Piotrkowianin - Wybrzeże Gdańsk 26:27. Mariusz Jurkiewicz ze zwycięskim debiutem

dak.
20 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał w Piotrkowie Trybunalskim z nowym trenerem, Mariuszem Jurkiewiczem. Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał w Piotrkowie Trybunalskim z nowym trenerem, Mariuszem Jurkiewiczem.

Torus Wybrzeże Gdańsk pokonał na wyjeździe Piotrkowianina 27:26 (13:13) w 17. kolejce PGNiG Superligi. Tym samym zwycięski debiut w roli trenera zaliczył Mariusz Jurkiewicz. Gdańscy szczypiorniści wygrali po świetnej końcówce, gdyż w ciągu ośmiu ostatnich minut zdobyli pięć bramek, pozwalając jednocześnie rywalom na rzucenie jednej.

PIOTRKOWIANIN: Ligarzewski, Kot - Rutkowski 7, Stolarski 6, Surosz 3, Swat 3, Mastalerz 2, Pożarek 2, Pacześny 1, Mosiołek 1, Wawrzyniak 1,

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Kosmala 6, Jachlewski 5, Wróbel 5, Papaj 5, Woźniak 2, Janikowski 2, Comerlatto 1, Pieczonka 1, Adamczyk, Gądek

Spotkanie w Piotrkowie było dla Mariusza Jurkiewicza debiutem w roli trenera Torus Wybrzeże Gdańsk. Przypomnijmy, że trakcie minionej przerwy reprezentacyjnej, dotychczasowy asystent zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Kisiela.

Dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata nie zamierzał jednak kombinować w wyjściowym składzie i postawił na tę samą "7", którą oglądaliśmy w poprzednich meczach, czyli z: Arturem Chmilińskim, Mateuszem Kosmalą, Kelianem Janikowskim, Kamilem Adamczykiem, Mateuszem Jachlewskim, Mateuszem Wróblem i Piotrem Papajem.

Mariusz Jurkiewicz: Atak najlepszą obroną - wywiad

Mimo to gdańszczanie na pierwsze trafienie kazali nam czekać do 3. minuty. Wtedy wyrównał Kosmala, a chwilę później gola dającego prowadzenie rzucił Jachlewski. Do znaczącej przewagi doszło jednak 10 minut później. Goście wykorzystali grę w przewadze, gdy na ławce kar usiedli: Piotr Rutkowski oraz Grzegorz Sobut. Szybko doprowadzili do 3-bramkowej zaliczki.

Wtedy Piotrkowianin się przebudził. Szczypiorniści rzucili 4 gole z rzędu, a Jurkiewicz poprosił o czas. Na nic się jednak zdał, gdyż kolejną bramkę zdobył Roman Pożarek, a jego zespół prowadził 12:10. Goście szukali swoich okazji, ale trudno było o wyrównanie, gdy Kacper Ligarzewski bronił rzuty Jachlewskiego i Papaja w jednej kontrze. Ten drugi ostatecznie zrehabilitował się jeszcze przed przerwą, ale ostatnie słowo mogło należeć do Piotra Swata, gdyby wykorzystał rzut karny.

Wybrzeże Gdańsk i Krzysztof Kisiel rozwiązali umowę. Trenerem Mariusz Jurkiewicz

Druga połowa także układała się lepiej dla gdańskich piłkarzy ręcznych. Prowadzili, ale przez cały czas czuli oddech rywali na plecach. W końcu Piotrkowianin dopiął swego w 41. minucie. Szczypiorniści poczuli krew i rzucili się do ataku, w efekcie czego zaliczyli 4-bramkową serię, w której znów nie pomogła przerwa trenera.

Momentem przełomowym była czerwona kartka w 53. minucie. Kamil Mosiołek otrzymał ją po faulu na Jachlewskim, a niedługo potem mieliśmy już remis 25:25. Trafieniem zdołał odpowiedzieć jeszcze Filip Surosz, ale to było wszystko, na co było stać miejscowych tego wieczoru, mimo że Patryk Pieczonka chwilę później został odesłany na ławkę kar.

W emocjonującej końcówce wojnę nerwów wygrali przyjezdni. Najpierw na 26:26 trafił Wróbel, a "kropkę nad i" postawił Papaj, po tym jak Chmieliński obronił rzut z 7. metra i natychmiast posłał piłkę do swojego kolegi.

14 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 17 2 1 1 13 454:501 9
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-03-25