Lotos Trefl stracił kontakt z liderami

7 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Trefl Gdańsk

Tym razem Lotos Trefl nie przebił się m.in. przez blok Asseco Resovii. Na zdjęciu Piotr Nowakowski i Rafał Buszek (z prawej). Tym razem Lotos Trefl nie przebił się m.in. przez blok Asseco Resovii. Na zdjęciu Piotr Nowakowski i Rafał Buszek (z prawej).

Siatkarze Lotosu Trefla w ciągu czterech dni stracili kontakt z liderami tabeli. Gdańszczanie drugi meczu z rzędu na szczycie PlusLigi przegrali po czterech partiach. W Rzeszowie żółto-czarni mogli zagrać tie-breaka, ale zamarnowali dwie piłki setowe, a sami polegli przy pierwszym matchballu. Podopieczni Andrei Anastasiego ulegli Asseco Resovii 1:3 (18:25, 22:25, 25:19, 24:26) i spadli na 4. miejsce za Jastrzębski Węgiel. W następnej kolejce, 15 lutego o godzinie 14:45 właśnie ta drużyna stawi się w Ergo Arenie.

GDZIE NA SIATKÓWKĘ W WEEKEND W TRÓJMIEŚCIE? M.IN. JUNIORKI GRAJĄ W FINALE WOJEWÓDZTWA

ASSECO RESOVIA: Drzyzga, Penczew 21 punktów, Dryja 3, Schops 19, Ivović 15, Nowakowski 10, Ignaczak (libero) oraz Buszek 1, Lotman, Tichacek, Perłowski, Holmes

LOTOS TREFL: Falaschi 1, Mika 14, Gawryszewski 10, Troy 23, Schwarz 4, Grzyb 7, Gacek (libero) oraz Schulz, Stępień

W pierwszej rundzie na mistrzu i wicemistrzu Polski gdańscy siatkarze zdobyli 3 punkty, dwukrotnie grając tie-breaki. W serii rewanżowej poprzestali w pojedynkach z tymi drużynami na zdobyciu 2 setów.

PORAŻKA ZE SKRĄ. LIGOWY REKORD FREKWENCJI W ERGO ARENIE NA OSŁODĘ

Jednak powrót z Rzeszowa bez punktu i strata kontaktu punktowego z liderującą dwójką zaskoczeniem nie jest. Już przed meczem z Asseco Resovią Andrea Anastasi mówił:

- W tym momencie nie jest to dla nas najważniejszy mecz. Bardziej skupiamy się na kolejnym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem. Ono zadecyduje o trzecim miejscu w tabeli.

Trudno podejrzewać, że włoski szkoleniowiec Lotosu Trefla planował poddanie meczu. Raczej tę deklarację kierował w stosunku do rywali, próbując uśpić ich czujność. Tymczasem chyba to jego podopieczni zbyt dosłownie odczytali te słowa.

PRZECZYTAJ, DLACZEGO LOTOS TREFL MIAŁ GRAĆ W RZESZOWIE BEZ PRESJI

W inauguracyjnym secie gdańszczanie w niczym nie przypominali zespołu, który w listopadzie potrafił ograć Asseco Resovię po heroicznej walce w Gdynia Arena. W tej partii wyrównana walka trwała tylko do 13:13.

Żółto-czarnych zdeprymowany trzy niewymuszone błędy przed drugą przerwą techniczną. Najpierw w siatkę zaserwował Wojciech Grzyb, a następnie Mateusz Mika bił po autach w ataku.

LOTOS TREFL WYGRAŁ Z ASSECO RESOVIĄ W GDYNI

Co prawda po wznowieniu gry Mika wstrzelił się w boisko, ale potem goście mieli olbrzymie problemy z zagrywką Nikołaja Penczewa. Bułgarski przyjmujący w polu zagrywki pozostał do wyniku 21:14.

Lotos Trefl zbliżył się jeszcze na 18:23, ale atak z drugiej linii Penczewa i blok Piotra Nowakowskiego na Damianie Schulzu zakończyły seta.

Zobacz, jak kibice w Gdynia Arena ponieśli dopingiem siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk do zwycięstwa nad Asseco Resovią.

Na drugą partie gdańszczanie wyszli z większym animuszem. Nieco odrodził się Murphy Troy, który punktował i po ataku, i po zagrywce, a po zbiciu Miki przerwa techniczna nastąpiła przy wyniku 8:5 na korzyść gości. Niewiele w obrazie gry zmienił okres pomiędzy regulaminowymi przerwami. Druga pauza miała miejsce przy 16:14 dla Lotosu Trefla.

Niestety, po wznowieniu gry rzeszowianie szybko zdobyli przejście i na zagrywkę mógł wejść Penczew. To ustawienie znów było złe dla gdańszczan. Bułgar i nie mylący się w tym okresie po siatką Jochen Schoeps zmienili rezultat na 18:16 dla miejscowych.

