, dwie minuty później 6:4 ale już w 11 minucie na tablicy wyników pojawił się remis 7:7. Gdańszczanie w okolicach 15 minuty przez chwilę zagrali szczelniej w obronie i efekty tego od raz były widoczne, z remisu 8:8 w 12 minucie spotkania zrobiło się 13:9 w 21 minucie gry po trafieniu Krzysztofa Jasowicza.

W końcówce pierwszej połowy gdańszczanie nie zdołali jednak utrzymać tego korzystnego wyniku, leszczynianie na minutę przed końcem doprowadzili do remisu (16:16) a minimalne prowadzenie po pierwszej połowie dał gdańszczanom gol w wykonaniu Krzysztofa Mogielnickiego.

Obraz gry nie zmienił się również po przerwie, gra była wyrównana, choć gościom ani razu nie udało się objąć, choćby na chwilę, prowadzenia.

W 40 minucie gry było 22:21 dla gdańszczan, minutę później 23:22. Drużyna leszczyńska, posiadająca o wiele krótszą ławkę niż Spójnia Wybrzeże zaczęła wyraźnie tracić siły i coraz bardziej ustępowała gdańszczanom. W 45 minucie gospodarze prowadzili 26:24, w 53 było zaś 30:25.

Trener "siódemki" leszczyńskiej próbował ratować sytuację biorąc czas on i jego podopieczni nie zdołali jednak zatrzymać rozpędzających się z każdą akcja gdańszczan, którzy ostatecznie zasłużenie wygrali 35:28.

Pozostałe wyniki spotkań 2 kolejki 1.Ligi Grupy A:
Orlen Wisła II Płock - SMS ZPRP Gdańsk 30:36 (17:17),
Wolsztyniak - Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 35:28 (17:13), Grunwald-Allegro Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 26:30 (13:12), Zepter AZS UW Warszawa - Polski Cukier-Pomezania Malbork 32:23 (16:7), GSPR Gorzów - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:29 (11:16).
(kolejno: Mecze, Zwycięstwa, Remisy, Porażki, Bilans, Punkty)

• (1)

10 zł za 1 ligę troche przesada. Narazie poziom nie zachwyca. Opłatę trzeba pobierać za widowisko. Gratuluje wygranej

• 13 15

• Bez przesady.

Dycha to nie pieniądz w tych czasach a emocje jednak są.

• 5 0

• Oby Tak Dalej Niech Wróci Dawny GKS WYBRZEŻE

• 26 2

• gratulacje ale pracy jeszcze dużo!!!

Widać potencjał w tych młodych chłopakach z roczników 1989-1992, to jest przyszłość. Jednak na razie muszą ich bardziej wspomóc starsi zawodnicy lub mniej przeszkadzać. uważam, że Misiewicz dziś przeginał przez 2/3 meczu, gubił się w ataku i łamał grę zespołu. Potem jakoś poszło. Marcin Siódmiak musi dać zdecydowanie więcej, to samo Sulej i do tego więcej koncentracji szacunku i dla bramkarza przeciwnika przy karnych (dziś 2 razy pudło). Trzeba poczekać na powrót kontuzjowanych Walaska, Piwowarczyka i Głębockiego. Brak tego ostatniego był szczególnie widoczny do 45 minuty, kiedy prawie wszystko co leciało wpadało do bramki! Pozytywnie skrzydła, a także Jasowicz i Derdzikowski w 2 połowie. Widać, że się rozumieją i są zgrani!

• 12 0

• Brawo chłopaki

Idziemy do przodu!

• 14 0

• no nareszcie jakieś dobre wieści na sport trójmiasto. Gratulacje!

• do asd

Doping był, zorganizowany przez pewnego kolegę wraz z grupką dzieci - tj. bęben i trąbki. Sporo hałasu ale z dopingiem mało współnego. To tyle, a z dopingiem który był na Smoleńskiej nijak to porównać. Szkoda, bo aż nie mogę sobie wyobrazić jak wyglądałby 1 ligowy doping robiony przez chłopaków z GKS Wybrzeże, to byłaby miazga. Powodzenia w Grudziądzu! Co do samego meczu mógł być znacznie wyżej i lepiej ale nie czepiamy się. Ważne, żeby ciężko trenowali dalej i wygrywali. Nikt od tych chłopaków cudów w debiutanckim sezonie nie wymaga ale widać potencjał co niektórzy naprawdę mają spory. Siedziała obok mnie pewna dziewczyna i dziwiła się, że tak ciężko szło w 1 połowie. Jak się potem okazało na meczu 1 ligi była pierwszy raz, a pamiętała mecze w poprzednim sezonie. Trafnie ujęła, że te rozgrywki dzieli przepaść w poziomie gry, wyszkolenia, przygotowania itd.

• 12 0

• Pogoń Szczecin powinna być na trzecim miejscu z bramkami +7. Wygrała przecież oba meczePozdrawiam.

14 Zepter Legionowo 25 4 0 1 20 679:795 13
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.