Piotr Janda zdobył złoty floret. Trafienie od podium mistrzostw Europy kadetek

25 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 10:16 (27 lutego 2019)
Najlepsze młodziczki turnieju o "Muszlę Neptuna" Najlepsze młodziczki turnieju o "Muszlę Neptuna"

Gdańscy floreciści obsadzili całe podium zawodów w Warszawie, które były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Zwyciężył Piotr Janda przed Krystianem Gryglewskim. W turnieju tej samej rangi kobiet w Gdańsku najlepsza z gospodyń - Natalia Gołębiowska była szósta. We włoskiej Foggi, w mistrzostwach Europy kadetów siódmy był Adam Podralski, czternasta Malwina Kołodziejczyk, a drużyna florecistek jednym trafieniem przegrała awans do finału.

Aktualizacja, godz. 10:16
W turniejach drużynowych mistrzostw Europy kadetów zespoły floretowe nie zdobyły medalu. Połowę składu stanowili gdańszczanie.

Dziewczęta (Malwina Kołodziejczyk, Marta Oklińska, Antonina Lachman, Aleksandra Wieczorek) zajęły 4. miejsce i z takim też numerem były rozstawione. W pierwszych rundach turnieju pokonały: Turcję 45:33 i Czechy 45:37, by w półfinale ulec jednym trafieniem z Francją 22:23, a brąz przegrać na rzecz Ukrainy 25:45.

Floreciści (Adam Podralski, Adam Jakubowski, Szymon Mlicki, Mateusz Biedrzycki) zajęli 7. miejsce, a do turnieju przystępowali z 8 numerem rozstawienia. Wygrali w pierwszym meczu z Chorwacją 45:38 i ostatnim z Turcją 45:39. Po drodze były porażki z późniejszym mistrzem - Rosją 27:45 oraz Niemcami 38:45.
-----------------------------------

Gdańszczanie zdominowali turniej o Złoty Floret Rektora AWF w Warszawie, który odbył się po raz 42. Zawody były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski KGHM Tour. Triumfował Piotr Janda (AZS AWFiS) przed Krystianem Gryglewskim. Na najniższym stopniu podium stanęli: Michał Siess (obaj Fundacja GSF) i Mikołaj Rudnicki (AZS AWFiS Gdańsk).

Tej samej rangi zawody dla florecistek odbyły się w Gdańsku. Stawką rywalizacji był Trójząb Neptuna. Zwyciężyła Martyna Synoradzka (AZS AWF Pozań), która w finale pokonała triumfatorkę sprzed roku Julię Walczyk (KU AZS UAM Poznań) 15:7.

Z tą ostatnią w ćwierćfinale nieznacznie przegrała Natalia Gołębiowska (13:15). Zawodniczka Fundacji GSF z 6. lokatą była najlepsza z gospodyń.

Równoległe z zawodami seniorek był rozgrywany I turnieju dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci i młodzików "O muszlę Neptuna". W trzech z czterech kategorii najlepsi byli przedstawiciele gospodarzy.

Dziewczęta:
1. Karolina Makowska (Fundacja GSF),
2. Kinga Kowalska Kinga (Budowlani Toruń)
3. Oliwia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk) i Nikola Dudzińska Nikola (UKS 35 Bielawy Toruń)

Młodziczki:
1. Julia Graczyk
2. Hanna Wojtas
3. Zuzanna Kędziora i Lena Langa (wszystkie Fundacja GSF)

Chłopcy:
1. Aleksander Bieńkowski
2. Patryk Sawicki
3. Olgierd Borkowski (wszyscy UKS 35 Bielawy) i Szymon Głuszak Szymon (UKS Atena Gdańsk)

Młodzicy:
1. Patryk Gawenda Patryk (Fundacja GSF)
2. Filip Winkhof
3. Adam Andrzejewski i Gracjan Waściński (wszyscy IKS Leszno)

Nieco pechowo walczyli gdańszczanie w konkurencjach indywidualnych mistrzostw Europy kadetów. Najlepsi z nich przegrywali z późniejszymi medalistami. Adam Podralski (UKS Atena Gdańsk) zajął 7. miejsce po porażce z Arwenem Borowiakiem. Reprezentant Niemiec sięgnął następnie po złoty medal.

Natomiast Malwina Kołodziejczyk (Fundacja GSF) poprzestała na 14. pozycji, bo uległa Margericie Lorenzi. Włoszka ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium. Mistrzynią została jej rodaczka - Matilde Calvanese.

W Foggi walczyło jeszcze dwoje gdańskich florecistów. Marta Oklińska (Fundacja GSF) była 22, a Adam Jakubowski (UKS Atena Gdańsk) 49.

Poznaj zasady szermierki. Materiał archiwalny

Opinie (13) 1 zablokowana

• Sukces! Brawa dla zawodników z Pomorza!
    (Do redakcji: Nie pisze się "Całe gdańskie podium w Warszawie" tylko - żeby oddać sens: "Podium w Warszawie w całości gdańskie")

• 13 3

• (1)

Ja i tak byłem i jestem fanem Sylwii Gruchały.

• 9 4

• gruchała była zawsze tam, gdzie była kasa.

• 3 4

• Widać,że Gdańsku tylko Fundacja rozdaje karty. (7)

Brawa dla wszystkich florecistów i florecistek oraz ich rodziców.

• 16 14

• Nieprawda (2)

ATENA górą co to znaczy ile jeszcze będzie klubów w tej szkole kto na to pozwala?

• 3 3

• ATENA

A wy znowu swoje. Jatrzycie. Zazdrosc was zzera

• 3 1

• fundacja gsf

Zgadzam sie ze w szkole powinien byc tylko jeden klub i powinien on nazywac sie fundacja gsf

• 6 2

• (2)

A z czego takie wnioski płyną, jeśli można spytać ? :)

• 0 0

• Wolno spytac

Oczywiscie ze wolno spytac. Jak brzmi pytanie?

• 0 0

• Spojrzenie

Prosze spojrzec na jakosc pracy w Atenie. Tam ukryta jest odpowiedz.

• 0 1

• GOLYM

Golym okiem to widac......

• 0 0

• Dobrze wiedzieć że Siess poszedł (jak obstawiam) w ślady ojca, niech mu idzie jak najlepiej! Może mamy szansę w przyszłości na medal na olimpiadzie!

• 8 0

• Brawo, oby dalej się działo się dobrze

Trzymamy kciuki za dobrą formę gdańskich Florecistów w kwalifikacjach olimpijskich. Chłopaki, czekamy na emocje z waszym udziałem w Tokio, jak również po drodze do igrzysk.
    A jutro cicho liczymy na medal w drużynynowych Mistrzostwach Europy Kadetek. Malwina i Marta, kciuki zaciśniete ...