Wiadomości

stat

Były zawodnik UFC wraca do Trójmiasta

Piotr Hallmann będzie walczyć podczas FEN w nietypowej dla siebie kategorii wagowej do 66 kg.
Piotr Hallmann będzie walczyć podczas FEN w nietypowej dla siebie kategorii wagowej do 66 kg. fot. Armadapixels/058sport.pl

Pochodzący z Trójmiasta Piotr Hallmann, który stoczył sześć walk w najbardziej prestiżowej federacji świata MMA - UFC, pokaże się publiczności w Gdyni. Będzie on gwiazdą gali FEN, która 13 sierpnia odbędzie się w tym mieście. Dla Hallmanna to drugie starcie po powrocie z USA i pierwsze po zmianie kategorii wagowej. Znana jest już praktycznie cała karta walk imprezy.Po burzliwych 2014 i 2015 roku Piotr Hallmann stara się wrócić na właściwe tory w MMA. 7 listopada zawodnik Mighty Bulls Gdynia stoczył ostatni pojedynek w amerykańskiej UFC. W 51. sekundzie został znokautowany przez Alexa Oliveire. Była to czwarta porażka Polaka w sześciu walkach. Po niej został zerwany jego kontrakt z najbardziej prestiżową organizacją MMA na świecie.

TAK PRZEBIEGAŁA OSTATNIA WALKA HALLMANNA W UFC

Dwa ostatnie pojedynki Hallmann stoczył po 9-miesięcznej dyskwalifikacji, którą UFC nałożyła na niego za stosowanie dopingu. Polak nie przyznawał się do tego, odwołał się od decyzji federacji jednak niczego nie wskórał. Po przerwie nie potrafił już wygrać w USA.

BERLIŃSKA GALA UFC PECHOWA DLA TRÓJMIASTA

Po powrocie do Europy Hallmann stoczył jedną walkę. 30 kwietnia, podczas gali Slava Republic 1 w Bojanie pokonał w pojedynku wieczoru decyzją sędziów Jasona Poneta. Dla rywala byłą to pierwsza porażka w karierze.

Wówczas Hallmann walczył w kategorii do 70 kg. W Gdynia Arenie będzie eksperymentował i pokaże się w niższej wadze - do 66 kg. Nie będzie to trudne, ponieważ już ostatnio przed walką brakowało mu do tego 2 kg. Jego rywal podczas FEN to Kamil Łebkowski, który nie przegrał 9 ostatnich walk - od kwietnia 2013 roku.

Podczas gdyńskiej gali powalczy również Michał Wlazło. Mieszkający w Gdańsku zawodnik miał się zmierzyć w rewanżu z Dawidem Morą, z którym przegrał na FEN w 2014 roku. Walka była już zakontraktowana, ale federacja postanowiła z niej zrezygnować, gdyż Mora uderzał słowami w dobre imię jednego z kluczowych partnerów FEN. Wlazło czeka więc na kolejnego rywala.

Bilety na sierpniową galę do nabycia na stronach eventim.pl oraz kupbilet.pl, w cenach: 70, 90, 110, 130, 150, 200, 300, 500 i 1000 zł.

Główna karta walka FEN 13
Kamil Łebkowski - Piotr Hallmann, MMA -66kg
Michał Wlazło czeka na rywala, MMA +93 kg
Arkadiusz Wrzosek - Kryspin Kalski, K-1 +93 kg
Artur Bizewski - Marcin Szreder, K-1 -98 kg
Marcin Ziółkowski - Jacek Kreft, MMA -70 kg
Kamila Bałanda - Róża Gumienna, K-1 -65 kg
Marcin Stopka - Jarosław Dasche, K-1 -70 kg
Tomasz Zawadzki - Bartłomiej Kopera, MMA -66 kg
Wcześnie odbędzie się 5 walk z karty wstępnej

Opinie (12) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane