Plebiscyt Przeglądu Sportowego. Sztafeta Anny Kiełbasińskiej czwarta w głosowaniu

5 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Kobieca sztafeta 4x400 podczas Gali Mistrzów Sportu. Od lewej: Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic. Kobieca sztafeta 4x400 podczas Gali Mistrzów Sportu. Od lewej: Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic.

Sztafeta 4x400 kobiet, w której sukcesach miała udział Anna Kiełbasińska, biegaczka SKLA Sopot, zajęła czwarte miejsce w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski w 2019 roku. W głosowaniu kibiców zwyciężył mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik przed Robertem Lewandowskim i Pawłem Fajdkiem. Drużyną roku została reprezentacja Polski w koszykówce, której członkiem był Adam Hrycaniuk z Asseco Arki Gdynia.

Organizowany z przerwami od 1926 roku plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski to najstarszy tego typu konkurs w kraju i drugi najstarszy na świecie (od 1925 roku organizowany jest plebiscyt szwedzkiego dziennika Svenska Dagbladets guldmedalj).

Głosować na najlepszego polskiego sportowca można było za pośrednictwem strony internetowej, kuponów wycinanych z gazet oraz przy pomocy sms-ów. Wyniki zaprezentowano podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu w Warszawie.

Anna Kiełbasińska halową mistrzynią Europy w sztafecie

W plebiscycie triumfował Bartosz Zmarzlik. Indywidualny mistrz świata na żużlu zwyciężył z zaskakująco dużą przewagą nad piłkarzem Bayernu Monachium i reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim, a trzeci był Paweł Fajdek, który w minionym roku po raz czwarty z rzędu zdobył tytuł mistrza świata w rzucie młotem.

Nie zabrakło trójmiejskiego akcentu, bo tuż za podium znalazła się żeńska sztafeta 4x400 kobiet, która w marcu w Glasgow zdobyła złoto halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce, w maju mistrzostwo świata sztafet w Jokohamie, a we wrześniu srebro podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha.

Srebro polskiej sztafety 4x400 kobiet na mistrzostwach świata w Doha

I choć oficjalnie nagrodę dla biegaczek odebrały te, które biegły w finale mistrzostw w Doha, czyli: Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-ErseticPatrycja Wyciszkiewicz, to swój wkład w te sukcesy miała również obecna z nimi na gali Anna Kiełbasińka.

Biegaczka SKLA Sopot, która w minionym roku debiutowała w ważnych imprezach na dłuższym dystansie (wcześniej biegała sprinty), startowała w finałowych biegach w Glasgow i w Jokohamie, ale w Doha jej miejsce zajęła Baumgart-Witan.

Drużyną roku została reprezentacja Polski w koszykówce, której członkiem był Adam Hrycaniuk z Asseco Arki Gdynia. Podopieczni Mike'a Taylora zajęli wysokie 8. miejsce ubiegłorocznych mistrzostwach świata.

Wyniki 85. plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski (2019)

1. Bartosz Zmarzlik, żużel - 98 327 pkt.
  2. Robert Lewandowski, piłka nożna - 75 785 pkt.
  3. Paweł Fajdek, lekkoatletyka, rzut młotem - 59 428 pkt.
  4. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, lekkoatletyka, sztafeta 4x400 metrów kobiet - 47 991 pkt.
  5. Dawid Kubacki, skoki narciarskie - 47 336 pkt.
  6. Kamil Stoch, skoki narciarskie - 41 866 pkt.
  7. Wilfredo Leon, siatkówka - 38 790 pkt.
  8. Piotr Lisek, lekkoatletyka, skok o tyczce - 36 517 pkt.
  9. Marcin Lewandowski, lekkoatletyka, bieganie - 33 131 pkt.
  10. Mateusz Ponitka, koszykówka - 25 363 pkt.

Opinie (15) 1 zablokowana

• (2)

Marna prowadząca pomyliła dziewczynę z Andzia od Lewego a ta wniebowzieta była. Brawo dla dziewczyn od sztafety. Co zawody to wielkie emocje i medale. No i brawo Zmarzlik. Mistrz świata .

• 28 9

• Nie prowadząca tylko Justyna Święty-Ersetic pomyliła się. (1)

• 12 0

• Ersetic Ersetic estescie cujni :)

• 1 1

• (2)

Brawo Bartek! Żużel dał niezłego pstryczka w nos kopanej :)

• 37 7

• Dd

A co on osiągnął?

• 1 11

• Żużel to nie sport tylko cyrk na dwóch kółkach. Zresztą ten sport upada i za parę lat będzie tylko wspomnieniem.

• 0 0

• (2)

Ładna babeczka :) Gratulacje dla Zmarzlika ale wg mnie Lewy jest numerem 1 ! Bartek 2

• 10 34

• (1)

A co Lewandowski osiągnął oprócz mistrzostwa klubowego i tytułu króla strzelców? A Zmarzlik to mistrz świata.

• 14 3

• Mistrz świata w peryferyjnym sporcie.

Uprawianym w kilku krajach na krzyż a popularnym w jednym.