Po co te nerwy panowie?

20 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Łukasz Koszarek Łukasz Koszarek

Po raz pierwszy od rozwodu Trefla z Prokomem żółto-czarni wracają z Koszalina z kompletem punktów. Trefl pokonał tamtejszy AZS 83:76 (30:20, 28:22, 10:18, 15:16), a sukces sopocianie zawdzięcza bardzo dobrej pierwszej połowie, w której prowadzili nawet z przewagą 19 punktów. W końcówce podopieczni Karlisa Muiznieksa na własne życzenie musieli się podenerwować, gdyż akademicy nie kapitulowali do ostatnich sekund

.

AZS: Dutkiewicz 14 (3x3), Reese 13 (2), Lekić 13 (2), Hannah 9 (1), Milicić 7 (1) oraz Montgomery 15, Łączyński 3 (1), Jermakowicz 2

TREFL: Koszarek 19 (2), Stefański 14, Wiśniewski 11 (1), Burgess 10, Horne 8 oraz Waczyński 13 (1), Dylewicz 7, Cummings 1

Trefl nigdy wcześniej nie wygrał w Koszalinie. Dzisiaj od początku sopocianie pokazali, że interesuje ich tylko zwycięstwo. Szkoleniowiec akademików zaledwie po 79 sekundach od rozpoczęcia gry poprosił o przerwę, gdyż gospodarze przegrywali 0:8. Była to zasługa dwóch udanych akcji Marcina Stefańskiego oraz punktów Jamelle'a Horne'aChrisa Burgessa.

Dobrze znanemu w Trójmieście, choćby z pracy z gdyńskimi koszykarkami Tomaszowi Herktowi udało się zmobilizować zespół. Koszalinianie postawili na rzuty za trzy punkty. Zza obwodu trafili Stefhon Hannah, Marcin DutkiewiczGeorge Reese. Gospodarze zbliżyli się na 11:12, a przy 13:14 zareagował Karlis Muiznieks.

Łotewski szkoleniowiec przerwał grę, a "czas" znów zmienił obraz gry. Wróciliśmy do tego co było na początku spotkania. O swoich umiejętnościach snajperskich przypomniał Adam Waczyński, a Stefański, niczym w pierwszych minutach znów popisał się dwiema punktowymi akcjami z rzędu. W 8. minucie Trefl odskoczył na 25:15, a w ostatniej minucie inauguracyjnej odsłony było nawet 29:18 po udanym rzucie Waczyńskiego.

W drugiej kwarcie przypomniał się kapitan sopocian Filip Dylewicz, który wrócił do gry po kontuzji. To on otworzył punktami tę odsłonę. Po kwadransie od rozpoczęcia spotkania, po "trójkach" Łukasza WiśniewskiegoŁukasza Koszarka żółto-czarni odskoczyli na 42:24. Natomiast po akcji 2+1 Dylewicza w 16. minucie prowadzili 45:26.

Ostatecznie na przerwę Trefl zszedł z zapasem 16 punktów (58:42), gdyż na pięć sekund przed zejściem z prakietu dał się zaskoczyć rzutem zza linii 6,75 Hannahowi. Wysoka przewaga była zasługą wyraźniej wygranej walki na tablicach (19:8 w zbiórkach na korzyść sopocian) oraz doskonałej skuteczności z gry. Żółto-czarni trafili 22 z 29 rzutów za dwa punkty!

Po zmianie stron nie było już tak dobrze, a nawet miały miejsce nerwowe sytuacje. Żadnego zagrożenia nie było dla sopocian do 26. minuty, gdy po akcji Dylewicza prowadzili 68:52. Wówczas trener AZS wziął czas, a po powrocie koszykarzy do gry sędziowie odgwizdali przewinienie Koszarka na Kamilu Łączyńskim, a po chwili ukarali go jeszcze przewinieniem technicznym.

Sopocianie stanęli, a akademicy rzucili się do walki. Przez cztery ostatnie minuty trzeciej kwarty piłka wpadała tylko do kosza Trefla. AZS zbliżył się na 60:68 po pół godzinie gry. Co więcej pierwsza udana akacja czwartej kwarty też należała do gospodarzy, a Dutkiewicz trafił na 62:68.

Wówczas zaczął rehabilitować się za błąd sprzed kilku minut Koszarek. Reprezentacyjny rozgrywający zdobył pięć punktów z rzędu, zmieniając rezultat na 73:62. Jednak Dutkiewicz nie zamierzał kapitulować. W 36. minucie po jego sześciu kolejny punktach było tylko 77:71 dla przyjezdnych.

