Po co tyle słabych drużyn?

Marta
4 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Geraldine Robert wróciła do składu Lotosu Gdynia i już wspólnie z koleżankami rozgromiła Odrę Brzeg Geraldine Robert wróciła do składu Lotosu Gdynia i już wspólnie z koleżankami rozgromiła Odrę Brzeg

Koszykarki Lotosu poprawiły sobie humory po środowym laniu, jakie otrzymały od ZVVZ USK Praga na pożegnanie Euroligi. Tym razem to gdynianki wystąpiły w roli egzekutora i rozbiły na wyjeździe Odrę Brzeg 95:44 (26:7, 22:16, 29:4, 18:17). Za całą charakterystykę tego spotkania niech posłuży fakt, że w pierwszej i trzeciej kwarcie gospodynie zdobyły łącznie zaledwie 11 punktów. Po raz kolejny powraca pytanie o zasadność rozbudowania PLKK aż do 14 ekip.

ODRA: Koczubei 14, Małaszewska 12, Daniel 7, Buszta 3, Żyłczyńska 0 - Oses 4, Kędra 4, Strąk 0, Bolek 0.

LOTOS: Kaczmarska 18, Henry 13, Jalcova 6, Jinks 5, Anderson 2 - Robert 20, Knezević 13, Ziętara 7, Bandyk 5, Marciniak 4, Plumbi 2.

Gdynianki pojawiły się w Brzegu w pełnym zestawieniu z rekonwalescentką Geraldine Robert. Skrzydłowa Lotosu najwyraźniej doszła już do siebie po chorobie gdyż w sobotnim meczu była najskuteczniejsza w ekipie znad morza zdobyła 20 punktów przebywając na parkiecie niemal 21 i pół minuty do jej świetnego występu trzeba dodać 13 zbiórek 5 asyst i 6 wymuszonych fauli.

Gospodynie natomiast zagrały bez dwóch swoich Amerykanek Jessicy StarlingEbony Ellis, obydwie wprawdzie pojawiły się w meczowym składzie ale na parkiet nie wyszły.

Tylko pierwsze 2 - 3 minuty spotkania można uznać za w miarę wyrównane. Najpierw był remis 3:3 a później gdynianki prowadziły 5:3 za moment było 11:7 dla Lotosu i od tego momentu punkty w pierwszej kwarcie zdobywał już tylko zespół gości. Celnym rzutem zza łuku na 14:7 podwyższyła Constance Jinks, później było 20:7 a Natalia Plumbi tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony ustaliła jej wynik na 26:7. Co ciekawe aż 6 z 7 punktów dla gospodyń dobywał w tej fazie gry Inna Koczubei.

Drugą odsłonę "trójką" otworzyła Magdalena Kaczmarska (29:7) dla gdyńskiej obwodowej mecz z Odrą był zdecydowanie najlepszy w tym sezonie, zdobyła łącznie 18 punktów, pomyliła sie tylko raz na 6 rzutów z gry i była bezbłędna na linii rzutów wolnych. Gdynianki nadal dyktowały warunki gry choć tym razem pozwoliły gospodyniom na dobycie "aż" 16 punktów. Gdynianki same zainkasowały natomiast na swoim koncie 22 "oczka" i po 20 minutach gry prowadziły48:23.

Jeśli o pierwszej kwarcie można powiedzieć, że Lotos ogłuszył Odrę to o trzeciej nie można powiedzieć nic innego jak tylko to, że gdynianki znokautowały gospodynie. Odra pierwsze punkty w tej kwarcie zdobyła dopiero w ósmej minucie tej odsłony za sprawą Natalii Małaszewskiej. Lotos wygrywał wówczas w tej odsłonie aż 22:0. W sumie trzecią kwartę gdynianki wygrały 29:4 a po 30 minutach gry było 77:27 dla gości.

W ostatniej części meczu trener Javier Fort Puente dał pograć zawodniczkom, które zazwyczaj rzadziej występują na parkiecie gdynianki grały już na większym luzie ale i tak 50-punktową przewagę po 3 części meczu minimalnie powiększyły.

Tabela wprowadzona: 2012-02-06
W pozostałych meczach 19 kolejki FGE: Artego Bydgoszcz - INEA AZS Poznań 60:64 (16:19, 16:13, 19:17, 9:15),
Tęcza Leszno - CCC Polkowice 53:100 (15:24, 13:22, 15:29, 10:25), ROW Rybnik - Widzew Łódź 74:53 (28:9, 26:9, 6:15, 14:20), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Energa Toruń 58:91 (19:24, 14:23, 12:23, 13:21), Matizol Lider Pruszków - Wisła Can-Pack Kraków 56:90 (11:29, 9:24, 15:12, 21:25), MUKS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 64:42 (16:10, 10:15, 24:8, 14:9).
Marta

Opinie (11)

• Fajny oficjalny "sparing" dziewczyn

Cieszy zwycięstwo, kolejne punkty w tabeli bo Torunianki i CCC gonią i to ostro gonią. Dobry mecz Henry, Robert (zero śladu po zatruciu - twarda babka), Knezevic i ...Magdy Kaczmarskiej. Martwi słaby mecz Anderson, chyba powinna zawsze grać w masce, bo wtedy jest niesamowita. Oby tak fajnie było już do końca sezonu, powodzenia dziewczyny!!!

• 14 2

• brawo, to jest to.. mimo, że słaby przeciwnik. Cieszy, że pograły Polki bardziej i mimo problemów z wysokimi wygrana zbiórek!