Wiadomości

Lechia w Warszawie gra o tytuł

Lechia Gdańsk

W niedzielę w Warszawie Lechia Gdańsk zagra o tytuł mistrza Polski, a Marco Paixao (w środku) o koronę króla strzelców ekstraklasy.
W niedzielę w Warszawie Lechia Gdańsk zagra o tytuł mistrza Polski, a Marco Paixao (w środku) o koronę króla strzelców ekstraklasy. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

- Wielu czasem spoglądało z niewiarą na nasze wyniki i budowę drużyny. Teraz doceniają to jak ten zespół wygląda. Kibice cały czas nas wspierali. Dlatego nie obawiam się, że publiczność w stolicy stworzy nam piekło. Nasza jest bowiem lepsza. Walka o mistrzostwo jest nagrodą za trud, którzy zawodnicy włożyli w cały sezon. Dla piłkarza nie ma lepszego uczucia niż podnieść puchar. W ostatnim meczu liczyć się będzie przede wszystkim skuteczność. - podkreśla Piotr Nowak, trener Lechii Gdańsk przed niedzielnym meczem z Legią w Warszawie. Zwycięstwo da biało-zielonym co najmniej tytuł wicemistrzowski. Porażka, a być może nawet remis zamknie drogę na ligowe podium i do europejskich pucharów. Początek gry o godzinie 18. Gości na stadionie wspierać będzie około 2 tysięcy kibiców. Natomiast na Targu Węglowym transmisję można obejrzeć na telebimie.SPRAWDŹ, WSZYSTKIE WARIANTY DLA LECHII NA OSTATNIĄ KOLEJKĘ EKSTRAKLASY

Relacja LIVE
0:0
Legia
Warszawa
LECHIA
Gdańsk

4 czerwca 2017, godz. 18:00  zobacz relację LIVE!


Typowanie wyników

mecz ligowy
04.06.2017 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Legia Warszawa
0:0
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

1

36%

285 typowań

x

15%

118 typowań

2

49%

392 typowaniaNIE JEDZIESZ DO WARSZAWY? PRZYJDŹ NA TARG WĘGLOWY I OBEJRZYJ MECZ LEGIA - LECHIA NA TELEBIMIE

zakończona Łącznie głosów: 644
Mecze na czterech stadionach rozpoczną się w niedzielę równocześnie. Ale o kolejności na szczycie tabeli rozstrzygną wyniki z dwóch spotkań w: Warszawie i Białymstoku. Aby zdobyć tytuł mistrzowski Lechia musi wygrać i czekać na remis w pojedynku Jagiellonii z Lechem. Remis, przy wyłonieniu zwycięzcy na Podlasiu, da biało-zielonym wicemistrzostwo, co też byłoby największym sukcesem w historii klubu. Na razie udało się wszak zdobyć tylko brąz, w 1956 roku.

- Nie ma żadnych spekulacji, zakładów. Znamy swoją wartość, podchodzimy do meczu ze spokojem. Widać, że w grupie mistrzowskiej ten zespół stał się prawdziwym zespołem, dorósł do wielkich rzeczy. Mecz w Warszawie ma być potwierdzeniem tego co zrobiliśmy w 6 ostatnich kolejkach. 4 zwycięstwa i 2 remisy napawają optymizmem - ocenia Piotr Nowak.
NOWA GWIAZDA W ALEI SŁAW LECHII. ZOBACZ, JAK UHONOROWANO JÓZEFA GŁADYSZA

CZOŁÓWKA TABELI UWZGLĘDNIAJĄCEJ TYLKO WYNIKI W GRUPIE MISTRZOWSKIEJ

1. Lechia Gdańsk 14 11:0
1. Legia Warszawa 14 12:1
3. Lech Poznań 13 10:5
4. Jagiellonia Białystok 11 6:6

tak wyglądała tabela po 30. kolejce


MARIO MALOCA OCENIA: LECHIA SILNIEJSZA OD LEGII. MOŻEMY WYGRAĆ NAWET 5:4. PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD Z OBROŃCĄ

Dorobek punktowy zdobyty między 31. a 36. kolejką pokazuje jednoznacznie. W Warszawie staną naprzeciw siebie najlepsze zespoły grupy mistrzowskiej. Zarówno Lechia jak i Legia zdobyły po 14 na 18 możliwych punktów. Obie drużyny imponują przede wszystkim w defensywie. Biało-zielonych defensywa nie dała się pokonać w tym czasie ani razu, a stołeczna skapitulowała raz.

