Piotrkowianin - Torus Wybrzeże Gdańsk 26:23. Porażka na inaugurację Superligi

4 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Mateusz Jachlewski zdobył 4 bramki dla Torus Wybrzeże. Mateusz Jachlewski zdobył 4 bramki dla Torus Wybrzeże.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Piotrkowianinem 23:26 (8:9) na inaugurację PGNiG Superligi. Przed wyższą porażką czerwono-biało-niebieskich obronił dobrze dysponowany w bramce Miłosz Wałach.

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski - Babicz 5 bramek, Mastalerz 5, Pacześny 3, Mosiołek 3, Sadowski 2, Swat 2, Wawrzyniak 2, Stolarski 2, Matyjasik 1, Szopa 1, Doniecki, Pożarek, Surosz

WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Jachlewski 4, Kosmala 4, Janikowski 3, Papaj 3, Mosquera 3, Gądek 2, Comerlatto 2, Leśniak, Pieczonka, Sulej, Wróbel

Inauguracja PGNiG Superligi rozpoczęła się niemrawo, jeśli chodzi o zdobycze bramkowe. Nie chodziło jednak o rzutową indolencję, a o znakomitą dyspozycję bramkarzy. To dzięki postawie Kacpra LigarzewskiegoMiłosza Wałacha, po niespełna kwadransie gry, na tablicy świetlnej widniał wynik zaledwie 4:2. Zresztą, do przerwy golkiperzy obu drużyn dali się łącznie pokonać zaledwie 17 razy.

Torus Wybrzeże Gdańsk. Wiktor Tomczak wypożyczony przed inauguracją PGNiG Superligi

Wybrzeże pozwoliło odskoczyć gospodarzom na trzy trafienia, ale ostatecznie pierwszą część meczu skończyli zdobywając trafienie kontaktowe za sprawą Piotra Papaja po szybkiej akcji zainicjowanej od bramki przez Wałacha.

Pierwsze minuty po przerwie to trzy szybkie ciosy zadane przez Piotrkowianina, który odskoczył na 12:8 po rzucie Patryka Mastalerza. Tę serię przerwał Santiago Mosquera a chwilę później gdańszczanie zdobyli trzy bramki pod rząd i to pomimo niewykorzystanego przez Papaja rzutu karnego. Kolejne punkty Mosquery i skutecznie wykonywane karne, już przez Mateusza Kosmalę, pozwoliły Wybrzeżu utrzymywać kontakt.

Piotrkowianin w końcu wrzucił jednak wyższy bieg wykorzystując błędy gdańszczan w ataku, Na 10 minut do końca gry miejscowi znów odskoczyli na trzy trafienia, a później powiększyli przewagę do czterech. Podopieczni Bartosza Jureckiego nie roztrwonili tej przewagi. Gdańszczanie zdołali odrobić zaledwie jedną bramkę i z inauguracji wracają bez punktów.

14 Gwardia Opole 2 0 0 0 2 51:72 0
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2021-09-08