Po porażce u siebie ze Śląskiem

Krzysztof Klinkosz
8 maja 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarze ręczni AZS AWFiS nie wykorzystali okazji na objęcie prowadzenie w grupie drużyn broniących się przed spadkiem z ekstraklasy. O porażce na własnym parkiecie z As-Bau Śląskiem Wrocław zadecydowała fatalna skuteczność w końcówce meczu. Jeszcze na kwadrans przed ostatnią syreną gdańszczanie prowadzili trzema bramkami, by przegrać 24:27 (11:11). Teraz przed akademikami pozostała już tylko szansa na grę w barażu, ale trzeba co najmniej zremisować w Głogowie. W przeciwnym wypadku degradacja stanie się faktem.

AZS AWFiS: Pieńczewski, Zimakowski - Olęcki 7, Woynowski 4, Wysokiński 4, Bednarek 4, Chrapkowski 1, Jankowski 1, Fogler 1, Sulej 1, Kostrzewa 1, Ringwelski 0, Marciniak 0.

ŚLĄSK: Banisz, Stachera - Tórz 7, Swat 7, Sadowski 5, Piętak 5, Haczkiewicz 2, Gujski 1, Kłos 0.

Szczypiorniści z Gdańska przegrali w bardzo ważnym meczu ekstraklasy ze Śląskiem, który przez cały mecz grał w polu jedynie siódemką zawodników, co więcej, to akademicy przez większość czasu gry minimalnie prowadzili.

Pierwsze akcje meczu skuteczniej kończyli goście i to oni objęli prowadzenie 2:0. Gdańszczanie jednak szybko odrobili dystans i po golu Michała Bednarka w 6 minucie był remis 3:3. Za chwilę akcję celnym rzutem wykończył Piotr Olęcki i gdańszczanie wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie (4:3).

Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund później rzucił na 5:4. Choć wynik był "na styku" zawody nie stały na najwyższym poziomie, widać było, że na obydwu zespołach stawka spotkania wywarła presję.

W 25 minucie gdańszczanie prowadzili 11:9 po tym jak Damian Kostrzewa zdobył bramkę po szybkiej kontrze. Niestety w ostatnich minutach pierwszej połowy gdańszczanie zatracili skuteczność a zespół Śląska doprowadził do wyrównania.

Po przerwie pierwszą bramkę zdobyli goście ale w 35 minucie po piątym trafieniu w meczu Olęckiego gdańszczanie znów wyszli na prowadzenie (13:12). W 39 minucie było już 16:14, w bramce gdańskiej dobrze spisywał się Maciej Pieńczewski co dawało szansę kolegom z pola na powiększenie dystansu dzielącego akademików od "siódemki" gości.

W 42 minucie było 17:14 dla gdańszczan, w 44 min. 19:16 jednak gdańszczanie nie utrzymali tej przewagi. Już w 51 minucie Piotr Swat doprowadził do remisu (21:21), wrocławianie wyszli na chwilę na prowadzenie ale w 55 minucie znów był remis (23:23).

Niestety, mimo kilku prób w końcówce spotkania gdańszczanie zdobyli jeszcze tylko jedną bramkę, z rzutu karnego uczynił to Jacek Sulej w pozostałych sytuacjach grą był bramkarz Śląska, bądź gdańszczanie nie trafiali w światło bramki. Rywale za to nie mylili się i końcowy zryw przyniósł im zwycięstwo.

Po ostatnim gwizdku wrocławianie długo cieszyli się ze zwycięstwa, które zagwarantowało im pozostanie w ekstraklasie, z braku szampana polewając się wodą mineralną.

Gdańszczanom pozostała walka o obronę 10. miejsca, które pozwoli zagrać w barażu o utrzymanie z jednym z wicemistrzów I ligi. Aby obronić tę pozycję akademicy nie mogą przegrać w następną sobotę w Głogowie. Wynik tego spotkania można już obstawiać w naszym typerze.

Tabela wprowadzona: 2010-05-08

W drugim meczu 27. kolejki o miejsca 9-12 Powen Zabrze przegrał z Chrobrym Głogów 29:34 (18:14).

W sobotę też poznaliśmy zdobywcę Pucharu Polski. W finale niespodzianki nie było. Po trofeum sięgnęli szczypiorniści Vive Targi Kielce, którzy pokonali w hali w Lublinie Zagłębie Lubin 38:27 (17:13).

Kielczanie nadal czekają na rywala w finale play-off. W rywalizacji Wisła - MMTS Kwidzyn jest remis, a piąty, decydujący mecz odbędzie się w poniedziałek w Płocku.