- Przez te sześć spotkań znaleźliśmy balans między grą na hurra, z "toporami i siekierami" a piłką defensywną. Tu jest całe sedno sprawy oraz dużo komplement dla drużyny. Potrafiliśmy poprowadzić grę mądrą, wyrachowaną, a zarazem skuteczną. Trzeba to powtórzyć w Warszawie, potwierdzić, że jesteśmy dobrym zespołem. W ostatnim meczu liczyć się będzie przede wszystkim skuteczność - dodaje szkoleniowiec biało-zielonych, który był już mistrzem kraju. DC United wygrał rozgrywki ligowe w USA.
SŁAWOMIR PESZKO: CZUJEMY WSPARCIE CAŁEGO GDAŃSK. PRZECZYTAJ WYWIAD Z REPREZENTACYJNYM SKRZYDŁOWYM

Przytoczona powyżej tabela obrazuje jedynie jak poprawiła się gra Lechii w ostatnim czasie. Natomiast o ligowych sukcesach zdecyduje suma dokonań z niej oraz z sezonu zasadniczego. A w nim gdańszczanie uplasowali się dopiero na 4. miejscu. A ten parametr decyduje, przy równej liczbie punktów na mecie rozgrywek. Dlatego biało-zieloni w niedzielę powinni zagrać o zwycięstwo. Remis zamyka im bowiem drogę do dwóch najcenniejszych medali. Może zepchnąć nawet poza podium, jeśli podział punktów będzie też w Białymstoku. Natomiast porażka, bez względu na wynik w meczu rywali, to 4. miejsce.

- Zakończyliśmy sezon zasadniczy porażką i do końca nie było wiadomo jak to będzie przebiegać. Ale do ostatniej kolejki nie pozbawiliśmy się szans na złoto. Lepszego scenariusza nie można było wymarzyć. Cztery zespoły pretendujące w ostatniej kolejce do tytułu to super sprawa także dla piłkarzy. Do końca mają o co walczyć. Oczywiście nie zapominamy, że Legia jest w dalszym ciągu mistrzem Polski, ma piłkarzy ogranych w meczach o stawkę, ale my podchodzimy racjonalnie do tego spotkania. Staraliśmy się wybrać najlepsze rozwiązania, także pod względem mentalnym, stresu i presji. Walka o mistrzostwo jest nagrodą za trud, którzy zawodnicy włożyli w cały sezon. Dla piłkarza nie ma lepszego uczucia niż podnieść puchar - zapewnia trener Lechii.
PIOTR WIŚNIEWSKI: CELUJEMY W MISTRZOSTWO POLSKI. PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD

Piotr Nowak

Piotr Nowak

Dane:

ur.:
1964-07-15
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

więcej »MATEUSZ BĄK: DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEM CZĘŚCIĄ BIAŁO-ZIELONEJ RODZINY. PRZECZYTAJ WYWIAD Z BRAMKARZEM LECHII PO JEGO POŻEGNALNYM MECZU

Z jego strony przed meczem nie będzie specjalnej mowy, ani uciekania się do starannie przemyślanych i przygotowanych specjalnie na taką okazję technik motywacyjnych. Szkoleniowiec zgodnie z filozofią od początku prezentowaną w Gdańsku zamierza jedynie pokazać piłkarzom drogi prowadzące do sukcesu, a skuteczność ich zastosowania zastawia piłkarzom.

- Wielu czasem spoglądało z niewiarą na nasze wyniki i budowę drużyny. Teraz doceniają to jak ten zespół wygląda. Ja generalnie nie jestem generalnie motywatorem, jeśli chodzi o krzyki i jakieś nierealne rzeczy. Przesłanie musi być proste i czytelne. Tak było przez ostatnie sześć tygodni i tak będzie dalej. Sztania jest bardzo spokojna. Nie ma nakręcania, każdy ma swój plan na mecz, swoje spostrzeżenia. Czasami trafne, czasami nie, można te rzeczy przedyskutować. Półka mentalna jest już zajęta. Jakieś ekstra zdania czy melodie są zbędne. To już nie ten zespół, który działa "na huki". Pewne rzeczy muszę zostawić im samym sobie. Ja im mogę pokazać parę kierunków, ale to oni grają na murawie. W niedzielę mogą się sami nagrodzić - podkreśla trener Nowak.
Szkoleniowiec będzie miał większe pole manewru zarówno w defensywie jak i ofensywie. Do treningów wrócili kontuzjowani ostatnio Jakub WarzyniakGrzegorz Kuświk. Na miejsce w "11" może liczyć tylko ten pierwszy. Na lewej stronie obrony zastępował go Joao Nunes.