Po chwili Troy zdobył kontaktowy punkt, ale nasza drużyna nie była już w stanie zagrodzić drogi Asseco Resovii po prowadzenie 2:0 w setach. Ostatni punkt rywalom sprezentował Mika, psując zagrywkę.

Trzecia odsłona przypominała pierwszą, a zasadnicza różnica polegała na tym, że tym razem po wyrównanej grze do 13:13 przewagę uzyskali gdańszczanie. Opór rywali przełamał as serwisowy Miki oraz blok Bartosza Gawryszewskiego na Schoepsie. Po drugiej przerwie technicznej dwa razy z rzędu w ataku pomylił się zaś Penczew i Lotos Trefl odskoczył na 19:15.

Gospodarze odwołali się do czasu, a potem zmian, ale to roszady ostatecznie ich pogrążyły. Wprowadzony do gry Paul Lotman przy dwóch ostatnich akcjach czwartej partii pomylił się w ataku.

W czwartym secie Lotos Trefl poszedł za ciosem. Przerwę techniczną osiągnął przy prowadzeniu 8:5 po dwóch punktach z rzędu Miki.

Rzeszowianie wyrównali na 13:13. Od tego momentu rozpoczęła się wyniszczająca walka punkt za punkt, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Przy 21:20 był jeszcze korzystny wynik dla Aseeco Resovii.

Wówczas Troy i Schwarz przebili się w ataku, a 23. punkt dla gdańszczan zdobył Amerykanin po serwisie. Co prawda kolejną zagrywkę zepsuł, ale do atakującego naszego zespołu należał także 24. punkt.

Przy piłce setowej zrehabilitował się Marko Ivović, gdyż to on nie przyjął zagrywki Troya. Serbski przyjmujący przedłużył grę dobrym atakiem. Trener Anastasi po tym zagraniu, jak i nieco wcześniej, gdy Murphy zepsuł zagrywkę, prosił o przerwy.

Ale Peczew pokazał, że ma stalowe nerwy i nie reaguje na tego typu dekoncentrację. Przy drugim setballu dla gdańszczan zagrywką ustrzelił Piotra Gacka. Natomiast zdenerwował sie Troy, który w ataku strzelił w aut.

Przy 25:24 zespół Asseco Resovia miał pierwszego matchaballa. Nie zmarnował szansy. Ivović przebił się przez blok i było po meczu. Tytuł MVP spotkania otrzymał Penczew.

Wyniki 24 kolejki

• Asseco Resovia - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:19, 25:22, 19:25, 26:24)
  • Jastrzębski Węgiel - Transfer Bydgoszcz 3:0 (27:25, 25:23, 25:23)
  • PGE Skra Bełchatów - AZS Częstochowa 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)
  • Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce 3:0 (25:15, 25:20, 25:21)
  • Banimex Będzin - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (22:25, 25:18, 22:25, 21:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 21:25, 18:25)

Opinie (9)

• Nic się nie stało!!! Forza Trefl po medal!!! (1)

Górna 4 nasza!

• 15 13

• jak nic sie nie stalo

zajma 4 miejsce a w 1.4 play -off bedzie w ucho od transferu

• 4 10

• (1)

Drugi mecz w ucho, morał prosty za wysokie progi na Trefla nogi, ale chęci były nie zawsze wystarczą szansa na brąz została, teraz trzeba to wykorzystać no to do boju!

• 9 27

• co wy g.....ki minusujecie nie podoba Wam się brązowy medal proponuję się ogornąc wielki minus dla Was!!!!!!!!!

• 1 10

• No i wychodzi szydło z worka (1)

Tak to jest jak się tylko nadyma atmosferę, a potem pffffff..

• 8 26

• do narzekających ...

pamiętacie zeszły sezon?

• 14 4

• Dzisiaj zabrakło nam trochę Czarnego w ataku i przyjęciu, ale może jeszcze odbuduje formę i będzie dobrze. Nadal uważam, że brąz realny.
    Do boju Lotos!

• 26 4

• Wiadomo... (1)

Co z tego, że na początku wygrywali z każdym. Tak naprawdę teraz przyszedł czas pokazać na co Was stać! Teraz będziecie bici przez każdego! Play off pokazuje kto tak naprawdę rządzi w lidze.
    Trefl 4-5 miejsce na koniec sezonu.

• 5 12

• 'teraz przyszedł czas'? Przypominam, że play off zaczyna się 25 lutego, więc dopiero wtedy musimy wygrywać. Mamy bardzo dobrą pozycję wyjściową. Te dwa mecze mogliśmy wygrać, ale nie musieliśmy, bo krzywda się nam nie działa w razie przegranej (nie trafimy na Zaksę w I rundzie, to Sovia lub Skra będzie musiała się z tym uporać :)