Opinie (44)

• KOMPROMITACJA KLUBU I REKTORA HUCIŃSKIEGO (5)

jak mogliście rok po roku spuścić z ligi dwa zespoły
    przypominam kobiety wicemistrz Polski 2008 - spadek 2009
    mężczyźni IV miejsce 2009 - spadek 2010

• 39 2

• Hańba (3)

Taka tradycja szczypiorniaka na wybrzeżu spuszczona do klozetu. Gratulacje dla włodarzy. Mieliśmy Start mieliśmy Wybrzeże a teraz start końca piłki ręcznej na wybrzeżu. I komu to przeszkadzało?

• 10 0

• szczypiorniaka meskiego. (1)

dziewczyny w Gdyni caly czas w czolowce ekstraklasy.
        dzisiaj i jutro walcza o braz.

• 3 3

• Wszystkiego najlepszego, ale spójrz, co się stało z żeńskim AZS.

• 1 0

• No i gdzie jest Spójnia Gdańsk?

• 2 0

• Spuścić Hucinę !!!!

Ten facet powinien odejść, jeżeli ma krztynę honoru.

• 1 0

• Jeszcze nie spadli!!

Jeszcze mecz z Głogowem i potem baraże. Musimy wierzyć w nich do końca!!! Dzisiejszy mecz wolę przemilczeć, ale to jeszcze nie koniec!!!!!

• 10 4

• sama prawda

panowie trenerzy wiecie co to odnowa biollogiczna? zawodnicy sa zajechani! macie tydzien! a chlopaki wygraja!!!

• 10 1

• Dla kogo hala? Dla LADY GAGA! (3)

na gdańskie zespoły nie ma co liczyć

Adamowicz, po co ta hala?

• 11 11

• po jajco przyglupie (2)

to nie wina Adamowicza ze w Gdansku nikt nie chce dawac na sport i ze druzyny ktore mialy kase to sa teraz zerem dzieki wspanialym prezesom jak chociazby wlasnie Wybrzeże!

• 2 6

• (1)

Dablex dawał kasę na dziewczyny ale rektor Huciński jej nie chciał. Pan Dargacz oddał kasę do Lublina dokąd poszły trzy zawodniczki z Gdańska. Myślę więc że pytanie po co ta hala nie jest takie głupie. W Gdyni jest dużo lepsza atmosfera dla sportu niż w Gdańsku gdzie hołubi się tylko Lechię a resztę klubów i dyscyplin ma się gdzieś.

• 7 3

• Staruszku (w pozytywnym znaczeniu:) ) tu nie chodzi o kwestie hali tylko o to kto ja wykorzysta. Bardzo dobrze ze jest hala przynajmniej mamy porzadny obiekt sportowy ale prawda jest taka ze gdyby nie wladze klubow (piszac juz ogolnie) to teraz kilka druzyn mielibysmy na najwyzszym poziomie.
          Takie Wybrzeże ktore gralo w LM z Barcelona myslisz ze na tej hali nie mialoby kompletu jak na meczach Vive? Co sie stalo z Wybrzezem to juz kazdy wie i jest to wina nikogo innego jak tych co kieruja klubami.
          Co do Gdyni to uwazam ze sie mylisz ale nie chce rozwijac tego watku bo to nie temat o nich:)

• 2 4

• Do szczypiornistów AZSu

Panowie dzisiaj była kupa z kremem, nie da się ukryć. To już jednak nie ważne, to już za nami. Trza pojechać do Głogowa, rozwalić ich tam w proch i pył i patrzeć w przyszłość. Tym co tu płakać będą dedykuję fragment z wiersza Adama Asnyka:
    "Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
    Mężom przystało w milczeniu się zbroić..."

• 14 4

• tylko barwy GKS

TYLKO W GKS WYBRZEŻE piłka ręczna! Uciekać z AWFu, gdzie się wszystko niszczy!

• 9 0

• (1)

ja patrzę jeszcze trochę inaczej na ten problem,a mianowicie. uważam, że przez ten rok zawodnicy zostali po raz kolejny omamieni obietnicami bez pokrycia. grali przez kilka miesięcy za darmo, gdzie przy odrobinie szczęścia i zminej krwi w niektórych spotkaniach, mogła byc nawet "8". to nie ich wina, że klub jest rozłożony organizacyjnie i marketingowo na łopatki.zajmują się tym ludzie, którzy nie maja bladego pojęcia o takiej pracy i którzy spaskudzą wszystko co tylko moga. ja do wyliczeń kolegi "katastrofa", dodałbym jeszcze zajechaną Spójnię Gdańsk, starsi i zaiteresowani kibice wiedzą kogo mam na myśli.

czy to troche nie wsytyd aby młodzieżowi reprezentancji kraju i zawodnicy zaplecza kadry Wenty: Kostrzewa, Chrapkowki, a także inne młode talenty jak Wysokiński, Woynowski, Pieńczewski, Fogler, marnowali sobie rok zycia w takim miejscu?! przecież mogli być juz gdzie indziej, gdyby ich nie omamiono!