DWAJ PIŁKARZE LECHII POWOŁANI DO REPREZENTACJI POLSKI. TUTAJ WSZYSCY WYBRAŃCY ADAMA NAWAŁKI ORAZ ZAWODNICY, KTÓRZY W TRÓJMIEJSKICH KLUBACH GRALI W KADRZE

Ponadto Lechia liczy na wsparcie kibiców zarówno tych, którzy będą na mecze w Warszawie, jak i tych którzy zostaną w Gdańsku. Na Targu Węglowych dla wszystkich chętnych będzie transmisja na telebimie. Wstęp bezpłatny.

- Wielu czasem spoglądało z niewiarą na nasze wyniki i budowę drużyny. Teraz doceniają to jak ten zespół wygląda. Kibice cały czas nas wspierali. Pozdrawiam ich i życzę emocji. Z ich strony w nas wierzą. Dziękuję, że jesteście z nami, choć chwile są raz złe, a raz wyśmienite. Dlatego nie obawiam się, że kibice Legii stworzą piekło? Nasi są bowiem lepsi - kończy szkoleniowiec biało-zielonych.
Przypomnijmy, że w dwóch ostatnich sezonach Lechia plasowała się na 5. miejscu w końcowej tabeli, a w 2014 roku zajęła 4. lokatę. Czy teraz nawiąże do brązu z 1956 roku bądź przebije ten wynik?

LECHIA ZAKONTRAKTUJE NOWEGO DEFENSORA NA 4 LATA. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O POLAKU Z WĘGIER

LECHIA W EKSTRAKLASIE SEZON PO SEZONIE
kolejno sezon miejsce w końcowej tabeli
1949 XII (degradacja)
1952 IV (w jednej z dwóch grup 6-drużynowych)
1953 XII (degradacja)
1955 V
1956 BRĄZ
1957 V (w jednej z dwóch grup 7-drużynowych)
1958 VIII
1959 VI
1960 IX
1961 VIII
1962 V (w jednej z dwóch grup 7-drużynowych)
1962/63 XIII (degradacja)
1984/85 XII
1985/86 XIV
1986/87 XI (utrzymanie po barażach z Ruchem)
1987/88 XII (degradacja po barażach z Olimpią)
1995/96 (jako Lechia/Olimpia) XVI (degradacja)
2008/09 XI
2009/10 VIII
2010/11 VIII
2011/12 XIII
2012/13 VIII
2013/14 IV
2014/15 V
2015/16 V
2016/17 ?

Opinie (213) ponad 20 zablokowanych

 • Będzie lanie aż miło.. ;) (12)

  • 64 96

  • Lechja czwarte miejsce gdansk

   • 15 34

  • 93minuta legła strzela bramkę na 1:0 idealnie by było (5)

   • 11 45

   • reka :)

    • 28 1

   • samobuja :) (3)

    • 14 2

    • Samobuja to Ty na lekcjach polskiego betonie strzelales

     Samobòja

     • 9 13

    • Pisałem, ban dla patologii społecznej, która nie umie uzywac slowa pisanego. Gość ortografii nje zna, ale klepie w klawiaturę. ....

     • 4 1

    • lechia strzeli samobója ręką, pewne info

     • 1 1

  • Legia wygra (2)

   Arka kosztem Lechii w Europejskich pucharach. Czyż może byc piękniej?

   • 20 37

   • Arka w Europejskich pucharach (1)

    zagra dwa razy, pierwszy i zarazem ostatni

    • 7 7

    • chłopcze, Arka nie zagra w pucharach po raz pierwszy, najpierw poczytaj, dowiedz się, a potem napisz coś...

     ...jeśli koniecznie musisz się skompromitować

     • 6 1

  • arkowcy od rana na necie

   • 25 9

  • Lanie to Ty dostawałeś chyba od taty po głowie i coś Ci się przestawiło

   • 4 3

 • Legia (2)

  Mistrzem Polski

  • 50 109

  • a na wyborczej spuszczaja sie nad Legia, niestety poza 2-3 graczami też skład jest przeciętny

   • 13 5

  • wiadomo że dziś Arka kibicuje Lechowi i o dziwo Lechi

   to będzie idealne zakończenie sezonu

   • 5 1

 • BKS (5)

  Hej hej hej bks gdańskaLechia najlepsza jest.....