W końcówce gospodarze zdecydowali się faulować, licząc na niecelne rzutu wolne sopocian, a zarazem własne zdobycze z dystansu. Jednak ta taktyka przyniosła im powodzenie tylko na początku, gdy Reese zza łuku sprowadził wynik do 74:79 na 32 sekundy przed ostatnią syreną.

Mocną odpornością psychiczną wykazał się Wiśniewski, gdyż to on był dwukrotnie faulowany w końcówce. Łukasz wykorzystał cztery wolne.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
Kotwica Kołobrzeg - Śląsk Wrocław 68:73 po dogrywce (23:21, 14:17, 12:11, 16:16, 3:8); Zastal Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. 87:82 (17:21, 23:21, 22:20, 25:20); Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Anwil Włocławek 109:104 po dogrywce (23:18, 21:23, 29:31, 20:21, 16:11); PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 60:61 (13:11, 21:24, 11:16, 15:10); AZS Politechnika Warszawska - ŁKS Łódź 68:76 (17:10, 21:24, 16:22, 14:20)

Opinie (65) 7 zablokowanych

• :) (4)

brawo i wielkie gratki dla Trefla ale znow napisz to co pisze od miesiaca!krotka lawka aby zagrac cos w play offach i kiedy ten cummings dostanie kopa?????nie mozna grac agresywnie w obronie przez 40 min w szostke:(a bodajze kicior w wywiadzie mowi ze wierza w cummingsa,kurcze:( proponuje temu panu zlozyc sie na nowe okulary:)ha hahej TREFL!!!

• 30 3

• :) (1)

Zgadzan sie z przedmówcą. Horne w końcu cóś zagrał. 8pkt

• 20 0

• horne

z Hornego to bedzie pozytek jak zacznie robic wjazdy pod kosz. na razie bieda - rzuca trojki i dobija, a szkoda bo widać ze chlopa stac na duzo

• 13 0

• (1)

Bez przesady vonteego musi zagrac 10 min bo koszarek na 30 jest przygotowany zreszta trzeba spojrzeć na jego styl gry, nie wbija sie pod kosz nie gra silowo ani nie ma jakiegos piekielnego przyspieszenia na 1 korku dlatego wytrzymuje ten cieżki poczatek sezonu. Mamy konkretna 9 do grania i to musi straczyc, wiadomo ze marzy sie ktos jeszcze ale trzeba realnie patrzec. z ławki dzisiaj weszli by cummings dylu waczynski i turek a to porównywalna siła z pierwsza 5 z poprzedniego sezonu;)

• 12 0

• a

zgadzam sie aczkolwiek wciaz jestem zdania ze lawke mamy za krotka.aby cos wygrac na koniec sezonu muis byc conajmniej rowna dziesiatka skladowa a nie 9 z marnym cummingsem:( wczoraj np turow gral pelna jedenastka gdzie kazdy jest pelnowartosciowym zawodnikiem! mimo ze nie gra kontuzjowany 12 zawodnik czyli edwards! a u nas jak wejdzie fras czy inny mlody to od razu widac ze sa juniorkami.potrzebna 1-2 dobrych zawodnikow a koniecznie jakiegos rozgrywajacego!

• 0 0

• Brawo panowie

• 22 2

• fajnie fajnie ale (2)

konkurenci się wzmacniają- do Zastalu (na marginesie- jakoś nie widzę tam zwycięstwa Trefla) przyjeżdża środkowy z NBA, do Koszalina (prócz Ctryba) również ktoś konkretny ma zawitać.... Chyba potrzeba coś pokombinować, zwłaszcza przy formie prezentowanej przez Vonteego. Wyobraźmy sobie kontuzję Koszarka - Trefla w czarnej dziurze :)

• 27 1

• (1)

Nie można tak pesymistycznie zakladać ze koszar nie otrwa do konca sezenu, jakby hodge z zg doznal kontuzji tez bym byli w czarnej;)

• 10 0

• Nie można? Myślę, że trzeba. To jest taktyka, trzeba przewidywać! Nie można zostać z ręką w nocniku.

• 10 0

• nic się nie stało AZS nic się nie stało! (3)

jazda z Treflem!!!

• 2 32

• Co ci się stało CWKS- znowu fuks?? (2)

• 23 0

• (1)

nic sie nie stalo, poprostu jestem forumowym debilem.

• 22 0

• nie rób scen !!!

Przenieś się na forum piłkarskie .Znajdziesz towarzystwo.

• 1 0

• A eja o !!!!!!! (4)

Trefl Go!!!!!!!!!P.S. Romanvw dobrze prawisz.

• 12 7

• po co takie debilne wpisy typu "a eja o!" (3)

Trefl wygrał i to wielka radość, skoro nie masz nic konstruktywnego do dodania nie pisz!