Po porażce Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok. Michał Nalepa: Boli bardzo. Skończyliśmy jak juniorzy

18 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Piłkarze Arki Gdynia nie mogą uwierzyć, że przegrali z Jagiellonią w Białymstoku. Na zdjęciu od prawej: Mateusz Szwoch, Michał Nalepa i Patryk Kun. Piłkarze Arki Gdynia nie mogą uwierzyć, że przegrali z Jagiellonią w Białymstoku. Na zdjęciu od prawej: Mateusz Szwoch, Michał Nalepa i Patryk Kun.

- Nie wiem, czy to się dzieje, czy to żarty jakieś. Cały mecz biegamy, walczymy, a w końcówce tak strasznie zostajemy skarceni. Szkoda słów, bo to boli bardzo. Mieliśmy 3 punkty, byliśmy w "8", a kończymy jak frajerzy, jak juniorzy. Odechciewa się wszystkiego po takim czymś - mówi Michał Nalepa. Gdy zegar pokazywał 93:22 Arka Gdynia jeszcze prowadziła z Jagiellonią w Białystoku. Przegrała z liderem ekstraklasy 2:3, gdyż w ciągu 76 sekund straciła dwa gole.

JAGIELLONIA - ARKA 3:2. PRZECZYTAJ RELACJĘ, WYSTAW OCENY PIŁKARZOM I TRENEROWI

Niedowierzanie - to uczucie towarzyszy piłkarzom Arki Gdynia po meczu z Jagiellonią Białystok. Nawet trener lidera ekstraklasy przyznaje, że w doliczonym czasie gry jego podopieczni walczyli już tylko o remis.

- My już myśleliśmy, że wygraliśmy. To chyba nas zgubiło. To niewyobrażalne, że straciliśmy 2 bramki w ciągu 2 minut w takich okolicznościach - przyznaje Mateusz Szwoch przed klubową kamerą.
Dokładnie 76 sekund. Tyle czasu potrzebowała Jagiellonia, aby zmienić wynik 1:2 na 3:2. Gdy piłkę do siatki pakował Łukasz Burliga zegar wskazywał 93:23, a gdy rezerwowy Jakub Wójcicki dał wygraną miejscowych było 94:39.

- Wyciągnęliśmy jeszcze więcej niż się dało. Podjąłem ryzyko, dokonywałem zmian, aby zwiększyć liczbę dośrodkowań w pole karne. Chwała drużynie za determinację, grę do końca. Wygraliśmy po wielkich emocjach, w dramatycznych okolicznościach. Jednak z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo, byliśmy zespołem lepszym. Jeszcze przy wyniku 0:0 mieliśmy dwie okazje na gola. A Arka wykazała się 100-procentową skutecznością, a nawet lepiej, bo strzał Szwocha na 2:1 to przecież nie była 100-procentowa okazja - ocenia Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii.
RAPORT STATYSTYCZNY EKSTRAKLASY S.A. Z MECZU JAGIELLONIA - ARKA (PDF.)
SPRAWDŹ, ILE PRZEBIEGLI PIŁKARZE W MECZU JAGIELLONIA - ARKA (PDF.)

Leszek Ojrzyński nie zgadza się ze stwierdzeniem, że celem Arki było jedynie bronienie wyniku i spowalnianie gry.

- My nie mamy dwóch reprezentantów Polski tak jak Jagiellonia. Dlatego naszym zamysłem było, aby oddać inicjatywę gospodarzom i liczyć właśnie na takie sytuacje, jak Luki Zarandii, która przyniosła karnego. Może i Jagiellonia była lepszą drużyną, ale w piłce nożnej taka nie zawsze wygrywa. Liczy się bardziej ten, kto wie, czego chce. Dla nas to ciężki cios, po którym trudno się podnieść. Ale my musimy to szybko zrobić i przygotować się na Legię oraz derby - podkreśla Leszek Ojrzyński, trener Arki.
JUŻ PRZED MECZEM GRZEGORZ PIESIO ZAPOWIADAŁ WALKĘ W BIAŁYMSTOKU O ZWYCIĘSTWO. PRZECZYTAJ WYWIAD ZE SKRZYDŁOWYM ARKI

Szkoleniowiec najwyraźniej do końca wierzył, że uda się przeprowadzić jeszcze jedną udaną kontrę. Dlatego w drugiej połowie na plac gry wpuścił napastnika i dwóch skrzydłowych.

- Za jakiś czas nikt nie będzie pamiętał okoliczności, w jakich przegraliśmy, a liczyć się będą tylko punkty. Ja na tym stadionie już coś takiego przeżyłem. Kilka lat temu moja drużyna też tutaj straciła 2 bramki w doliczonym czasie - przypomniał przed klubową kamerą Maciej Jankowski, dla którego sobotni mecz zakończył się już w przerwie.
DAMIAN ZBOZIEŃ: BYLIŚMY NABUZOWANI. ZAGŁOSUJ, CZY I KIEDY PRAWY OBROŃCA POWINIEN DOSTAĆ NOWY KONTRAKT W ARCE

Jednak jeszcze bardziej rozgoryczony był ten, który był zmieniany jako ostatni. Michał Nalepa schodził z boiska w 90. minucie, gdy jeszcze jego drużyna prowadziła. Bezpośrednio po meczu nie krył emocji przed kamerami Canal Plus.

- Nie wiem, czy to się dzieje, czy to żarty jakieś. Cały mecz biegamy, walczymy, a w końcówce tak strasznie zostajemy skarceni. Szkoda słów, bo to boli bardzo. Mieliśmy 3 punkty, byliśmy w "8", wszystko mieliśmy w swoich rękach, a kończymy jak frajerzy, jak juniorzy. Rozumiem jeszcze jedną bramkę stracić przypadkowo, ale dwie w ciągu dwóch minut? Odechciewa się wszystkiego po takim czymś. Teraz można mówić, że niepotrzebnie się za głęboko cofnęliśmy. Ale to boiskowa sytuacja nas do tego zmusiła. Dużo kosztowała nas pierwsza połowa. W drugiej było już duże zmęczenie. Chcieliśmy to przetrzymać - tłumaczy gdyński pomocnik.
Szwoch gola na 2:1 może śmiało kandydować do najładniejszej bramki nie tylko w tej kolejce ligowej.

- Patrząc na wynik te bramki nic nie dały. Ale przecież w tym meczu nie byliśmy skoncentrowani tylko na obronie, potrafiliśmy także zaatakować. Musimy wyciągnąć wnioski po tej porażce i z podwójną siłą uderzyć na Legię i Lechię - zapewnia Mateusz.
ZADZIWIAJĄCE WYZNANIE TRENERA ARKI. SPRAWDŹ, CZEGO DOTYCZY?

16 Sandecja Nowy Sącz 28 4 11 13 25:44 23
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-03-24

Wyniki 28 kolejki

• Jagiellonia Białystok - ARKA GDYNIA 3:2 (1:1)
  • Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK 3:0 (2:0)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:0
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 2:4 (2:1)
  • Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 (1:0)
  • Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:2 (0:2)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Płock 1:1 (1:1)
  • Uwaga: Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN częściowo uwzględniła odwołanie Górnik Zabrze i uchyliła karę odjęcia trzech punktów temu klubowi w związku z meczem z Piastem Gliwice, zweryfikowanym jako walkower dla Górnika.

Opinie (191) ponad 20 zablokowanych

• ) (4)

Trener popełnił szkolny błąd karząc w ostatnich minutach robić obronę Częstochowy.I tak to się kończy.Do ataku trzeba było wołać a nie chłopaki wszyscy do tyłu i czekamy czy zdąża nam strzelić...I niestety zdążyli.Gra się do końca Panowie a wygrywa ten,który strzeli więcej goli niż przeciwnik.Na iksboxie dzisiaj wygrałem z Jagą 12:0 ale wstawiłem 7 napastników)

• 66 11

• Smutny koniec sezonu zapowiada się dla Arki (2)

W tabeli arkę przeskoczyła już Cracovia, także skończył się sen o pierwszej ósemce, bo przecież arka nie wygra na 7egii, a w derbach wiadomo co najwyżej remis z grającą piach na dzień dzisiejszy Lechią.

Druga zła wiadomość dla arki to taka, że derby w tym sezonie zostaną rozegrane jeszcze 2 razy i to w Gdańsku.

• 5 9

• skad to info ze po podziale też Gdańsk?

• 6 2

• Legła przyjeżdża do Gdyni, więc może punkt wyrwą.
        Pierwszy mecz derbowy w Gdańsku, ale z tego co mi wiadomo, gospodarzem kolejnych jest drużyna wyżej notowana. Może się mylę.

Sezon się nie skończył, więc skupmy się na dopingu dla obu drużyn i będzie ok.

• 58 59

• widzę mokry sen za tobą śledziu he he (5)

• 18 19

• przecież 7echię rozjeżdża każdy lepszy zespół po 3:0, a 1:0 to nawet III-ligowiec daje radę! (4)

buhahahahahahaha!!!!

• 14 7

• (3)

Kazdy rozjezdza ale nie wy bo tracicie frajersko bramki w ostatnich minutach i nadal widze ze macie zero pokory i jak zwykle lekcewazycie Lechie a pozniej placz w Gdyni przez pol roku jak to moglo sie stac przeciez Lechia dostaje od kazdego ...a odpowiedz jest prosta nie macie jaj aby wygrac derby !!

• 9 11

• (2)

wy nie macie jaj by cokolwiek wygrać

• 7 8

• (1)

Niepolomice?? sluchaj tepy sledziu Niepolomice akurat maja jaja i charakter bo potrafili wygrac z nami a wy nie i niezaleznie w jakiej Lechia jest formie ..przeciez przed ostatnim meczem z wami dostalismy od Korony 5:0 a z wami wygralismy bo wy nas zawsze lecewazycie takze robcie tak dalej :)

• (7)

Jutro zarzad wypieprzyc ojrzynskiego bo on sie tylko broni prowadzac gdyby wczoraj dalej atakowali a sie nie bronili to by dramatu nie bylo a ze bronili 2 do1 to musialo sie tak skonczyc i z legia tez przegraja legia im wpieprzy ze nie wiem jak ten gnuj da jednego napastnika a nie dwoch i nie bedzie atakowal z lechia tez przegraja i w nastepnych meczach tez nie wygraja jezeli ten trener bedzie prowadzil dalej arke nie zostanie do legi zwolniony.