  • 98 28

  • W sieci. W Trojmiescie rzadzi Arka Gdynia (2)

   • 3 23

   • Hahaha jak w Gdyni chodzą w barwach lechi

    • 21 2

   • Tylko na pilkarskich turniejach dla dzieci

    • 4 2

  • Ty a o co tu chodzi z tym BKS ?

   O Jagę chodzi ?

   • 3 9

  • W d*pie

   • 0 0

 • 4 miejsce (15)

  Jako kibic Arki z Gdanska zycze Wam przegranej. Nie potrafie inaczej. Bardzo mi przykro.

  • 46 138

  • myślałem że jako kibic Arki interesujesz się arką a nie czytasz artykułów o innych klubach (3)

   • 50 6

   • Ty myslales? - ha ha ha. Beton nie mysli (2)

    • 12 31

    • buhahahah :P

     • 3 3

    • tak jak i rybi łeb!!!

     • 9 3

  • no to przegrałeś życie

   eee raczej sprzedałeś życie

   • 11 4

  • Juz nie ma sztamy z Lechem ? (1)

   Tylko wygrana Lechii daje szanse Lechowi na tytul

   • 14 2

   • tylko przegrana lechii daje pewne puchary Lechowi

    • 1 0

  • Po prostu palant jestes

   • 5 2

  • Co? Osowa ?

   Przecież Ty mieszkasz na Hokejowej na obrzeżach Gdańska... wiem bo przez cały sezon słyszę jak przeklinasz... zawsze się tak zastanawiałem... kto tak mięsem rzuca i dlaczego... Dopiero mnie oświeciło jak Arka dostała sromotne lanie od Wigier Suwałki... Ja tam się cieszę, że Arka jest w ekstraklasie... ale najbardziej smuci mnie postawa wszystkich którzy źle życzą Lechii... Gdyby jeszcze wasz "sukces" był uczciwy to mielibyście prawo tak pisać. Ręka SIemaszko + mocno ustawiony mecz w Lubinie. Wystarczy popatrzeć na dwie pierwsze bramki (obrońcy) i ostatnia bramka (bramkarz). Całkowity brak zaangażowania... aż się dziwie, że komentatorzy się tym podniecają. Ten samobój to chyba tylko tak dla picu... żeby nie podpadało :D

   • 19 11

  • (1)

   rąbnij sie w ten swoj rybi lep palancie

   • 5 7

   • Jak już coś piszesz, to pisz w po polsku i z polskimi znakami.

    • 1 0

  • Smutny jesteś gościu

   • 3 1

  • W sumie Cie rozumiem, bo ja gdy Wy gracie, tez Wam życze przegranej.

   • 5 2

  • Lechista

   A ja wam życzyłem wygranej w pucharze k...wa

   • 3 0

  • Lepsze te 4 miejsce, zajęte uczciwie, wywalczone na boisku, niż kupione utrzymanie tak jak w waszym przypadku

   • 3 1

 • Juve to Stara Dama (3)

  A Legia?

  • 76 5

  • Dobre :) (1)

   Liczę żę chcociaż dzisiaj Nowak zrobi dobre zmiany i nawet jak Krasic wyjdzie w 1.składzie to go zmieni po przerwie.

   • 8 2

   • A Legia Warszawa to mistrz

    • 0 19

  • legia jak lechia też stara ...

   • 4 12

 • Powodzenia !!!

  Gdynianin

  • 86 6

 • Sopot 3ma kciuki... (6)

  ...oczywiscie za przegrana Lechii w stolicy

  • 30 111

  • trzymaj buraku pastewny hahaha

   Legia tak samo jak Lechia leje na ciebie z góry na dół buraku

   • 19 5

  • (2)

   Śledzie, widzę aktywni. Ale czemu?

   • 10 2

   • (1)

    Bo się podniecają że w korupcyjny sposób się utrzymali czyli dla nich normalnie.

    • 15 6

    • w korupcyjny sposób? ale to przecież Lechia zalegała z wypłatami! na co poszła kasa? odpowiedzcie sobie sami...

     • 4 3

  • do Sopot 3ma kciuki...
   To że Sopot trzyma kciuki za zwycięstwem Lechii to wiemy wszyscy...ale tez wszyscy wiedzą że nawet Sopocie jest kilku ciuli jak ty
   nie pozdrawiam
   Pałuj się

   • 13 6

  • Parówko. Ujawnij się na brodwinie ze jesteś z arki a nie tylko na Forum jesteś taki odważny.