przecież to są młodzi ludzie, perspektywiczni, wykształceni, to pytam jaki przykład dają im władze AWF-u, czego ich uczą?! robienia wszystkiego na odwal, pokazywania że mozna nie zapłacic pracownikowi, a ten i tak będzie tyrał, ucza ich funkcjonowania w skostniałych niewydolnych strukturach. no i to ma byc wyższa uczelnia ucząca m.in właściwych postaw obywatelskich w demokratycznym państwie?! ja dziekuję!

jestem wdzięczny tym młodym ludziom i podziwiam ich, że tyle tu wytrzymali. oby ich kariery znalazły dla siebie odpowiednie miejsce do rozwoju.

• 7 0

• nie mieli kasy grali zle bo nie chcialo sie za darmo zdrowia zostawiac teraz maja kase i tez graja zle wiec w czym jest problem?
      gdyby sie przylozyli byliby wysoko bo warunki do gry maja tylko wg mnie maja lenia:)
      druga sprawa nie nazywajmy AWFu klubem bo to jest uczelnia i ta roznice widac wlasnie w tym co napisales :)
      ostatnia rzecz.... jak nie beda grac to nikt ich nie wezmie to juz nie te czasy ze za sam papierek ze ktos gral w RP kupuje sie zawodnika:) tak samo jak nie beda grac na maksa to nie beda sie rozwijac i zostana na tym samym poziomie o ile sie nie cofna i dobrze o tym wiesz:)

• 3 0

• Adamowicz Trojanowski Maxim

Był Start,Spójnia,Wybrzeże,Gedania,AZS AWF.Adamowicz niszczy gdański sport dając kasę tylko dla wybranych czyli Lechię,żużel i skompromitowanego Trefla. Żenada Panie Prezydencie Adamowicz.Dla dobra gdańskiego sportu musi Pan odejść. Gdański sport nie zagłosuje na Pana.

• 10 2

• Co się stało

z Kostrzewą, Chrapkowskim ? Mieli być nowym narybkiem kadry Wenty, a są beznadziejni. Na boisku zachowują się jak nowicjusze. Kostrzewa stracił szybkość , przebojowość i technikę. Nie szuka gry.Nie umie juz rzucać wkrętką, ze skrzydła. Chrapkowki boi się rzucać. Markuje rzuty w dogodnych pozycjach oddając piłkę kolegom.Podobną manierę pokazuje Bednarek. Wyskok ponad blok .... i podanie do kolegi. Jedynie Olęcki grał na b. dobrym poziomie ( lepiej jak kiedyś Masiak) i oddawał nie sygnalizowane rzuty , które wpadały do bramki przeciwnika. Brakuje Marcina Pilcha, który sam potrafił przechylić szlę zwycięstwa - daleko Kostrzewie do Marcina, czy byłego skrzydłowego Jachlewskiego. Zimakowski nie daje pewności zawodnikom z pola, pomimo ,że miał parę dobrych interwencji.Szkoda Sokołowskiego, który potrafił w meczach o dużą stawkę wznieść się na wyżyny kunsztu bramkarskiego.Szkoda,że ta kontaktowa, dynamiczna, majaca znamiona walk gladiatorów dyscyplina sportu nie ma uznania Prezydenta Gdańska, gdańskich biznesmenów.W kontekście oddania do użytku olbrzymiej hali sportowej zakrawa to na , delikatnie mówiąc) niedorzeczność.

• 7 4

• co do żużla!

z tym bym się nie zgodził, co roku maja te same problemy co AZS. wejdą, a potem brak kasy. co do noznej ok. ale to jest moim zdaniem strzał w kolano prezedenta. dlaczego, a bo kibice nie zapominaja albo pamietaja dłuo. tak samo było z Kurskim, który obiecywał Lechii gruszki na wierzbie, bo potrzebował głosów wyborców. to samo teraz, kibice Lechii to jest pewien elektorat, poza tym do 2012 włodarze moga sobie pozwolić na realizowanie róznych dziwnych pomysłów .... zobaczymy co bedzie potem. Euro minie, skończy się pomysł "wydać kasę na wszystko jedno co, nawet na byle co". no, a wtedy trzeba bedzie zacząc mysleć.
    ktos wyżej ładnie napisał po taka hala, na lady gaga?! super ujęte.
    jeszcze mała refleksja po co stadion. na 9 meczów na Euro?! ostatnio na Lechii było ok.4.5 tys. ludzi, stadion ma być na 44 tys. patrząc na perspektywy rozwoju naszej kochanej poslkiej kopanej oraz zapał naszych nażelowanych kopaczy do czegokolwiek co się wiąże z wysiłkiem, to ciemność widzę.