   • 14 6

 • Lechia tylko zwycięstwo (1)

  Powodzenia

  • 66 14

  • I Lech też !!!

   • 3 0

 • Lechia wygra bez dwóch zdań. (3)

  Przecież na każdej pozycji ma lepszego piłkarza. Weźmy Krasic i Odżidża. Krasic grał w Juventusie, a gdzie ten Belg? Pazdan i Vittorio. Pierwszy , to reprezentant Polski , a drugi kraju Ameryki Kanady. I co tu porównywać? Haraslin I Gulierme. Pierwszy to reprezentant Słowacji , a Brazylijczyk tylko Brazylijczyk . Paxiao i Radovic. Też nie ma porównania, bo Portugalczyk ,to zawodnik kraju, który jest mistrzem Europy i ma w swoim składzie Ronaldo. A co Radovic - ni Serb , ni Polak. Nunes i Hlousek .Znowu zawodnik kraju mistrza Europy , a co Hlousek? Mógłbym jeszcze porównywać dalej , ale już mi się nie chce, bo jestem przekonany po tych kilku porównaniach, że Legię rozgromimy . 5 :0. Lechia ! Lechia ! Lechia ! Lechia ! Lechia ! Lechia ! Lechia ! Lechia ! Lechia !

  • 50 33

  • Niezła próba trollu

   Może gimbaza się nie skuma śledziu

   • 9 8

  • A Malarz Kuciakowi może korki wiązać!

   • 9 4

  • Nazwiska nie grają.

   • 4 4

 • Tylko mistrzostwo a potem 20.06 feta na gorce! (1)

  To już 33 lata:)))!

  • 30 11

  • To już 33 lata jak wjechaliśmy 2 godziny przed meczem i pogoniliśmy bez zapowiedzi 100 osobową grupę śledzi ....bo my nie potrafimy inaczej
   my zawsze musimy zaatakować bez zapowiedzi bo inaczej jesteśmy bez szans

   • 8 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2021

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 05.02.2022 godz. 20:00

mecz ligowy

Jak typują inni

1

85%

111 typowań

x

11%

15 typowań

2

4%

5 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. KRZYSZTOF BEKSA 21 42 66.7%
2. Andrzej Sobieski 21 39 61.9%
3. Grzegorz Piorecki 20 37 60%
4. Barbara Werner 21 36 61.9%
5. Jula Back 21 36 57.1%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 19 12 5 2 37:13 41
2 Pogoń Szczecin 19 10 7 2 35:16 37
3 Raków Częstochowa 19 10 5 4 36:22 35
4 Radomiak Radom 19 9 8 2 28:16 35
5 LECHIA GDAŃSK 19 9 6 4 33:23 33
6 Wisła Płock 19 9 2 8 29:26 29
7 Górnik Zabrze 19 8 4 7 27:26 28
8 Stal Mielec 19 7 7 5 26:26 28
9 Cracovia 19 7 5 7 25:26 26
10 Śląsk Wrocław 19 6 6 7 30:30 24
11 Jagiellonia Białystok 19 6 6 7 24:31 24
12 Piast Gliwice 19 6 5 8 26:26 23
13 Wisła Kraków 19 6 3 10 21:30 21
14 Zagłębie Lubin 19 6 2 11 20:36 20
15 Górnik Łęczna 19 4 6 9 19:36 18
16 Warta Poznań 19 3 7 9 14:24 16
17 Legia Warszawa 18 5 0 13 19:30 15
18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 2 6 10 20:32 12

Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.

Wyniki 19 kolejki:

 • Wisła Płock - LECHIA GDAŃSK 1:0 (1:0)
 • Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (2:0)
 • Piast Gliwice - Stal Mielec 1:1 (1:0)
 • Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1 (0:0)
 • Śląsk Wrocław - Cracovia 0:2 (0:1)
 • Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 5:0 (0:0)
 • Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)
 • Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
 • Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (0:1)

Terminarz

05.02 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk typuj Śląsk Wrocław
11.02 (pt) godz.20:30 Cracovia typuj LECHIA Gdańsk
17.12.2021 (pt) godz.20:30 Wisła Płock 1:0 LECHIA Gdańsk LIVE!
11.12.2021 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk 1:2 Jagiellonia Białystok LIVE!
04.12.2021 (sob) godz.20:00 LECHIA Gdańsk 3:1 Raków Częstochowa LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane